125
  • deyo
    #125
    Ezt a két funkciót ki is felejtettem... pedig én is használom őket:-))

    Amúgy van az az idézet:
    'Két határtalan dolog van a világon:
    1. A világegyetem
    2. Az emberi hülyeség
    De az elsőben nem vagyok biztos.':-P
  • Mice
    #123
    Mice :)
  • Piscator
    #122
    Az opera kicsi és alatomos.
    Meg ez a reklám.
    Pár lapnál nem jött be.
    Szerintem nem érdemes az IE-t nyalni, perzse, jó, meg minden, de valahol a honlapkészítő mentalitása is szar, ha csak egy rétegnek készít lapot.
    Biztonságtalan az IE.
    Lehet vele virust kapni, bár ez függ az internetezési szokásoktól is.
  • CAD
    #121
    Mike: De meg am...
  • Piscator
    #120
    Nálam meg a Mozilla a legkedvesebb böngésző.
  • Mice
    #119
    btw a reklám a freeben még mindig megvan?
  • Mice
    #118
    :) melyik a többszáz? :)

    amúgy ez csak nemrég óta van így, előtte (abból kiindulva, hogy most már nem) külön is lehetett venni
  • Mice
    #116
    most akkor böngészőkről vagy os-ekről beszélünk?
  • Mice
    #115
    na igen, mielőtt itthon lett volna netem, azért a megyei könyvtárban levő xp-k tűzfalát nem hiszem hogy meg tudtam volna birizgálni:)
  • Mice
    #114
    piac az, hogy reklámoznak egy céget, sokan sokáig azt sem tudták mi az a sárkány:)

    ma meg ha valakik azt mondanák, hogy szövegszerkesztő gyártásba kezdenének vagy mail/fileshare a firebird készítői tuti, hogy a kezdetektől kezdve vizslatnám a témát

    ez reklám
  • Mice
    #113
    a szeret nem szerettel ellentétben itt azért szolgáltatásbeli eltérés azért van
  • Mice
    #112
    nekem nem az, hogy háttérben vagy nem háttérben, hanem, hogy ÉN dönthetek melyik

    open in new tab
    v
    open in active tab

    így pl. google-ben meg tudok 20 oldalt úgy háttérben nyitni, hogy közben dönthetek melyikre rakom a fókuszt és még csak külön rá se kell klikkelnem

    ha meg mégis sok fül lenne, vagy látszik, hogy ebből az ablakból sok link lesz ami érdekel, még mindig kattinthatok a címsorára kettőt amitől új ablakban nyílik és egy új tabbárom lesz és a tálcán még mindig csak 2 ikon van, de így nagyon jól lehet csoportosítani őket
  • Mice
    #111
    függetlenül attól, hogy nem használom ehhez azért hozz kell fűznöm:

    mivel hotmail-es vagyok a küldött reklámmailben volt hotmailbar, ami popupblockkoló, de vmelyik cikkben is azt olvastam, hogy toy-ként vagy miként van beépülő block is hozzá, de dettó ugyanezt csinálja a yahho is

    a beleintegráltság egyáltalán nincs már meg xp alatt, szóval ez nem tudom, hogy jön ide. a civilization3-am az ami folyamatosan berág az explorerre mint shellre és valószínüleg ezért mindig el akarja indítani az iexplore-t és ettől prociidőelzabálásban szinte megdöglesztené a gépet, de ezért mindig tasklisttel kilövöm előtte az explorer-t

    viszont, ilyenkor látszik meg, hogy ha fut az explorer és futtatba explorer-t írsz be, akkor igaz, hogy egy intéző jön be, de ha becsukod az explorert, akkor csak az explorer futtatásával kapsz shellt iexplorral nem, tehát azért eléggé szétszedték

    stabilitásról és tempóról nem tudok nyilatkozni mert az elavult kezelőfelülete miatt nem szenvedek vele
  • Pheel
    #110
    Ugyan nem vagyok egy PerlPro, de láttam már olyat. Valahogy engem nem fogott meg a túlzott rövidségével. Nekem elég a C/CPP tömörsége. Ha meg web, akkor PHP. Sokkal sokrétűbb az eszközrendszere. Meg ugye kell a másik oldalra is figyelni: ASP/C#, bár azt nagyon messziről ugatom csupán egyelőre, de ami késik, nem múlik :) Ha kell, akkor fogom tudni azt is :)
  • deyo
    #109
    Csak azért írtam 'program'-ot, mert hát bármilyen kicsit is azért 'program'... no meg Perl-ben a szöveges fájlok manipulálása hihetetlenül egyszerű:-))
  • Pheel
    #108
    Ja értelek :) Az sem egy hülyeség, de én erre max makrót írnék, nem programot :)
  • deyo
    #107
    Akkor azt kell mondjam nem SS nyelvekre gondoltam... persze a Perl-ből jöhetne a CGI, meg miegymás, de én konkrétan arra gondoltam, hogy Perl-ben írok egy programot rá... és ez nem akkora hülyeség... legalábbis szerintem az a hülyeség amit a szobatársam csinált... vagy 50 esszéről kellett egy táblázat és szépen kézzel vitte fel az egészet... mivel nem volt bonyolult a kód, ezért 3 perc alatt meg lehetett volna csinálni azt a Perl kódot ami pillanatok alatt elkészíti a kódot... és ha változtatni kell, akkor az is gyorsan megvan..:-))
    Persze jók az SS nyelvek is, de miért lőjek ágyúval verébre??:-))
    Nekem eddig leginkább a PHP tetszett... de persze ez is csak az én egyéni 'ízlésem':-)
  • Pheel
    #105
    Server Side :))))

    Tudod van SSI, az meg a Server Side Include :)))

    "mert nem igazán gondoltam, hogy van itt olyan aki érti is pontosan, hogy mire gondoltam"
  • deyo
    #104
    Amúgy azért fogalmaztam olyan 'pongyolán', mert nem igazán gondoltam, hogy van itt olyan aki érti is pontosan, hogy mire gondoltam... akkor meg minek fárasszam magam:-)
    Amúgy minek a rövidítése az SS?? Mert én még nem találkotam vele:-)
  • Pheel
    #103
    "Tudom valszeg SS nyelvekre gondoltál"
  • deyo
    #102
    Miért süt belőle a hülyeség??? Miért baj az, ha pl: egy olyan oldal kell, ahol van egy táblázat tele attribútumokkal és pl: minden másodikat azonos színnel akarok... akkor fogom pl: a Perl-t és írok egy programot, ami beolvassa egy fájlból az adatokat és legenerálja a 'sablonos' html kódot?????
  • Pheel
    #101
    "Én arra gondoltam, hogy a HTML mittomém hányas verziója a legújabb (maradok a C,Java,Perl,stb-nél) is elég jó ha az ember használ egy kis javascript-et meg stíluslapokat... "

    Jó persze, csak éppen már a stíluslapoknál sem egységes a támogatottság és máris ugyanoda jutottunk.


    "Vagy komolyabb esetben írok egy programot ami legenerálja a kódot:-))"

    Na ezzel biztosan nagyot akartál mondani, de bocs, nagyon süt belőle a hülyeség :) Tudom valszeg SS nyelvekre gondoltál, de ne ilyen pongyolán, mert fááááj :-D
  • deyo
    #100
    Én arra gondoltam, hogy a HTML mittomém hányas verziója a legújabb (maradok a C,Java,Perl,stb-nél) is elég jó ha az ember használ egy kis javascript-et meg stíluslapokat... ha látok egy-egy jobb oldalt, akkor belekukkantok a forrásba és a legszebb oldalaknak van majdnem a legegyszerűbb felépítésük...:-)) Csak programozni kell... ja igen... a 'Pistiket tipusú emberek'-ről hajlamos vagyok megfeledkezni... pedig annyiszor hallottam már, hogy az 'átlag' ember annyira-de-annyira... hogy is mondjam... 'buta':-((( Ezzel senkit se akarok megsérteni, de amit egyesek művelnek attól tényleg égnek áll a hajam:-PP

    Nekem se szokásom ilyen jellegű programokat használni... mármint Frontpage, meg társai)... jobban szeretem a kódot magam írni...:-)) Vagy komolyabb esetben írok egy programot ami legenerálja a kódot:-))

    Amúgy meg igazad van... ahogy végignézek a leendő programozókon bennem is megszólal egy hang: Mi lesz a világgal ha ezek kikerülnek?? Olyanok kapnak diplomát, akiknek halvány gőzük sincs arról, hogy mi is az amivel foglalkoznak:-PPP
    Ezekután tényleg felesleges arról beszélni, hogy bármit is elvárjon az ember:-((
  • Pheel
    #99
    "szal nem feltétlen szükséges az explorer által nyújtott lehetőségeket használni.."

    Nem. Sőt! Ha úgy vesszük a sima HTML 1.0 ajánlás szerint is lehet weblapokat gyártani, csak minek... :-P


    "pl: Frontpage"

    A Frontpage nem egy komoly webszerkesztő program. Nem, a DreamWeaver sem az. Lehet vele ismerkedni, egész jól managel websiteokat, de alapvetően csak nehezebbé teszi a valódi kódolást.


    "mert hát ugyebár azért nem olyan nagy elvárás a weblapokat készítőktől, hogy szintaktikailag helyes legyen a kód"

    Neeeem? Tudod, hogy az oldalak nagyobb részét teljesen kezdő amatőr Pistiket tipusú emberek készítik? Persze nem azok a leglátogatottabbak, de ezek után elvárni bármit is...
  • deyo
    #98
    Azért fura, de én elég sok weboldalt látogatok és eddig az oldalak 99%-a tökéletesen ment mind Firefox-al mind Explorer-el (ez utóbbival elég egyértelmű)... pediglen számos nagyszerű oldalhoz volt szerencsém... szal nem feltétlen szükséges az explorer által nyújtott lehetőségeket használni... tény, hogy bizonyos esetekben könyebb lehet azzal megvalósítani valamit:-PPP

    A szabványokról meg csak annyit, hogy az explorer, de csak hogy 'extra' dolgokat támogat, de még bizonyos esetekben szándékosan olyan hibákat ejtenek egyes weblap szerkesztő programok (pl: Frontpage), amire az explorer fel van készülve és tökéletesen megjeleníti az oldalt, míg pl: a Firefox úgy veszi, hogy hibás az oldal és emiatt nem mindíg jeleníti meg helyesen... mert hát ugyebár azért nem olyan nagy elvárás a weblapokat készítőktől, hogy szintaktikailag helyes legyen a kód... és amúgy anno a Microsoft még be is ismerte ezt és azt nyilatkozta, hogy saját magával szúrna ki, ha olyan weblapkészítő programot csinálnának, ami tökéletesen menne más böngészőkkel is:-(((
    Na az ilyenre inkább nem mondok semmit... talán csak annyit, hogy ebből is látszik, hogy akinek annyi pénze van, hogy nem tudja mit kezdjen vele, az ilyen dolgokat is lazán megengedhet magának:-PPP
  • Pheel
    #97
    1: a W3C által alakított kvázi szabvány nem szabvány, csupán AJÁNLÁS.

    2: az IE a legtöbb esetben támogatja ezeket az ajánlásokat és EMELLETT megenged a programozók számára egyszerűsítéseket, amik eltérnek ugyan az ajánlástól, de megkönnyítik a fejlesztést.

    3: egy olyan weboldalt, ami tényleg tud is valamit, nem csak valami gány, KÉPTELENSÉG úgy megcsinálni, hogy mindhárom böngésző teljesen azonosan jelenítse meg, innentől valamelyikben jobb lesz.

    4: bizonyos eszközöket nem minden böngésző támogat, viszont ha haladni akar a fejlesztő a korral, akkor azokat az eszközöket is használnia kell. A többire pontosan emiatt sz@rik nagy ívben.

    5: én még nem láttam olyan böngészőt, ami minden általam használt eszközt hiba nélkül kezelt volna.

    6: azzal, hogy káromkodsz, csupán magadat járatod le.
  • Pheel
    #93
    Utalnék a #62-re...
  • CAD
    #90
    Nah, megint jonnek az altalanos haborus bunok ;>
  • galocza
    #88
    és a legnépszerűbb figura a számtech világban?
    csak nem a tortásképű? 8)
  • SwITcHMaN
    #86
    És a legnépszerűbb OS vajh' mi lehet? :-)
  • JZO
    #83
    "labdába tudnak rúgni az internet-böngészők piacán"... hol van itt piac??? Milyen piacról beszélnek ezek? Hisz ingyen vannak, akkor meg ki fog fizetni értük? Az Explorer még reklámokat sem jelenít meg.
  • deyo
    #82
    Én inkább azt mondanám, hogy amíg csak 1 ember is él a földön nem lesz béke:-)))
    Meg hát egyesek agresszívan szidják a másikat... én azért maradtam a puszta véleményem kinyilvánításánál:-)) Ami sztem nem sértő:-))
    Sztem miután mindenki elmondta, hogy szerinte miért jobb amit ő használ, mindenkinek szíve joga, hogy eldöntse melyik mellett teszi le a voksát:-))
  • Pheel
    #81
    Ez valahol természetes is, hiszen minek olyan cuccra vírust írni, amit nem használ szinte senki? :-P

    Mellesleg nem tudom, te hogyan csinálod, de én még egyetlen IE vírust vagy férget sem szoptam be. Lehet, hogy mégis hülyeségeket beszélsz? :-P

    Ez van.
    Nagy kaland :)
  • Yfel
    #79
    Ennyire ne nézz már hülyének légyszives :o)

    Azért tetszik a mozilla jobban mert kényelmesebb, hogy a háttérben tölti be az oldalt és nem ugrik az arcomba az ablak ahogy rákattintok.

    Y
  • deyo
    #77
    @Mice:
    Még jó, hogy a Firefox-ban lehet a háttérben és aktívan is megnyitni linkeket:-)))
    Amúgy van egy 'Flashblock' nevű extension... egyszerű és nagyszerű:-))

    Pheel:
    Hát nemtom, de sztem nem beszólás volt, csak simán megjegyeztem:-))) És igen... egészséggel használom:-))

    Amúgy én se értem, hogy mi a baj a 'tab'-okkal... sztem az utóbbi idők egyik legnagyobb találmánya a böngészésben...főleg az ilyen mértékű testreszabással:-)))

    Amúgy most mondjam azt, hogy az explorer-t mint shell-t se használom:-PP Helyette van az Aston... azért így már egész kényelmes a net-ezés:-))
  • Mice
    #75
    nem tom mi bajotok van a tabokkal konkrétan? még azt is meg lehet adni neki, hogy alul legyen mint a talca ha esetleg nagyon elvetemült lenne valaki...

    miért jó az, hogy a tálcát betelítitek cimkékkel? új ablakot amúy a tabosoknál is lehet, sőt meglévőt és duplikálhatsz 2 clickkel vagy új tabba vagy új ablakba
  • Mice
    #74
    oldalfüggő. van olyan site is amit meg pont az ie csinál meg lassaban...


  • Mice
    #72
    "A Flash animációkat nem tölti le azonnal (csak klikkelésre)"

    nem tom te mit állítottál de nekem 0.7-el megy

    igaz ez még mindig az alpha verzió, de hülyeséget eddig nekem még nem csinált pedig megjelenése óta nyúzom, viszont az extensionok kevesebb hülyeségeket csinálnak
  • Mice
    #70
    ez mondjuk nem igaz mert a firebird is tudta már, hogy crash esetén visszaáll azzal ami még ment előzőleg

    tabbed felület - kezdetben nem tudtam megszokni, de sokkal kényelmesebb mint amikor ott alul kell kattingatnom a tálcán amikor fejlesztéskor megy x darab notepad, wincmd, explorer, winamp, és még anyám tudja micsoda és egy ablakban elfér az egész úgy, hogy átlátható a sok fül

    a fülek között meg még kattintani se kell elég ha feléviszed az egeret

    a másik: megnyitás új ablakban, kiváncsi vagyok az ie-sek mit csinálnak akkor amikor masszívan keresgélnek google-el (értsd több mint 20 oldal) és az egészet a legrövidebb időn belül át akarják nézni? megnyitás/minimaliz/megnyit/minimaliz???

    sajnos nem sok böngészőben láttam olyat hogy én dönthetnék arról, hogy aktív fókusszal nyitok meg valamit vagy csak a háttérben

    szinte minde1ik csak az egyik módban megy
  • Mice
    #69
    nincs semmi :S