488
91. Tour Julius 3-25
  • ullrich
    #128
    Aki tour-t képes nyerni vagy világbajnokságon dobogós tud lenni az számomra messze nem "közepes alá".
  • ullrich
    #127
    ezért után a nem kimaradt
  • ullrich
    #126
    De én legalább nem beszélek hülyeségeket, talán ezért vetík a szememre erre nem gondoltál?
  • Ramore
    #125
    Te is mindíg ugyanazt fújod, mégsem vetette a szemedre senki. Ha ez megvigasztal, szerintem Bodrogi legalább olyan képességű biciklista, mint Ullrich. Közepes alá!
  • ullrich
    #124
    Tévedés, egyáltalán nem haragszom rád, csak egyszerűen idegesít, hogy 1000szer leírod ugyanazt a véleményed amivel senki nem ért egyet. Megengedem, hogy leírd a véleményed :), valamennyire örülök is annak, hogy végre se Bodrogi Laci se B. Zsolt neve nem szerepelt a megjegyzésedben.

    Az első mondatodat már tavaly megmagyaráztam.

    Győzzőn a jobbik vagyis Jan, L.A. pedig mennyen haza cowboykodni ;).
  • Ramore
    #123
    Korábban már írtam, hogy szerintem a kerékpár sport a régi időkben volt az igazi, amikor elindultak a versenyzők és az nyert, aki először a célba ért, úgy mint egy futó versenyen.
    Én soha nem állítottam, hogy értek a kerékpár sporthoz, csak kb 10 éve figyelem a tour-t és olvasok ezt-azt. Az úszással való összhasonlításod nem szerencsés, mivel az úszásnál ténylegesen külön díjazzák a különböző úszás fajtákat, ellenben a tour-on mégiscsak EGY győztes lesz, a hegyi és sprint győztes csak statiszta szerepet kap, legalábbis az utca ember szemében. (Sajnos Cseh is egy mellék számban brillírozik, a világ a 100, 200 gyorsra kiváncsi, teljesen érthetően.)

    ullrich pedig azért haragszik rám, mert kritizálni mertem a kövér vörösképű bálványát, aki idén is vesztes lesz. Remélem már nem haragszik rám és belátja ő is, hogy idén is pofára fog esni a német, és megengedi, hogy a továbbiakban is leírhassam a véleményemet a topikjában.
  • ullrich
    #122
    Holnap TTT:

  • ullrich
    #121
    Hushovd alatt Jens Voigt-ra gondolotam.

  • donpedro
    #120
    1. köszönöm

    2. Ok, részben visszavonom amit mondtam, mert egyrészt sztem rosszul értékeled a dolgot, másrészt mert úgy mondtál véleményt, hogy nem ismerted Laci eredményeit. Ugyanis te azt nem vetted figyelembe, hogy a kerékpár egy olyan sportág, amiben több versenyszám van, éppúgy, ahogy például a Neutral által említett úszásban is. Az olimpián is két versenyszámot fognak rendezni, egy országúti versenyt, és egy időfutamversenyt. A kettő teljesen különbözik egymástól, más felkészülés, más képességek kellenek az egyikhez is, meg a másikhoz is.

    Hasonlatképpen, Cseh László Európa-bajnok úszó, jelenleg a világ valószínűleg második legjobb vegyesúszója, de könnyen lehet, hogy az olimpiára már a legjobb lesz. Ugyanakkor gyorsúszásban valószínűleg nincs benne az első 30-ban, tehát ha úgy közelíted meg a kérdést, hogy ki a világ 30 leggyorsabb úszója, akkor Cseh Laci nem fog ott szerepelni.

    Ugyanez Bodrogira levetítve, Laci jelenleg a világ egyik legjobb időfutammenője, ebben a versenyszámban volt 3., 4., és 5. a felnőtt világbajnokságokon, az olimpián is éremesélyesnek számít. Ugyanakkor a Tour de France-on nem lenne benne az első 50-ben, már csak azért sem, mert nem is erre készül. (Az apja szerint a képességei meglennének hozzá, de Laci inkább legyen a legjobb 3 időfutammenő között, mint 40. a TDF-en.) Tehát ami a lényeg, hogy a Tdf, illetve az időfutam, az két teljesen különböző versenyszám.

    Ami az eredményeinek viszonylagos ismeretlenségét illeti, ennek nagyon egyszerű oka van, sokáig Magyarországon nem volt igazán minőségi kerékpáros, ezért a média hanyagolta a sportot. Az utóbbi időben ez kezd változni, egyre több kerékpárközvetítés kerül a képernyőre, és ha megnézel egy időfutam vb-t, amit a Euro közvetít, ott egész biztosan minimum 20-szor elhangzik, hogy Bodrogi volt már dobogós ebben a számban, és az előzetes esélylatolgató műsorban is a favoritok közé sorolják.

    Biztos vagyok benne, hogy ha az olimpián Laci ott lesz az első ötben, ammire nagyon jó esélye van, akkor az utca embere is megismeri az eredményeit.

    Ami a szemétkedést illeti, ezt is visszavonom, inkább cinikus megjegyzések ezek, de nem kimondottan jóindulatúak, és főleg abból fakadtak, hogy nem voltál birtokában minden információnak. Te úgy tudtad, hogy Lacinak világversenyen nincs semmilyen eredménye, és ebből indultál ki, márpedig ugye közben kiderült, hogy vannak eredményei, nem is akármilyenek. Innentől kezdve az Uhrin Benedekre, a Porto-Setubal körversenyre történő utalások feleslegessé válnak.
  • ullrich
    #119

    Ulle és L.A.
  • ullrich
    #118
    A végén még Hushovd fan leszek :), reménytelen szökések mestere ma is vagy 150 km ment szökésben.
  • ullrich
    #117
    Totál egyetértek veled, de hiába mondod neki.
  • gercse
    #116
    kár hogy nincs itt Bodrogi,holnap remélem nyer a telekom
  • Neutral
    #115
    Majd az Alpokban:)),A Mount Ventoux-i időfutamot is megnyerte.
  • hegyimenő
    #114
    Euskaltelnek ahogy látom minden esélye megvan a felzárkózásra illetve Mayonak :)
  • hegyimenő
    #113
    Neutral pontosítok Bogdrogi az első 10-ben van időfutamon az nem kétséges.
    Ramore neked pedig annyit hogy Bodrogi annyira jó időfutamos ogy a svájczi körversenyen szinte az egész menetét végigmutatták. Amúgy meg Bodrogi harmadik helyéről az összes biciklit szerető ember hallott ezek szerint csak te nem.
  • Neutral
    #112
    Jól megválaszoltam magamat:))
  • Neutral
    #111
    Holnak csapatidőfutam!
    A tavalyi Tour-on ez volt az eredmény:
    1.US Postal,2.ONCE,3.Bianchi,4.Banesto,5.Quickstep,6.Telekom,7.Vini Caldirola,8.Credit,9.Ag2R,10.CSC,11.Gerolsteiner,12.Fassa,13.Alessio,14.Cofidis,15.Brioches,16.Rabobank,17.Saeco,18.Euskaltel,19.Fdjeux,20.Jean Delatour,21.Kelme,22.Lotto

    Én a Us Postal,T-Mobile,Liberty,CSC,Phonak 5-öst várom az élre
  • Neutral
    #110
    Mayo a legrosszabkor bukott:((.De legalább Zubeldiát elől hagyhatták volna...
  • Neutral
    #109
    Időfutamon Bodrogi mindenképpen benne van az első 30-ban.Érdekes,hogy pl úszásban sokkal könnyebb jó eredményt elérni,mert van vagy 20 szám,mégis sokkal többen emlékeznek a dobogós helyekre.Emellett sokkal többet kell dolgoznia egy kerékpárosnak az eredményért.A kerékpározást mindig szidják a doppingolás miatt,pedig az nem sokat számít...,a súlyemelésnél nem beszélnek ennyit róla,pedig az CSAK attól függ.......
  • Ramore
    #108
    1.Gratulálok a teljesítményedhez.
    2. Nem vagyok figyelmetlen, minden válaszra szoktam reagálni, szemétkedni szintén nem szoktam, csak leírom a saját véleményemet, szóval használom a topikokat.
    2. Szerintem félre értettél valamit, én azt írtam, hogy Bodrogi teljesítményét csak a magyar kerékpár rajongók tudják értékelni, pl a dobogós eredményéről én még nem is hallottam, gondolom az utca embere sem, ezzel szemben a tour-on nem nyújtott túl sokat, idén már be sem nevezték. Én azt állítom, Bodrogi a top 100-ban ugyan benne van, de az első 30-ba nem fog tudni bekerülni sohasem, oda ennél sokkal több kellene.
  • Neutral
    #107
    Basso nem szállt el, a főmezőnyben volt. Az Euirosportos kommentátorok összevissza beszéltek megint:Basso Herasékkal ment,majd vhogy áttették őt Mayoékhoz:))
  • donpedro
    #106
    1 (esetleg 2, ha Basso-t is ideveszem) favorittal kevesebb, Mayo ma elszállt valószínűleg...
  • forzajuve
    #105
  • donpedro
    #104
    *kritizálsz
  • donpedro
    #103
    Neki is, meg a többieknek is az a gondja, hogy te nem kirtizálsz, hanem szimplán szemétkedsz, ha olyat írunk, ami ellentmondana neked, azt meg lazán figyelmen kívül hagyod. Én voltam anno junior országos bajnok (nem kerékpárban), és sztem már erre is lehet valaki büszke, és ezt is lehet értékelni. Ismét leírom: Laci felnőtt vb-n volt dobogós, ez nem teljesítmény???? Ez nem elit???
  • Neutral
    #102
    Én a gondolkodásra és a mentális felkészültségre gondoltam:))
  • ullrich
    #101
    3. Etap:

  • ullrich
    #100
    Sokkal inkább ezen múlik a verseny minthogy mennyire tud sprintelni.
  • Neutral
    #99
    A tempómenés nagyon megy neki,mert ő a legerősebb fizikailag,de nem csak ezen múlik a verseny:))
  • ullrich
    #98
    Ulle se véletlen nyert Tour-t, csak nincs olyan jó megindulása mint L.A.-nek, de azért a tempó menést nem nevezném defenzív stílusnak.
  • Neutral
    #97
    A "defenzív stílust azon értettem,hogy egy versenyző nem támad,sak tempót megy.Ullrich tavaly végig ezt csinálta.
  • ullrich
    #96
    A mezőny egységes beérkezésekor nem számolnak másodperceket mindenki azonos időt kap, de a befutó esetén az első 20s, a második 12s, a harmadik 8s jóváírást, részhajrák esetén az első 6s, a második 4s, a harmadik 2s jóváírást kap. Ezért volt például az, hogy tavaly Jan-t sprintelni láthattuk a részhajráknál, hogy csökkentse Armstronggal szemben a hátrányát, tavaly Jan csak 1'01"-el kapott ki.
  • hegyimenő
    #95
    Neutral nehezen elképzelhető mert ha nem megy a versenyző amikor menni kell akkor sose fog tudni megnyerni egy Tourt.
  • Neutral
    #94
    Elég nagy idiótaság,hogy mindenki azt mondja,hogy csak Armstrong és Ullrich nyerhet:((.Én sosem voltam elájúlva Ullrich teljesítményétől, de ha foci Eb-n defenzív csapat nyert,lehet hogy itt is defenzív versenyző nyer:))
  • Neutral
    #93
    A lényeg,hogy van országimázs:)).Bár más országban nem azt monhatják,hogy végre van egy magyar F1-es is,hanem,hogy van még egy német.
  • Neutral
    #92
    Szabálymódosítás van viszont a ttt-ben.Így első hallásra nagy baromságnak tűnik...
  • hegyimenő
    #91
    Nem tud valamelyikőtök olyan helyet ahol kerékpáros videók vannak? (országúti)
    Előre is kösz
  • Ramore
    #90
    Az autók fele szerencsére igen ritkán esik ki, és általában nem vezetői hibák miatt szokktak kiesni. A többi versenyen is ilyen hatásoknak vannak kitéve. Zsófi akkor sem tud hibátlanul végigmenni, ha lassabb az átlagnál 4 másodpercel körönként. Szerintem ez nem nagy dolog, a nagy dolog a győzelem, a dobogó!
  • Neutral
    #89
    Nem is nagy baj,hogy nem indult,így legalább nem fárad el az olimpiáig.