37
  • Tetsuo
    #37
    Nekem WinXPm van s ha napi 3 játékot és 2 másjellegű szoftot rakok fel, meg még netezek is, akkor 1 hónap alatt mindenféle baja lesz.
    Aki 5 évig nem telepít, és nem próbál extra dolgokat csinálni a Winnel v a hardverral annak talán Lhiszem h 5 évig megy.
    Linux esetében nincsenek tapasztalataim, de ha több szoftot fejlesztenének Linuxra biztos átállnék, ugyanis a Linux egész rendszerét (meg) lehet ismerni, ott nem titkos semmi és nem nézi hülyének a felhasználót..
  • Munch
    #36
    Okoskodsz? A mostani xp-m nekem is eléggé régóta van fent, de sajna már volt példa hogy egy hónapig bírta. Bár 98-cal előfordult hogy egy hét, illetve egy óra volt a maximum, majd nem indult el.
    Nem tudom milyen hülyeséget állítottam, szubjektív vélemény, hogy leszarom az egészet. De erre is való a fórum, nem? :P
    Lehet hogy most okosnak hiszed magad, de kötekedésednek semmi köze az én hozzászólásomhoz...
  • Mice
    #35
    mert a linuxosok nem linux alatt írnak, mi?
    mert ha nem akkor már megint magad minősítesz
  • Mice
    #34
    biztos sokat használod és értelmesen, hogy ilyen hülyeségeket állitasz

    amióta augban lecseréltem a gépem és driverek miatt xp-t raktam fel 98 helyett azóta egyszer sem kellett újraraknom

    nem tom te mit csinálasz a windowsoddal de csináljad csak a pingvinfarmodat és irogassál hülyeséget mindenkiről
  • Mice
    #33
    viszont legalább az ékezetek jobban futhatnak rajta mert mintha azokkal egy kicsit gondod lenne :S
  • Munch
    #29
    Most hova szarjak ettől a cikktől?
    Leszarom az egész szoftverpiacot, legyen egy működő kis hülye idióta kütyü, amit havonta újra kell telepíteni, amivel olvasok pár fórumot, kommunikálok, emailezek a nap nagyrészében. :D
  • bunny
    #21
    A véleményedhez csak annyit, hogy minden arra kell használni amire való. Talán nem véletlen, hogy kritikus helyeken az MS oprendszerek használata még vicc szinten sem merül fel.

    Ha pedig kicsit is értenél a programozáshoz tudnád, hogy az hogy kapsz egy masszát ami leforítva (feltéve ha pont azt a fordítót pont úgy beállítva, azonos környezetben stb) egyezik is a windows-zal - attól még az egész egy áttekinthetetlen és értelmesen nem haználható massza.
    Imádom amikor valaki osztja az észt, csak esetleg neki sincs túl sok. ( ilyen vagyok én pl. ;-))
  • Tetsuo
    #19
    Állítólag már most le lehet tölteni a Longhorn forráskódját vmi .ru ftp-ről, ez télleg, v csak kamu?
  • Omegared
    #18
    Gyerekek :)

    Ez egy nagyon átgondolt dolog a Micrsoft részéről!
    Mint a cikkben is említik az egyes tagok javaslatokat adhatnak a magánszektor és az állami szektor rendszereinek biztonságosabbá tételére is.
    Ez mit jelent?
    Kb 80000 fejlesztőt (ha nem többet) a Microsoftnak a windowshoz ráadásul TÖK INGYEN!!!! Világszinten számolva, az összes belépett országgal. Ráadásul profikat.

    Oookoooss Eeez! Nagggyon okos.

    Ennyit simán megér a Microsoftnak.
    A szerződésben meg tuti benn van, ha kikerülne a forráskód és a fordítási paraméterek adatai, szép kártérítést fizetne az ország érte.

    Megéééri
  • b
    #15
    nemhogy a felhasználók, de senki sem tud magyaroszágon belenézni!

    ki kell utazni redmondba és csak ott lehet belenézni!!!

    szóval kőkemény adóforintokba fog az is kerülni, hogy valaki betekintsen abba bughalmazba!
  • b
    #10
    ajjjjj, de jó nekünk! már csak ez hiányzot, szerződés a sátánnal. remélem vérrel írták alá. :)

    minek szarozni a winfossal amikor ott van a linux, egy tutti jó oprencer, nyilt forrással, végtelen fejlesztési lehetőséggel, ezer milló programmal, abszolút ingyen?

    kovács kálmán az egyik hihetetlenül jó matek előadom volt és abszolút nem ezt várom el tőle!
  • Lazarus
    #9
    És honnan lehet letölteni?
  • Cat #8
    de bennevan:
    "A szerződés aláírása, és ezzel a Microsoft Kormányzati Biztonsági Programjához történő csatlakozás a Magyar Kormány részéről semmiféle anyagi jellegű ellenszolgáltatást nem igényel."
  • AnarchoiD
    #5
    "Microsoft Kormányzati Biztonsági Program" a magyar kormany mindent elkovet a konnyen hackolhatosagert ;) jajdejo
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    a szép benne az hogy ez marketing szempontból sokat ér , de mivel a kormányok semmire nem mennek vele pont olyan zárt és szar lesz mint előtte
  • bunny
    #1
    Ebben az a szép, hogy tegyük fel a teljes, tuti forráskódot megkapjuk. És akkor mi a bánatos fülemet kezd vele a kormány, nem fogja átrágni nyilván azt a pár millió sort, főleg ha a MS elég okos, és komment nélkül jól összehányva adja oda.
    Szóval szép gesztus, de így nem sok teteje van. Szerintem.