92
Innovision MAG XJ500T
  • GyaxyBoy
    #92
    Üdv emberek!

    Olyan gondom van, hogy vettem tegnap egy Syncmaster 244T monitort és az a bajom vele, hogy össze dugtam, bekapcsoltam a háttérben bejön a windows, de nem jeleníti meg a képernyőn (NO SIGNAL, DOS-ban sem látszódik semmi)! Rádugtam a régi monitort, ő is azt mondja, hogy NO SIGNAL! De ha így indítom újra mikor a régi monitor van rajta és mikor bejön a windows és ekkor dugom át a 244T-re úgy minden okés, működik.
    Persze a felbontás nem jó még úgy!

    Nagyon várom a segítségeteket, mert akkor holnap már vissza viszem, ha szar!

    VGA: 9800GT (MSI)
  • pomogacs
    #91
    Nincs default, analóg monitor, semmi beállítós menü. Arra gondoltam, lenne vmi billenytűkombináció (a monitoron persze), ami beállítja a default értékeket.
  • izb
    #90
    Default kiválasztási lehetőség sincs??
  • pomogacs
    #89
    Hello!
    Van egy Daewoo 431X monitorom, és kíváncsi lennék, hogy hogyan kell a gyári beállításokat visszaállítani. Reset gomb nincs rajta, csak power, adjust+, adjust-, meg "mit akarok adjust-olni" gombok. Elképzelhető, hogy nincs reset, vagy áramköri szinten kellene belenyúlni?
  • czky
    #88
    Mivel 70khz-es a monitorod, ezért nem bírja az általad, vagy a játék által beállított frekit.
    Nvidia kártyánál a megoldás: "Frissítési sebességek felülbírált értékei" menüpontban állítsd a frekiket 1024*768-as felbontásig max 85Hz-re.
    Ati kártyánál: a megjelenítő eszközök menüpontban megtalálod a hasonló beállítási lehetőséget, annyi különbséggel, h nincs felbontásonként külön beállítási lehetőség. Itt is max 85Hz-et adjál neki.
  • cicai
    #87
    Sziasztok!
    Nekem 1 kérdésem lenne. Miért van az, hogy elinditok egy játékot például a T72 harckocsi szimulátort ez demó (persze nem csak demoval csinálja)és abban a pilanatban kikapcsol a monitorom és megy körben egy téglalap amiben ez a szöveg van.
    OUT OF RANGE
    Hv 30Khz-70Khz
    Vp 50hz -160hz
    81.6Khz 100hz ez a szöveg a téglalap alján egy piros csikban van.
    Tudnátok nekem segiteni?
  • Aquli
    #86
    Igen ez nem cserélhető. Köszi a helpet, nagybátyám szokott kábeleket, meg csatlakozókat forrasztani, ha nem tudja megcsinálni, akkor esetleg beviszem.
    Mégegyszer köszi.
  • Narancs
    #85
    Szedd szét a csatlakozót (ha lehetséges) és egyszerűen forraszd vissza a kiszakadt kábelt...ennyi...
    Legalábbis nálam ennyi volt, és azóta is kivállóan műxik...
  • Takezó
    #84
    általában nem... a szálak panelbe vannak forrasztva
  • Aquli
    #83
    tehát gyakorlatilag egy másik kábel kell? vagy azt a monitorból kihúzni nem lehet simán?
  • HUN Tick
    #82
    nekem is volt ilyen, ki kellett cserélni a csatlakozót amit a videókártyába dugsz!!! nekem 2500 ért megcsinálta a szervizes srác
  • Narancs
    #81
    Nézd meg a csatlakozót, mozgasd meg mert nekem ugyanez volt pár éve, és a csatlakozóban elszakadt egy vezeték, ami nálad ha jól sejtem a zöldet viszi...
  • Aquli
    #80
    Helló!
    Mi lehet a probléma: A monitoromnak az egész színe kékes árnyalatú lett.
    ???
  • repro
    #79
    /me veri a fejét a falba
  • Devla
    #78
    Egy otlet, nem biztos mukodik: safe modeban szedd le a videokartya (es a monitor, ha van) driverjet, elvileg ilyenkor ujrainditas utan gyari beallitasra rakja a kepfrissitest es a felbontast. Ha automatikusan ujrainstallalja a drivert es a kepfrissitest is visszaallitja, akkor gyomlald ki a driver inf-jet a windows konyvtarbol.
  • repro
    #77
    Sziasztok! nekem is monitor hibám van, jobban mondva egy kérdésem:

    Sony Trinitron 19"-os monitor, ha Lindul a winfos, Lmegy a kép. valószínűleg a frissítés túl magas.
    A probléma az, hogy szépen Lindul Safe Mode-ban, de ott nem tudom átállítani a frekvenciát, mert nem lehet választani!?!
    Csak az van, hogy "Use hardware default setting".
    XP van fent a gépen.

    Az "Akkor használd Safe Mode-ban!" nem jó válasz :)
  • Takezó
    #76
    " monitorkábelt 3mes árnyékolt hosszabítóval"
  • stone
    #75
    Árnyékolt a kábel amit vettél?
  • Tetsuo
    #74
    Csá mindenki! Remélem nekem is tudtok segíteni:
    Meghosszabítottam a monitorkábelt 3mes árnyékolt hosszabítóval, de a kép szar lett. A színek el vannak csúszva, szellemképes. Most is ezt bámulom.
    Tegnap vettem ezt a vezetéket s monták ez fa§za lesz. Hát nem. A kábellal párhuzamosan nem fut hálózati vezeték.
    A monitorom amúgy: 1280x1024 85Hz-n megy.
    Eddíg marha szép képe volt, nem akarok a minőségről lemondani, de a gép túl hangos ezért kitettem az előszobába :).
    Kérdés: van olyan kábel ami tökéletes adatátvitelt biztosít 3+2 méteren?
    Illetve van vezetéknélküli összeköttetés, ami minőségi képet ad és olcsó? Mit szoktak ilyenkor csinálni?
    Ha betekerem alufóliába és a két végét testre kötöm az baromság?
    Helppp!!!

    /Bocsi h ide is írtam, de nagyon gáz ilyen szar képpel netezni, játszani nem is tudok. :( Tehát sürgős!
  • Alternick
    #73
    Nézegesd át a kábelokat, tedd el a moncsit máshová, Moire-sürőt eressz rá, esetleg ha van árnyékolatlan hangfal mellette tedd el onnan, legvégső esetben mutasd meg szakembernek, lehet a nagyfesztrafó testelése, szigetelése kopott el .
  • Cheky
    #72
    Megint kezdi...
  • end
    #71
    egy játék felinstalálása után,megnéztem milyen játék és mikor kiléptem belőle a képernyőn halvány elmosódás van azóta.tudja itt v.ki mitől lehet mit állíthatott át az a szar?
  • stone
    #70
    Elképzelhető.
  • Cheky
    #69
    Nincs ilyen.
    Viszont megoldodott a probléma...
    Be kellett raknom egy vincsit a gépbe. Miután bekapcsoltam a gépet müködött rendesen. Volt egy tápkábel a videokártya közelében lehet hogy az okozta?
  • stone
    #68
    Azthiszem rájöttem mi okozza a problémádat. Szerintem a lemágnesező gomb (ha van ilyen) vagy a relé amit működtet beragadt. Ha az enyémen nyomva tartom akkor ugyanígy csak a kép széle rezeg egy kicsit mind a 4 oldalt.
  • Cheky
    #67
    Ez egy 6éves 14" Daewoo monitor, nem tud ő ilyen trükköket..
    800*600on van, max 85Hzet tudd. Mindig is igy volt és nem ugrált a kép.
  • stone
    #66
    Próbáld le 800*600-ban 100hz-en ha tudja, úgy már nem szabadna vibrálnia, persze nem valószínű hogy ez a gond csak kiváncsi vagyok.
  • Cheky
    #65
    Felraktam egy még régebbi drivert de a sarkok még mindig ugrálnak
  • Cheky
    #64
    Régi driver, új driver, hiba ugyanaz.
    85Hzen van, maxon.
  • stone
    #63
    V-sync hány HZ-en van?
  • mochee
    #62
    Csá.

    Mivel lehet megnézni azt egy tft monitornál, hogy van e hibája?
  • Esrohnoil
    #61
    Talán a legfrissebb driver?
  • Cheky
    #60
    Hello!
    Segítsetek kérlek! Az a problémám, hogy vibrál a kép. Igazából csak a képernyő sarkaiban lehet észrevenni, viszont idő után megfájdul tőle a szemem.
    Xp formázás után vagyok, elötte nem volt ilyen gond. Radeon 8500Le van a gépben, ati honlapjáról most szedtem le a legfrissebb drivert...
    Mi lehet a gond?
  • Gregorius
    #59
    Csere! Az a legtisztabb! ;)
  • stone
    #58
    Ok, csak mikor mondtam hogy írd le magyarul pár szóval elintézhetted volna az egészet ha tudtad, na mindegy.
    Joey: Ha úgy döntöttél hogy megtartod a monitort akkor sztem húzd ki a kép valamelyik oldalát egyenesre, és ha a másik nem egyenes akkor vágd le a képcsővel és kész.
  • Joey
    #57
    megnéztem az oldalát, és a jobb oldalon olyan volt olyan hogy a megjelenítés szélét lazán egy kis részét levágta, és már nem is volt látható..most milesz?
  • Pheel
    #56
    "Lehet hogy programozásban leiskoláznál bármikor de gyengeáramu dolgokban nem valószínű"
    Osztom a véleményed.

    "te is csak onnan tudod mert ilyened van amúgy fingod se lett volna róla."
    Nem nyert. Már jóval előtte ismertem a jelenséget, de ezt ugye senki nem tudja se bizonyítani, se cáfolni. Kénytelen leszel elhinni. :-P

    "Részemről vita lezárva (hacsak nem kivánod folytatni)."
    Vita? Ez?
  • stone
    #55
    Nem tudok neked linket adni sajna, a progi meg 7 megás és nem megy el e-mail-ben, próbálj rákeresni: a neve Mitsubishi monitor test. Létezik egy jópár fajta ilyen monitorteszt progi, mindegyik tudja az alapvető teszteket érdemes kipróbálni. Nem biztos hogy a képtorzulás a monitorod hibája, ezt úgy tudod megnézni hogy kihúzod a képet teljesen bal oldalra mert lehet a képcső vágja le a jobb oldalát, ha így is egyenes a jobb oldal akkor nem fogod tudni megoldani mert hardware hiba.
  • stone
    #54
    Lehet hogy programozásban leiskoláznál bármikor de gyengeáramu dolgokban nem valószínű. A Trinitron képcsöveket meg nem gyártják évtizedek óta hogy mindeki tudja hogy ez egyértelmüen merevítőszál hiba. Egyébként nem hiszem hogy mindenki béna lenne aki nem vágja elsőre ezt a hibát, te is csak onnan tudod mert ilyened van amúgy fingod se lett volna róla. Az észt meg ott osztom ahol akarom, én (és még egy páran) legalább próbálok segíteni. Részemről vita lezárva (hacsak nem kivánod folytatni).
  • Joey
    #53
    oks..thx