254
probléma:SM buszvezérlő
  • Solten
    #254
    Képeken az Asus Socket AM3-as csúcslapja

  • Micsu
    #253
    hi

    asusp5bdelux alaplapom van

    a cpu fan speedjét beállítottam silent módba, ha elkezd melegedni a proci akkor gyorsít magától a fan speeden vagy fagyni fog a gép?
  • DarkSector
    #252
    asus p5kse-hez szeretnék találni win 7-es drivereket.
  • limperatore
    #251
    Sziasztok, asus p5ke wifis alaplapom van de a wifi vmiért nem talál hálózatot, pedig rákötöttem a kis antennát is :)

    esetleg kell még valamilyen beállítás? aki tud segítsen thx ;)
  • kabel15
    #250
    Amúgy melyiket tegyem fel?
    Mert mikor berakom az asus CD-t rengeteg féle AUDI driver van!
    Az lehet gond hogy mikor azt kéri hogy szeretném e újra indítani a gépet arra megyek hogy NEm bezárom és kiszedem a CD-t?
    Mert ha bent hagyom akkor arrol szeretne BOOT olni vagy valami hasonlót és ERROR üzenetet kapok!
  • kabel15
    #249
    Szia!
    Azom bvan és mégis!
    Nem tudom mi lehet a gond!
    WINDOWS bejelentkező hang minden erendben van de a zenék sé filmek azok már nem jók :(
  • CroftManor
    #248
    Nekem is P5B lapom van, bár én már Vistát használok.
    Xp alatt Soundmaxot kell feltenni.
  • kabel15
    #247
    Sziasztok!
    Lenne 1 kis gondom! Újra telepítetem az XP-t de a hangal van valami gond!
    Ja a leg fontosabb P5B alaplapom van! Szóval felraktam az XP-t és a P5B drivereket és az a gond hogy filmeknél a szinészeknek nincs hangja a többi hang az megvan de az is nagyon torz! Sajnos nem tudom mi lehet a gond! DRIVER hiányára gondolok de az ami a CD-n van felraktam bár de azzal sem jó :(
    Valamit biztos elrontotam! Remélem tudtok segíteni!
  • DarkSector
    #246
    Jah bocsi még az USB csatik helye is kellene, csak azt elfelejtettem beírni...
  • DarkSector
    #245
    hy all
    Van egy Asus alaplapom (típusa a lenti csíkban látható) és egy előlapi csatlakozót szeretnék rákötni.
    Mikrofon és fejhalgató csatikat.
    Csak nem tudom, hogy melyek az alaplapon azok a csatlakozók, amire rá tudom kötni...

  • laller0077
    #244
    sziasztok!
    az lenne a kérdésem hogy ha veszek 1 ati radeon x1550-es(AGP) videókarit azt elbirja az én alaplapom?
    ASUS P4V8X-MX (AGP foglalatú)
    GABA 450W táp
    768 DDR memória
    Intel caleron D 2,5 proci
    válaszokat köszi előre is!
  • Jacek
    #243
    Valakinek van otlete Asus P5N-E32 SLI Plus lapban regebbi bios vissza irasara? az utolso egy rakas szar:( no tunning/no sli gratulalok Asus!
    A wines frissito azt irja dosban lehet csak Dosban emg azt irja hogy nem lehet LOL:D
  • TomBond
    #242
    Vettem egy ASUS P5K alaplapot. Gondoltam teszek bele két Sapphire HD3870-es videokártyát. Meg is vettem és beszereltem. A gondom az, hogy nagyon lassú így a dolog. Vannak játékok amiben már a menüvideó is szaggat. Ha csak egy kártya van a gépben (mindegy melyik) akkor viszon minden oké. Olvastam hogy a második VGA-t csak 4x-esen kezeli, de miért lassítja be az egészet? Valahol valamit még állítani kell a BIOS-ban (esetleg a Windowsban) hogy normálisan fusson vagy így jártam, és adjam el az egyik videókártyát? A Catalistban engedélyezve van a CrossFire mód.
  • fittyfene
    #241
    ASUS alaplapok az Intel és az NVIDIA csúcslapkáival

    P5N64 WS Pro (nForce 790i):
    négy darab memóriafoglalat DDR3-as moduloknak, 4 × PCIe x16, 1 × PCIe x1 és 2 × PCI, 6 × SATA és 2 × IDE, kettő darab SAS csatlakozó, nyolccsatornás hangprocesszor, rézhűtés

    P5E64-WS Evolution (Intel X48):
    négy darab memóriafoglalat DDR3-as moduloknak, 4 × PCIe x16, 1 × PCIe x4 és 2 × PCI, 8 × SATA és 2 × IDE, 7.1-es hangkeltő eszköz
  • professional
    #240
    Hy.
    Ezt írta vki:
    Elvileg ez a RAID vezérlő támogatja a HDD, CD, DVD-s cuccokat is. Az alaplapodnak a BIOS-a nem befolyásolja a RAID vezérlődnek a felismerő képességét.
    Na most akkor mi van?
    Mindjárt szétrobbanok....
  • Solten
    #239
    Tudtommal csak Sata-s vinyókat kezel (raid)..
  • professional
    #238
    Mármint amit adtak.

    Ezt kaptam.
    Ezen van 2 Sata meg 1 IDE kimenet.
    1ik sem lehet dvd írójé?
  • professional
    #237
    Jaja.
    Ez az.
    Nemtudom én sem.
    Ez a kártya akkor csak vinyót vezérel?
    Dvd írót nem fog?
  • Solten
    #236
    Jó kérdés.. Ez egy PCI-s Raid kontroller.. :)
  • Solten
    #235
    Közben megtaláltam:



    Csak IDE csatlakozókat látok, a Sata-s dvd nemigen fog menni.
  • professional
    #234
    Akko meg minek adták?
    Persze,elég régi darab sajnos,de most nincs kedvem lecserélni 1 dvd író miatt :D
  • Solten
    #233
    Val.szeg azért mert vinyókat hivatott kezelni, optikai drive-ot nemigen fog...
  • Solten
    #232
    Alaplap eléggé régi darab, akkor ezek szerint nincs rajta Sata csatlakozó?
  • professional
    #231
    Nemtom.
    Nem értek hozzá.
    Adták ez a kis kártyát amit beledugtam az alaplapba,volt rajta 2 Sata kimenet,az 1ikre rákötöttem a dvd írót,feltelepítettem a kártyát,ki is mutatja az eszközkezelőben de azóta semmi.A dvd író nem jön elő sehogysem.
    Eddig IDE cuccaim voltak,azokat rádugtam,jumper azt Burn disc.
  • Solten
    #230
    Hi! Figy, a Raid nem a vinyóknál használatos?
  • professional
    #229
    Sziasztok.
    Az lenne a problémám,hogy rámsóztak 1 Sata-s dvd írót meg 1 VIA VT6421 Raid vezérlőt.
    Nekem 1 ASUS A7S333-as alaplapom van.
    Amin alapban nincs Sata vezérlő.
    Na most az van hogy a VIA cuccot sikerül felraknom,de a dvd írót sehogy sem sikerül megtalálni:(
    Mi lehet a probléma?
    BIOS frissítés?
    A legutolsó BIOS cucc az Asus honlapon 2003/01/29-i,abban lehet már Sata cucc?
    Volt akkor egyáltalán ilyen?
    Ha tud valaki segíteni megköszönném.
    Üdv.
  • MaSzKa
    #228
    ez már volt de bocs

    itt asus lapokat szeretik csak :D
  • kaiber
    #227
    hy!
    Nekem van 1 ASUS M2V alaplapom, benne amd 5000+ processzor, 2gb GEIL ultra ram, MSI 8600gt twin turbo. Na és a játékok többsége lefagy VISTA alatt. Most vettem a a videókártyát, az előzővel nem fagytak a játékok (már amelyik elindult:D). Sztetek mitől fagyhat? XP alatt teljesen jók a játékok, még tuninggal sem fagynak.
  • fittyfene
    #226
    MSI X48-as alaplap vízhűtéssel
  • Solten
    #225
    Csak 8500 GT megy bele...
  • brianmaste
    #224
    Kösz a segítséget.

    Egyébként nem Ulrát veszek hanem GT-t és nyugi megvan hozzá a procim.
  • Rohamsisak
    #223
    Már, tárgytalan a dolog, sikerült megoldanom....
  • Inquisitor
    #222
    Láto páran rádszóltak, de én is mondanék azért valamit. Van ám egy csomó HW oldal a világon, nem feltétlenül magyar nyelvüek, ahol ezek a hírek már "régiek" és innentől kezdve aki olvatsa őket, azt még zavarja is linkelgetés.

    Másrészt kedvelem az oldal készítőit, de elmúlt 1.5 évben nekem nagyon úgy tünt, hogy megált az oldal a fejlődésben ... pedig én drukkolok nekik.
    Ha meg kritizálják őket a többi magyar oldalon a cikkek vagy tesztek okán, akkor mindíg személyes támadásnak vélik.
  • Rohamsisak
    #221
    Sziasztok! Van egy nagyon-nagy problémám. A helyzet az, hogy tegnap próbálkoztam egy kis proctuningal,(asusp5b, c2dE6600, 2X512 és 2x1gb adata ddr2800mhz, 550chieftec táp) és első lépésben csak az fsb-t emeltem 40-50mhz-el, de miután újra akartam indítani a gépet, egyszerűen nem hajlandó továbblépni arról a képernyőről ami minden induláskor beszokott villani egy pillanatra a sípszo után/ ez az a képernyű ami ilyen világoskék színű és rajta van hogy p5b... és az alján meg egy sor hogy"Press del to run setup, press tab to display bos post message" de hiába mert nem reagál abillentyűzet, csak addi reagál bármire amíg ez a kép fel nem ugrik, onnantól akármit nyomok semmire nem reagál.Légyszi aki tud segítsen mert egyszerűen nem tudom, hogy jussak bea biosba. Köszönöm előre is.
  • MaSzKa
    #220
  • Solten
    #219
  • Solten
    #218
    Ilyen listát kereshetsz életed végéig. Nem ez a kérdés, hanem az alaplapod processzeszor-támogatása. Beletehetsz egy Ultra-t is, egy gyengébb képességű proc. nem fogja tudni kihasználni kártya képességeit.
  • davidka003
    #217
    Az itt lévő összes kártya belemegy:

    http://www.argep.hu/kat2-310.html
  • davidka003
    #216
    PCI-E-es kártyák mennek bele az alaplapba.
    Nehéz felfogni? :)
  • brianmaste
    #215
    Nem azt kérdeztem amiről te beszélsz.Hanem azt hogy hol tudom megnézni milyen videókarik mennek bele az ASUS alaplapomba.Ennyit kérdeztem.Semmi mást.