37058
  • sorler
    #34223
    bezuhan mellé a kertbe egy béna biciklis
  • sorler
    #34222
    másik
  • sorler
    #34221
    Én se hiszem, hogy ez most radírozódott le. Eléggé olajos, zsíros a fékdobnál is a képen.
  • nordan
    #34220
    sztaqrvaélet !!!!! egyetlen román rendszámos halálbuszt sem szabadna beengedni az országba!
    2 hete voltam Ausztriában "csak" 3x satuztam 130-140 nél mikor index, tükörbenézés nélkül bebaszták elém 90-95-el a szarukat, trailerrel vagy ilyen dobozost


    Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.04.19. 19:11:06
  • sorler
    #34219
    Újabb részletek: így juthatott ki Magyarországról a rommá tört román horrorbusz

  • z0ty4
    #34218
    mert azt a geci telefont nyomkodják állandóan
    meg is érdemli
  • RatBaG #34215
  • ximix #34214
    Cseberből vederbe, vederből gödörbe . . .

    This woman gets run over by a car after mistakenly entering a car carousel in China.
    The woman is too busy texting to realise has walked into the car elevator, and ends up getting hit by a vehicle as she tries to exit.
    First responders were able to rescue the woman and she is recovering from surgery.
  • nordan
    #34213
    hát téged jól f ra húztak a vizsgákon...sajnálom
  • Alexease
    #34212
    A vizsgak a szivatasrol szolnak, a vizsgabiztos ott a helyszinen iteli meg a helyzetet:)
    Nalam is probalkoztak, de megusztam: zebra mellett allt a gyalogos, nem tudtam mit akar, lassitottam. Erre a megjegyzes: ne csalogassam a zebrara a gyalogost:DDD
  • molnibalage83
    #34211
    Mi az, hogy benéztem...? Ha a vizsgáztató azt mondja, hogy bukta, akkor bukta. Utána legfeljebb fellebbezni lehetne talán a döntés ellen, de úgysem jössz ki belőle jól.

    A 2 forgalmin meg azon buktattak meg, hogy egyirányú utcánban nem húzódtam szerinte eléggé balra balra kanyarodáskor. Mondván, hogy oda befért volna egy bringás. Akkor lett volna kedven leütni a vizsgabiztost. Annak húzta az ívet, hogy hova fér be egy bringás és mit csinál, aki évi 6000 km-et teker. Mindezt úgy, hogy tőlem balra nedves avar kupacok voltak és nem akartam ráhajtani a fékhatás miatt.

    Ez volt 2 éve, azóta csak még szarabb lett az egész rendszer, ahogy hallom. Pénzlehúzás az egész.

    (A 3. vizsgám meg lett, nem fizettem kenőpénzt, rohadjon meg az egész banda.)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.14. 11:10:08
  • nordan
    #34210
    azt a bukást benézted, mert a gyalogosnak kötelessége áthaladásra utaló magatartást tanusítania.....ha háttal áll vagy a telefonját nyomkodja az nem az
  • molnibalage83
    #34209
    Semmiféle kötelesség nincs.

    BTW engem első forgalmi vizsgán azért buktattak meg, mert a 2x2 sávos út, túlsó oldalán, a zebrának háttal álló gyalogosnak nem adtam meg az "elsőbbséget". Ez meg a szélsőséges esete.

    Egyébként meg igen, megvárod, amíg biztosan átér. A biztonságos közlekedésben nem faktor az, hogy mi a gyors vagy kényelmes. Ameddig ez a fejekben nem ver gyökeret, addig marad a mai siralmas helyzet.
  • Alexease
    #34208
    "Az utolso elotti": #34188 :DDD
  • Nohab
    #34207
    Vannak akik a piros jelzés és az átjáróban közlekedő vonat ellenében is behajtanak. Konkrétan neki mennek a vonatnak.
  • nordan
    #34206
    ki az a fasz aki rámegy szétnézés nélkül és pláne piros jelzésnél?!
  • kamionosjoe
    #34205
    Így kéne csinálni:
  • RatBaG #34204
    ja.
  • nordan
    #34203
    túlélte?
  • RatBaG #34202
  • desigo
    #34201
    Pécs,köztemető



  • Alien69
    #34200
    Tévedsz! Az áfát vissza igényelte! Ez céges autó lesz, flotta kezelésben, azért ennyire olcsó...
  • nordan
    #34199
    az 60 millánál indul......
  • sorler
    #34198

    41 milliós Mercedesszel lepte meg magát M. Richárd


  • bosco05 #34197
    Bocs, nem én írtam a K.R.E.Sz.-t. Az volt a kérdés, hogy ki a hibás. Egyértelműen az autós, mert meg kell várni amíg a gyalogos a kijelölt gyalogátkelőhelyen átér. Ennyike. Az, hogy ki a hülye, az már megint más kérdés :D Egyébként nagyon közel is ment hozzá, ez így sehogy se jó egyik fél részéről sem.
  • RatBaG #34196
  • nordan
    #34195
    jaja megkell...........akkor az összes kereszteződésben soha sem mehetne át autó, főleg mikor egyidejüleg zöld a gyalogosoknak és az autósoknak is.........a gyalogosok 99%-a sétafikál a zebrán vagy mobilozik és kajak leszarja,hogy neki is kötelessége lenne gyorsan /nem futva/ átmenni a zebrán
  • bosco05 #34194
    Meg kell várni amíg a gyalogos átér :)
  • RealCián
    #34193
    Itt ki a hibás?

  • RatBaG #34191
  • Alexease
    #34190
    Az utolso elotti a legjobb: egy keresztbe halado tehervonatnak nekimenni az mar valami:D
  • Alien69
    #34189
    Nálunk szerintem túl van biztosítva. Először fényjelzés, aztán sorompó le, majd relative, de sok idő várakozás, mire észlelni a vonatot. Ez főleg a hévnél jelent problémát. Én a 16. kerben lakom, itt rendszeres, hogy a hév gázol. Van, sajnos, amikor öngyílkos az illető, de, van, amikor figyelmetlen, és türelmetlen az illető, mert túl sokáig kell feleslegesen állni... Önvezető járművek előtt inkább a sorompók, és közlekedési lámpák okosítását kellene megoldani. Főleg, a légszennyezés miatt is. Nem mindegy, mennyit állnak az autók tök feleslegesen, mert az automatika át kapcsol akkor is egy közlekedési lámpát, amikor egyetlen egy autó v. gyalogos sincsen még a környéken se, de akár figyelheti a buszokat is, hogy még bele férjen a zöldbe...
  • ximix #34188
    A PÁV 1 az nem instant "win".
    Egy friss jogsis nullkilométer tapasztalattal is megkaphatja.

    Ez az amit többször is írtam, hogy fejben agyalni kell megoldásokon, hogy ne akkor kelljen amikor - nincs rá idő-.
    Mi van ha bezár a sorompó ?
    - elkezdek y fordulózni .....kevés az idő
    - vissza tolatok ...... ott a sorompó + a Szlávik már oda állt és két lábal a féket nyomja
    - próbálom kitalálni melyiken jön a vonat ..... kevés az idő és ő gyorsabb
    - szolok hogy mindenki szaladjon ..... kevés az idő lehet pont a vonat elé lép ki
    - előre megyek és eltolom a sorompót .... tempótól függően egy polír egy két karc+ egy telefon hogy a sorompót meg kellene csinálni
    Amúgy nem véletlen vannak sok helyen félsorompók, pont az ilyen bezárom az autót szitu miatt.

    Ez érdekes náluk ezt így tanítják vagy mi a bánat . . .

    a robogos neki megy és elgörbíti nem, "vasfüggöny" korabeli határ acél sorompó ez, hogy megállítson egy kamiont, ez csak jelzés értékű dolog.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.04.10. 02:23:07
  • ximix #34187
    Vigyázni kell átmeneti időszakoknál, amikor még a jég a közúton nem marad meg, de a felüljáró vagy híd letud fagyni.

    A sofőr éveim elején volt egy hasonló mákom, normál tempóval haladtam az út csak nedves volt, de jött egy íves felüljáró és én nem is kapcsoltam pedig tanultunk róla hogy illik rá figyelni, csak felénk nem nagyon volt felüljáró, híd is csak ilyen pinduri kis patakok feletti pár méteres,.
    A mák az volt, hogy egy személyautó ment előttem jóval és láttam amint megcsúszik így időben elvetem a gázt, különben a jéghártyán én is nyomtam volna egy piruettet szerintem.

  • Alien69
    #34186
    Charleston-i részen nem hinném, hogy a videó készítőnek kellene sóznia. Ott el van cseszve az útburkolat, illetve, valszeg kellene tábla, hogy lassítsanak, meg a veszélyre felhívni a figyelmet. AZ M7-sen is vannak út szakaszok, ahol tábla jelzi, hogy ha esik az eső, akkor csúszás veszély van.
  • toza #34185
    ahelyett h oda menne es felsozna...

  • nordan
    #34184
    jó nagy hülyeséget mondtál,mert PÁV 1-hez és kékvillogó használathoz komoly vizsga és felkészítés van.............
  • Alexease
    #34183
    Nagyon regen nezegettem lengyel oktato videokat, eleg egyszeru volt: indulj el, allj meg, fordul be; koszi, itt a jogsid (egyszerusitve). Talan a hivatalos jogsi is hasonlo, ha egyaltalan van olyan.
  • cement
    #34182
    gondolom bepánikolt az ember és leblokkolt teljesen... nem készítik fel a sofőröket vészhelyzetekre. sem a hivatásos sofőröket, sem a mezei civilt.
    az autósoknak a kresz és a forgalmi oktatáson kívül részt kéne venni egy vezetéstechnikai oktatásban is, az utakon közlekedők tetemes része nem tudja mit kell tenni ha az autó megcsúszik, vagy nagy sebességnél defektet kap, stb. annyi balesetet meg lehetne előzni, ha belevernénk az emberekbe, hogy néha el kell engedni a féket, sőt gázt kell adni... az elméleti oktatásban talán tesznek említést a témában pár dologról de az egyáltalán nem elég. tele van az internet olyan videókkal, hogy papi/mami bizonytalankodik a kereszteződésben, nem tud átmenni a felsőbbrendű úton tovább egyenesen mert mindig jön valami, aztán megunja, megindul de rájön, hogy a másik gyorsabban jön, mint amire ő számított és ahelyett, hogy nyomna egy kövéret és átslisszanna a másik előtt, beleáll a fékbe... megáll a kereszteződés kellős közepén, persze a másik sem tud már addig megállni és jön a csatt.

    nyilván megdobná a jogsiszerzés idejét és költségeit de akkor sem értem miért nincs beépítve a jogosítványszerzési folyamatba.. rengeteg más területen (tűzvédelmi oktatás, stb) az embereknek elmondják, mi a teendő, ha beüt a krach, itt miért nem?
  • desigo
    #34181
    Nenem is értem mit kell félteni azt a vacak sorompót vagy autót.
    Padló gázzal kellett volna átmennie.