37054
  • Sippie
    #36333
    ez volt az, ahol átdobja a kamiont a másik sávba? közútkezelőt lehetne már feljelenteni, balesetet (halált?) okozó veszélyeztetés miatt.
  • RatBaG #36332
    A román kamionos megpróbálta letagadni, hogy ő tolta össze a sort, azt állította, hogy előtte a két kocsi összement, ő csak követte őket...
  • ximix #36331
    Ki találja ki hogy hol történt a baleset ?
    google map #36223

    Gondolom azt a vackot javítják megint, ami miatt a kialakul a torlódás, de mivel az egy fő tranzit útvonal így hatványozódik a baleseti lehetőség.
    Kíváncsi lennék milyen előjelző tábla van arról, hogy egy lámpával szabályzott félpályás útjavítás következik.
  • FrezeR
    #36330
    Sajnos mára is jutott egy komolyabb eset.

    Forgalmi okokból lassító autósokba rohant egy kamionos a 4-esen – A vétlen autósok megsérültek



  • FrezeR
    #36329
    Valamelyik másik cikkben olvastam, hogy a BMW áttért a szemközti sávba és úgy csapódott neki a kamionnak aztán vágódott tovább és ütközött a másik autóval. Ez a letérni akart eléggé zavaró a képletben. A nagy sebesség biztos megvolt és lehet egy rossz manőver miatt sodródott át a szembe sávba. Akinek nekiment utána az biztos többet látott az esetből.
  • ximix #36328
    Ha az a féknyom a személyautóé (piros) akkor érdekes, mert a középső sávnál kezdődik, nyílegyenesen át a balra kanyarodó sáv első nyilán, át egész a szembe sávba.
    A kamionos (narancs) is észlelhette a bajt, mert már lehúzódott, az ütközés helyén (kék) már a padkán ment az egyik fele.







    google map


    Találgatok, agyalok
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A második képen több bilincses kamion is látható, a google mapot megnézve a pár száz méterre lévő kavicsbányából jönnek, így csak feltételezem, de a kamion amivel ütközött is lehet onnan kanyarodott ki és nem egyenesen jött szembe, mint gondoltam korábban, ahhoz viszont lehet túl hosszú az a féknyom, ha az féknyom és nem a kifordult első kerék radírozta oda.

    Így, akkor a nem belátható kanyar, elágazás, nagy sebesség és egy kikanyarodó szerelvény is okozhatta akár ezt a manővert.
    Tudom nem szép dolog találgatni, de a "A BMW-s, a kamionos elbeszélése szerint, hirtelen próbált a szilágyi elágazónál letérni." valahogy nem áll össze fejben, ha féknyom a Bömösé.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.09.02. 02:16:38
  • nordan
    #36327
    plussz a kamion is 100k legalább+ a vonatban a kár, + az aszfalt+ a vasútí jelző,+ a perköltség...........én 1-2M dollárra saccolok

    ui: ekkora faszok hogyan lehettek? ilyen eszköz szállításánál megtervezik az utat 12x.......és nem is napközben-csúcsidőben-szokták vinni az ilyesmiket jobb helyeken

    vannak még értelmes amcsik is "Also wondering who planned the route…. Seems like a tough corner for an over length load like that…"
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.09.02. 01:01:48
  • ToCsEk
    #36326
    $150,000 szélturbina lapát volt nincs



    https://cbsaustin.com/news/local/train-smashes-into-18-wheeler-carrying-wind-turbine-blade-in-luling

  • FrezeR
    #36325
    Igen, az volt a harmadik fél. Ugye a leírás szerint hirtelen próbált meg letérni, de hogy került emiatt a kamion elé nem tudom. Aki ismeri a környéket biztos jobban el tudja képzelni a helyzetet.
  • ximix #36324
    Érdekes, az egy féknyom lehet a mentőautó irányából az ütközés helyéig ?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Első érzésre olyan mintha valamit vész elkerült volna, elrántotta kormányt, majd satufék, de pont a kamion elé került.





    Az a pickup a bal szélen lehet a 3. fél ?
  • FrezeR
    #36323


    Borzalmas baleset a 6-oson: senki sem állt meg segíteni, nyilatkozta a szemtanú

    További képek




    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.09.01. 13:23:29
  • ximix #36322



    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.08.30. 13:25:41
  • desigo
    #36321
  • ximix #36320
    Rendes ember, vigyázott a sorompóra nehogy megkarcolódjon . . .




    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.08.27. 21:56:36
  • RatBaG #36319
    https://telex.hu/belfold/2021/08/26/autopalya-megfordulas-tolatas
  • cement
    #36318
    a képen szereplő mini cooper a ShareNow flottához tartozik. létezik még autós szolgáltatások közül a MOL Limo és a GreenGo
  • Alexease
    #36317
    WTF?!
  • desigo
    #36316
    Autómegosztás
  • kamionosjoe
    #36315
    Budapesten milyen közösségi autómegosztók vannak amúgy mostanában?
  • desigo
    #36314
    Részegen sok lett
    "Az egyik közösségi autómegosztó Minijével hajtott le egy ittas sofőr az Árpád híd felhajtójáról a híd pesti oldalán."



  • FrezeR
    #36313
    Halálos kimenetelű baleset történt Győröcskénél



  • ximix #36312
    Van benne valami, embere is válogatja valakitől falra mászol az első pillanatban, valakivel meg örök barátok lesztek, de a buszsofőrök talán jobban viselik ezt Karenozást
  • Caliph
    #36311
    hát inkább figyelem,mint hogy benne legyek a hiradóba :D
  • nordan
    #36310
    kicsit sem lehet idegesítő ha egy Karen egész nap azt figyeli,hogyan vezetsz :D
  • ximix #36309

    "For those wondering I searched for some information. Apparently this happend:

    My brother and I are both fine, thank God. I got 6% burns to my body. What happened was that we were having fun in the car filming a video with the windows closed and we smelled something funny but we didn’t know it was Fid Fad(clothes spray) and we didn’t give it much attention. Then my brother used the lighter which set the gas on fire. I’m glad to say we are safe and all the rumors that got out are not true, and be careful of gas leaks anywhere."
  • RatBaG #36308
  • ximix #36307
    Ti voltatok az őrangyalok akkor.

    Én már nem is emlékszem mikor voltam görögben busszal, az is lerobban, de segítettem szerelni, így tovább mentünk

    Buszbalesettel kapcsolatban beszélgettem a családdal, akkor merült fel, hogy ilyenkor az utasok ha összebeszélnének induláskor, hogy a sofőrközéli helyen mindig egy éber utas üljön és x időnként váltsák egymást az is sokat segítene.

    Elvileg a baleset előtt nem sokkal volt sofőrcsere, fene se érti.
  • nordan
    #36306
    pedig a BZMT gyök 2 vel közlekedik....mit néztek ezek is már megint?
  • desigo
    #36305
    Vonat és autó ütközött a Balmazújvárosi úti vasúti átjáróban, meghalt egy 27 éves férfi és egy 25 éves nő. Debrecen és Apafa között pedig elgázolt a vonat egy embert.
    A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint Debrecenben, a Balmazújvárosi úton lévő vasúti átjáróban egy vonat eddig tisztázatlan körülmények között összeütközött egy személygépkocsival 16 óra 30 perc körül.



  • desigo
    #36304
    Szerencsétek,hogy észrevettétek.Hátra kellett volna szólni az utasoknak,hogy van valakinek jogsija buszra :)
  • Caliph
    #36303
    én egyszer voltam horvátban buszos túrán,az 1 hetes volt. a busz ami vitt volna minket,lerohadt és a cég másik buszát küldték ki. unokatesómmal előre ültünk,én a pótsofőr helyére ,ő mögém,mert ott volt a hűtő ahova betáraztuk a wiszki kólát az útra :)
    indulás után beszélgettünk a sofőrrel,mesélte hogy németből ért haza egy fárasztó útról(személyautóval) amikor ugrasztotta a cég a lerobbant busz helyett
    teljesen normális csóka volt,nem is volt gond a horvát autópályáig. ott azt vettünk észre hogy húz át a leálló sávba,elaludt...még szerencse hogy ott ittunk unokatesómmal,észrevettük mi van,ébresztettük...csávó is tisztára meglepett volt,kövi pihenőnél kapásból kiállt kajálni kávézni,meg gyorsan lezuhanyzott a parkolóban lévő szálloda fürdőjében hogy kicsit magához térjen...

    onnantól már nem volt gond,viszont unokatesómmal szinte felváltva pislogtunk úgy figyeltük a csávót :D
    visszaemlékezve elég durva simán benne lehettünk volna a hirekben...mindez 10 éve történt kb
  • nordan
    #36302
    na erre pont van egy storym, múlt héten Tihanyból jöttünk füred fele, volte gy kis kocc az úton a tűzoltók pont végeztek mikor arra értünk és úgy elmentek a kocsival,hogy az üveg/műanyag/fém törmeléket le se söpörték az útról....mi meg az összes többi mögöttem gyök2-vel és imádkozva gurultunk át a szemeten.....
  • sorler
    #36301
    Azt észrevettétek, hogy ezt nyilatkozzák folyton:
    "megyei katasztrófavédelmi szóvivő közölte, a sérülteket a tűzoltók szabadították ki a roncsokból, majd felitatták az útra kifolyt üzemanyagot, hűtőfolyadékot, és segítettek a roncsok eltakarításánál a közútkezelőnek Fotó: katasztrófavédelem"

    Aztán ott marad a törmelékek nagy része az idő végezetéig mindig. Soha nem takarítják el teljesen a törmeléket.
    Az olajra rászórnak valami fűrészporszerűséget, de több, mint a 20%-át otthagyják, amit az eső most szét az ottani környezetbe. A törmeléket (amiben gyakran üvegszilán is van és rengetek veszélyes hulladék) azt meg az autók hordják szét.
  • sorler
    #36300
    Somewhere in China.

    Itt elég sok van: carcrash
  • sorler
    #36299
    Itt a szalagkorláttal van a probléma, megint nem látta el a feladatát (életeket szed állandóan). Inkább káros, mintsem hasznos a a szokásos hazai minőségű kivitelezéssel.
  • sorler
    #36298
  • sorler
    #36297
    Biztos csacsogtak és nem figyelt kellően a sofőr a vezetésre.
  • RatBaG #36296
  • nordan
    #36295
    nem védtem a picsákat csak érdekes a story, nekem is olyan nőcisen szart se látok feelingem volt...és bár kimosta az ügyvéd én már veszekedtem nővel esőben este meséltem is már sztem itt is,hogy rámhúzta dupla sávnál a kormányt és észre se vette hogy ott vagyok, kövi lámpánál bekérdeztem,hogy WTF? erre a válasza az volt: hogy ő esőben nem lát.........
  • Alexease
    #36294
    Azert a 45 meterrol 40km/h-val haladva nem tudott megallni (bar "enyhe fékezésbe kezdett"), inkabb a "trendi csajok" elpofaztak az idot es nem figyeltek. Meg eleve ejszaka, esoben, kozvilagitas nuku, villogo gyalogatkelo fele, igazabol a 40km/h is sok.
    Tudom hogy utalod a gyalogosokat, de mindket oldalt vannak hulyek. Es mivel az auto erosebb, az autosnak illene ilyenkor sokkal jobban figyelnie. Attol mert valaki (esetleg) hulye, nem kell azert lenyomoritani vagy kinyirni:D