Balesetek
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#36345
az én kérdsem arra irányulna hogy a faszba lehet nekimenni egy ilyennek ami max 15-el meg és akkora mint három kamion bazdmeg
Ez meg mi, Ilyen gépet, hogy engedhetnek közutakra ?
Claas silózógép és Suzuki ütközött Pácsonyban - ketten súlyosan megsérültek

Claas silózógép és Suzuki ütközött Pácsonyban - ketten súlyosan megsérültek

Ma volt szerencsém egy 50-60 körüli nőhöz aki az M3 kivezetőn a felhajtó sávban jött velem szemben.Félreálltam,hogy ne jöjjön nekem és vártam,hogy mit fog csinálni.Össze vissza nézett csak a táblákat nem figyelte.Szerencsére a parkoló felé vette az irányt de észrevette a behajtani tilos táblát ezért ment másfelé.Lassan ment de mivel azt se tudta mi van nagyon veszélyes volt.
#36340
ez nagy "kedvencem" valami nem kerek, de újra és újra megkérdezem,hogy egy kibaszott felnőttnek miért nincs annyi esze,hogy szétnézzen zebrára lépés előtt? pláne ebben a szituban mikor egy konvoj kisbusz haladt el az orra előtt ami elég feltűnő:? Mi a franc ez az instant lelépek ha zöld lesz a lámpa?
Amúgy a csávónak tuti igaza lehet,hogy a kisbuszos csóka nem akart leszakadni a konvojtól.....,de akkor sem lépek a zebrára szétnézés nélkül!
https://rtl.hu/rtlklub/hirek/elutott-triatlonos-kisbusz-eucharisztikus-kongresszus
Amúgy a csávónak tuti igaza lehet,hogy a kisbuszos csóka nem akart leszakadni a konvojtól.....,de akkor sem lépek a zebrára szétnézés nélkül!
https://rtl.hu/rtlklub/hirek/elutott-triatlonos-kisbusz-eucharisztikus-kongresszus
#36339
elektromos zárlat volt nem egr, álló motor volt
Közben szembe jött ez a videó, ezt az EGR-es problémát már olvastam korábban a TC-n is, de úgy látszik nem csak kisebb kategóriát sújtsa hanem a nagyobbakat is.
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/04/08/miert_gyulladnak_ki_a_bmw-k/
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/04/08/miert_gyulladnak_ki_a_bmw-k/
"Kigyulladt egy méregdrága BMW az Auchan parkolójában, átterjedt a tűz 4 másik autóra is, miért égnek ki a BMW-k?"
budapestkornyeke.hu
Gazdi lehet nem vitte el a visszahívásra ?
"The fault involves a plug connection from the wiring harness to the blower controller may deteriorate over time which could short circuit or overheat."
Mondjuk az az igazi, amikor este lerakod a garázsba és arra kelsz, hogy ég a ház.
"Laura Ohme's San Diego home was destroyed by a fire after her 2014 BMW X5 ignited while she says it was sitting parked and turned off in her garage."
"Bill Macko lost his car and his home when his 2008 BMW X5 ignited in his garage."
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.09.07. 10:08:56
#36336
minden héten lesz egy fasz? miért nem lehet megállni a vasúti átjáróban és szétnézni?
https://tenyek.hu/video/vonattal-utkoztek-kirepult-meghalt?fbclid=IwAR2HEHWKiXCTTbfxdRikZpzRmCFw2iX93tbY6FeB_azvsQn60wDZ2svdheU
https://tenyek.hu/video/vonattal-utkoztek-kirepult-meghalt?fbclid=IwAR2HEHWKiXCTTbfxdRikZpzRmCFw2iX93tbY6FeB_azvsQn60wDZ2svdheU
Annak az "átdobós" felüljárónak a szolnoki oldalán történt a baleset.
Forgalomirányító fényjelző készülékkel, félpályás útjavítás folyik (dobos részt faragják)
és a várakozó járművekbe hajtott bele hátulról a kamion.
Forgalomirányító fényjelző készülékkel, félpályás útjavítás folyik (dobos részt faragják)
és a várakozó járművekbe hajtott bele hátulról a kamion.
ez volt az, ahol átdobja a kamiont a másik sávba? közútkezelőt lehetne már feljelenteni, balesetet (halált?) okozó veszélyeztetés miatt.
A román kamionos megpróbálta letagadni, hogy ő tolta össze a sort, azt állította, hogy előtte a két kocsi összement, ő csak követte őket...
Per Aspera Ad Inferi.
Ki találja ki hogy hol történt a baleset ?
google map #36223
Gondolom azt a vackot javítják megint, ami miatt a kialakul a torlódás, de mivel az egy fő tranzit útvonal így hatványozódik a baleseti lehetőség.
Kíváncsi lennék milyen előjelző tábla van arról, hogy egy lámpával szabályzott félpályás útjavítás következik.
google map #36223
Gondolom azt a vackot javítják megint, ami miatt a kialakul a torlódás, de mivel az egy fő tranzit útvonal így hatványozódik a baleseti lehetőség.
Kíváncsi lennék milyen előjelző tábla van arról, hogy egy lámpával szabályzott félpályás útjavítás következik.
Sajnos mára is jutott egy komolyabb eset.
Forgalmi okokból lassító autósokba rohant egy kamionos a 4-esen – A vétlen autósok megsérültek

Forgalmi okokból lassító autósokba rohant egy kamionos a 4-esen – A vétlen autósok megsérültek

Valamelyik másik cikkben olvastam, hogy a BMW áttért a szemközti sávba és úgy csapódott neki a kamionnak aztán vágódott tovább és ütközött a másik autóval. Ez a letérni akart eléggé zavaró a képletben. A nagy sebesség biztos megvolt és lehet egy rossz manőver miatt sodródott át a szembe sávba. Akinek nekiment utána az biztos többet látott az esetből.
Ha az a féknyom a személyautóé (piros) akkor érdekes, mert a középső sávnál kezdődik, nyílegyenesen át a balra kanyarodó sáv első nyilán, át egész a szembe sávba.
A kamionos (narancs) is észlelhette a bajt, mert már lehúzódott, az ütközés helyén (kék) már a padkán ment az egyik fele.
google map
Találgatok, agyalok
A második képen több bilincses kamion is látható, a google mapot megnézve a pár száz méterre lévő kavicsbányából jönnek, így csak feltételezem, de a kamion amivel ütközött is lehet onnan kanyarodott ki és nem egyenesen jött szembe, mint gondoltam korábban, ahhoz viszont lehet túl hosszú az a féknyom, ha az féknyom és nem a kifordult első kerék radírozta oda.
Így, akkor a nem belátható kanyar, elágazás, nagy sebesség és egy kikanyarodó szerelvény is okozhatta akár ezt a manővert.
Tudom nem szép dolog találgatni, de a "A BMW-s, a kamionos elbeszélése szerint, hirtelen próbált a szilágyi elágazónál letérni." valahogy nem áll össze fejben, ha féknyom a Bömösé.
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.09.02. 02:16:38
A kamionos (narancs) is észlelhette a bajt, mert már lehúzódott, az ütközés helyén (kék) már a padkán ment az egyik fele.
google map
Találgatok, agyalok
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A második képen több bilincses kamion is látható, a google mapot megnézve a pár száz méterre lévő kavicsbányából jönnek, így csak feltételezem, de a kamion amivel ütközött is lehet onnan kanyarodott ki és nem egyenesen jött szembe, mint gondoltam korábban, ahhoz viszont lehet túl hosszú az a féknyom, ha az féknyom és nem a kifordult első kerék radírozta oda.
Így, akkor a nem belátható kanyar, elágazás, nagy sebesség és egy kikanyarodó szerelvény is okozhatta akár ezt a manővert.
Tudom nem szép dolog találgatni, de a "A BMW-s, a kamionos elbeszélése szerint, hirtelen próbált a szilágyi elágazónál letérni." valahogy nem áll össze fejben, ha féknyom a Bömösé.
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.09.02. 02:16:38
#36327
plussz a kamion is 100k legalább+ a vonatban a kár, + az aszfalt+ a vasútí jelző,+ a perköltség...........én 1-2M dollárra saccolok
ui: ekkora faszok hogyan lehettek? ilyen eszköz szállításánál megtervezik az utat 12x.......és nem is napközben-csúcsidőben-szokták vinni az ilyesmiket jobb helyeken
vannak még értelmes amcsik is "Also wondering who planned the route…. Seems like a tough corner for an over length load like that…"
Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.09.02. 01:01:48
ui: ekkora faszok hogyan lehettek? ilyen eszköz szállításánál megtervezik az utat 12x.......és nem is napközben-csúcsidőben-szokták vinni az ilyesmiket jobb helyeken
vannak még értelmes amcsik is "Also wondering who planned the route…. Seems like a tough corner for an over length load like that…"
Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.09.02. 01:01:48
$150,000 szélturbina lapát volt nincs<#wow1>#wow1>
https://cbsaustin.com/news/local/train-smashes-into-18-wheeler-carrying-wind-turbine-blade-in-luling
https://cbsaustin.com/news/local/train-smashes-into-18-wheeler-carrying-wind-turbine-blade-in-luling
¯_(ツ)_/¯ (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻ ヾ(⌐■_■)ノ ༼ ■Å̯■ ̿ ༽ ?(???)?
Igen, az volt a harmadik fél. Ugye a leírás szerint hirtelen próbált meg letérni, de hogy került emiatt a kamion elé nem tudom. Aki ismeri a környéket biztos jobban el tudja képzelni a helyzetet.
Érdekes, az egy féknyom lehet a mentőautó irányából az ütközés helyéig ?
Az a pickup a bal szélen lehet a 3. fél ?

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Első érzésre olyan mintha valamit vész elkerült volna, elrántotta kormányt, majd satufék, de pont a kamion elé került.
Az a pickup a bal szélen lehet a 3. fél ?

<#shakehead>#shakehead>
Borzalmas baleset a 6-oson: senki sem állt meg segíteni, nyilatkozta a szemtanú
További képek

Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.09.01. 13:23:29
Borzalmas baleset a 6-oson: senki sem állt meg segíteni, nyilatkozta a szemtanú
További képek

Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.09.01. 13:23:29
Rendes ember, vigyázott a sorompóra nehogy megkarcolódjon . . . <#idiota>#idiota>

Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.08.27. 21:56:36

Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.08.27. 21:56:36
Per Aspera Ad Inferi.
a képen szereplő mini cooper a ShareNow flottához tartozik. létezik még autós szolgáltatások közül a MOL Limo és a GreenGo
respect to the man in the ice cream van
#36315
Budapesten milyen közösségi autómegosztók vannak amúgy mostanában?
★★★★★
Részegen sok lett
"Az egyik közösségi autómegosztó Minijével hajtott le egy ittas sofőr az Árpád híd felhajtójáról a híd pesti oldalán."

"Az egyik közösségi autómegosztó Minijével hajtott le egy ittas sofőr az Árpád híd felhajtójáról a híd pesti oldalán."

Van benne valami, embere is válogatja valakitől falra mászol az első pillanatban, valakivel meg örök barátok lesztek, de a buszsofőrök talán jobban viselik ezt Karenozást <#hehe>#hehe>
hát inkább figyelem,mint hogy benne legyek a hiradóba 😄
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
#36310
kicsit sem lehet idegesítő ha egy Karen egész nap azt figyeli,hogyan vezetsz 😄
"For those wondering I searched for some information. Apparently this happend:
My brother and I are both fine, thank God. I got 6% burns to my body. What happened was that we were having fun in the car filming a video with the windows closed and we smelled something funny but we didn’t know it was Fid Fad(clothes spray) and we didn’t give it much attention. Then my brother used the lighter which set the gas on fire. I’m glad to say we are safe and all the rumors that got out are not true, and be careful of gas leaks anywhere."
Ti voltatok az őrangyalok akkor.
Én már nem is emlékszem mikor voltam görögben busszal, az is lerobban, de segítettem szerelni, így tovább mentünk <#hehe>#hehe>
Buszbalesettel kapcsolatban beszélgettem a családdal, akkor merült fel, hogy ilyenkor az utasok ha összebeszélnének induláskor, hogy a sofőrközéli helyen mindig egy éber utas üljön és x időnként váltsák egymást az is sokat segítene.
Elvileg a baleset előtt nem sokkal volt sofőrcsere, fene se érti.
Én már nem is emlékszem mikor voltam görögben busszal, az is lerobban, de segítettem szerelni, így tovább mentünk <#hehe>#hehe>
Buszbalesettel kapcsolatban beszélgettem a családdal, akkor merült fel, hogy ilyenkor az utasok ha összebeszélnének induláskor, hogy a sofőrközéli helyen mindig egy éber utas üljön és x időnként váltsák egymást az is sokat segítene.
Elvileg a baleset előtt nem sokkal volt sofőrcsere, fene se érti.
#36306
pedig a BZMT gyök 2 vel közlekedik....mit néztek ezek is már megint?
Vonat és autó ütközött a Balmazújvárosi úti vasúti átjáróban, meghalt egy 27 éves férfi és egy 25 éves nő. Debrecen és Apafa között pedig elgázolt a vonat egy embert.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint Debrecenben, a Balmazújvárosi úton lévő vasúti átjáróban egy vonat eddig tisztázatlan körülmények között összeütközött egy személygépkocsival 16 óra 30 perc körül.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint Debrecenben, a Balmazújvárosi úton lévő vasúti átjáróban egy vonat eddig tisztázatlan körülmények között összeütközött egy személygépkocsival 16 óra 30 perc körül.
Szerencsétek,hogy észrevettétek.Hátra kellett volna szólni az utasoknak,hogy van valakinek jogsija buszra 😊
én egyszer voltam horvátban buszos túrán,az 1 hetes volt. a busz ami vitt volna minket,lerohadt és a cég másik buszát küldték ki. unokatesómmal előre ültünk,én a pótsofőr helyére ,ő mögém,mert ott volt a hűtő ahova betáraztuk a wiszki kólát az útra 😊
indulás után beszélgettünk a sofőrrel,mesélte hogy németből ért haza egy fárasztó útról(személyautóval) amikor ugrasztotta a cég a lerobbant busz helyett
teljesen normális csóka volt,nem is volt gond a horvát autópályáig. ott azt vettünk észre hogy húz át a leálló sávba,elaludt...még szerencse hogy ott ittunk unokatesómmal,észrevettük mi van,ébresztettük...csávó is tisztára meglepett volt,kövi pihenőnél kapásból kiállt kajálni kávézni,meg gyorsan lezuhanyzott a parkolóban lévő szálloda fürdőjében hogy kicsit magához térjen...
onnantól már nem volt gond,viszont unokatesómmal szinte felváltva pislogtunk úgy figyeltük a csávót 😄
visszaemlékezve elég durva simán benne lehettünk volna a hirekben...mindez 10 éve történt kb
indulás után beszélgettünk a sofőrrel,mesélte hogy németből ért haza egy fárasztó útról(személyautóval) amikor ugrasztotta a cég a lerobbant busz helyett
teljesen normális csóka volt,nem is volt gond a horvát autópályáig. ott azt vettünk észre hogy húz át a leálló sávba,elaludt...még szerencse hogy ott ittunk unokatesómmal,észrevettük mi van,ébresztettük...csávó is tisztára meglepett volt,kövi pihenőnél kapásból kiállt kajálni kávézni,meg gyorsan lezuhanyzott a parkolóban lévő szálloda fürdőjében hogy kicsit magához térjen...
onnantól már nem volt gond,viszont unokatesómmal szinte felváltva pislogtunk úgy figyeltük a csávót 😄
visszaemlékezve elég durva simán benne lehettünk volna a hirekben...mindez 10 éve történt kb
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
#36302
na erre pont van egy storym, múlt héten Tihanyból jöttünk füred fele, volte gy kis kocc az úton a tűzoltók pont végeztek mikor arra értünk és úgy elmentek a kocsival,hogy az üveg/műanyag/fém törmeléket le se söpörték az útról....mi meg az összes többi mögöttem gyök2-vel és imádkozva gurultunk át a szemeten.....
Azt észrevettétek, hogy ezt nyilatkozzák folyton:
"megyei katasztrófavédelmi szóvivő közölte, a sérülteket a tűzoltók szabadították ki a roncsokból, majd felitatták az útra kifolyt üzemanyagot, hűtőfolyadékot, és segítettek a roncsok eltakarításánál a közútkezelőnek Fotó: katasztrófavédelem"
Aztán ott marad a törmelékek nagy része az idő végezetéig mindig. Soha nem takarítják el teljesen a törmeléket.
Az olajra rászórnak valami fűrészporszerűséget, de több, mint a 20%-át otthagyják, amit az eső most szét az ottani környezetbe. A törmeléket (amiben gyakran üvegszilán is van és rengetek veszélyes hulladék) azt meg az autók hordják szét.
"megyei katasztrófavédelmi szóvivő közölte, a sérülteket a tűzoltók szabadították ki a roncsokból, majd felitatták az útra kifolyt üzemanyagot, hűtőfolyadékot, és segítettek a roncsok eltakarításánál a közútkezelőnek Fotó: katasztrófavédelem"
Aztán ott marad a törmelékek nagy része az idő végezetéig mindig. Soha nem takarítják el teljesen a törmeléket.
Az olajra rászórnak valami fűrészporszerűséget, de több, mint a 20%-át otthagyják, amit az eső most szét az ottani környezetbe. A törmeléket (amiben gyakran üvegszilán is van és rengetek veszélyes hulladék) azt meg az autók hordják szét.
Itt a szalagkorláttal van a probléma, megint nem látta el a feladatát (életeket szed állandóan). Inkább káros, mintsem hasznos a a szokásos hazai minőségű kivitelezéssel.

