96
  • Bil Ur Sag
    #96
    A kérdés először is az szerintem hogy ki a "jó" vagy "rossz". Főleg ha egy háború kapcsán vizsgálódunk. Van egy háborúban olyan hogy jó? van olyan hogy rossz? A háború szükséges! rossz. Földnépesedési alaptétel.De ha ezeket a videókat vizsgáljuk elgondolkodhatunk hogy az a rossz-e amit ott látunk vagy az amit nem látunk de semmi sem zárja ki az esélyét hogy nem is létezik. Pl. fordított esetben. Ma mindenki vérfürdőjétől hemzseg a föld krónikája, ám érdekes módon Usa ebből a szempontból csak csendes médiafigyelő? dehogy... Piscator-nak igazat adok. Akit nem hívnak,nem kell mennie. A világ egységesen helyt adott népeknek és kúltúráknak. Asszonyoknak ,férfiaknak és gyerekeknek. Az ő dolguk hogy "éljék a teret", és nem az hogy mások felett akarjanak uralkodni...
  • Piscator
    #94
    De, Szaddám is elnyomó volt, ettől még nem hívta USA-t senki.
    Attól, hogy az egyik fél gonosz(abb), nem lesz a másik szent(ebb).
    Az embargót meg nagyon gecik találták ki, olajat, élelmiszerért.
    Mindegy, már várom, FOGGYON MÁR el a Föld kőolaj készlete, káros, vér folyik miatta.
    A folyékony bálvány.
    Közben meg az Űrt szeretnénk meghódítani.
  • Piscator
    #92
    Ez utóbbit senkit ne vegye támadásnak!
    Sz'al bnem vagyok fajgyűlőlő, csak tisztázzuk, az I D I Ó T A Index.hu- pár ostoba már játszott sárdobálást.
    Csak tudom, mélyen egyesek ezért utálják az arabokat, mert Izrael-Palsztina.

    Még az is lehet, Szaddam lepaktált az amcsikkal, elfogták, de jól van.
    Én a népet sajnálom, aki mindig szenved.
  • Piscator
    #91
    Megnéztem a videót.
    Ijesztő. Mégis, inkább nem kivánom senki halálát, ez csak újabb erőszkot feltételez.

    Aki annyira támadja az arabokat, attól kérdezhetném, ZSIDÓ?
    De nem kérdezem, mert emiatt senkit nem bántok, csak akkor érteném, hogy vallás alapján védik ők az amerikaiakat.

    Piscator, a demokrata(?)
  • Piscator
    #90
    Mennyi demagóg, ostoba ember van itt. Kivétel a kivétel.
    1. Mindkét oldalon lehetnek jók, rosszak.
    2. Minden sokkal árnyaltabb, amilyennek elsőre látszik.
    3. Egy háborúban sosincs igaz cél, csak pusztítás.
    4. Elitélem a levágást, ha igaz, viszont ez nem minősít egy egész népet, egy szélsőséges csoport viselkedése.
    5. Ezt akár értelmezhetnénk a amcsikra, csakhogy igenis megszállók, ezen nincs mit szépíteni, és egy Vietnam, meg csomó egyébmás után else tudom képzelni, miket tehetnek meg.
    Szerintem a háborúkba inkább a véresebb embereket küldik, kivéve tán, ha védelmiek, s nem támadók.

    6. Az arabok köztudottan buzgóak, de... igen, ez keserű pont velük szemben.
    Mégis, mégha maga Szaddam diktátor volt, mit csináljanak, ha erőszakkal benyomúlnak oda?
    Mi joguk?
    Mi közük?
    Miért nem csinálnak békét a világ többi részén, ahol még ma is szadista elynomások vannak??!! Soroljam? Burma, Tibet, Afrikai államok egy része?
    Ijesztő, valójában igazi demokrácia alig van valahol.
  • Yetike
    #84
    Vern, te akkora lol vagy hogy nem is pocsékolok időt a válaszra... Egyszerűen csak olvasd végig amiket írtál, a röhögést rád hagyom.
  • asdasdasd
    #80
    Valoban a magyarok nem lovoldozni mennek. Ok csak adogatjak az agyugolyokat (hadianyagszallitas).
    Irakban nem talaltak atom/vegyifegyvert.
    Mit szolnal hozza, ha idejonnenek az oroszok, hogy mi anno a nemetekkel megtamadtuk oket, es most mar biztos van atomunk meg gazunk.
    Azt amikor itt vannak nem talalnak semmit, de azert kinyirnak egy csomo magyar katonat, lebombaznak egy csomo epuletet, es meg maradnak egy kicsit.
  • Tetsuo
    #73
    Amerika = Diktatúra a Világ felett.
  • Yetike
    #72
    Szép a felhozatal, bár nem ártana picit több reg hogy ne a levegőbe beszéljünk .

    #25 .: Ha ezek iraki katonák voltak, akkor milyen bűnt követtek el azon kívül, hogy védték a hazájukat ? Jah igen, a megalázás teljesen más mint a kivégzés. A megalázásban minden emberi méltóságodat elveszik, egy féreg módján bánnak veled, míg a kivégzésnél jobb esetben fejen lőnek és ennyi. Nem is tudom melyiket választanám... (Azt is vedd figyelembe, hogy ha valaha is kikerülnek ezek a "foglyok", akkor a történtek hatására mihez kezdenek... )

    #29 .: Sajnálatos, ami 2002.09.11 - én történt. Ez feljogosít mindenre ?

    Nem, nem mindegy. Egy magát mintademokráciának nevező állam ilyet nem tehet, undorító...

    Lehet, hogy többet tudok az életről, mint mondjuk Te, bár mondjuk még egy 'amcsi gettóban' sem jártam. Hogy ott ki kit ver össze, az magánügy, ez itt elméletileg egy hivatásos hadsereg lelkiismeretes katonákkal egy demokratikus állam szolgálatában. Elméletileg.

    "Az életben teljesen természetes az erőszak sajnos, pont az olyanok miatt, mint te. Aki így felkapja a vizet, mint te, természetesnek tartanád, ha megölnéd ezeket az Amerikaiakat... :("

    Ezt nem értem, de szerintem Te sem...

    "Mindenki a maga igazával van elfoglalva, felháborodik mindenen, és a saját filozófiáját majmolva erőszakoskodik. Persze az ő szemszögéből az a jó..."

    Kb. a már megint valami kurvaokosat akartunk írni kategória. Szerinted is egy kibaszott nagy baromság, hogy az emberi jogokat és a Genfi egyezményt tiszteletben kell tartani, nem ?

    #30 .: Az ami és a volt iraki rendszer között talán tényleg csak ennyi a különbség.

    #31 .: Ebből a hozzászólásból is csak úgy süt az ájkú... Fotelből jó szemlélni a dolgokat ugyebár.

    #33 .: lol... Ki mondta hogy utasszállítóval beleszállni akárhova szabad ? lol, a színvonal szárnyal...

    #57 .: Te tényleg ennyire naív vagy ? Szerinted 100 esetből hányat fényképeznek le ? 10et ? Sztem annál is kevesebbet.

    #70 .: A bíróságon sem kérdezik meg tőled (esetleg megkérdezik, de leszarják), hogy miért lőtted le azt a valakit... Lelőtted lelőtted ennyi (nem az önvédelemre gondolok).

    Nem vagyok semmilyen párti, viszonyt mélységesen elítélem az USA politikáját és képmutatását, de egy pillanatig sem pártolom a Saddami rezsimet (bár már nem tudom a kettő közül melyik a rosszabb...). Akik megölték azt az amit, azok rohadt vadállatok, semmilyen mentségük nincs a tettükre, ez egyértelmű. Viszont azért ha csak egy pillanatig is, de jó lenne az ő szemszögükből is megvilágítani a dolgokat...

    Ha én ilyen képeket látnék a honfitársaimról, az első lenne az hogy szerzek egy AK-t és kitakarítom az összes büdös amcsit az országomból (és ez úgy gondolom jogos, egy embernek joga van megvédeni a hazáját).
  • Emmegki
    #69
    Amerikában csak a buzikat sorozzák be? Legalábbis a börtönőrök azok.
  • asdasdasd
    #60
    Ja ma reggel is kinyiratak 8-10 palesztint az izraeli katonak. Csak nem keszult rola videofelvetel.
  • asdasdasd
    #54
    "Ezeket zárt oztályon kellene kezelni, és utána ugyanilyen módszerrel kellene kivégezni őket sorba, és utána beleszarni a tüdejükbe az elvágott torkukon keresztül!"

    Fordulj orvoshoz!
  • asdasdasd
    #48
    Tudtommal a Koranban nincs benne, hogy ki kell nyirni az amerikaiakat.
    Talan nem kene odamenni, meg nem kene Izraelt tamogatni megszallo megatartasaban.
    A terrorizmus meg ugyanolyan haborus megoldas (csak sokkal csorobb eszkozokkel) mint a hadsereg tamadasa, bombazas, ... csak a bombak tobb civilt olnek meg.
    Miert is nem tudja USA atadni a felugyeletet az ENSZnek? Talan mert az ilyen bortonosdik is kiderulnenek. Meg nehogy mar az ENSZ mondja meg mi legyen az olajjal.

    Szerintem meg iden ott hagyjak az egesz orszagot, es akkor aztan akkora polgarhaboru meg tomemeszarlas lesz, hogy visszasirjak Szaddamot.
    Ezt fogja elerni az USA, meg persze Irak 100 evet visszaesik a fejlodesben. Gondolom ez is volt a cel.
  • AnarchoiD
    #46
    egy haver iraq-ban melozik kb 1 eve ;) es a mostanaban kuldott mailjait nem merem megnezni ;) fojton ilyen subjectek jonnek :

    "ropi" "disznovagas" "hurka meg szalonna" kepzelhetitek milyen kepek vannak bennuk ;)

    szal a haboru kegyetlen, de hogy a amik szeretetbol csinalnak amit csinalnak azt ugye senki nem hitte eddig, az meg hogy az arabok miket csinalnak, azt eddig is tudtuk... azzal a szeptemberrel elkentek az usa szajat, hat en csipnem ha osztananak meg nekik legalabb 1 saldert ;)
  • AnarchoiD
    #45
    "bocsanatot kertek" :) asszem ezzel az aldozatok kitorolhetik a ...gukat ;)
  • Yetike
    #23
    A rohadt kurva anyjukat, már elnézést ! Már kurvasok van a számlájukon (kezdve a teljesen jogtalan megszállástól a proszkribciós listáig), de azért azokat a kurva emberi jogokat tartsák már tiszteletben ! A rohadt életbe, ez az emberi jogok teljes meggyalázása ! Ez az amerikai demokrácia amit annyira sztárolnak ? Szánalmas !

    Rohadt szemétládák...
  • mazsa
    #22
    Azért van a kettő közt különbség. Ott fentről adtak az ilyen dolgokra utasítást, na meg ott "nagyüzemi szinten" folytak ezek a dolgok, itt meg néhány senkiházi paraszt gondolt egyet.
  • mazsa
    #21
    Azért elég komoly, hogy a lefejezős videót leadták a fél hetes híradóban. Igaz, hogy csak addig, amíg a nyakához teszik a kést, na de azért mégse kéne ilyet. Így is majdnem lefordultam a székről. Persze én hülye azért még megnéztem a teljeset is. Döbbenetes... És mindezt egy ártatlan emberrel, csak azért, mert amerikai. Viszont ezek az amerikai katonák se különbek.
  • SoDI---
    #19
    Al Kaida nem egyenlő az Iszlámmal.
    Ők nem követik a Koránt, csak félremagyarázzák, és ez bizony óriási difi.
    Tehát tehette az Al Kaida.
  • Dynamic
    #18
    Ott ahol a halálbüntetések mindennaposak, a terroristák támogatottságot élveznek és az iszlám nevében ölni is lehet ott simán el tudom képzelni, hogy nem kamu.
  • Cat #17
    pár hete felgyujtottak több amerikait, tucatnyi tuszt szedtek össze, simán beleillik a kivégzés a sorba
  • Dynamic
    #16
    Szánalmas.Nem a foglyok, hanem a katonák.
  • Borg
    #15
    Én inkább az egyik iraki ember nyilatkozatát tartom érdekesnek, aki ezt mondta a levágott fejű amerikaival kapcsolatban:

    "Ilyent iszlám ember nem tesz, ezt csak az amerikaiak rendezhették meg.

    És szvsz nagyon van benne valami. A börtönkálvária nagyon odatett az amcsiknak, morálisan is, és a világ is lassan ellenük fordul, minden ország a kivonulást fontolgatja. Valamivel el kellett rettenteni a világot, ujra megmutatni hogy milyen ember is az iszlám.
    És ha a médiák fel is kapják ezt, a sok hülye tényleg elhiszi, hogy ezt az al-kaida tette.
  • SoDI---
    #14
    Bár a lefejezés tényleg enyhe túlzás volt.
    Elég lett volna megkínozni.
  • Piscator
    #13
    Ezt csináltál Vietnamban, és Magyarország 45-ös bombázásánál se voltak kegyesebbek (márgezett csoki, robbanó baba, aki tudja miről beszélek).
  • SoDI---
    #12
    Nincs ezen semmi érdekes.

    Miközben lefejezik, a videón arabul alámondják, hogy ez az iraki börtönben történt megaláztatások méltó és igazságos ellensúlyozása a részükről éppen.

    Én ezzel tökéletesen egyetértek.
    fogatot fogatért :-))))
  • Darkboy
    #10
    ezek ilyen geci állatok lehetnek! hogy mosolyog:

  • SoDI---
    #9
    De de de!
    A lefejezett amcsi is érdekel!!!
    Látni szeretném, de nincs sehol se fent a videó! :)
  • davos80
    #8
    csinálta volna.
  • davos80
    #7
    Engem sem zavarna, ha nem egy amcsi katona csinálná.
  • janos666 #6
    Pár buzi most kiéli magát. Nincs ebben olyan nagy újdonság, engem csak az aggaszt nagyon hogy ez ennyire érdekli (megkockáztatom: [fel]izgatja) az embereket.
  • davos80
    #5
    Így van!
    Az amcsik megbaszahatják!
    Kinek képzelki magukat?Szerintem a katoncsaj aki ezeket művelte (a társával együtt), egy szerencsétlen kiskölyök volt akit szivattak a kiscsoportban.
  • GabiWong
    #4
    Csakhogy nem irak vonult be amerikába.
  • Bandoló
    #3
    Mindig az irakiakat sajnálják, és a lefejezett amcsi nem érdekel senkit.Az irakiak olyanokat művelnek, amit ha egy amcsi tenne kivégeznék.
  • SoDI---
    #1
    Á!
    Ez már uncsi.

    Annak a lefejezett amcsinak a videójához nem tud valaki linket? Az jobban érdekelne.