562
Ulead GIF Animator



Faq

  • Johnny120
    #120
    hali
  • Laky
    #119
    feltettem, lefuttattam, de sajnos még mindig nem indul :(
  • RaZoK
    #118
    nekem egy msáik proginál szokott bejönni az egyik effektnél :)
  • sweech
    #117
    nekem sem indult eddig az uga, deh leszedtem ezt a progit ami lepucol sok megányi fölösleges szart a gépről és most indul
  • Laky
    #116
    uhh :((
    nem tudsz egy másik hasnoló progit ajánlani, amíg nem találok a problémára megoldást? :)
  • Aquir
    #115
    többeknek volt ilyen, nem tom nekik mi volt a hiba
  • Laky
    #114
    amikor indítanám, ez a hibaüzenet jelenik meg:



    tegnap raktam újra a Windows-t, azelőtt még jó volt :)
  • Aquir
    #113
    nincsmit :)
  • urbijoe
    #112
    köszi
  • Aquir
    #111
    megnézed hogy az objektumot milyen koordinátákba húzod (lent baloldalt), és ugyanazokba a koordinátákba húzod a következő képkockában is :) Vagy jobbklikk az objektumra, tulajdonságok, és meg tudod nézni ( vagy akár átállítani ) a koordinátáit:)
  • urbijoe
    #110
    képet akarok mozgatni csak mikor az egérrel minden kockába arrébb huzom ,jo is mozog csak kicsit hullámzik mert nem tudom mindig ugyan abba a magasságba huzni az egeret .ezt lehet másképp is vagy csak egérrel?
  • Aquir
    #109
    töröld ki a régi animáció elemeit jobboldalt ;)
  • urbijoe
    #108
    pl. ezt a logot akarom megválltoztatni de mindig a frame-nél benne van egy régi animácio?
  • urbijoe
    #107
    hogy lehet kitörölni a frame menüböl ami benne van mert egyszer csinálltam animáciot és azota ha meg akarok válltoztatni egy megylévö animáciot mindig azt tölti be ami benne van?
  • Brankley
    #106
    már semmi, sikerült
  • Brankley
    #105
    Nekem miért van az, hogy 22KB-ról nem kicsinyíti le 8ra? :) Annyiról nem lehet?
  • Aquir
    #104
    azért montam ;)
  • IlluminatoR
    #103
    Már mindegy, találtam.
  • Aquir
    #102
    sztem még van
  • IlluminatoR
    #101
    5.0 trialhoz vki légyszívesen linkeljen cracket, mert egyetlen működőt se találtam
  • Aquir
    #100
    nyugodtan használhatja bárki:)

    ték
  • Aquir
    #99
    nincsmit, régebben csináltam, és azóta már csak linkelgetem akinek kell :))
  • Charisma
    #98
    Ó, köszönöm! Pont, mint a hülyéknek, ez kell nekem...:))

    Bocsi, hogy csak most reagálok, de nem voltam itthon elég sokáig! Köszi még egyszer, hogy fáradtál vele...:))
  • Aquir
    #97
    nézd már meg a #93-as üzenetemben a képet, leírtam! :)
  • R9
    #96
    hol lehet a progiba rontani am inőséged hogy a méret is csökkenjen?
  • Rolesz
    #95
    Leszedtem a progit meg ezt a crack-et de azt irja hogy "nem jó a maérete a gamain.exe-nek.Valaki áttudná küldeni az exéjét vagy valami más crack?
  • Aquir
    #94
    Tehát amint látod a kis "szem" jelöli a láthatóságot, ezt kell megnyomni hogy látható / nem látható legyen az objektum :)
  • Aquir
    #93
    Ha pedig nem tudod hogy kell, akkor azt hiszem betehetem a korábban csinált kis útmutatómat neked is :)

    Azt hiszem talán be is lehetne tenni az útmutatómat egy FAQ-ba :D


    -------------------------------



    Csak olvasd a nyilak és a Rendszerezés szerint :) Kicsit tömör, de érthető :)

    Ehhez még vedd hozzá még hogy

    1. Jobbra:

    az Elemek, képek sorrendbe vannak láthatóságban.
    Az a kép fogja eltakarni a többi képet, amelyik Legfelül van a jobb oldali elemek között.

    2. Alul :

    láthatod az időrendi sorrendet. Eredetileg csak egy elemet látsz az alsó sorban.
    Jobklikk -> a Duplicate=megkettőzés (csinálsz még egy elemet időrendben, ami ugyanugy néz ki mint az előző)
    Jobklikk ->Add frame = új elemet csinálsz időrendben
    Jobklikk -> Frame properties = itt a Delay fontos, ami megadja hogy hány század-másodpercig tartsa a képet, utána a következő képre ugrik (vagyis tovább mozog a gif)

    3. Balra:

    ezt leirtam a képen :)

    ---------------------------------------------

    a normál mentés ikonnal UGA formátumot mentesz el. Ebben a formátumba elmenti az elemek időreni sorrendjét, az átlátszóságot, vagyis mindent, amit a programban éppen csináltál.


    a File/ Save As -ban mentheted a munkát GIF-ként, és akár más formátumokba is (PSD-be, AVI-ba is) mentheted

    Felül:

    itt egyik fontos a "Frame/ Add banner text" Na ezzel tudsz mozgó szöveget bevinni (pl logókba neveket)
    Text: a szöveget állítod (típusát,formázását, szinét, karaktertávolságot stb)
    Effect: beállítod hogy hogyan érkezzen és távozzon a szöveg. Alul azt, hogy ez mennyi képmezőben történjen
    Frame control: a sebesség. Ezt én nem használom, mivel a programban alul be lehet állítani a képek sorrendjét és sebességét
    Neon: a betűt körül (akár belül is) színnel megtoldhatod

    Ezután a "Start preview"-vel megnézheted mit csináltál. A szöveget mozgathatod felül, ha máshová akarod tenni. Az Ok-al meg objetumként vagy banner text-ként létrehozhatod


    Felső meüsorban érdekes még a "Video F/X", az itt levő dolgokkal lehet gazdagítani a dolgokat :)


  • Aquir
    #92
    Leírtam!

    "és minden képen láthatóvá teszed a szöveg-objektumot"

    ezt írtam hogy ne csak egy képen legyen, figyelj! :)
  • Charisma
    #91
    Ez az amit nekem nem csinál. Csak egy képen jeleníti meg a feliratot(az éppen aktív képen). Azt sikerült megcsinálni, hogy a felirat mozogjon, és a kép álljon, de fordítva nem...:(
  • bazza
    #90
    A serialt hova kell beírni?
  • Aquir
    #89
    a Text-tel ráírod a szöveget, és minden képen láthatóvá teszed a szöveg-objektumot :)
  • Charisma
    #88
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: van egy animációm, amire szöveget szeretnék tenni. Nem kell, hogy mozogjon, csak legyen végig megjelenítve, amíg tart az anim. Tudja valaki, hogy ezt hogy lehet megcsinálni? Sajnos, nekem nem sikerült rájönnöm...

    Előre is köszönöm!:)
  • bazza
    #87
    Leszedtem az Origo szoftverbázisról az UGA 5-t, de Try-ra kattinva, a progi betöltésekor kiírja: "A(z) Ulead GIF Animator hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük."

    Mi a baja?
  • tigeroo
    #86
    vki tud adni egy tört UGA-ra linket?:l
  • Johnyy
    #85
    nemtudom de kicsísdle :P
  • Hyper Snake
    #84
    Miért nem birok beilleszteni az UGA5-be 1600x1200 -tól nagyobb képet ?
  • joystick
    #83
    [IMG]http://gportal.hu/pixar[/IM [pixar=GREEN]PIXAR[/pixar]
    G]
  • joystick
    #82
    valaki mondja el légyszi hogy na a Ulead GIF Animator serial száma
  • Alzi
    #81
    Köszi ,de ez csak kereső!
    Ezzel se találtam! :(((