13095


Üdvözlünk a FEAR Topicban!


Kellemes olvasást/fórumozást kívánunk!


fear1b.jpg

Walkthrough I Gameplay I F.E.A.R. Online I Multi Gameplay I Multi Gameplay 2

Ingyenes lett a F.E.A.R. Multiplayer.


FAQ - 2006  I  FAQ - 2014


  • kalapos
    #13010
    Másik dvd meghajtóban ki kellene próbálni.
  • Peetboy
    #13009
    Ezután meg majd jönnek azok a hozzászólások, hogy a bolti verzióban nincs vér, és nem hullanak darabokra az emberek.
  • Dj Tommy
    #13008
    Nálam is volt ilyen gond, sajna én nem jöttem rá a megoldásra, nálam lehet, hogy csak dvd meghajtó csere segítene
  • jaki88
    #13007
    sziasztok! vettem egy f.e.a.r. gold editions-t ilyen topseller kiadásban és az a gondom, hogy a gépre amelyikre akarom telepíteni nem akarja felismerni a dvd-t, nem látja. Más gépre próbáltam feltenni, mindegyiken felismerte, feltelepítte, csak azon az egyen nem amelyikre kéne. Ace mega codecs pack fennt volt, leszedtem, de úgysem ismeri föl, plusz még ha rajta is lenne, telepíteni tudni kéne. Valaki találkozott már ilyen problémával? csak tippjeim vannak, de lehet, hogy a dvd olvasóval van a baj, esetleg firmware frissítés segíthet? Elég tanácstalan vagyok, mert amúgy annak a gépnek a dvd olvasója is felismer mindent, csak ezt nem, nem tudom mi lehet a baj.
  • Peetboy
    #13006
    Igen erre emlékszem, nálam is fél óra vagy 1 óra múlva küldték meg. Csak várj.
  • Narusco
    #13005
    már meg tudtam csinálni hogy kiírja hogy el lesz küldve, de nem küldték még. kb mennyi idő múlva várhatom?:S sürgős lenne :E
  • Peetboy
    #13004
    Más cd kulcsával nem működik úgy tudom, mert regelni kell. Én nem adom oda az enyémet, mert mi van később nem tudom használni.
  • Narusco
    #13003
    srácok, fear combathoz kéne nekem cd kulcs, de ha az oldalról kérnék, akkor ha rákattintok a submit gombra, kiírja alul hogy A valid email adress is required. Valós email címet adok meg, akármelyiket, ez a köcsög nem küldi el. Mit csináljak? ma este lan parti, kéne egy kulcs mindenképpen :S:S:S
  • Peetboy
    #13002
    Nincs benne, az egész más. Ott arról írnak a játékban nem hallani a beszéd hangokat. Én pedig a hang recsegés, sistergés és gép újraindulásról írtam. Én is felinstalálltam azt a progit, mégis recsegett a hang, régebben soknak volt ez problémája, nem tudom most másoknál hogy megy, de régi hangkártyával ez előfordul.
    Azt kéne csak beleírni, ha mindenféle beállitás után is recseg a hang, és vele együtt újraindul a gép, akkor egy új 16 bites hangkari megoldja a problémát. Nálam megoldotta.
  • Szikorarobi
    #13001
    Benne van: 2.
  • Peetboy
    #13000
    Be is kéne rakni a FAQ-ba ezt a hangkártya, gépújraindulós problémat.
  • Peetboy
    #12999
    Nálam a sima Fear is recsegett alaplapi hangkártyával, és újraindult a game mindig. Vissza lehet olvasni, többen is ezt leírták régebben. De azoknál is úgy volt mint nálam, a játék inditása után 1-2 perc múlva elkezdett recsegni, sercegni a hang, a robbanásoknál nagy sistergés hallatszott, ezután újra szokott indulni a gép. Nálam kék is volt, és amikor a Win-t is újra kellett telepiítenem ez miatt, utána vettem új hangkártyát. Nem volt drága 5000 ft-ért vettem, ez egy tök alap szintü 6 csatornás 24 bites kártya. Lehet az újabb alaplapi hangkarik már tudják a 16 Bitet, ami kell minimum a Fearhez, mert haverom gépén is jól ment alaplapival, semmi recsegés, de nálam nem volt jó.
    Ha nálad nincs semmi hang probléma, akkor lehet valami más oka lehet. Még olyat hallottam, ha fent van valamilyen Codec filmhez, akkor is problémák lehetnek a játékban. Már pedig ha sima Fear megy nálad, akkor a Fear Combatnak is kéne mennie.
  • gyuszi junior
    #12998
    A gépemmel nincs baj,a hang sem recseg.
    A hangkártyám alaplapi szóval lehet hogy nekem is ez a gond.
    A vidokártya driver a legfrissebb.

    Így a multiból kimaradok,a sima fear-rel már játszottam jó game.
    Hangkártyát majd az új gépembe fogok venni.

    Köszönöm a segítséget.
  • Peetboy
    #12997
    Nálam is ugyanez volt az alaplapi hangkártyával.Újraindult a gép és kék halált is kaptam sokszor. Nem recseg a hang? Amikor vettem pont a játék miatt egy Audigy 24 Bites hangkártyát, akkor megszünt a recsegés, és nem indul azóta újra a gépem.
  • KILLER2
    #12996
    Más játék nem csinálja? Táp jó? Hűtések is rendben vannak? Videokártya drivert próbálj még frissíteni.
  • gyuszi junior
    #12995
    Sry,elkalandoztam:
    A gép indul újra,nem a game.
  • gyuszi junior
    #12994
    A FEAR Combat-tal lenne problémám.
    Fel van patch-elve (1.08).
    Amikor betölt egy szeró kiválsztom,h melyik team-mel legyek meg a fegyvert,aztán amikor mennék gyilkolni,pár másodpercre bejön mozoghatok is meg minden,de aztán újraindul a game.
    Mit tegyek?
  • Szikorarobi
    #12993
    A sztorit folyamatosan ismerjük meg. A játék elején megtudjuk, hogy a F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon ~ Elsődleges rohamcsoport) paranormális jelenségek felkutatására lett kitalálva, mi pedig friss tagok vagyunk, s első bevetésünkhöz érkeztünk. Az introban egy kislány vizes lépteit látjuk, meg egy vámpírfejű embert, akinek ez a kislány kinyitja a celláját. Aztán egy hang azt mondja neki, hogy "kill them all", ő ordít egyet, s erre hirtelen feleszmél egy kommandós osztag. Ezután a vámpír meg a kommandósok leölnek mindenkit, akit az épületben találnak. Sötétség, telefoncsörgés. Egy álmos ürge, a "Senator" veszi fel. Egy női hang tájékoztatja, hogy probléma van az Origin projekttel, Fettel fellázadt, de talán titokban lehet kezelni az ügyet. Erre a Senator azt feleli, hogy rendben, csak hadd bonyolítson le néhány hívást.

    Aztán három ürge egyeztet előttünk, itt már forgathatjuk a fejünket. Elmondják, hogy a védelmi minisztérium az Armacham vállalattal egy különleges klónhadsereg (á la StarWars) fejlesztésén dolgozik, aminek a tagjait pszichikusan irányítaná néhány biztonságban tartott parancsnok, s ezek egyike volna Paxton Fettel. A baloldalt a csávó arról beszél, hogy van étvágya a gyereknek (a háttérben videón megy, amint a vámpír étkezik az egyik orvosból), meg hogy miért küldenek engem, amikor még csak 2 hetes újonc vagyok. Erre a főnök azzal válaszol, hogy a reflexeim "out of chart", itt már gyanús lehet, hogy itt többek vagyunk egyszerű soldier-nél.

    Ezután a játékban telefonok üzenetrögzítőjéből meg laptopokból ismerjük meg a történet újabb és újabb részleteit, ami következővé áll össze. Az ATC (Armachan Technology Corporation) Origin nevű projektjének első prototípusa mi vagyunk. Fettel a bátyunk, s mindkettőnket Alma hordott ki, a kislány, Harlan Wade lánya. Almáról tudták, hogy pszichológiailag különlegesen érzékeny lány, ezért választotta 8 éves korában Wade saját lányát a vezérprototípusok kihordására. A lányt, hogy ne érje külső pszichikai hatás, bezárták egy Vault ("pince"?) nevű létesítménybe, abba a nagy gömbbe, amit a játék végén felrobbantunk, s kómában tartották. 15 évesen szült minket. Az első prototípus (mi) ugyan szuperképességekkel bírt (wrre emlékeztet a játék elején Harlan Wade, mikor az arcunkba mondja: "You will be a god amongst the men.", aztán egy női hang kiált, hogy ne vegyék el tőle), ám nem volt elég erős pszichikailag egy hadsereg irányítására (erre meg a játék folyamán sokszor emlékeztet látomásban Fettel). A második egyed volt Fettel, aki alkalmas volt a vezéri szerepre, s egy cellában tartották.

    Amire senki sem számított, az Synchronicity Event volt, azazhogy Fettel 7 éves korában a kómában lévő Alma telepatikusan kapcsolatot teremtett Fettellel, s átszállt rá a lány borzasztó kegyetlensége. Fettel megölt egy csomó embert Armachamnál, ezért a projektet felfüggesztették. Egy nap azonban Genevieve Aristide (a nő, aki az elején és a végén beszél a szenátorral) valami miatt megnyitotta a létesítményt, a kislány kiszabadult, s mindenkit megölt, aki oda tévedt. Alma hamarosan kiszabadította Fettelt is, s kiadta a parancsot, ami az introban látható: öljön meg mindenkit, aki része az Origin projektnek. Fettel nekilátott, a hadsereg életre kelt, folyamatosan kutatta fel a főbb tudósokat, mi meg őutána nyomozunk, s járunk intézményről intézményre. A fő célpont persze Harlan Wade volt, aki a Vaultba igyekezett végleg lezárni a létesítményt, ám mielőtt ezt megtehette volna, Alma megölte. Fettel végül is Alice Wade-től tudta meg, hol találhatja a Vaultot, s ő is odatartott. Mi is ott találkozunk vele, és megöljük őt. Aztán felrobbantjuk az egészet.

    A stáblista végén van még egy telefonhívás. Genevieve arról tájékoztatja a szenátort, hogy az Origin projekt sikeresen teszelte első prototípusát, merthogy félkézzel legyőztük Fettelt és hadseregét is.

    2006. okt. 24. 12:11 - írta borosi
  • Anonymusx
    #12992
    Hát ez jó! Nem hiszem el hogy ilyeneket csinálnak! Akkor csak a magyar verzióban volt csak olyan hogy amikor közelről shotgunnal lőttem őket eltüntek? Közbe meg sírnak hogy nem vesznek játékokat eredetiben mi? Hát már akkor inkább a warez. Még jó hogy csak ezres volt a Fear gold. Vajon ezt miért csinálták a cdprojectesek? Valami patch nem lehetne letölteni?
    Elvileg azért akartam ide beírni, mert nem nagyon értettem a játék történetét.
    Tehát én egy speciális kommandós vagyok,és van egy csávó aki átvette az irányítást a replikátorok felett. Kb ennyit értettem. Mi volt ennek az embernek a célja? Mi lett azzal a csajjal akivel a játék vége felé találkoztunk? Ki volt az az alacsony lány a vége felé?
  • Rony94
    #12991
    Kössz.
  • grebber
    #12990
    Parancsolj!
  • Rony94
    #12989
    Én úgy tudom hogy a crack-elés az legális. A FEAR 1.08-as verziójához tud valaki crack-et? Mert már unom hogy mindig bekell tenni a lemezt.
  • Peetboy
    #12988
    Videókártya hiba lehet, vagy tegyél fel új vga drivert az segíthet.
  • Rony94
    #12987
    Nah megvettem a Project Origin-t és a FEAR Gold-ot(ez az alap játékot és az Extraction Point-ot tartalmazza). Feltettem a FEAR első részét. Minden jól ment míg elnem indítottam a játékot. Az animációban a fegyvereken ilyen zöld foltok vannak. De nem csak a fegyvereken. A játék elején amikor mondják a helyzetet hogy mi van. Ott meg a csajnak a feje olyan zöld foltos. Ez miért van és hogyan lehet kiküszöbölni?
  • fery02
    #12986
    Végülis gondoltam rá, hogy lehet, hogy jó. Köszi az informálást.
    Kell majd akkor egy eredeti angol verzió. :)
  • kalapos
    #12985
    Nyugodtan felteheted a magyaritasok.hu rol a 1.03 as nak megfelelőt.
    Én azzal nyomtam 1.08 patchelt játékkal és semmi gond nem volt!
  • fery02
    #12984
    Steam-en csak a Project Origin vehető meg, meg a kiegészítője...

    Ez a cdprojektes verzió meg csak feliratot tartalamz, grafikai fordítást nem.
  • fery02
    #12983
    Közben csak nem /-fav-oltam még a topikot. Kíváncsi voltam, hátha érkezik válasz. :)
    Köszi szépen, hogy megosztottad ezt az infót, akkor szóval valóban cdprojekt miatt van. Ez esetben igazán tájékoztathattak volna a dologról (pl pár sor erről a doboz hátulján), mikor is a fejlesztőcég korábbi, Blood játékában alapból le lehetett vasvillával csapni pl zombik fejét. Ezek után csak érdekesen néz ki, hogy ebbe meg egybe marad mindenki még közvetlen közeli gránát robbanástól is (illetve bocsi, ilyenkor hirtelen eltűnnek. :)).

    Én is igyekszem megválni ettől a verziótól ez esetben. :(

    Kár, hogy magyaritas.hu-n leírás szerint csak az 1.03-as verzióhoz van magyarítás, kiegészítőhöz pedig egyáltalán nincs.
  • kalapos
    #12982
    Steam en talán megveheted úgy hogy az nem lite os.
    Van hozzá (az 1 hez) magyarosítás ami felírat +grafika magyarosítás.Szóval a tűzcsapra magyarul van kiírva hogy tűzcsap ,Vigyázat veszély és ilyesmi.Csak nem szinkron de amugy minődégibb a felírat mint a fear 2-n.Az 1 et én még a megjelenéskort vettem meg szóval nem "light" verzió és a magyarosítással nagyot nőtt a játék nálam.Ha teheted mindenképp szterezz be egy angol változatot.
    Ez a cd projektes light verzió tartalmaz grafikai magyarosítást?
  • Bence94
    #12981
    hát igen írtam is a cdprojektnek de aszonták magyarul basznak rá és nem lesz pecs rá.kaptunk gyakorlatilag egy német verziót magyarul bazdmeg nem is játszok vel majd eladom aztán mgevszem valahonnan az angolt vagy láttam egy "platinum" kiadást az tán nem 18 lájtos...
    fear 2 elvileg nem legalábbis nálam jó asszem bár az más kérdés nem üt valahogy akkorát mint az 1.
  • kalapos
    #12980
    A fear 2 cd project es változata nincs gyengítve a vér terén?
  • fery02
    #12979
    Látom eléggé kihalt a topik. Közben rájöttem, hogy valószínűleg tényleg a cdprojektes kiadás miatt nincs dinamikus vér meg végtag leszakadás a játékban, mert most az elmúlt 3 napon mindegyik előző generációs F.E.A.R.-el játszottam és ezek közül egyedül a Perseus mandate nem "Legjobb választás"-os verzió, hanem külföldi (igaz, másolt verzió) és itt már egyből volt minden ami kell egy F.E.A.R.-be.
    Sokkal nagyob öröm is volt vele így játszani, mint az előző kettővel, holott pont, hogy a Perseus mandate a "gyengébb verzió" minőség téren.

    Szóval szégyeljék magukat, hogy ilyen alapvető hangulatnövelő dolgot kivettek a játékból, miközben a játék ugyanúgy durva egyéb dolgokban, 18+-os még így is. Ráadául lehet a lassulgatás sem véletlen dolog, mert a Perseus mandate ráadásul lassulni sem lassul.

    Szerencsére viszont a F.E.A.R. 2 kárpótol mindenért.
    Na, ennyi mindent akartam csak közölni. Sziasztok!
    /-fav
  • fery02
    #12978
    Na nekem is ugyanez a problémám. Ez akkor valószínűleg cdprojekt-es kiadás miatt volna?
    Ha igen, érdekesnek találom, mert nálam csak dinamikus vérzés nincs, amúgy a pályán mindenhol helyén vannak a mesterséges vérfoltok. Vannak helyszínek, amik úsznak a vérben szó szerint. Szerintem itt inkább valami szoftveres vagy harveres gond lehet. Nem hiszem el, hogy csak harcokban nincs vér, annak nem látom értelmét.
  • fery02
    #12977
    További érdekesség. Nincs nálam a játékban semmi dinamikus vér sem, nem szakadnak a végtagok, nincs az a jellegzetes ellenfelekből vérfelhővé válás, mikor közvetlen közelről Shotgun lövést adok nekik, hanem néha halál után egyszercsak eltűnnek hirtelen.
    Szerintem ez a játék is erősen Win7 inkompatibilis. Nagy kár érte. :(
  • fery02
    #12976
    Sziasztok!

    2 db aprócska problmám lenne:
    1. Játék indítás után eleinte a monitorom képerőfrissítéshez képest teljesen maximum fps értékkel fut mindvégig a játék, majd pár perc múlva gondol egyet és beáll úgy kb 35 fps értékre. Ezt ilyenkor újraindítással tudom csak orvosolni, de pár perc múlva ismét belassul. Tud valaki erre megoldást?
    Gépem az aláírásban, játék meg alapból a legutóbbi patch-es eredeti verzió.

    2. Van már azóta mód arra, hogy egyszerre legyen élsimítás meg Soft Shadow?
  • Sund
    #12975
    gondolom a legfrissebb vid.kártya drivert felraktad, ugye? Illetve a legújabb verziójú FEAR van fent? (1.08)
  • Sund
    #12974
    Bár nekem is megvan az eredeti, de én letöltöttem az ingyenes Combat-ot, az ugye eleve 1.07-ről indul.

    És ezt paccsoltam fel 1.08-ra. Így jól működik.
  • ddt500
    #12973
    Na ezt én is szeretném tudni. Nekem is eredeti éppen most vittem végig (3 évig állt a polcon) mondom megnézem a multiplayer részt. Erre Invalid String.
  • kalapos
    #12972
    Sziasztok.
    Miután felteszem a patchet ami a 1.00 rol 1.08 ra patchelt.
    Ezek után amikort beléptem a jobb alsó sarokban ez a kiírás fogadott:

    És néha kilépésnél lefagy a gép.
    Valaki tud megoldást?A játék eredeti.
    Előre is köszönöm.
  • Niki1013
    #12971
    Sziasztok!
    Felraktam a F.E.A.R.-t, de mikor elindítanám ezt írja ki: unable to initialize the renderer to a valid video mode.
    Ez mit jelent, és hogy tudom elindítani?

    Előre is köszi!