11612


Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Repülo szimulátorok TOPIC-jai: | FSX | FS2004 | Falcon 4 | Lock On | IL2 Sturmovik |

Helikopter szimulátorok TOPIC-jai: | DCS:BS | Enemy Engaged 2 | Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum |


  • TomStorm
    #11612
    Van egy Heusinkveld Sprint Update gáz+fék szettem ha érdekel valakit esetleg.
  • SimaSuna #11611
    race-shop.hu?
  • lac coo
    #11610
    Hol lehet venni, vagy milyen kesztyű jó alcantara kormányhoz ,Semmi puccos nem kell, valami vékopny, olcsó, a mostani szétkopott...
  • Solt
    #11609
    Igen, PH-n megy róla az értekezés... Árban elszálltak, ha visszavesznek majd az arcból akkor jó alternatíva lehet...
  • pointer4
    #11608
    Ezt láttátok?



    logi DD

  • Solt
    #11607
    Király, köszönöm! :)
  • pointer4
    #11606
    Valahol a kerepesi út felé vannak a srácok, 1-2 éve vettem tőlük egy Nordschleife pályarajzot. Nagyon segítőkészek voltak, és sok mindennel foglalkoznak. Ha azóta nem árasztotta el őket a munka nyakig, akkor biztos kreatívan minden is megcsinálnak :)
    Facebookon lehet velük kommunikálni pl. https://www.facebook.com/mtsimtech/
    kép
  • repvez
    #11605
    nem nyákot azt tudok meg a 3d modelt is meg tudom tervezni csak azt nem tudom, hogy az olyan dolgokat amiket készen meg lehet venni a boltban és szabványos alkatrészek azokat hogy lehet a modellhez hozzáadni.
    A csavar csapágyak mennek , de az elektronikai komponensem csak akkor amikor nyákba kell beulteni öket, de ha egy elektromos komponenst légvezetéken akarok a nyákra tenni ugy már nem tudom ,hogy tervezzem meg a kapcsolást.

    Mármint az elektromos nyákon oké ,hogy csinálok egy plusz minus furatot neki ahova a vezetéket forrasztom, de a Fusionban nincs hozzá footprint amit be tudnák emelni, hogy megnézzem, hogy mekkora hely kell neki és hova esne a felfogatás ami a nyáktol fuggetlen helyen lenne.

    Mint mikor a joystiknál a talpban van a nyák ,de a markolatban a gombok.
    A fusionben nem lehet elektromos komponenst kiválasztani a mechanikai tervezésnél csak a nyáktervező modulnál. a PS3 minijoy és az arduino boardnak nincs 3d footprintje vagy ha egyedi kapcsolokat szeretnék mint egy 4-way HAT kapcsolo a trimhez stb
  • Solt
    #11604
    Ez kinek a biznisze? Ismerjük?
  • pointer4
    #11603
    Van ismerősöm, aki 3Dfusion használatát tanítja M.O.-on cégeknek, meg dolgozik is benne, CNC-khez. Én csak magamnak csinálok modelleket hozzá, nyomtatóhoz, de a kérdést se nagyon értem. Nyákot akarsz nyomtatni, vagy marni?
    Ha megfogalmazod konkrétabban, felteszem neki szívesen.
  • pointer4
    #11602
    Most nyomtattam hozzá telefon állványt :D Mert mindig a földre raktam, nem volt még neki helye. Illetve a három monitoros setupból (ami csak a vendégek miatt van, én oculusban játszom inkább) szereztem most hajlított 21:9-es monitort. Meg került bele egy 3070 most hogy 'olcsók' a kártyák.
    Azt tervezem, hogy megbeszélem a családdal, hogy Simco-val hétfőnként guruljak :)
  • pointer4
    #11601
    Ma már mi olcsó ? :D
    https://mtsimtech.hu/
  • sorler
    #11600
    G25-höz lehet még kapni olcsó kiegészítőket?
  • repvez
    #11599
    Hát hogy fel legyen pörgetve a topik akkor szivesen vármnám az ötleteket tanácsokat Fusion360hoz, hogy hogy lehet a 3d modelbe az elektromos panelekhez elkészitett kapcsolási rajzot is integrálni.
    Ugy értem addig eljutottam, hogy az elektroms kapcsolási rajzbol a 3d nyákot a modell alakjához igazitom , de avnnak olyan összetevök amiket nem találok meg a librarykban és letöltö helyseken sem amirew szukségem lenne.

    Föleg az olyan 3d alkatrészeket nem találok amik nem a nyákba kell ultetni hanem légvezetékkel akarom a modellbe behelyezni.
    Például ha van egy ps3as tumbstick annak csak a kapcsolási ábrája van meg, de nincs 3d-s modelje és csak a panelre tudom összelkapcsolni,de nem tudom külön modellként beletenni a projectbe.
  • carlosfly
    #11598
    Akkor hajrá, történjen most! ;)
  • Szabi #11597
    kb. 2 éve hozzá se nyúltam a rig-hez, letakarva várja hogy történjen vele valami.. de nincs szívem eladni se
  • carlosfly
    #11596
    Sziasztok. Ébresztő! Ne engedjük el a topikot! :)
  • PapirKutya77
    #11595
    Sziasztok! Lenne egy eladó BBI-32 modulok, sosem használt, bontatlan. Kettőt vettem, de csak egyre volt szükségem. Privátban keressetek! Üdv. Zoli
  • lac coo
    #11594
    Már néztem, igaz sok időt nem szántam rá, de csak egyik fajtát találtam a kettőből ...
  • pointer4
    #11593
    Eladásra? :D És abban hol lesz az összeszerelés élvezet ? :D
    Viccen kívül, tudok segíteni, sőt még olyan ventit is tudok adni, ami majdnem megáll pwm vezérlésnél, viszont tud fújini mint a rohadás :) Szerezz egy arduinót :)
  • RJoco
    #11592
    Csak rá kellett keresni: simhub arduino wind
  • lac coo
    #11591
    Azt igen ! Te nem készítesz eladásra ? Vagy akárki ? :)
  • pointer4
    #11590
    Hehh? Már hogy menetszél generátort? SimHUB-al, meg arduinoval ? (én olyat csináltam, PWM vezérléssel)
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2021.08.13. 22:14:54
  • RJoco
    #11589
    Valami ilyesmi?
  • lac coo
    #11588
    Ventilatoros szel izet keszit valaki idehaza, nem tudjatok ?
  • repvez
    #11587
    Van akinek van arrol informácioja, hogy 4 vagy 5 és 8 irányu HAT, POV, trim kapcsolokat , honnan lehet beszerezni olcson?
    Amiket találtam készre szerelve azok min. 100euro /db áron vannak . azokbol ha egy joystickre valót akar az ember beszerezni az többe kerülne, mintha megvenne valaki egy gyárit. de még azt sem tudom, hogy azokhoz honnan lehetne tartalék vagy csere kapcsolokat beszerezni .
    Egy COUGAR vagy egy Warthog joynak csere alkatrésznek.
  • Chief
    #11586
    Hétvégén töltök fel róla, és küldök linket
  • pointer4
    #11585
    nem épp olcsó motrok, egy képet majd mindenképp dobja ha lesz, a nyálamat had csorgassam rá :)
  • Chief
    #11584
    Bodine 42A3BEPM, elég jól beváltak.... úgy 7-800 üzemóra lehet bennük mióta nálam vannak...
    Utoljára szerkesztette: Chief, 2021.03.28. 20:00:25
  • pointer4
    #11583
    Milyen motorokat/attuátorokat használsz?
  • Chief
    #11582
    Szia! A te projektjeiddel képben vagyok.... :) Magam is építgetek egy 6 dof-ost simtools-al... Gondoltam esetleg másnak is van itt topikban, és cserélhetnénk némi infót!
  • pointer4
    #11581
    nekem csak volt, ki szeretnél próbálni egyet ?
  • Chief
    #11580
    Van itt mozgó szimulátora valakinek?
  • pointer4
    #11579
    Ha biztos vagy benne, hogy azóta, amióta jó volt, nem a kábelek lettek rosszak, akkor csakis ez a shift regiszter lehet a ludas. Vagy remélhetőleg csak a beállítása.
    Ha nem vagy benne biztos, akkor készíts valami teszt környezetet.Nehogy túl sok felesleges kört menj.
  • repvez
    #11578
    nem volt teszt asztal , a rendes gombokat forrsztottam rá és dugtam a shift registerre.
    A shift regiszter feladata, hogy a 22 gombot összefogja és a panel felé már csak 5 vezeték menjen, de a shift regisztereket lehet csoportositani igy 132 gombot is lehet használni ugy hogy ugyan az az 5 vezeték marad csak használatba a panelen.

    A gondom az is, hogy amikor elöször rádugtam a panelra és feltelepitettem a programot, akkor felismerte majdnem az összes gombot, aztán elkeztem olvasgatni, hogy hogy kellen beállitani a shift regisztert ekkor a programba beállitottam és elöször elment az összes gomb , ha visszaállitottam akkor csak 7 jött vissza, majd probáltam állitgatni még pár verzioba , de azota nem jön vissza egy sem .

    Szóval elvileg a vezetékelés még jo is lehet, kivéve, hogy nem ugy ismeri fel a program ahogy kellene. és amikor változtatom akkor a program nem ismeri fel.
  • pointer4
    #11577
    PH fórum annyira idegesít engem, nem tudom a színek, vagy melyik része a design-nak, de nagyon úútálom.
    Azért gondoltam a facebookra, mert külföldiekkel kellemes mennyiségű embert gyűlhetne össze. Csak fingom sincs egy face oldalnak mennyi meló a moderátori idő igénye, bár ha jól tudom többen is lehetnek.
  • pointer4
    #11576
    Sajna a face linkek nem működnek, lehet csoport tagság kell hozzá.
    Teszt asztalon sikerült mind a 22 gomb lehetőséget "benyomnod"? Mert ha az ment, akkor tuti a vezetékezés a baj, gondolom ilyen pont mátrixos logikával megy át az 5 vezetéken ennyi gomb.
  • bardocz
    #11575
    Az egész sg, legalábbis azok a részek, amiket olvasgattam halottnak tűnik a sok évvel ezelőtti állapotokhoz képest. Szerintem amúgy prohardveren egy topik jobb lenne, már csak a rendes kereshetőség miatt is. Na nem mintha én egyhamar újra elkezdenék bármit is építgetni.
  • repvez
    #11574
    van itt olyan aki képbe van az MMjoy2 vel ?
    a programmal is, meg a elektronikai részével si, a shift regiszterekkel , TLE5010es hall sensorral ?

    Mert van egy arduino micro panelem és hozzá 2 shift regiszter. és UDB-siteni akarok egy F16FLCS/TQS-t.
    Az átvezetékelés nagyjábol megvan , de nem tiszta, hoyg miért nem ismeri fel a program az összes gombot.
    Lehet , hogy a vezetékelésben van a gond, de lehet csak a beállitásoknál .

    alap panel
    TLE5010 es panel a potméter kiváltására digitális kontaktless megoldással
    Siftregister, hogy a 22 gombhoz csak 5 vezetéket kelljen a talapzatba levinni.
  • pointer4
    #11573
    Szerintetek gáz lenne ezt az egész oldalt átvinni Face-ra? Egy csoportba? Mert itt már tuti nem fog növekedni a tagság :)
    Pedig tuti van még olyan elvetemült, aki nem a boltban veszi a cockpitot :)