249
he?
  • Botond #128
    az egy dolog,hogy ott nálatok nem jó a talaj,de egyébként elmondanám,hogy manapság a szántón van a legkevesebb haszon szal a gyümölcsös az sokkal jobb,az meg hogy így általában kijelented hogy keleten szar a föld ez akkor baromság,hogy recseg,csak ennyit akartam mondani...nálunk 93körül volt 500pénz az aranykorona,de egyébként kb 4-5 éve nem is lehet aranykoronát adni venni,csak konkrét területeket(figyelmedbe ajánlom a földtörvényt :-) )
  • fluga
    #127
    hosszú távra jelzáloglevél. a kamata +0,5 --> +1% az állampapírokhoz képest, a kockázata pedig gyakorlatilag ugyanannyi
  • kiserik
    #126
    Off:
    Látod-látod!
    Hallgattál volna, bölcs maradtál volna!:)
    On:
  • kiserik
    #125
    Csempéssz Ukánból benzint. Szűk 70Ft egy liter. Ha csak 140-ért adod, már meg is dupláztad a pénzed.:))
  • kiserik
    #124
    Te is kezded.:)
    Elmondom, hogy nálunk 5 évvel ezelőtt 500Ft volt egy aranykorona, és a minap kaptunk egy (igaz, hogy nevetséges) 22000Ft/ha ajánlatot, de 1k Ft-ért, még lehetne kapni, ha lenne eladó:(
    A hely: Miskolctól észak-keletre, 40 km-re.
    Talaj: barna erdőtalaj, ami tele van agyaggal. Gyümölcsnek kitűnő, de másnak, csak hellyel-közzel.
  • Adi
    #123
    "Lakóingatlant (kivéve mondjuk egy 100 milliós budai villát) bérbeadni sem érdemes, mert lelakják, a felújítás többe kerül"
    Lekell fényképezni vagy felvenni az ingatlant mielött oda adod és bele kell írni a szerződésbe, hogy te eredeti állapotban akarod vissza kapni. Ennyi!
    Ha meglelakják akkor ott a felvétel, amit bemutatsz és már 20 lépés előnyöd van velük szembe.
  • magus
    #122
    Konzervipar. jégkorszak, atombomba, mind1, ugyis kell majd. illetve ingatlan, a jégkorszak idején lakható területeken.
  • Adi
    #121
    Ingatlan szerintem nem esik csak nő!
  • Botond #120
    Egerben 2 év alatt a nm ár felment 79ezerről 300ezer fölé,gondolom a forint ennél jobban inflálódott,meg gondolom azt is olvasod a népszabiban,hogy a banki kamat az infláció alatt van,szal a bankban a pénzed szépen elinflálódik
  • Botond #119
    10k,ha eddig sose volt vele csinálva semmi,és full bokros az egész
  • Botond #118
    minimális művelés rétnél évenkénti 1x tisztó kaszálás,ez kb 10k hektáronként a földalapú támogatás meg idén pl 17ezer+8ezer forint hektáronként,a 8nak ápr30 volt a határideje,arról már lemaradtatok ^^ erdőre nincs támogatás,ott vagy ismersz vkit,és a tiédet akarják vágni vagy nem
  • Botond #117
    kb 5 éve 10ezer volt itt az aranykorona darabja :-D most meg ilyen 1 millió egy hektár,ami meg a rossz minőséget illeti,azt kell hogy mondjam,hogy te beteg vagy,és fingod nincs miről beszélsz...
  • Botond #116
    loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
  • Davidus
    #115
    kurvákba
  • ricsi1
    #114
    csakis ingatlanba,bár mostanában nem tudom hol érné meg..
    vayg vmi vendéglőbe
  • Tikal #113
    meg azért ezek a cuccok kint is drágák, hazai fizetésekhez képest meg pláne.
  • CSOCSO
    #112
    nahja.. de vegulis sok cuccost be lehet szerezni filleres aron.. de mind1.. nahja..sok ember azt se tudja mik ezeka markak.. inkabb mennek a ciganyokhoz a najki cipoert..
  • Tikal #111
    emlékszem néztem kint egy hillfiger felsőt, majdnem meg is vettem ( mást vettem helyette), hazajöttem és itthon két év mulva láttam még csak az első hillfiger felsőket cuccokat :DD
  • K.András
    #110
    Ez tény...
  • Tikal #109
    lenne rá kereslet? nem hinném, itthon más a helyzet, más emberek :)
    a hazai divat fényévekkel le van maradva a kintitol de még europátol is...
  • The Garrett
    #108
    mármint #105.
  • The Garrett
    #107
    hehe nem olyan egyszerű azt...
  • Dzsini
    #106
    10m alatti pénz lakóingatlanozni rémesen kevés, boltot nyitni is...
  • CSOCSO
    #105
    csinalnek hungaryba egy boltot.. amcsibol hozatnam bele a cuccokat.. amiket otthon nem igazan nyomatnak:
    Hilfiger
    Dada
    and1
    Von Dutch
    stb stb stb...kurvajo cuccok mind...
  • Tikal #104
    tele van az ország szép helyekkel, nem minden ember akar egy zsufolt városban szmogban lakni... sok kulfoldi vesz vidéki, erdei falukban házat, de sok lovés magyar is, és inkább bejár 15-20kmről a városba, de nyugodt szép környéken él.
  • Tikal #103
    persze, csak nagy összegnél a nyereségadot már nem szivesen adom megyesinek :D
  • K.András
    #102
    Hja igen ehhez a pesten van csak lové szöveghez,szerintem nem járt az ember még mondjuk sopronban,egy pesti el sem tudja képzelni milyen jol élnek ott az emberek!Vagy vegyük a dunakanyart ahol a németek vásárolják a telkeket stb,nekem is ott van telkem,már 4 német akarta komoly pénzért megvenni a nyaralot,de nem szabad eladni!
  • K.András
    #101
    Bámilyen kereset után adozol,nemsoká lesz kamat ado is ahogy minden eu-s országban szal mégkevésbé lesznek vonzoak az értékpapirok...
  • Tikal #100
    ja, fektesd drogba :D
  • Tikal #99
    ööö, ingatlanhoz csak annyit hogy ha van rajta hasznod abbol adoznod is kell, nem is kevesett tudtommal.... pl mi most adtuk el a lakásunkat és maradt belole lové, na már most ha nem költjuk el uj lakásra vagy felujitásra akor szépen adozhatunk utána.
    2 évvel ezelott a lakásunk 5 milliot ért, most 9-et. 64m2

    az meg hogy csak pesten van lové hulyeség szerintem, bár tény hogy sajnos pest kozpontu az ország....
  • K.András
    #98
    Egy másik pl,veszek telket mondjuk 300 ezer/négyzetméter,huzok rá egy 5 szintes épületetet és 500 ezer/négyzetméter áron adom el,arrol nem is beszélve hogy 5x annyi négyzetmétert tudok eladni :)))
    Szal ingatlan hozza a legtöbb pénzt és a legkevésbé kockázatos...
  • K.András
    #97
    Egy pl,banhof anno nyugati alatt.37 milláért vette az ember,és több mint 200 millát kapott érte,közben pedig halálra kereste magát,mert mint szorakozohely szarta a pénzt...
  • hen-tes
    #96
    és ha már kevés lesz jó drágán el lehet adni !!
    hohha !
  • Dzsini
    #95
    vannak ingatlanalapok is, vannak részvényalapok, vannak devizaalapok, vannak kombináltak... az ingatlanalapok eléggé alacsony kockázatú, viszont nem a legmagasabb hozammal kecsegtető dolgok.
  • Mike
    #94
    még jobb ötlet: rabszolgákba
  • hen-tes
    #93
    most vettem egy extra nagy csuba csupsz nyalókát és megérte mer a közepén rágó van !!!
  • K.András
    #92
    Ingatlan,5x annyi pénzt termel mint bármelyik értékpapir,söt az értékpapiron amit veszel ök is ingatlant vesznek,többnyire irodaházakat és elosztják majd kiadják egy csomo cégnek...Arrol nem is beszélve, hogy az ingatlan értéke az mindig nö(évi kb 5-10%-ot,helytöl függöen)de ha nem is nö nagyon ritkán veszit az értékéböl...
  • Dzsini
    #91
    meg vannak most már kamatbiztosított befektetési alapok, amik _minimum_ a banki kamatot hozzák, és jó eséllyel fölötte is lesznek.
    jóbarát a google meg néhány gazdasági weboldal ilyen szempontból
  • Dzsini
    #90
    felmégy bármelyik gazdasági lap vagy bank honlapjára, és megtudod mikor tartanak eladásokat hány évre, és hol meg mikor lehet venni.
  • Punker
    #89
    államkincstár pl