158
  • Quki
    #158
    hali! nekem van egy SAPHIRE X800 GTO-óm ,256mb-os és a rajta lévő memók 1.6 nanosecundomosok,állítólag át lehet alakítani x850-esre...az átalakításhoz kéne egy saphire x850pro 256mb-os bios meg persze az eredeti x800gto bios , meg még hozzá egy bios flash progi...thx előre is!bye
  • Szreeeeh
    #157
    Nem tudok abban kiigazodni, hogy az x800xt-k ára mekkora. Szerintetek mennyibe kerül egy x800xt?
  • torjoz
    #156
    Érdekes lenne, ha a 6600 gt jobb lenne, már csak azért is mert az nvidia állítása szerint a 6600 asok az x700/pro és max a sima x800 ellenfelének számnják/ták.
  • Dj Toto
    #155
    Szerintem te meg elvagy tájolva!
  • Mafioso
    #154
    az biztos, szerintem a 6600 gt jobb intm a x800xt
  • Mafioso
    #153
    a geforce 7800GTX szarrá veri a ATI-t
  • kisgabo
    #152
    nos, szerintetek 6600gt pci-e 128mb vagy x800 sima pci-e 256mb???

    mennyire hiányzik a ps 3.0?
  • Pheel
    #151
    Oké apu, akkor most mindenki megvilágosodott
  • Wing Rockling
    #150
    Az összes nVIDIA párti jól elbaszta, mert saját tapasztalat és a tesztek alapján is kiderül hogy az Ati MINDEN TEKINTETBEN SZARRÁ ALÁZZA az nVIDIát, tehát Ati: jó teljesítményű, megbízható kártya jó áron, nVIDIA: egy drága rakás szar...Azt nem tudom honnan van ennyi pénze az nVIDIÁnak hogy reklámoztassa magát, de már unom a reklámját a legtöbb játék elején.
  • janos666 #149
    Hát én konkrétan egy jobbfajta kiskereskedésben közel annyiért vettem mint a későbbi ára lett a 9600XT-nek. (Akkor még nem is volt radeon XT, és a 9800pro volt 120000Ft, a 9600pr meg ugyanennyi) és egy 9600pro tulajdonos ismerősömmel történő összevetés után nem jártam rosszul (jó, vettem neki 2db 1000Ft-s házcoolert is hogy ne legyen melege a procinak) Ja és bármijen meglepő ezt %-ra többel lehet húzni (így a 2 táphűtő közt) mint a 9600pro-t, mert épp meghúzza a csúszkát a gyerek és már szemetel is szépen, ez megy csak kifagy túlkapásoknál.
  • LoCk
    #148
    Ja ! Valaki adna kölcsön??:)
  • LoCk
    #147
    Veszek mind a kettőböl egy-egy darabot és a tesztek után a jobbikat megtartom..

  • janos666 #144
    Hát ha házilag tuningolod persze. Ömlő nitrogénőz alatt lehet hogy a 6800UE is többet bírna valamivel.
  • SoDI---
    #142
    na jóóóóó, a cikket végig olvasva talán mégis jó lesz ez :)
  • SoDI---
    #141
    mármint gagyi ps3 nélkül az ati kártyája
  • SoDI---
    #140
    vesszenek a lúzerek, ps3 powaaa :)
  • dikki*yysw
    #139
    A DX 9.0c meg, hát mondjátok hogy nem nagy újítás, azért jóval nagyobb annál, hogy csak dx 9.0c-nek hívják, a 9.1 sokkal jobb megközelítés lenne.

    nv40 ráadásul 32 biten számol (éppen ezért) a 400-as órajellel kiegészülve ez elég jelentős perf. hit

    És azt mondanám még, hogy míg a r3x0 architektúra már két éve létezik, és az x800 ennek az egyenesági leszármazottja, értelemszerűen nagyobb támogatottsággal rendelkezik a játékokban, renderpath-ek stb. így az x800 használhatja őket.

    míg az fx renderpath-eket kb. lehet dobni kukába a gf6-hoz, és az újak majd valszeg jobban ütnek. far cryt megnézem majd köv. patch-el, aztán egy fél év múlva eldönthető már, melyik a gyorsabb..
  • dikki*yysw
    #138
    A GFFX vs. 9800 csatában egyértelműen annyira szar volt az FX, hogy minden csalásra, tweakre butításra szükség volt hogy ne kapjanak ki annyira.

    Most két hihetetlenül erős, és nagyjából ugyanolyan teljesítményű kártya áll egymással szemben. A driverek, szolgáltatások és a játékok optimalizációja (a fejlesztők részéről) döntenek majd (ebben az nvidiának jobbak az esélyei). Az áramfelvétel, hűtés az ati mellett szól mindenképpen.

    Ergo itt már nem egy szar és egy jó kártya csatázik, így teljesen nyílt a küzdelem, így jóval kiegyenlítettebb lehet a csata. Az eddigi nvidia-csal, ronda képminőség, ati-szar driver stb. dolgokat el lehet felejteni, új lappal indul a flame a fórumokban :)
  • John Wayne #137
    Úgy érted, egyformán szarul megy mindkettő? Mert ha a gém videokari limitált a Gef4MX esetében, akkor ne csodálkozz, hogy a jobb proci és több memó sem bír többet kihozni. Ha belenyomok egy kétprocis gépbe egy S3 Trio-t, akkor nagyon gagyin lehet vele játszani, de adatbázis szervernek tökéletes lesz (ha van benne vagy 16 giga RAM).
  • John Wayne #135
    No, ez egy érdekes hír:

    Unreal Engine 3 az E3-on!
    Birdy, 12:53 - Tech: 3D - (3 komment)

    (Gamers Hell) Az Nvidia és az Epic Games bejelentése szerint az E3-on bemutatják a Unreal Engine 3-at, "az első endzsimet, amely kihasználja a Shader Model 3.0-át". No, ez rendkívül örvendetes hír, így talán végre láthatjuk a UE3 techvideót jó minőségben! Az Nvidia standon még bemutatják - a “$1,000,000 NVIDIA Make Something Unreal” mod-készítő verseny első és második fordulójának győztesét is.
  • Aquli
    #134
    Nekem gf fx 5600-am van, de nem vagyok vele megelégedve :/. Mondjuk ati 9600-at akartam venni (sulinet), de nem volt. Egyébként nem tudom melyik jobb, de utóbbi időben talán Ati (?).
  • Borg
    #133
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=32179
  • RpPRO
    #132
    Ha olyan drivert hasznalsz, amit a www.madonion.com elismer es ugyanannyi pontot kapsz, mint most, akkor felkotom magam. Jobbat mondok, ird at a 3DMark03.exe-t mondjuk proba.exe-re es lass csodat, merd meg megint. A pontszamod egy jo ezressel vissza fog esni. Ez a gusztustalan csalas az nvidia driverekkel rohejes!!
  • janos666 #131
    Hö, hát itt pont a 6800U nyer quality-ben meg alapon is.
  • janos666 #130
    Hú, ezt így nem jelenteném ki. Én megelégedtem azzal is, hogy levertem egy gyerek 9600XT-jét (ilyesmi gépe van mint nekem csak 3000+barton) pár ponttal, pedig közel annyit fizetet érte mint én csak 3 hónappal később vette.
  • grebber
    #128
    Felsoroltad ezeket akkor mégsem annyira jó mint az Ati!
    Én Nvidia párti vagyok.Mégis azt veszem észre hogy sok dologban jobbak az Atik ez van :( :)
  • grebber
    #127
    Teszt
  • RpPRO
    #126
    Ehhh, most probaltam a masfel eves 9700promon a X800 Subsurface v1.0 demot nemi hekkelessel es megy. 6-20 fps :DD
  • RpPRO
    #125
    Persze hogy 'szepen muzsikal', mert 1.1-es shadert hasznalja a vidkareszod, tok mindegy, meg ha ulta high-ra tolod is a quality-t :)

    Borggal pedig tokeletesen egyetertek a gyartasi nehezsegekkel kapcs-ban. Nem szad elfelejteni, h nem mi vagyunk a nagy penz, hanem az OEM piac. Ott nagy valoszinuseggel a kisebb, halkabb, alacsonyabb fogyasztasu kartyat fogjak preferalni.
  • Borg
    #122
    Most szálljak vitába veled?:)
    Ez nem ilyen egyértelmű. Noha a tesztekben szépen szerepel az ATI is, azért tudását illetően az NV40 jobb.
    Csak szvsz az NV40 el fog bukni a gyártási nehézségeken, az a kevés meg ami piacra kerül, a fogyasztása meg a hűtése (és az ára) miatt nem lesz egy bestbuy...
  • grebber
    #121
    Az ATI jobb mint az Nvidia ez tény a tesztek is mutatják.
  • Borg
    #120
    Itt nem az áram ára a kérdés, hanem hogy ilyen teljesítmény mekkora hőtermeléssel jár.
  • KIP
    #119
    Ha 1 kicsit is informáltabb lennél nem kérdeznél ilyen dolgokat:D, prohw-sek körében köztudott:D, hogy az FX5800 az nVidia technológia bukása volt, anno ipari hajszárítónak is csúfolták:D, sőt még az NV is elismerte hogy nagyon mellényúlt azzal a kártyával...
    A másik eset meg mikor utazok a buszon és két kis pöcörő (kb 11 évesek lehettek) a Pixel Shader 2.0-át emlegetik, de gőzük sincs hogy miaz, és már azt hiszik értenek a videókátyúhoz:D,
    mind1 a lényeg az hogy ti tudjátok miről van szó:D
  • Vers
    #117
    kb 500 wattot zabál a gép+monitor
    ha napi 10 orát megy az 5 kilowatt
    1 honapban 150 kilow = 5 ezer ft
  • RpPRO
    #110
  • Borg
    #109
    Persze, az nVIDIA is bejelentette anno, hogy a GeforceFX 7x gyorsabb a 9700PRO-nál :DDDDD megalol
    Ilyen PR bullshitre, hogy ez meg az a cég bejelentette, nem kell adni.
  • Borg
    #105
    Ezt most mir irtad?
    Ez egy extra kialakítású kártya, valszeg jóval nagyobb tuning potenciállal, mint az alap X800.
    Végülis ja, ez is fontos szempont, míg az X800-ban van tuningpotenciál, még a +125MHz felett is bőven, addig az NV40-ből még a Gainward vízhűtése is csak +50MHz-et hozott ki...
  • TheZsenyka
    #101
    LOL... extra sokat, naponta átlag két órát... :)

    Én naponta 6 órát nyomom, hétvégén pedig akár 16-ot is... akkor az mi? Ultra sok? :)

    (Amúgy egyetértek a pénzügyi kalkulációddal, egyáltalán nem jelentős terhelés a buxának.)
  • kowajano
    #98
    amugy meg az nvidia n az a hütés meg a fogyasztás hát kész. majd hátha ennél is megcsinálják hogy egy 3D s képernyövédönél felpörög aztán belassul a ventilátor majd jól megsül mint ahogya azt az 5800/5900 megalkották
  • kowajano
    #97
    ati vs nvidia FLAME lolszint