185
Melyiket vegyem XBOX vagy PS2?
  • Petyus_
    #65
    "Elsősorban az akciojátékokat-akciorpg-ket kedvelem, elsősorban a szép mozgáskulturával ellátott igényes megahenteket."

    NINJA GAIDEN!! =)
  • Davidus
    #64
    KOTOR2 is;)
  • Davidus
    #63
    Jade lesz PC-n is.
  • Davidus
    #62
    Ha jó PC-d van akkor a boxot felejtsd el.
  • torrente
    #61
    54-es hozzászólásból lopva:
    "Olyat vegyél, ami a haverjaidnak van, mert igy tudsz cserélgetni".
  • torrente
    #60
    Mivel ps2 régebb óta létezik, ezért értelemszerűen nagyobb rá a kínálat. Szerintem nem szabad a GameCube-ot eleve kizárnod, hiszen arra is megjelennek nagyszerű játékok. Akármelyiket veszed meg, mindegyikre találsz nagyszerű játékokat. Ne felejtsd, hogy a nem is olyan távoli jövőben kiadják az Xbox2-őt és a PS3-at. Ha mindkettő lefelé kompatibilis lesz, akkor ez sem érv egyik vagy másik mellett.
  • Knox
    #59
    azért vannak szép magyar mondataim igy visszaolvasva:D!
  • Knox
    #58
    Sziasztok!

    Konzol vásárlás előtt állok és véleményeket gyűjtök! Rengeteg oldalt elolvastam már, sokat járok az sg-re és gondoltam kikérem az itteniek véleményét is a döntésről. Csak az egyik konzolra tudok beruházni, de nagyon nehéz a döntés!
    Paraméterek:

    Erős Pc-m van, remélhetőleg még egy ideig minden elfut rajta.

    Elsősorban az akciojátékokat-akciorpg-ket kedvelem, elsősorban a szép mozgáskulturával ellátott igényes megahenteket. +Horror. Még jöhet autos is, ha jo.

    Utánanéztem és a két konzolon amik nagyon érdekelnek a következők. ( nemmcsak ezek alapján szeretnék dönteni, de sokat nyomnak a latba)

    xbox: Fable, Jade Empire, Ninja Gaiden, KOTOR2, Dead or Alive3.

    ps2: way of the samurai, onimusha-k, Tekken4, devil may cry, GTA:SA, MGS3.

    Tudom, hogy ps2-n több a játék, de a Jade empire überbünti lesz a ninja gaiden pedig állítolag a megjelent legjobb hent.

    Igazából kizárolag a játékkinálat, játékok alapján szeretnék donteni, melyik milyen multimédiás lejátszo az nem érdekel.
    Tehát ha valamit kihagytam, vagy más szemszöget, érveket kapok valakitől, azt megköszönném!

    THX


  • Yurij
    #57
    nem segit probáltam
  • Martin576
    #56
    Ja, válts PAL-ról NTSC-re EvoX-szel...
  • Petyus_
    #55
    NTSC/PAL váltás nem segít?
  • Yurij
    #54
    Nem tudom valaki találkozot e a nálam lévö hibával de nállam a xbox-on minden játék elözetes akadozik.Söt van ugy hogy el se indul a game.Átvisszem a haverhoz ott pedig minden rendben.Most kezdödöt ez a dolog idályig minden rendben volt.Lehet hogy ki kellene portalanitani bellül??Probáltam szét szedni de nem igazán sikerül a két csavart azt ki vesszem de onnan tovább hogy??Elöre is kösszönöm mindenki segitségét.

    XBOX vagy PS2:Vegyél mind a 2-böl egyet mint én.Nem bánod meg az biztos.Bár nekem van pc is mert én nem tudom irányitani a fps játékokat irányitoval.Meg hát a stratégia ellég gyenge mind a 2-ön.Meg olyat vegyél ami a haveraidnak van mert igy tudsz cserélgetni :-)
  • Aramir
    #53
    Kormányt, billentyűt mindkettőhöz lehet kapni.
    Mit értesz bővítés alatt? Ha a +joypadra, kormányra stb-re gondolsz, akkor szerintem nagyából egy árban kapsz mindkettőhöz eredetit vagy utángyártottat.
    Az Xboxnak szebb a képe és gyorsabb, erre már válatoltak, de sok függ a programozóktól és a grafikusoktól.
    Ps2-höz könnyebben tudsz programot szerezni, lévén arra több jelenik meg és több embernek van ilyen konzolja.
  • masssza
    #52
    Arra lennék kiváncsi melyiket érdemes venni? Melyikhez lehet pl.: kormányt, billentyüt csatlakoztatni, melyik bövithető egyszerűbben és olcsobban, melyikhez könyebb játékot beszerezni, melyiknek jobb a képe, melyik a gyorsabb? Ezekre a kérdésekre várom a választ, mert ezekre még mindig nem kaptam választ!
  • Tom Alien
    #51
    Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam.
    Bár el kell ismernem, mostanában feltünt néhány igen kellemetlen ember aki szítja a feszültséget.
    Gondolom ez az oka hogy nem nagyon látlak mostanában IRCen vagy az x365 fórumban.
  • hzx
    #50
    Csak egy apró hozzászólás, mint mindenféle konzol tulajdonosa: én is azt vettem észre, hogy X vonalról sokkal több a gyűlölet és a butaság a PS2 felé, mint viszont. Tényleg nem tudom miért, de az van.
  • Banyapapa
    #49
    Ha JÁTÉKokal akarsz játszani akkor GC!!! :P
  • Petyus_
    #48
    Gamerankings.com. Nézd meg a 8 pont feletti játékok listáját X-re, PS2-re. Utána nézd meg, milyen játékok fognak még megjelenni. Amelyik gép inkább szimpi, azt vedd meg. Szerintem egyikkel sem jársz rosszul, szeretni fogod. Azt meg neked kell tudni, milyen játékok hoznak lázba. Az én személyes véleményem szerint warezolásra, DivX nézésre X praktikusabb. PS2-re viszont több a király játék - ami felhalmozódott a megjelenés óta sztem arra is elég, hogy egy évig napi 10 órában folyamatosan csúcsminőségű cuccokat nyüstölj. =) Nem is tudtam dönteni, maradt a köztes út a GC. =) Meg majd lesz PS3-am is, ha kigyün. Előtte lehet lesz PS2 is, MGS3-nak képtelen leszek ellenállni.
  • IGAZIWILLIAMS
    #47
    Mondjuk nekem 15perc monitoros fps cincogás után megfájdul a fejem. Ég és föld ahhoz képest a Halo 70 centin!
  • IGAZIWILLIAMS
    #46
    de azér úgy látom ,egy ilyen témaindítással simán lehet szítani a tüzet bárhol
  • IGAZIWILLIAMS
    #45
    Neem? Akkor elég ha belenézel bármilyen x-es hírbe itt a főlapon
  • Taranov
    #44
    Hja
  • Taranov
    #43
    Pl. a Radeon 9000-esemhez képest.
  • UNREG
    #42
    Nos én rendszeresen járok az Indexes PS2 fórumba, de még megközelítőleg sem írnak ekkora baromságokat az Xboxról, mint a x.365-ön a PS2-ről. Más PS2 fórumról nem nagyon tudok, az itteni kivételével, de itt sem olvashatsz ilyen ordítóan elfogult hsz.-okat.
  • IGAZIWILLIAMS
    #41
    Meg ha körülnézel a "kávézóban" azt is megfigyelheted,hogy az x-tulajok legalább felénél figyel ps2 is otthon
  • IGAZIWILLIAMS
    #40
    Inkább egy ps2 fórumon körül se néznék,mer kihullana az összes hajam+olvass már egy kicsit lejjebb is ugyanott
  • IGAZIWILLIAMS
    #39
  • UNREG
    #38
    Pár hozzászólás a PS2-ről az xbox.365 fórumából. Csupa elfogulatlan és tárgyilagos vélemény

    "Állítólag jó sakkgépet lehetne csinálni belőle(ps2)... Havalaki tudja, miért akkor vissza ne tartsa magát"

    "de magyarázza már meg vki miben jó... ha sokat akarsz rövid időn belül rákölten,azonkívüli"

    "Amúgy nem értem, miért akarna bárki PS2-es cuccal játszani, hiszen ritka fos játékokat csináltak rá (egy-két kivétellel)"

    "De mindent egybe az xbox fényévvekkel megelőzi a ps2t
    Mire használható egy ps2 a játékon túl? Médialejátszás?"
  • IGAZIWILLIAMS
    #37
    Szerintem azé várjuk még ki azt a 2004-es évet szvsz nagyon erős lesz x-en is a felhozatal. Amúgy pedig nem hiszem ,hogy az átlag magyar felhasználó havi 3-4-eredeti-játéknál többet megengedhet magának anyagilag,ezt a mennyiséget pedig x-en is tartani lehet. Ha meg felvet a pénz, akkor leszel maradéktalanul boldog,ha mindkettő(három) figyel a TV alatt(mellett,fölött). én is leporolom a ps2 ha jön a gt4
  • UNREG
    #36
    Olyan vagy mint Csípboj, őszerinte GC-n ugyanannyi exkluziv van mint PS2-n.
  • aabyssx
    #35
    Jaj már! Olvass vissza! Ki volt itt szélsőséges? Vazz' én PS2 tulaj vagyok, mégis pár jó X játékot soroltam fel.

    "szinvonalas exkluziv játokokból PS2-n sincs sokkal több"

    Jájj!
  • Tom Alien
    #34
    Én azért küldtem oda mert az xboxról kap ott reálisabb képet mint itt, mert itt túlnyomó részt PS2 fanatikusok vannak.
    Az a nagy különbség, hogy ott elmondják neked mi jó az xboxban, itt pedig ahelyett hogy a PS2 előnyeit ecsetelnék inkább a másikat szidják.
    A játékok mennyisége nem mérvadó hiszen szinvonalas exkluziv játokokból PS2-n sincs sokkal több, az pedig hogy a PS2-ből 100x annyit adnak el mint boxból szintén nem mérvadó hiszen mindannyian tudjuk, hogy ez nem garancia a minőségre. (Zámbó Jimmy, Pap Rita, Hupikék Törpikék hogy csak a platinalemezes előadókat említsem)
    Nem mondom hogy nem jó gép a PS2 és nagyon sok előnye van de ha nem néz utána máshol lehet hogy késöbb megbánja az elhamarkodott döntést.
  • Police88
    #33
    hát ha lehetne itt magyarországon is xboxliveozni anélkül hogy amerikai ismerősöd van akkor már mennék is a boltba xboxot venni!
  • Police88
    #32
    hát egy csúcs pc-hez képest
  • Taranov
    #31
    Egyéb dolgokban meg ugyanolyanok szerintem.
  • Taranov
    #30
    X-Box többet tud és jobb a képe (bár még ígyis szar a PC-hez képest), de kevesebb játék jön ki rá.
  • Police88
    #29
  • aabyssx
    #28
    Jajj! Focidrukkerek! >:)
  • IGAZIWILLIAMS
    #27
    üdv TomAlien! maradunk tartani a frontot?
  • IGAZIWILLIAMS
    #26
    Tényleg reálisabb képet fog kapni az xbox-ról