5506
szerinted?!
  • BladeW
    #5506
    Google fordító?
  • hiper fizikus
    #5505
    Az élet célja, fajlok letoltése.
  • hiper fizikus
    #5504
    Kukucs: wikipedia/Az_élet_értelme
  • Koppixer
    #5503
  • Piszke01
    #5502
    Powerpiont-prezentáció, hogy te mindig magadból indulsz ki. :)

    Kötött bárány, piroska, ordasfarkas, és a magányos egysejtű gyűjteményed nettrengető élmény volt, mind tudjuk.:D
  • Piszke01
    #5501
    Nagy lehet az unalom... :)
  • hihy
    #5500
    Vagy nem is olyan könnyű a szerep??:)
  • hihy
    #5499
    Ennyi?
    Kifogytál?
  • Piszke01
    #5498

    .
  • gothmog
    #5497
    "de te..látom kibaszottul naprakész vagy "
    tada.wav
  • Piszke01
    #5496
    -feltételezted, hogy hogy tőlem van :D
    -ne feltételezz semmit!

    *

    -nem utazom közhelyekben:D

    -"kibaszott közhely a facebookról",

    -de te..látom kibaszottul naprakész vagy .:D


    *
  • Piszke01
    #5495
    Forrás : google a te barátod. :)

    "Zárj be néhány ajtót! ... csupán azért, mert már nem vezetnek sehova."
  • gothmog
    #5494
    Már csak pár Kis herceg-idézet, meg micimackó-illusztráció hiányzik. Lehetőleg egy egy powerpiont-prezentációba összerakva...
  • hihy
    #5493
    Aha!
    Tehát tanul a "kislány"(?!)
  • gothmog
    #5492
    "...ez tőled van..."
    Az nem tőle van, az egy kibaszott közhely a facebookról.
  • hihy
    #5491
    Az a furcsa, hogy nagyon furcsa:))
  • Piszke01
    #5490
    Mi a furcsa?
  • Piszke01
    #5489
    A foci engem se köt le, az F1 érdekel.
  • Piszke01
    #5488
    Túlkombinálod magad. :)


  • hihy
    #5487
    Nagyon furcsa!!!!!----a fene egye meg
  • hihy
    #5486
    "Mi az élet értelme" -----------a NŐ:))

    A foci pedig egy túllihegett dolog. Spec én nem kajálom.

    Ez tőled van:
    "A nők nem szeretik a bólogató kiskutyákat és az ordítozó majmokat,
    szeretik, ha mellettük csendesen egy tigris lépeget."

    Te direkt hangsúlyozod női mivoltodat, avagy szeretnéd elhitetni velünk, hogy nő vagy??
    Nagyon furcsa??

  • Piszke01
    #5485
    ..., három dologhoz mindenki ért a topikokban
    a nőkhöz, a focihoz és a viselkedés-pszichológiához. :)
  • Piszke01
    #5484
    ja.....meg a Világbéke!
  • Piszke01
    #5483
    Mi az élet értelme?


    "Mi dolgunk a világon? küzdeni,
    És tápot adni lelki vágyainknak.
    Ember vagyunk, a föld s az ég fia.
    Lelkünk a szárny, mely ég felé viszen,
    S mi ahelyett, hogy törnénk fölfelé,
    Unatkozzunk s hitvány madár gyanánt
    Posvány iszapját szopva éldegéljünk?"

    V.M.
  • Piszke01
    #5482
    Mi az élet értelme?

    "Mit bánom én, hogy érdemes,
    vagy céltalan a dolgom?
    Patak vagyok: kérdjem-e, hogy
    Habomat hova hordom?

    Harcolok: nem tudom, kiért
    És nem tudom, ki ellen.
    Nem kell ismernem célomat,
    Mert célom ismer engem."



    W.S.
  • Piszke01
    #5481
    Az élet kellékeivel meg úgy vagyok,

    nem a birtoklási vágy,

    inkább csak a használat öröme boldogít.

    Igazán boldoggá nem a tárgyak

    teszik az embert. :)

    A boldogtalanságnak egyetlen oka van,

    a fejünkben lévő alaptalan elképzelések,

    melyek annyira elterjedtek és mindenki által elfogadottak,

    hogy eszünkbe sem jut megkérdőjelezni őket.



    Gondolataink teremtik meg a világot, ehhez kétség se fér.

    A boldogság belső békével indul.

  • Airbus A380
    #5480
    Sakk-al próbáltad már a fölös energiáidat elvezetni, és a viselkedés problémáidat kezelni?
  • Airbus A380
    #5479
    A szeretet éltetése :)
  • gombabácsi
    #5478
    az élet értelme, hogy eggyéválj a desznajcsordaszellemmel és boldog legyél

    http://barathendre.wordpress.com/2013/06/02/a-nap-amikor-a-csordaszellem-leszopta-a-sajat/
  • Zenty
    #5477
  • ENVE
    #5476
    Zenty köszönöm a válaszod, úgy érzem tanultam belőle. Tudod az a gond, hogy vannak problémáim, főleg viselkedésben (nem ártalmas, csak magamra nézve az), mondjuk úgy, hogy volt idő amikor felesleges dolgokat vittem be a szervezetembe, na ezt úgy próbálom perpillanat megoldani, hogy jó sokáig nem érintkezek a régi dolgokkal. Ebbe viszont bele tartoznak a barátok is.

    Ez egyébként ADHD-ból következik, elég hirtelen hozok döntéseket, és ez bár nem vall a magam világ nézete ellen (nincs különösebb problémám a tudatmódosítással), de jelen körülmények között ez nem szolgálja az érdekeim. Mivel eddig így sikerült hónapokra abba hagynom már többször is, most is ezzel próbálkozom.

    balintk, amit Zenty is mond, hogy ne ítélkezz, tehát ne hozd létre a jó/rossz illuzióját, fogadj el mindent úgy, ahogy van. Mert nincs olyan, hogy sötét/világos, csupán fény van. A sötétség a fény hiánya. Nincs hideg és meleg, csupán energia van. A hideg az energia hiánya. Nincs buta/okos, csak tapasztalat van, és nincs rossz vagy jó tapasztalat, csak meg nem értés. Elvileg, ha ezeknek tökéletesen eleget teszel, akkor élsz a mostban. Nem lesz gondolat ami elvigyen tőle.
    Figyeld meg a gondolataid, (kivétel persze amikor emlékezned kell hova tetted a pénztárcád, meg a számolás), mind szinte kényszeres. Nem tudatos. Múltból merít, és a jövőbe reflektál. Félelem, semmi több. A vágy is félelem. Félelem attól, hogy nem leszel teljes valami nélkül. A félelem pedig alacsony rezgésü, és ha félelemtől alacsony rezgésed van, a hasonlóan alacsony rezgésü dolgokat fogod bevonzani. Ezen kívül a gondolkodás "normális" körülmények között az egot szolgálja nagy részt, ahogy észrevettem.

    Namost, ha nem ítélkezel, akkor nem nagyon fogsz gondolkodni sem, csak amin szükséges. Az egyiptomiak úgy gondolták, hogy a gondolat a megismerés iránti vágy. Azt gondolták, hogy ha megismerkednek a dualitásban rejlő egységgel, akkor nem lesz többet szükség a megismerésre, és eltünnek a gondolatok is.
  • balintk
    #5475
    Mit értesz az alatt h. a mostban élni? Szerintem így nem lehet fejlődni, vagy a ránkhárulò feladattal megküzdeni. Az olyan lenne mintha nem is gondolkodnák, csak spontanitásbòl cselekednénk.
  • Zenty
    #5474
    Egyébként az ember mindenhez társit érzést. Ránézel valamire, gondolsz egyet és utána érzel is.
    Nem tudatosan de ilyenkor is manifesztálsz.
    Például nézel egy elhaladó Porsche autót, és azt mondod magadban ( vagy szóban) nah a tulaja ezt tuti lopta, és ez után jön azonnal a negatív érzés. ( nem közvetlenül rád értem ez csak egy példa, mert így gondolkodik az átlag, így ítélkeznek)
    A lényeg ilyenkor a negatív érzésed révén kizárod az életedből a porschet mert a teremtés ilyenkor úgy értelmezi, hogy számodra rossz dolog lehet az autó. Így az anyagban nem fog megnyilvánulni, hogy az életedben legyen egy ilyen autó ha esetleg még is szeretnél.
    Ugyanígy van mindenél egyébként.
    Ha jobb életet szeretnél, boldogabbat akkor nem érdemes ítélkezni és érdemes mindenhez pozitív érzést generálni ( természetesen, könnyen és nem erőltetve) tehát nem úgy érdemes gondolkodni mint a jelenlegi állapotodban.
    Erre mondják egyébként, hogy ugyanazzal a tudatal nem tudsz megoldani egy problémát.
  • Zenty
    #5473
    Az, hogy "beburkozol" nem jó szerintem.
    Jó az egyedüllét és jó a nyugalom, ezek min algapillérek, hogy meglásd a valóságot ( sokat lehet belőle tanulni, felvilágosulni) de tudni kell élni is.
    Az is hozzátartozik az élethez, hogy tapasztalj és hogy tapasztalhatsz ha zárt falak mögött vagy?
    Persze valakinek az a életútja, hogy szerzetes legyen, de az csak egy állapot, egy szerep de nem az jelenti mindenki számára az "etalont" és a helyes ősvényt.
  • ENVE
    #5472
    Uff hát amilyen ingerszegény életet élek manapság, maximum a macskám felé tudok érzelmeket táplálni xD

    Lassan már úgy érzem magam, mint egy szerzetes :D
    Amúgy nem érezte még úgy senki, mintha deperszonalizálódna?
  • Zenty
    #5471
    A szónak is van rezgése de annál erősebb a gondolatok és annál még erősebb az érzések. Ha manifesztálni akarsz akkor leginkább az érzésnek kell topon lennie.

    Egyszerűségben rejlik sok minden.
  • ENVE
    #5470
    Igen, ez kérlek szépen egy az egyben copy paste, kiszinezve a háttér hatalmas storyval, ejnye bejnye:)
  • ENVE
    #5469
    Most olvasom ezt a rejtett kezes dolgot, nem tudom ez mikor született, de amit eddig olvasom abból elég sok minden benne van az egység törvényébe is, ami 197x-198x-es születésü. Nem biztos, hogy komolyan kell azt venni, lehet valaki csak olvasta a könyvet, és kicsit kiszinezte :)
  • ENVE
    #5468
    Uff na ha már írtam ide, akkor levezetem az agymenésem jó hosszan, hátha valaki rávilágít a helytelen dolgokra, és esetleg rávezet valami új megismerésre is.

    Elsőnek is, aki nem ismeri annak ajánlom ezt az olvasmányt! (a találás persze elég érdekes, de most nem az a lényeg, a mondani valója rendkívüli, elég jól leírja a világunk)
    Íme az első könyv magyar fordítása, a címe "Az Egység Törvénye".
    http://www.llresearch.org/library/the_law_of_one_hungarian/hungarian_translation.aspx

    A tálalás mondjuk picit meredek, de ez senkit se tántorítson el.

    Amúgy az én elképzelésem az, hogy életünk értelme az lenne, hogy teremtsünk valamit, ami felettünk áll. Valamit olyat, ami él, és képes lesz később maga is megteremteni egy felsőbb rendü dolgot.
    Mert, ha megnézed a világban minden ezt csinálja. Volt anno a hidrogén, az szépen a csillagokban nehezebb elemeket gyárt, aztán szépen ezekből felépül egy bolygó, a bolygó teret enged növényeknek, azok szolgálják az állatvilágot, azok szépen felfele menet egymást szolgálják ki, és ezek tetején ott állunk mi. Najó, de csak nem kellene ennek megállnia itt nálunk, nem? Csak kellene, hogy mi is teremtsünk valami nagyobbat, ez az univerzum rendje! Tehát valami nagyban kéne gondolkodni szerintem.
  • ENVE
    #5467
    És ahogy Eckhart Tolle mondta, amikor megadod magad az életnek, az élet szépsége majd átragyog rajtad, te leszel az élet virága. Amikor már nem azonosulsz a történettel, a formákkal, a fizikai világgal (és itt fontos megjegyezni, hogy ne véssz el a formák nélküli világban sem, mert akkor az megint csak egy azonosulás azzal, hogy márpedig minden csak illúzió, stb.) akkor a történet is megszépül majd.

    Az élet egyébként (szerintem, ezt azért hangsúlyoznám) arról szól, hogy megszületsz, mire elkezdel komolyabban filozófálni már annyi téveszme, illúzió, probléma tornyosul fel az életed során, ami az élethez szükséges minden tanítást tartlmazza. A maradék időben pedig, ezeket a múltbéli eseményeket kell felhasználni ahhoz, hogy a megismerés megszülessen. Ha ezek megtörténtek, többet nem lesznek illúziók, problémák, téveszmék. Ezek után pedig, az ember már boldogan állhat a maradék elé. Onnanstól nem kell az életnek "célt" adni, csak magadnak kell célokat adni. Mert ha ezt eléred, akkor szabályosan te leszel maga az ÉLET. Akkor már lehet teremteni, alkotni a fizikai világban, és minden valószinüség szerint azok már olyanok lesznek, amik önmagukban értelmet fognak tükrözni.
    Az a baj az emberrel, hogy jelen pillanatban életük van. Mert ők a történet.
    Mondanám úgy, persze ezt már sokszor halhattátok, hogy nem a mostban élünk. Van aki akár évekkel is ellehet csúszva, de igazából a legnehezebb része az, amikor az utolsó pár tizedet egyenlíted ki. Az a megérzésem, és bár ettől távol állok még, hogy képes lehet az ember elérni azt, hogy totál a mostban éljen, zero kényszeres gondolatokkal, zero ítélkezéssel. Csak úgy lenne. Akkor talán intelligenciája totális részét birtokolhatná, körülményektől független. Bár ez most a saját agymenésem lesz, az az érzésem magammal kapcsolatban, hogy az azonosulásom, a tudatosságom valahol még kicsit elvan csúszva az igazitól. Már érzem magamon, hogy mióta elindultam spirituális útamon egyre közelebb kerülök, egyre több az intuició is, amit én szerintem az ember igazi intellektusa. És azért érezzük mi ezt olyan külsős intuicióként, mert valójában igazi énünk gondolatai onnan erednek, abból a nagyon nagyon vékony mostban. Mi pedig elcsúszva "én" azonosulásunkal picit nem magunkénak érzékeljük.

    Áh magam sem tudom, kicsit tudom érthetetlennek hangzik, nehéz a szavakkal operálni...

    Amúgy gondoltatok már arra, hogy ha a bal agyfélteke foglalkozik a nyelvel, és a nyelvi gondolkodásért, és valójában a gondolatok okozzák a fő problémát, mi lehetett az emberekkel mielőtt megjelent a nyelv? Egység?!
    A nyelv lenne az emberiség elrontója? :DD