34
  • Piscator
    #34
    Jaj, bazdmeg, ok, nem támogatom az üzemi másolást, de NEM EBBŐL lesz világcrash, mármint a tőzsdén.
    Persze ez talán csak informatikai szájton tűnik soknak, mármint a razziák hírei, de felesleges.
    Most komolyan, a sok energiájukat ne már erre kössék le, menjenek, lőjjék le a dirit, aztán meg csináljanak világbékét.
    Az ilyen warez egyetemek egyebek mellett csómó hasznosra is használják a szupernetet, nem hinném hogy...!
  • Piscator
    #33
    Ez egyébként igaz, de emelett dollár milliók a mai sztárokra mennek el, pl J.Lopez, akik abban élik ki magukat, hogy márkás dolgokat vehetnek meg pár percre. ehh, undorító a fele, akik önjelőlt sztárként ebből élnek.
    Persze vannak kivételek, vannak adakozók, de a többség gátlástalanul megszedi magát.
  • pip
    #30
    miert, min megy?
  • marcee
    #29
    például a BME
  • Sliders
    #26
    MEnnyi a beugró az internet2-re? Vagy ez még nem publikus? De szeretnék már 10Mbps-el vagy többel tölteni, fincsi DVD-ket, meg sok zenét, hallod ezt te mocskos RIAA?
  • Lord AnonymouS
    #21
    Jó a neved... :-)
  • A nick nevem
    #20
    És valaki szerint, ha nem lenne internet, akkor az egyetemista diákok mind megvennék azt a soxar albumot, amiből a kiadók olyan sok pénzt akarnak kaszálni? Max sz@rnának a zenére, hallgatnák egymást, vagy a rádiót. Ezek azt hiszik, hogy ha nem lehetne letölteni sehonnan, akkor akik letöltenek, azok mind-mind megvennék a dolgokat...
    Olyan ez, mintha le lehetne tölteni az arany ékszereket... Mivel nem lehet letölteni, így egy csomóan nem tartanak rá igényt, mert nincs rá pénzük. Amennyi van, abból meg tankönyvet tejet, meg kenyeret vesznek. ;) Szóval azé' nem hinném, hogy internet nélkül olyan sokkal több CD kelne el. Talán inkább kevesebb, mert az emberek azt sem tudnák mi jelent meg.
  • _Vegeta_
    #18
    "Már az Internet2-n is javában folyik a fájl cserebere"
    Miert baj ez ? :>
  • Lazarus
    #17
    Én is erre gondoltam :D Ha a RIAAn múlna akkor betiltanák a hálózati eszközöket és az internetet is
  • shabba
    #15
    Azért nem kell túlmisztifikálni az internet2-t, olyan rendkívüli mértékben nem tér el a hagyományos internettől és más egyetemi hálózatoktól. A kereskedelmi hálózatok meg végképp nagyobb kapacitásokkal rendelkeznek.

    Úgy 250 körüli egyetem, kormányzat és IT fejlesztésben érdekelt intézmény van összekapcsolva. A minimális kapcsolódási felület STM-4(622mbps), a hálózat fő gerincét idén fejlesztették föl 10Gbps-re. A hálózat kihasználtsága nem túl nagy, úgy átlag 10% körül van.

    http://loadrunner.uits.iu.edu/weathermaps/abilene/

    Az európai GEANT is hasonló kapacitásokkal rendelkezik, a magyar Hungarnetes GEANT POP-nak is van 10Gbps-es kapcsolódása Bécs felé és 2.5Gbps-es szlovákokhoz. Mo.-on belül a regionális kapcsolódások szintén 2.5Gbps méretűek és idén tervezik 10Gbps-re fejlesztik.
  • Cat #14
    meg a reklám, meg a cd finanszirozása, meg a klipkészítés, meg a bejutattás nagyobb helyekre, koncertek szervezése... egy album közel sem ér véget ott hogy kinyomják a cédét
  • davos80
    #12
    Meg felszerelés, amivel felveszed az anyagot.
  • aDannyBoy
    #9
    Az Internet2 gyakorlatilag egy új protokollon alapul, ha jól tudom. Hasonló technológia, de más adatátviteli mód és így hihetetlen gyors tud lenni.
  • IrkaBirka
    #8
    SSL
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    örülnék ha a RIAA-t valaki megszüntetné ... mondjuk valami önkéntes jémsz bond kinyírná a sok köcsög kiadóst
  • AtisH
    #6
    Ha jól tudom akkor már egy ideje elindították az I2-őt, de egyenlőre nem a nagyközönség számára. Az egyik cél az volt, hogy pl. videókat kiváló minőségben, realtime lehessen nézni. Hogy hozzánk mikor fog ez eljutni, azt nem tudom. Örülnék, ha legalább 2Mb-tel tudnék netezni.
  • Lacc
    #5
    És mikor akarják ezt szabványosítani?
  • droland
    #4
    "Azért arra kiváncsi vagyok hogy mennyi az a sokkal gyorsabb? Gigabit?" - igen

    "Nem az ipv6-ra gondoltak ők i2 gyanánt?" - hozzá tartozik
  • DecenS
    #2
    Nem az ipv6-ra gondoltak ők i2 gyanánt?
  • Lacc
    #1
    Hát erről az internet2-ről most hallok először.