28329
10917302841238962806.jpg
  • Narxis
    #25477
    Mert mi az értelmes diploma? Ne vigyük már el ilyen irányba ezt a témát. Ez nem Brazília vagy Afrika hogy itt a "mélyszegénység" van és más nincsen. Az a nagy helyzet, hogy remekül megvannak az emberek PROFI sport nélkül. Mi suliban minden szünetben fociztunk és többen jártunk edzeni a Tisza Volán ifi csapatába de egyikünk se ment tovább komolyabban mert más dolgok jobban érdekeltek, nem, nem a call of duty. :D Persze így még ma is összejárunk, jó időtöltés de nem ez az egyetlen kenyérkereső lehetőség.

    Az meg jó lenne ha nem megélhetési focistákat keresnénk hanem tehetségeket, megélhetési van elég, ellötyögnek a pályán mert itt az is elég.
  • sempronius18
    #25476
    90%-ban benne van a hiba lehetősége.

    Azt azért nekem ne magyarázza el senki, hogy ő volt az új Messi, akiért pár év múlva milliókat kapott volna Haladás, de a helyi nagykutya fiát rakták be a csapatba helyette, mert a papa adott a Lalibának egy kis zsét.
  • ressy14
    #25475
    Tapasztaltam, nem urban legend. De komolyabb helyeken már nem ez a jellemző.
  • sempronius18
    #25474
    Figyelj ez Urban Legend 90%-ban levitézlett kocsmahuszárok találják ki, hogy magyarázzak valamivel a sikertelenségüket.
  • sempronius18
    #25473
    az lehet, hogy a magyar focit leszarják, de szerintem sok magyar fiatal alszik el azzal a gondolattal, hogy bárcsak ő lenne CR7.
    A baj az, hogy csak az öltözködését meg a frizuráját utánozzák a munkamorálját nem.

    Dzsudzsákot meg azért emeltem ki, mert ő egy nem túl tehetséges, de szorgalmas srác, aki sok munkával eljutott a tutiba. Ez pedig példaértékű.
  • [HUN]FaTaL
    #25472
    Csak az van, hogy itt mutyiföldön a sporttal sem tudsz kitűnni, ha apukád nem fizet az edzőnek. Legalábbis fociban.
  • sempronius18
    #25471
    Nyugaton már az alsó iskolában megszerettetik a gyerekkel a sportot és a 2 bites hülegyerekkel is megértetik, hogy értelmes diplomája soha sem lesz, de sportolóként viheti valamire aztán ehhez tartja magát.
    Az afrikai bevándorló meg enélkül is megérti, hogy csak ezzel törhet ki.

    Sajnos nálunk a béka segge alatt volt a tömegsport ez az igazság.
  • ressy14
    #25470
    Magyarország U19 - Finnország U19 4-0

    nincs itt gáz
  • Narxis
    #25469
    Jajj hagyjuk már ezt a dumát, más országokban nincs call of duty meg sör meg bulizás meg ilyenek? A többség le se szarja Dzsudzsákot, én pl. védtem is magyar foci topikban. Miért szarják le? Mert annyira nulla a magyar foci, hogy elvesztette a népszerűségét, igen sajnos ez egy ördögi kör mert nincsenek eredmények így sok embert max. annyira érdekel, hogy bekapcsolja a TV-t de így meg nehezen lesznek jó eredmények.

    Az utánpótlásképzés és az edzőképzés a magyar foci baja, ezt kell tudomásul venni. Persze focizhatna több gyerek de ez mindenkinek a magánügye, hogy milyen sportot választ ha választ.
  • ressy14
    #25468
    Abszolút igazad van. 10 éve hétvégenként nem lehetett üres pályát találni az egész városban, most meg szombat délután is üres mindegyik. De a minőségibb focira ez nem lehet kifogás.

    Azért az országban van annyi utánpótláskorú igazolt focista, hogy egy normálisan működő képzéssel egy európai átlagot megütnének. És nem Szibériából meg a belga kettőből térnének haza, mert már itthon is megkapják azt a lóvét, amit kint, hanem maradnának kint a hollandoknál, németeknél és az angol kettőben.
  • sempronius18
    #25467
    Most mit akarsz a grundokkal falu helyen építettek egy csomó műfüves pályát százas nagyságrendben, a nagyvárosokban főleg az egyetemek környékén van egy csomó pálya amire már ingyen is felmehetsz anyira kihasználatlanok úgyhogy, aki akar focizhat naphosszat, csak az a baj, hogy 12 év alatt fontosabb a call of duty utána pedig az ital, meg a ribik, mint a sport.

    Aztán 22 évesen ott találják magukat a fiatalok hitellel a nyakukban a TESCO pénztárában havi 80K-ért.
    Pedig, ha csak annyira hajtottak volna fiatalon, mint ez a szerencsétlen Dzsudzsák azt húzogatnák kedvükre akit akarnak és annyi gond lenne lambót venni nekik, mint nekünk egy sört, de így marad az irígykedés meg a beszólogatás az nso-n.
  • Shep
    #25466
    Ezt írtam én is :)
  • passatgt
    #25465
    + idén: http://www.mlsz.hu/wp-content/uploads/2014/01/Magyarország_0124.pdf
  • passatgt
    #25464
    http://www.mlsz.hu/wp-content/uploads/2013/04/Magyarország_térkép_2012_72_végleges_1304251.pdf
    http://www.mlsz.hu/wp-content/uploads/2013/12/Magyarország_1220.pdf
  • Narxis
    #25463
    Az biztos, hogy ha kijutunk akkor pofozógépek leszünk.
  • sz4bolcs
    #25462
    Az amatőr focival nem mondtál hülyeséget, és meggyőződésem, hogy ez menthetné meg a magyar focit, de pont ez nem fog megtörténni. Mondjuk az lenne az első, hogy a tömérdek pénzt nem stadionokra, hanem grundokra költik kulturált lehetőséget teremtve azoknak az embereknek, akik SZERETNEK játszani, profi szinten pedig átcsoportosítani a pénzeket olyan sportokhoz, amikben eredményesek vagyunk.
    A profi szintet azok érdemlik meg, akik bizonyítottak, amatőr szintet viszont minél szélesebb körben kéne támogatni.
    Ehhez persze először tudomásul kéne venni, hogy jelenleg nincs olyan, hogy magyar foci, és ennek megfelelően kezelni annak reményében, hogy majd egyszer újra lehessen.
    Az nem lehet cél, hogy ezzel, vagy kicsit jobb játékkal kijussunk az EB-re VB-re...
  • sz4bolcs
    #25461
    Annyira azért nem volt élvezhetetlen, finneknek voltak szemet gyönyörködtető pillanataik. Parádésan játszották be a védőink mögé a labdát...
  • bakkerman
    #25460
    korai lenne pálcát törni,ha kikaptunk volna 3-2 vagy ugyanúgy 2-1-re,olyan gólokkal,amik bármikor benne vannak(pl szöglet után),de a játékunkkal nem lett volna gond. Sajnos nincsen játéka se a csapatnak,nincsen egy épkézláb középpályás,aki tudna irányítani,nincsen egy szélső,aki veszélyes támadásokat tudna végigvinni,és ugye nincs védelem,ami legalább egy kibaszott félidőt lehozna hiba nélkül. Nem az 1-2 a baj,hanem hogy hazai pálya ellenére semmi köze nem volt a meccshez a csapatnak,mondjuk a finneknek se,de nem rajtunk múlt hogy nem lett 1-4
  • ressy14
    #25459
    azért sokkal jobb teljesítményre nem lehet számítani a selejtezőkön
  • Narxis
    #25458
    Bizakodni kell az utolsó percig. Am. én pesszimista vagyok de ez még csak 1 barátságos meccs volt, szerintem korai még pálcát törni...
  • bakkerman
    #25457
    én már arra leszek kiváncsi,hogy ha az EB-re se jutunk ki,akkor még is mi lesz a következő lépés?? Mit lehet tenni,persze azonkívül hogy felszámoljuk az egész magyar futballt,és amatőr alapokra helyezik vissza. Márpedig én már kimerem jelenti,hogy nem lesz meg a 2. hely a csoportban,és a 3. is nagyon nagyon necces lesz ezzel a játékosállománnyal. Aki esetleg tehetséges 18 éves játékos,és lehet belőle valami,az még nem fog beépülni erre a sorozatra,aki meg jelenleg kerettag,vagy perifériában van,azok meg jelen állás szerint még egy finn szintet sem ütnek meg. Mi lesz így akkor 2015 ősze után? Mert akkor is azok lesznek hatalmon a focinkban,akik jelenleg,ha 1 hónap múlva nyernek a TUDJUKKIK...El kéne dönteni,hogy akkor mikorra legyen egy ütőképes válogatottunk? a 2020-as,szintén 24 csapatos EB-re? De ahhoz már az kellene,hogy a jelenlegi 16-17 éves korosztályt megkapja azt a fajta tudatos fejlesztést,és menedzselést,amivel addigra már ütőképesek lesznek. De erre se utal semmi jel. Én 21 vagyok még csak,és mostmár azértis kiváncsian várom,hogy amíg én élek,addig hogyan fog alakulni a kis focink sorsa...
  • Shep
    #25456
    Én x2-t raktam.
  • Narxis
    #25455
    Akkor még nincs veszve minden, a jövő nemzedékében még bízhatunk!
  • Jim Morrison
    #25454
    2-2 90. percben. Ők fel tudtak állni :c
  • [HUN]FaTaL
    #25453
    Mert nincs 5db ország, akit megverünk és nem 6. kalapos :DDD
  • argo001
    #25452
    Sajnos nem tudunk úgy összeguberálni országokat, hogy jó legyen nekünk. :D
  • Effe88
    #25451
    :D:D
    én totón fix hazaira húztam az összes sorban:D:D
    mindig bízok bennük, mondom új edző csak nyerünk:D:D
    de be fogjuk szopni ezt a csoportot is:D:D
  • Shep
    #25450
    Pedig nem volt élvezhetetlen a meccs, legalábbis a finnek élvezetesen játszottak a második félidőben :D Mondjuk azért nekünk is voltak momentumaink, meg 1 félidőt vezettünk is de a 30-as szorzó, az 30-as szorzó, nincs mit tenni :D
  • Effe88
    #25449
    kemény:O

    mi meg kikapunk a finektől
    nem láttam a meccset de láttam az összeállítást
    sándor gy. most komoly????
  • argo001
    #25448
    A románok x-eltek az argentinokkal.
  • Narxis
    #25447
    looooool
  • Rash87
    #25446
  • Narxis
    #25445
    jah tudjuk, hogy szerinted a debreceni játékosokat kéne mind a válogatottba tenni :p
  • bakkerman
    #25444
    Meglesz a csoport 4. hely,én hiszek benne!
    Hajrá pinyő,hajrá koman,hajrá bazsi!
  • Jim Morrison
    #25443
    edzőink biztosan azok. Külföldön míg a gyerek nem lesz 14 az edzők meg segédek szedik a labdát, hogy a gyerek csak a focival foglalkozzon, aztán jönnek az erőnléti edzések és a többi... Teljesen máshogy nevelik kint a játékosokat mint itt. (ezzel gondolom sok újdonságot mondtam)
  • Christian88
    #25442
    Elképzelem Szalait otthon milyen jót nevethet
  • argo001
    #25441
    Hagyjuk ezt, az edzőink szarok, a játékosaink szarok, maximum a szotyiért tudunk elmenni a szünetekben, a nemzetközi tornákra nem...
  • Jim Morrison
    #25440
    U21 es csapatot is verik... igaz még csak 25. perc.
  • barnuska000
    #25439
    Az elején megmondtam hogy ez lesz
  • Oziris666
    #25438
    Biztos védekezés,tudod:D