28330
10917302841238962806.jpg
  • EOX
    #2760
    ???
    Kilenc meccset játszott már mindenki...
  • skristof
    #2759
    jah :(
  • szanics
    #2758
    ja hogy ráadásul a svédeknek még két meccsük van... :(
  • skristof
    #2757
    1. Horvátország 9 8 – 1 12-4 24
    2. Svédország 8 6 – 3 15-8 18
    3. Magyarország 9 6 – 3 10-5 18
    4. Izland 9 3 1 5 11-10 10
    5. Bulgária 8 2 – 6 7-14 6
    6. Málta 9 1 1 7 2-15 4
  • Taibi
    #2756
    Pedig Kovács Zoli jobb, mint Kerekes vagy Kenesei....
  • skristof
    #2755
    a horvátokkal itt mérkőzünk Kaposváron.. állítólag már ide is jönnek a horvát drukkerek, megpróbálunk szurkolni, reméljük sikerül alkotni valamit a pályán és a lelátón is (és a 3adik félidőben?)
  • Kaplan
    #2754
    Hát ez a Magyar szerencse! :D
    Azért jó lenne ha már egyszer mellénk is állna Fortuna!
  • szanics
    #2753
    Azonos ponttal állunk a csoport második helyén álló svédekkel.
    Matematikailag így még van sansz, ehhez persze nekik bukni kell az utolsó körben, ami nem egyszerű. Nekünk meg kell verni Horvátországot, ez sem az...
  • Kaplan
    #2752
    Kaphatnék egy csoport és pont állást az U21-s csapatáról?
    Mert azt mondják elvileg kijuthatunk még.
  • skristof
    #2751
  • skristof
    #2750
    én is furcsán néztem... dehát nem várok ennél többet az NStől
  • szanics
    #2749
    Gyönyörű eredmény!
  • Ramore
    #2748
    Mit szóltok ahhoz, amit az NS a címlapon közölt? Kovács Zoltán lehet a titkos ásza a válogatottunknak. Engem rögtön kivert a víz a gondolattól, hogy egy ügyetlen törpe, aki csatárnak titulálja magát, megmentse a csapatunkat.
  • Nh Shevits
    #2747
    UEFA Under-21 Championship: Qualifying round
    15:00 FT' Bulgaria 1 : 2 Hungary
    Goals:
    Adriyan Olegov (3.) ill ,Jozsef Magasfoldi (74.) , Krisztian Vadoc (78.)


  • Ramore
    #2746
    Pardon, lehet, hogy a másik (sg-s) focis topikban írtam, de ezt csak megerősíteni tudom, mert egy csaló, szélhámos, kókler tanítómester növendékeinek a sikeréért nem tudok szorítani. Én csak a becsületesen és tisztességesen elért eredmények után tudok tapsolni.

    Kijelenthetem, hogy egy-két kivételtől eltekintve minden edzőnek ő az oktatója, de valamilyen szinten mindenki így, vagy úgy függ mezeytől.
  • skristof
    #2745
    jah, olyan korán
    htx
  • Láma!
    #2744
    azé
  • szanics
    #2743
    Szombat, 17 óra, RTL Klub
  • Láma!
    #2742
    naneee
  • skristof
    #2741
    most tényleg nem adja egy TV-csatorna sem a bolgárok elleni meccset?
  • szanics
    #2740
    azt eddig nem írtad le, hogy nem szorítottál és nem is fogsz annak a magyar válogatottnak, amelyiknek a padján magyar edző ül. Ehhez őszintén gratulálok, sok mindent elárul...
    Amúgy nem minden magyar edző "Mezey-növendék".
  • Ramore
    #2739
    ezt már korábban is leírtam, de szívesen megismétlen, addig szorítok a csapatnak, amíg érdemes, így tehát, ha magyatór edző (mezey növendék) lesz a következő kapitány, akkor biztosan nem, ha netán más külföldi edző, akkor foggal körömmel szorítok majd.
  • gabber_saviola
    #2738
    forza
  • szanics
    #2737
    És amikor ők voltak az edzők, és teszem fel, Matthäus után magyar edző jön, akkor abban a válogatottban nem fogsz hinni?
  • Ramore
    #2736
    mészöly csöppet sem bolond, egy nagyon profi, minden hájjal megkent ravasz üzletemberré fejlesztette magát, és nagyon jó barátságokat kötött az évek folyamán.

    bicska mester, gellei, csank stb stb egyre megy, nemzetközi edző szinttől fényévekre vannak
  • Ramore
    #2735
    egyáltalán nem volt kamu, de való igaz, hogy kapóra jött Matthausnak, ettől függetlenül kinek nem jön jól egy, vagy több kedvező ajánlat?
  • Láma!
    #2734
    naigen, de ajánlat volt. szal nem kamu.
  • szanics
    #2733
    Teljesen egyértelmű, hogy kamu
    Ezzel akart nyomást gyakorolni a szövetségre, hogy hosszabbítsák meg a szerződését. Esze ágában nincs elmenni, rengeteg lóvéja bánná.
  • Láma!
    #2732
    csak kérdezem, de a görög ajánlat kamu volt??
    vagy csak egyszerüen visszutasitotta?
    mert a kettö nem ugyanaz. de csak kérdem.
  • szanics
    #2731
    1. Ez összeesküvés-elmélet. Hozzáteszem, a Robson-Matthäus balhé azzal indult, hogy egy barátságos mérkőzésen Matthäus megígérte Robsonnak, hogy Gera csak egy félidőt játszik, aztán majdnem végigjátszotta a meccset.

    2. Tényleg máshogy látjuk, én hittem a Bicskei és a Gellei-féle válogatottakban is.

    3. Mezeyt tiszta szívemből gyűlölöm, Mészöly meg bolond. Nem látok viszont mindent automatikusan jónak és szépnek, amit Matthäus csinál.
  • Nh Shevits
    #2730
    4) Amíg ittvan Matthaus addig legalább van egy határozott és profi szemléletű ember Magyarországon, nem ilyen Urbán Flórák, akik a stúdióban okoskodnak a REAC-cal meg égnek...
    én is tudok okos és jól hangzó megállapításokat mondani, de az eredményesség megint más.
  • Nh Shevits
    #2729
    Az én véleményem röviden:
    1) a hátralévő 2 meccs kurvafontos! (egyébként is: válogatott meccsekkel nincs teli a naptár, így minden ilyen meccsen 100%ot KELL hozni... a nemzeti színekért is)
    2) Gera nem lehet olyan halálközeli állapotban hogy akár csak 20-30 percet ne tudjon vállalni. Onnantól meg nincs vita hogy hazaengedjék-e. Szerintem geci húzás volt ott tartani hacsak télleg nem olyan súlyos a sérülése mint amilyennek beállíttják.
    3) Lehet hogy most begyűjtünk 2 vereséget és nem lesz jobb a mérlegünk mint a magyar kapitányokkal, de legalább van egy szerethető, fegyelmezett válogatottunk fiatalokkal, akik produkálnak néha olyan 10-20 perceket meccsen amit jó nézni. nemúgy mint előtte azt a vergődést...
  • Ramore
    #2728
    Nem tartom lehetetlennek, hogy egy héttel ezelőtt is gyulladásban volt a szervezete, csak akkor még a WBA-nak szüksége volt rá, tehát játszatták.

    Mégiscsak máshogy látjuk a dolgokat, mert én soha sem hittem abban, hogy a következő világverseny, amelyre kijut majd a válogatottunk valamilyen úton-módon, annak magyar edzője lesz. Már csak azért sem, mert a magyar edzők az edzőképzés alatt el lesznek rontva, az előrelépést én csak és kizárólag külföldi edző segítségével tudom elképzelni.

    Cáfolod azt a tényt, hogy hasonlóan vélekedsz a válogatott helyzetéről, mint mezey és mészöly?

    Igazad van, személyeskedni badarság, csakúgy, mint helyesírási és nyelvhelyességi hibákat keresgélni, mivel nem csak az én írásaimba lehet ilyenekkel találkozni. :)
  • szanics
    #2727
    A "hozzám hasonló gondolkodású embereket" és a "komcsikat" egy mondatban említeni nálam főbenjáró bűn.

    Az a baj, hogy egyáltalán nem vagy tisztában bizonyos dolgokkal. Legutóbbi hozzászólásodnak az elejéről például csak annyit, hogy mint azt bizonyára tudod, Gera szervezete jelenleg gyulladásban van, ilyenkor pedig pihenni és feküdni kell, és szó sem lehet arról, hogy utazgasson és hasonlók.

    Csak emlékeztetőül: Bicskeit a teltházas magyar-olasz 2-2 után szintén mindenki nagyon szerette, és azt hittük, hogy sínen van a válogatott, aztán jött a pofon.
    Gelleivel a svédországi 1-1 után szintén reménykedtünk, aztán ismét jött a kudarc.
    Matthäust most nagyon szeretjük, de két zakó után már nem fogjuk ennyire, mert ha kikapunk, akkor vele sem lesz szebb a tabella, mint a korábbi kapitányokkal volt.

    Súlyos tévedésben vagy a hozzászólásod harmadik részében leírtakkal kapcsolatban. Egyrészt azért, mert - nyugodj meg - Matthäus valószílűleg akkor is maradni fog, ha kétszer kikapunk.

    A "hozzád hasonló gondolkodású embereknek csalódást okozhasson a válogatottunk aprócska sikerei" félmondatot nem minősíteném, ez a mondat nyelvhelyességi és minden egyéb szempontból mókás.

    A magyar válogatottnak én természetesen szurkolok, mint ahogy minden magyar klubcsapatnak is a nemzetközi színtéren.

    Szeretném azt is, ha maradna Matthäus, de az utóbbi időben körülötte kialakult hisztit "kissé" túlzásnak tartom. Ráadásul mostanában vannak számomra kifejezetten unszimpatikus húzásai is, mint például a görögországi kamuajánlat, a Gera-ügy, stb.

    Szóval vitatkozhatunk, de ha lehet, a személyes megjegyzéseket kerüljük, végülis emberek vagyunk, legalábbis a "hozzám hasonló gondolkodású" emberek feltétlenül azok.
  • Ramore
    #2726
    Nézd, külföldön természetes, ha hívnak egy játékost és mondjuk nem fekvőgipszben van, akkor felül a gépre és akár pusztán a jelenlétével segíti a csapatát, akár a kispadról, akár a nézőtérről. A WBA nem szívleli Matthaust, ezért folyton keresztbe tesznek neki, most sincsen ez másként, sajnálatos módon a magyar sportdiplomácia újfent becsődölt, nem tudták megvédeni a válogatottat.

    Nem azért hoztam fel példának Barótit, mert kritizálta, megjegyzem szíve joga hozzá, hanem mert ő volt az utolsó válogatott edző, akit szeretett a közönség.

    Én nagyon szorítok a csapatnak, és remélem, hogy szerzünk valahány pontot a két meccsen (ami egyúttal Matthaus szerződésének a biztos meghosszabbítását jelentené), már csak azért is, hogy a mezey mészöly komcsi banda, meg a hozzád hasonló gondolkodású embereknek csalódást okozhasson a válogatottunk aprócska sikerei, és ezzel szemben a túlnyomó többség mégjobban szoríthasson a továbbiakban a csapatnák.
  • gabber_saviola
    #2725
    Forza Magyarország :P
  • szanics
    #2724
    Lehet, hogy Gera játszott, de most begyulladt a szeméremcsontja. Szerintem nem érdemes megkérdőjelezni a West Brom és a FIFA orvosi tanácsának hozzáértését.
    Elképzelhető, hogy meg akarták itthon vizsgálni, csak erre a szabályok nem adnak lehetőséget, úgyhogy emiatt meg nem érdemes ekkora hisztit kiverni.

    Jó, hogy Baróti Lajost példaként említed, mert ő speciel kritizálta Matthäust nem is olyan régen...

    A magyar közönségnek nagyon kevés elég, két vereség után más lesz a közhangulat. Én egyetlen javulást látok, de az igaz, hogy nagy: végre fegyelem van a válogatott körül.

    Matthäus azt mondta, amit írtam...
  • Ramore
    #2723
    Gerát játszatták az utóbbi fordulóban, ha jól hallottam, pont mostanra tanácsolták el a WBA orvosai.

    Matthaus teljesítmény a borítékolható vereségek ellenére is jobb a korábbiaknál, már csak azért is mert a szakértő publikum is észrevette a javulást, a közönség java mellette van. Ez legutóbb Baróti Lajosról lehetett elmondani. Megítélésem szerint itthon szakmailag senkinek sincsen joga kikezdeni, hiszen egyrészt újra szereti a válogatottat a közvélemény, másrész elkezdődött a javulás, amire oly régóta várt mindenki.

    Gerát azért hívták, hogy itthon is megvizsgálhassák, lódít, vagy túloz-e a WBA, vagy nem. Nem a játékra akarták kötelezni, ezt Matthaus egyértelműen lenyilatkozta.
  • Unreal1942
    #2722
    Sajnos pesszimista vagyok és vereséget érzek mindkét meccsen. A mieinet nem fogja motiválni, hogy a 3. hely meglegyen:( A Bulgárok meg bizonyitani akarnak hazai pályán. Még egy nagyobb arányú vereség sem kizárt sajnos.
    Ezekután a Horvátok ellen már egy teljesen szétesett elkeseredett csapat még itthon sem tud majd eredményt hozni :(
    Ne nekem legyen igazam és tényleg csak a pesszimizmus beszéljen belőlem.
  • szanics
    #2721
    Figyelj!
    Az igazság az, hogy ha kikapunk a hátralévő két meccsen, akkor Matthäus teljesítménye semmivel nem jobb a korábbiaknál, tehát az ugatásuk - hangsúlyozom, hogy a saját szemszögükből - jogos.
    Matthäus pontosan ezért hisztizik, tisztában van vele, hogy ha a csapat kikap ezen a két meccsen - márpedig ki fog -, akkor a szakma jogosan kezdi ki, mert nem tudott egyetlen pontot sem elvenni a nagyoktól (CRO, SWE).

    Ami a tárgyi tévedéseket illeti:
    1. Gerára rá akarta erőltetni a játékot, ugyanis szó szerint azt mondta: "Gerának el kell döntenie, hogy enged az angolok nyomásának vagy hazajön a válogatotthoz."
    Én ezen csesztem fel az agyam. Gera ugyanis néhány hónapja sérülten, műtét után, rossz kézzel jött haza válogatott meccset játszani, csak ezt hajlamos elfelejteni a kapitány...
    Magyarul: ha Gera nem lenne sérült, hazajött volna.

    2. A klubnak a FIFA-hoz el kell küldeni minden orvosi papírt a játékos sérüléséről. A papírokat nyilván elküldték, a FIFA pedig a panasz után ezeket megvizsgálta. Úgyhogy szvsz a WBA most nem ferdít.