28330
10917302841238962806.jpg
  • GanXstaZoleeWrk
    #6555
    elsőre korrekt.
  • Grenzjager
    #6554
    Tisztelt Elnökség!

    Mivel személyesen nem tudok megjelenni az elnökségi ülésen, ezért röviden írásban szeretném közölni, ami Tatán történt. Május 29-én, kedden este külön elbeszélgettem a szakmai stábbal...
    Várhidi Péter kapitány közölte, hogy abban látja futballunk egyik alapvető problémáját, hogy átszaladnak rajtunk az ellenfelek a középpályán, és ezért mindenképpen 3 védekező középpályással akar játszani a jövőben, akik jobban vagy többet ütköznek mint én.

    Lehet, hogy Huszti régen jól játszott a válogatottban, mondta, de akkor rendszerint kikaptunk és neki a csapatépítés a legfontosabb, ami néha áldozatokkal jár.
    Hangsúlyozta azt is, hogy ebben a rendszerben nem tudok száz százalékot nyújtani, mert nincs az a poszt, amit Hannoverben játszom, de ha valaki megsérül, akkor esetleg tudna használni. Ami nagyon elbizonytalanított az volt, hogy ő nem forma alapján válogatja be a játékosokat (ami szerintem a legfontosabb, hogy ki milyen minőségű bajnokságban, milyen csapatban, milyen mennyiségben és minőségben játszik), hanem az ő elképzelése szerint és csak a bolond játékos nem látja az edzéseken a kezdőcsapatot. Mivel a kapitány többször elmondta, hogy hosszú távra épít - kb. 3-4 évre - így világossá vált, hogy nem velem képzeli el a jövőt. Ezek után másnap mindent végiggondolva beszéltem a szakmai stábbal, elmondtam a kapitánynak, hogy úgy érzem, olyan mentális állapotban vagyok, hogy jelen esetben nem tudnám segíteni a csapatot csereként, és a történtek után kezdőként sem (az utóbbi oka, hogy az sem tett volna boldoggá, ha az észrevételeim és a megbeszélésünk után kerülök a csapatba, nem pedig a teljesítményem alapján).
    Annak ellenére, hogy az elmúlt szezonban végig jó formában és rendszeresen játszottam, a csapat összeállításánál ezt a kapitány nem vette figyelembe. Nem szeretném becsapni sem a játékostársaimat, sem a kapitányt, sem a szurkolókat. Várhidi Péter kérdezte, hogy ha esetleg később változik a rendszer, akkor számíthat-e rám vagy pedig személyes gondom van vele? Erre a válaszom az, hogy természetesen mindig szívesen mentem a válogatottba játszani, ez így volt eddig is, és így lesz ezután is, ez nem edzőfüggő!

    Huszti Szabolcs
  • jefferson83
    #6553
    Az lehet.
  • vmvr
    #6552
    egyetértek
  • Grenzjager
    #6551
    (boccs, "csak" 11-szer játszott tavasszal garics (napoli))
  • Takezó
    #6550
    szerintem is.
  • Grenzjager
    #6549
    és azzal miért nem foglalkozik senki hogy a Napoli állandóan játszó védője, Garics György miért nem válogatott??

    lemondani-lelépni bűn? a másikat meg elkergetni a magyar válogatottól nem az???

    nem baj, már osztrák válogatott, imádják Nápolyban, de a várhidi-mészöly féle SZAKemberek szerint alkalmatlan válogatottnak....
    már az egész család könyörgött az MLSZnek szinte...

    erre itt Husztit büntetik, jól megbüntették...
    most aztán megmutatta Cashteleki! Úgy kiszúrtak szegény Husztival hogy azóta is zokog, hogy nem láthatja a roppant nagy tudású és nemzetközileg is elismert (Cashteleki ígérte) szakembert...

    a 0-2, 0-4 (lesz megint 0-6 mint mexikóban) az nem téma...
  • Kaplan
    #6548
    Ők tudják...
  • vmvr
    #6547
    ezek szerint a mocskos mlsznek jó, ha továbbra is ilyen szarok vagyunk
  • gercse
    #6546
    szerintem meg fátylat kéne rá borítani...
    kapjon büntetést, de így egy jó középpályástól fosztjuk meg magunkat...
  • banok
    #6545
    megérdemelte.
  • Kaplan
    #6544
    Az MLSZ ma döntött : Huszti Szabolcs 2007. december 31.-ig nem játszhat a nemzeti válogatott-ban.

    Akár el is temehetnénk magunkat.. :)
  • Grenzjager
    #6543
    de Lotharral legalább eladható volt ez a nagy rakás sz*r.
    mellesleg volt 1-2 jó meccsük is, most még 1-2 jó meccsünk sincs...

    Meg nem kéne ennyire mellőzni a Filipovics embereit...
  • Grenzjager
    #6542
    ...ezért lesz Mészölytelenítve az ország!
  • Grenzjager
    #6541
    szerinted magyar bajnokikat mirt szoktak rendszerint törölni az osztrák és szlovák fogadiirdoák? :) (bár tudjuk Sztipánovics horváto-ba jár fogadni :))))
  • Tetsuo
    #6540
    magyarfoci = szarfos.
    még jó sokáig az is lesz.
    semmi remény v 20évig.
  • Zenszkij
    #6539
    Budafokon képtelen volt nyerni a Fradika, a Makó meg leixelt a Nyíregyházával....bundagyanús ez az egész nekem....Sztem egynéhány játékos összebeszél és fogadnak a meccsekre. Ne legyen igazam, de a magyar fociban én már mindent el tudok képzelni, ezért tartunk itt.
  • Ars3nal
    #6538
    semmi nem változott hogy nincs első osztályba a Fradi...most NB2be van miattuk felhajtás de ahogy látom jövőre is az lesz...(nem kecisegbol,nem utalom a Fradit)
  • Oziris666
    #6537
    Hát lehet nem találnánk már csapatot aki légiósok nélkül ér oda:)
  • fradista91
    #6536
    Remélünk...
    Jó klubfocira akkor számíthatunk ha visszakerül a Ferencváros méltó helyére, és ezt most nem csak azért mondom mert Fradista vagyok. Eladhatatlan a bajnokság, ezt szerintem mindenki észrevette...

    Hajrá Magyarok!
  • gercse
    #6535
    teljesmértékben egyetértek
    és valóban, szerintem is az erőnléten nagyon sok múlik, mi ebben vagyunk a legrosszabbak, ha mindenki végig futna a meccsen és nem csak az első 10 percben, akkor talán lehetne jó focit játszani, de így...
    állva várják a labdát. meg nem mennek fel a támadással, mert a fülükön veszik a levegőt..., mindegy hagyjuk, majd ha jó lesz a klubfoci(egyszer csak az lesz) akkor jó lesz a válogatott is
  • Zenszkij
    #6534
    Elnézést, ha egy kicsit sarkallatosan fogalmaztam, de már tele a hócipőm az igérgetésekkel és a hazugságokkal...
  • Zenszkij
    #6533
    A realitások talaján maradva, hol angol csapat már egy Liverpool vagy egy Arsenal? Hol olasz csapat egy Inter, hol spanyol egy Real Madrid avagy Barcelona. Összevásárolgatják a világ játékosait és uralják a bl-t, mert az a pénzfazék. Régen ez nem így volt, mikor két idegenlégiós volt a Barcában, vagy csak szigetországi a Manchesterben. Ez sztem nagy csalás, ámítás. Nekem is az a véleményem, hogy egy angol csapatban legyen csak angol, egy spanyolban csak spanyol, egy magyarban meg csak magyar. Mikor a Vidi Uefa kupa döntős volt, hány idegenlégiós játszott benne kérdem én? Nem kellenek ide külföldiek, nem a játéktudással van a baj, meg a technikával, hanem az erőnléttel, az akarással, a hajtással. Knézy Jenő nyugodjon békében élő adásban közvetítés közben megmondani, pl mikor Izlandon kikaptunk (akkor az még meglepetés volt), hogy a csapat meg Mészöly is egy nagy nulla. Ezt mi felfogtuk, Mészölyék is tudják, de még az utolsó utáni bőrt is le akarják húzni a magyar fociról. Őszintén Mészöly Kálmán, egy agresszív, bunkó, szakmailag tehetségtelen ember. Hasonlítsuk már össze egy Beckenbauerrel vagy egy Marcello Lippivel, teszem azt Arsén Wengerrel, Sven Göran Eriksonnal. Közröhej, és ez pofázik nekem a tévéből mit kéne tenni......És nem csak ő az egyetlen. Egy szakember nem attól szakember, hogy régen válogatott volt, hanem attól, hogy behatóan ismeri az edzésprogramokat, felépített taktikákat, érzéke van ahhoz kiből mit lehet kihozni, mi a gyengesége, erőssége. Pro licenszt meg minden volt focista és rokon kap már Magyarországon, mert olyan tehetségtelenek, hogy nem tudnának másból megélni.
  • Kaplan
    #6532
    Kihívta a Várhidi féle válogatottat a nélkülözött emberek csapata :DDD
  • Ramore
    #6531
    szerintem sem ártanak a minőségi, lehetőleg délamerikai légiósok, viszont a nemzetközi, minőségi edzőkre lenne a legnagyobb szükség, lehetőség szerint minnél több hazai csapatnál. persze ennek elkerülése érdekében a maffia minden megtesz.
  • jefferson83
    #6530
    Persze igazad van, hogy egy-két légiós képes segíteni a csapaton és tanulni lehet tőlük. Viszont, ha belegöndolunk abba, hogy a BL döntöben lehetünk légiósok nélkül az mindjárt más :)
  • Ramore
    #6529
    Ahhoz hogy legyen pro licenced, pusztán pénz kérdése, befizeted a tanfolyamot, és a végén megkapod az okmányt. Ez a Mezey biznisze.

    A Várhidi féle témához pedig annyit, hogy ő a Mészöly baráti kör egyik tagja, és most ugye náluk van a gyeplő, így aztán a sport televízióban, vagyis az ő médiájukban gyakran hallani ezeket a megmosolyogtató véleményeket, amelyekről már többen is írtak itt. Viszont ami tény, hogy a Mészölyék ügyenesen a szájába rágták a Várhidinek azokat a hazugságokat, amelyekkel ideig óráig még elhúzhatják, hogy a kezükben maradjon az irányitás, vagyis a pénzes fazék. Az lényegtelen, hogy már a média, és a közönség is átlát ezen a társaságon, amíg az mlsz szemet huny efelett a társaság felett, addig változásra ne is számítsunk.

    A magyar foci javulásának megítélésem szerint az egyetlen módja a következő, kivétel nélkül minden élvonalbeli klubcsapatunkhoz nemzetközi, valóban profi edzőket kellene szerződtetni.
  • Oziris666
    #6528
    A légiós nélküli dologgal nem értek egyet!Sztem igenis kellenek a bajnokságba a minőségi légiósok,ettöl csak erösödne a bajnokság és ezzel a válogatott!Nézd meg pl. az ukrán vagy az orosz bajnokságot(tele van brazilokkal és sok mással) és a válogatottak is egyre jobbak és jobbak!
  • [HUN]FaTaL
    #6527
    norvégoktól 4:0ra kaptunk ki lol..
  • GanXstaZoleeWrk
    #6526
    Lotharnak volt TEKINTÉLYE mig a többinek na hagyjuk.

    Amig nem lesz ugyanaz a felfogás és híres csapatok barátságos meccseken akiktől lehet lopni eztazt addig itt lofasz se lesz.
  • SeLFisCH
    #6525
    Bocs gorogben vagyok aztan kicsit lemaradtam.
    ha jol tudom,gorogoktol 2:0ra kaptunk ki,masik meccs mennyi lett?
  • [Jakuza]
    #6524
    Tegnapi Sport2ben (Zuhanyhirado) szetrohogtem magam.
    Hogy vedtek a Varhidit. Kedvenc beszolasok egyike.
    "De hozni kell olyan csapataokat, akiket elverunk, hogy sikerelmenyunk legyen."
    Kerdem en, kit ? Talan Maltat, hogy megint jol beegjunk ?
    Sikeresen tonkretettek azta a icipici elorelepest, amit a Mattheus letrehozott. Most aztan lehet hivalkodni azzal, hogy nem volt eredmeny.
    Igaz zako se Maltatol meg 4:0-as veresegek, raadasul sokkal erosebb csapatok ellen. Csak igy tovabb es remelem megszunik a "profi" labdarugas es mennek majd a libalegelokre a kavicsokat rugdosni.
  • isi
    #6523
    focitörpék vagyunk :< amit a nagyok felépítettek ezt most ezek mind elkúrják.
  • 5w0rdf15h
    #6522
    nem tudom látta e vki itt a Zuhanyhiradót ma? na hát 1 dolog kiderült belőle a sok ködösítés mellett h a Várhidi is tud szemrebbenés nélkül hazudni a kamerába....olyanokat hazudott h szakadtam a röhögéstől :)
  • jefferson83
    #6521
    Egy vélemény a sok közül...

    Én ezt az egészet nem értem, hogy Várhidi hogyan és mi módon szeretne csapatot építeni. Egy válogatottnál egyszerűen nem lehet olyan módon csapatot építeni, ahogyan ezt ő szeretné és ahogyan ezt a többség (én is) elképzeli. Nincs hely és igazán idő sincs. Össze kell számolni, hogy hányszor találkoznak és edzenek együtt a válogatott kerettagok mondjuk egy klubcsapathoz képest, ahol valóban a csapatépítés megtörténik. Meg kell érteni, hogy a játékosok kinevelése a klubok feladata és nem a válogatotté (a gondolat is irreális). A válogatottnak mindig az ország ~25-30 legjobb játékosát kellene jelentenie (azaz: KÉSZ JÁTÉKOSOKAT) és nem kezdőket akiket majd jól betanítunk éles meccseken. Ugyebár nálunk profi focisták vannak. Véleményem szerint egy profi játékoskeretnek olyan 5 tétmeccs alatt már illik (össze kell) összeszoknia.

    Konklúzió:

    - Véleményem szerint nem lehet vagy írtózatosan nehéz (nekünk pláne) a hazai klubcsapatoktól függetlenül kinevelni egy klasszis válogatottat. Én azt mondom csoda kellene hozzá.

    - Azt kell megérteni, hogy ha klubcsapataink fejlődnének fel és egy-két csapatot felfuttatnánk a BL döntőig (32-es döntő elég, persze minél kevesebb légióssal), akkor a válogatottunk is egycsapásra jobb lenne.

    -Ezt a kettőt szétválasztani finoman szólva is badarság.


    ------

    Egy kicsit kitérnék a kapitányra is. Az egy dolog, hogy nem értek egyet az ő szemléletével, de akkor legalább saját maga értsen vele egyet. Én azt mondom, hogy amit csinál az nem teljesen fedi azt amit ő mint tervet beharangoz nekünk. Végülis amit ő mond az is egy elképzelés, de:

    - akkor a csapatépítésbe vonjuk be legalább azokat a fiatalokat akiket elkérünk a korosztályos válogatottból. A kispad helyett szerintem a saját válogatottjukban több tapasztalat és tudás ragadna rájuk (de nekem nincs pro licencem nem vagyok szakember) és nem csak a kosz, mint itt. Ez ugyebár a Várhidi féle tervben benne van , sőt szerves része, szóval hajrá...

    - akkor merjünk nagyot húzni és a kapuban is fiatalítsunk. Ilyen védelem mellett a fiatal kapusaink most tanulnák a legtöbbet. Szóval hajrá...

    - akkor ami nagyon fontos: próbáljuk ki a játékosokat és ne csak edzésen. Ezt a mérkőzés alatt cserével tehetjük meg. Nem ajánlatos azonban a 85. perc környékén vagy az után cserélni azért, mert( egyrészt kitépem az összes hajam és mert általában nem nekünk kell az időt húzni) egy mérkőzés általában 90 + 1-2 percig tart. Ajánlom, hogy a cseréknek legalább 30 percet adjunk, hagy fáradjanak el egy kicsit. Cseréknél maradva azt is szeretném, ha ezek logikusan történnek. Mondjuk hahátrányban vagyunk (ez életszerűbb) akkor középpályás (esetleg védő) helyett csatárt hozzunk be, főleg most, hogy az eredmény nekünk nem számít. Egy két mérkőzésünkön olyan cseréket láttam, amit álmaimban nem gondoltam volna.

    - ami az egyik legfontosabb, egy jótanács: Ne ismétlem Ne nyilatkozzunk baromságokat, mert ennek az lesz az eredménye, hogy hülyének fognak nézni. A görög meccs utáni nyilatkozat az kimerítette a pofátlanság fogalmát. Azon már csak röhögni lehetett. Értem én, hogy a kapitánynak védenie kell a csapatát, de nem azt a csapatot amelyik kifutott a krétai meccsre. Ezzel csak az igénytelenségét bizonyítaná. Én nem hiszem el, hogy aki a focira adja az életét annak így kelljen játszania, ez megmagyarázhatatlan. Az első gól után nyugodtan lejöhettünk volna a pályáról, mert már úgyis az járt a játékosaink fejében. A norvég meccsnél egye fene jóváírok a csapatnak 50 percet ami értékelhető volt és szándékosan nem merem a bíztató szót használni. Azonban a nyilatkozaton még mindig van mit csiszolni. 4-0 után nem zengünk ódákat a csapatról bárki ellen is játszott, még a Brazilok ellen sem! Az öltözőben lehet, az magánügy, de nyilvánosan SOHA. Reálisan kell értékelni a mérkőzéseket, kiemelni a hibákat és a bíztató jeleket is (de ezeket nem többször elismételni és hangsúlyozni állandóan!!!) --> nehéz, de nem lehetetlen objektíven nyilatkozni egy meccsről.

    SZVSZ:

    Ez az egyvonalas felfogás (értsd, hogy most csak a válogatott) ami most jelenleg zajlik csak bukta lehet, bár ne lenne igazam. Így 3 év múlva sem fogunk eljutni sehová. Az az áhított 30. hely jóval a norvégok előtt van. Én megfordítanám és azt mondanám, hogy csak a klubbok. Igen ez sokkal nehezebb helyzet, írtózatosan nagy meló, de hosszú távon ebből lehet csak profitálni.

    Ennek ellenére, ha a kapitány megcsinálja elsőnek emelem meg a kalapom előtte, de félek nem fogja kitölteni azt a 3 évet pedig érdekes lenne.



    Bocsi a szófosásért... :D Meg a helyesírási hibákért.

  • Zenszkij
    #6520
    Mindegy a fókaválogatott is rettegett :D
  • gercse
    #6519
    hát igen, ötvözni kéne az ő akaratukat egy kis tudással és jó lenne a foci,
  • Lombardini
    #6518
    Idézet: "Feröer sztem 2 góllal verne minket az asztalosukkal"

    Ez itt a nagy baj. Lehet hülyeség amit írok-bár nem hiszem- de ha az NBIII és a megyei osztályok legjobb játékosaiból összeraknánk egy válogatottat és azt mondanánk nekik na most mutassátok meg mit tudtok, lehet különb hajtást, akaratot látnánk tőlük.
  • Zenszkij
    #6517
    Ez a lényeg! A töretlen bizalom, szurkolás és reménykedés. Ha én húznám magamra a válogatott mezt és ezt hallanám meccs előtt, ha nem is tudnék focizni, de meghalnék a pályán. Ez hiányzik a skacokból.
  • Zenszkij
    #6516
    Megmondom őszintén az a meglátásom, hogy ez a magyar válogatott ennyit tud. Bántottuk őket eleget, én is, de sajna ennyit tudnak, hogy mi vezetett ide talán azon kéne elgondolkodni. Ne bántsuk őket, ez van. Ha Lékó Péterrel leülnék sakkozni én is kikapnék, ahogy a norvégoktól kikapott a magyar csapat. Frissítés, megtisztulás kéne, nemcsak a Fradiban hanem minden fronton. Tönkretették Mo. legnépszerűbb csapatát is, ez már a vég, ellopták, elcsalták. De minden végben ott van az új kezdet. Takarodjon minden léhűtő majom szakértő a focitól, menjenek nyugdíjba, hozzunk ide külföldi szakértőket. Ebbe kéne áldozni.

    (UI: Feröer sztem 2 góllal verne minket az asztalosukkal)