28330
10917302841238962806.jpg
  • pinnacle
    #10357
    Remény...

    igen, de egyenlőre max utánpótlás szinten... hány és hány csatárunk volt az egyetlen épkézláb csatár reményünk az elmúlt 10 évbe?:)
    és ki vált be?
  • Kaplan
    #10356
    Ki a faszt érdekel milyen ember ha egyelőre ő az egyetlen épkézláb csatár reményünk? Engem nem...
  • pinnacle
    #10355
    akkoris unszimpatikus:D

    am. várhidi mondta^^ szal fassz:D
  • miki36
    #10354
  • Kaplan
    #10353
    Már nem azért de komolyan, csak, hogy tájékozódjatok. :DDDD

    Krisztián sérült.
  • pinnacle
    #10352
    mtv
  • miki36
    #10351
    közvetíti valami a meccset?
  • pinnacle
    #10350
    én személyszerint lefosnám ki az edző, ha behívnak a MAGYAR VÁLOGATOTTBA akkor az országért játszom nem az edzőért.

    eddig se volt szimpatikus, mostmár végképp nem...
  • Kaplan
    #10349
    Ettől függetlenül Várhidinek igaza van ebben, totális csődöt mondtak a srácok, ebben az esetben már csak egy klasszis edző tud valamit csinálni, főleg ismerjük a magyar mentalitást, nagy mellény, profik vagyunk a szerbek pedig szorgosak és erőszakosak voltak. E mellett meg utálnak minket mindennél jobban. Reális a 8-0 ezeket figyelembe véve.
  • hunbasser
    #10348
    ha tényleg lemondta,akkor bizony nagyot csalódtam benne.de lehet,hogy csak egyszerűen Várhidit tartja fasznak,és nem akar vele együtt dolgozni,ebben az esetben megértem.
  • pinnacle
    #10347
    Az a vicc, hogy azzal magyarázkodnak a játékosok, hogy meleg volt meg fáradtak voltak.
    Hogy a faszomba fáradnak el, ha rohadtul nem játszik egyikse nagycsapatba tétmeccsen? Profik elméletileg, tehát edzést birniuk kéne, másba meg nem fáradnak el...

    Németh meg lemondta az U21-es behívót? Arca neki is van már... egy kerettagságra :D
  • fsgh
    #10346
    Azt mondta hogy nem viszi el a balhét a 8-0 miatt és hogy a játékosok is bőven benne voltak. Én se terhelném csak rá a 8-0-át
  • gabber_saviola
    #10345
    Várhidi egy vicc
  • Larvin
    #10344
    Várhidi mossa kezeit, neki "semmi köze nincs ehhez a válogatotthoz"
    Ezekután álljon eléjük az öltözőben...
  • tesó07
    #10343
    Sztem 1 vagy 2-0,de én pesszimista vagyok,remélem rámcáfolnak.
  • gabber_saviola
    #10342
    0-1 Air Sándor...persze csak ha kezd, és nem padozik megint :(
  • Unreal1942
    #10341
    Reménykedem egy X ben ma! Lehet túl optimista vagyok :)
  • Larvin
    #10340
    [URL=http://www.pixter.hu/video?id=6526]megint "aztmondom, hogy tényleg"[/URL]
  • rooney8
    #10339
  • hunbasser
    #10338
    S.Á.N.D.O.R.
  • LasDen #10337
    Németh és Szalai pont azon az úton haladnak, hogy lehet belőlük vmire való csatár......de hosszú még azaz út...... :D
  • Matthew Prosac
    #10336
    Rudolf nem válogatott szintű, akkor már inkább Németh-et vagy Szalait próbálnám ki kíváncsiságból (velük meg az a baj hogy fizikailag még nincsenek a felnőttek között, ledarálják őket)..
    A bolgároknak van egy Berbatovjuk, az izlandiaknak egy Gudjonsenjük, a letteknek anno egy Verpakovskis-uk, mi miért nem tudunk kitermelni egy (ismétlem EGY) valamirevaló csatárt, aki legalább egy angol vagy spanyol középcsapat állandó kezdőcsatára lenne..?!
  • tesó07
    #10335
    Jaja,az érdekes lenne ha pont a svédek ellen idegenbe húzna meg egy ilyet.Pedig semmivel se érnénék el így rosszabb eredményt(több gólt nem kapnánk sztem),de viszont lehet rúgnánk is....
  • LasDen #10334
    idegenben nem hinném, hogy Koeman erőltetné...... :D
  • miki36
    #10333
    én azt mondom, át kell állni kétcsatáros játékra, konkrétan a Torghelle-Rudolf duóra:D alibizés nem lenne, az biztos
  • Unreal1942
    #10332
    Ez a Dánok elleni döntetlen akkor lesz fájó ha valami csoda fojtán erre a két pontra lenne csak szükségünk a csoportban a továbbjutáshoz!
    A Dán válogatott véleményem szerint nem jobb papíron sem mint mi!
    A mostani keretünk nem olyan rossz mint amit az eredmények mutatnak!
  • hunbasser
    #10331
    ahogy olvasgattam az írásod,rádöbbentem,hogy igazad van,de pl még abban nem értek egyet,hogy a papírformát nézzük,amiben két góllal jobbak a dánok,vagy akár a szerbek(ha már az u21-ről volt szó).szerintem a magyar válogatottban nincsenek rossz játékosok,viszonylag jó a keret,elég megnézni a középpályássort,aztán van pár jó védőnk(mondjuk lehetne több) meg egy átlag kapusunk(ebben régen majdhogynem világszínvonalúak voltunk,nem tudom,hogy az utóbbi évben hová tűntek a kapusok,Gulácsira leszek kíváncsi,hátha ő majd megint egy világszínvonalú kapus lesz),egyedül csatárposzton nincs megoldva a kérdés,de azt kell hogy mondjam,hogy a technikai tudással nincs/nem lenne gond,mert a válogatott játékosai mind brillíroznak a klubjukban(jó,most Dzsudzsák pl rossz példa,de említhetnénk még 1-2-t,de szerencsére nem ez a jellemző)

    na most az u21-nél meg szerintem mégjobb a helyzet keret szempontjából,mert már évek óta csak arról hallunk,hogy a magyar utánpótlás mennyire jó,és hogy viszik ki az u21-es játékosokat külföldre(Németh,Simon,Gulácsi,Szalai,Szatmári L.,csak a teljesség igénye nélkül pár név),akik igazán nagy tehetségek,és olasz másodosztályban meg angol tartalékok bajnokságában játszanak(de pl Németh már a nagycsapatban van,azt hiszem Gulácsit is fel akarják vinni,meg Szalait is a Realnál,de ezt még csak pedzegetik egyelőre)

    egy edzőváltás jót tenne,de nyilván abban egyetértünk,a probléma gyökere mélyebbre hatol.először is az egész vezetőséget úgy ahogy van le kéne cserélni,aztán pedig az edzőket,max az A csapat szöv.kapját tartsák meg,Koeman azért nem rossz,ő legalább külföldi,és a mentalitása nem magyar.ezután pedig a futball oktatását át kellene szervezni kicsit,és mentálisan már egészen 6 éves kortól kell a gyerekeket felkészíteni.magyarán profi labdarúgókat kell belőlük nevelni.olyanokat,akik 15 évesen már megállják a helyüket az nb1-ben is,ha kell.de most ha egy ilyen létrejönne,amit írtam,akkor 10 évet kéne még legalább várni,amíg jön az új generáció,akikben már nem lesz benne ez a tutyimutyi,jajjeltörnek meg leszarom féle mentalitás.
  • Gabe18
    #10330
    Aki esetleg kiváncsi a "nyolcasra"...

    Gólok

  • tesó07
    #10329
    Ez a másik probléma.A játékosokon már teher sincs,ha ilyen szarul játszanak,kapnak 8-at,ki lenne a hibás,hát persze hogy az edző.És ezt nem csak te mondod.
    Ezek szerint a játékosokon nulla a felelősség válogatott mezben??Ne viccelj már...
    De ne értsd félre,nem védem én Várhidit,le is kellene mondania.De attól a helyzet nem lesz jobb,mert azért ez csak az U21-es válogatott,nem nagyon fognak ők már fejlődni,még lehet fejben se.
  • Larvin
    #10328
    Az edző mondja meg, hogy kik lépnek pályára. Ő mondja meg, hogy milyen szakmai stábbal tud együttdolgozni, ebben benne van a pszichológus is. Az ő felelőssége. Mit várunk egy olyan válogatottól aminek edzőjének a gúnyneve "bábhidi"? Akivel mindent meg lehet csinálni. Odaáll a csapat elé, és azt mondja, hogy küzdjenek magukért? kac-kac
    Így sosem lesz belőlük igazi nagynevű futbalista? Ki mondja? :D Egyszerűen nem hitelesek ezek a mondatok az ő szájából.
    Taktikailag nagy koponya a fickó, de az ő erájában láttunk olyat, hogy a játékos nem jön el a klubjától sérülésre hivatkozva, majd játszik a bajnokin. Láttunk olyat, hogy a védekező középpályás legyint egyet miután elhozzák mellette a labdát. Láttunk olyat, hogy cserepados, formánkívüli játékosok játszottak a válogatottban.
    Egyszóval pedagógusnak nem jó a fickó. Kis túlzással annyit tudott megtaníttatni a játékosokkal, hogy átvették a szavajárását "mostmár aztmondom, hogy, igenis aztmondom, hogy"
    Most pedig nézzük meg a gólösszefoglalót. Nem brillíroztak a szerbek. A magyar játékosok teljesen le voltak blokkolva.
    Lehet, hogyKoemannak van igaza, és Rudolfok kellenek nekünk. Mert lehet, hogy 10 helyzetből tud 1-et értékesíteni, de őszámára nincs elveszett labda.
  • tesó07
    #10327
    Hagyjuk már Várhidit,nem azt mondom hogy kimagasló edző,de nézzétek meg a többi magyart aki az utánpótlásba dolgzik,semmivel se jobb.
    Az meg egyértelmű hogy akárki vezeti a csapatot,így nem lehet kikapni.A játékosok a hibásak főleg.Az meg érdekes hogy a mentális probléma csak akkor jön elő hogyha pályára lépnek,meccs előtt-után meg nagy a szája az összesnek,inkább a pályán lennének kemény fiúk.Ilyen hozzáállás válogatott mezben,ez durva,még én is nagyobb szívvel állnék ki,pedig nem vagyok "profi" focista.
  • Solt
    #10326
    Ez sokkal mélyebb probléma, minthogy egy edzőváltással meg lehetne oldani. Mondom, én sem bírom a kócost, ki is lehet rúgni, de ettől nem fog az a tény megváltozni, hogy szinte az összes magyar válogatott (nem csak foci) mentális problémákkal küzd. Ez már nem arról szól, hogy valaki le tud venni egy labdát, vagy nem, jó a taktika, vagy nem. Merünk kicsik lenni...
  • Larvin
    #10325
    Egy 8-0-ás vereségért igenis az edző a hibás. Mennie kell! Aztán egy másik edző majdesetleg másokat válogat be, az már az ő felelőssége, de ezt nem lehet elintézni azzal, hogy: ez van, szarból nem lehet várat építeni.
    Itt az a munka, hogy építsen várat, ha nem képes rá, akkor viszontlátásra! Ha meg összedől a vár már az alapozásánál, akkor meg nem azt kell nézni, hogy ki-mit cseszett el, hanem az építkezés felelős vezetőjét el kell küldeni a francba
  • Solt
    #10324
    "Solt,most ahogy olvasom,kb azt látom,hogy próbálod azt megmagyarázni,hogy a 8:0-ás eredmény semmi,felejtsük el...és próbálod úgy beállítani,ha ez lenne a realitás"

    Pont arról beszéltem, hogy nem ez a realitás! :) A Szerbek eleve úgy állnak minden magyar csapathoz bármilyen sportban, hogy szét akarnak tépni minket. Eleve jobbak fociban, ehhez jött 2 büntető, 60 perc emberhátrány... és ennek ez lett a vége. Alap, hogy a kócosnak fel kéne állnia ezek után, de figyelembe véve a körülményeket, semmi meglepő nincs ebben az eredményben! Nem azt mondom, hogy ezt vártam, és, hogy ennyit tudunk a focinkat tekintve, hanem azt, hogy mentálisan a 0 körüli tartományban vagyunk.

    "mi ez már,hogy a szerb válogatott 2-3 góllal alapból jobb?"

    Papír forma. Ideje lenne végre tudomásul venni, hogy nincs labdarúgásunk. Vannak kiugró eredmények egy-két mérkőzés erejéig, de ezek nem jogosítanak fel arra, hogy azok alapján ítéljük meg a focinkat. Lehet álomvilágban élni, csak akkor a mérkőzések végén rendre csalódás fog érni. Helyén kell kezelni a dolgokat.

    "MINDEN MÉRKŐZÉS 0-0-AL KEZDŐDIK!"

    Így van... egy árva szóval nem mondtam, hogy fel tett kézzel kell kimenni. Küzdeni kell, hajtani, és mindent megtenni. Ez lenne az alap. Ha így tennénk, akkor a kisebb tudás béli különbségeket ki lehet egyenlíteni. Viszont mi ezt nem tesszük. Rendszeresen beszarva lépünk pályára tétmeccsen. Erre mondom én, hogy mentálisan a béka segge alatt vagyunk... ez pedig arra elég, hogy a tudás különbséget felnagyítsuk, és ne eltüntessük. Így született a 8:0 is. Állítom, hogy még egy Argentin válogatott sem lőtt volna nekünk ennyit, mert ők leálltak volna 4 gól után, viszont a Szerbek gyűlölnek minket, és megérezve, hogy beszartunk és összetörtünk ezt ki is használták.

    "ha ezt nézzük,akkor a dánok is min 2 góllal alapból jobb nálunk,akkor most mondjuk azt,hogy ha 2-0-ra kikapunk,akkor az nem rossz,mert ez a realitás?"

    A realitás az a papírforma. Ha ez 2:0 a dánok javára, akkor egy ilyen eredmény után az ember feláll, és hazamegy. Nem történt semmi extra. A 0:0 már egy jó eredmény ezen az alapon. A túlzás az, amikor elkezdünk elégedetlenkedni, hogy nyerhettünk is volna. Az már bravúr lett volna, ami nem elvárható, ergo helyén kezelem a dolgot, és örülök a 0:0-nak, mivel az már egy jó eredmény. Lehet, hogy a mérkőzés képe alapján akár nyerhettünk is volna, de ez akkor sem elvárható, és nem azt jelenti, hogy jobbak vagyunk a dán válogatottnál. Ha majd 2009-ben idegenben mi is hozunk legalább egy döntetlent, akkor a következő alkalommal már lehet arról beszélni, hogy kb egy szinten van a két válogatott.

    "most egy kiállítás nehogy megfogjon már valakit,ez nem kifogás.sőt,ha beállnak 10 emberrel védekezni,akkor isten se megy át azon a védelmen,és ha annyira széthajtják magukat a szerbek,akkor is max 2-3 gólt lőnek egy felállt stabil védelem ellen.a tizit meg magunknak köszönhetjük,mint ahogy a pirosat,ezek nem kifogások"

    Miből gondolod, hogy én kifogásnak hoztam fel a két büntetőt? Leírtam mint tényt. Emlékezz vissza a Török - Magyar meccsre Isztambulban. Partiban voltunk velük, amíg a Gerát ki nem állították. Igazságtalan és bosszantó dolog volt. Kaptunk is utána egy hármast. Hát ennyit jelent mentálisan egy kiállítás. Ehhez jött 2 büntető, lényegtelen, hogy jogos vagy nem, de emberhátrányban 2:0, az a jelenlegi mentális szinten katasztrófa. Itt feladják, megsértődnek, beszarnak, aminek utána ez a következménye egy Szerbek elleni meccsnek. Rühellem a bábhidit, de erről ő nem tehet. Ez lett beléjük nevelve... ezt már kifejtettem...

    "jól lebaszni őket,hogy legközelebb a pályán eszükbe jusson,hogy 10 emberrel is keményen kell bekkelni,hogy még véletlenül se történjen meg mégegy ilyen zakó.most így kb röhögnek rajtunk a szerbek.ha mindent megtettek volna a fiúk,mondom,nem lett volna ennyi az eredmény,és akkor a szerbek sem röhögnének,mert azt mondanák: "ez igen,láttad,hogy 10 emberrel is hogy támadtak és milyen keményen védekeztek?"

    Ebben egyetértünk, csak amíg ez egy következmények nélküli ország immáron évtizedek óta, addig a sportban sem lesz más a helyzet. Semminek nincs felelőse... azért hibás mindig a bíró, a kapufa és az időjárás, hogy ne kelljen egyik "elvtársat" sem elmozdítani a helyéről. A vezetés jó, mindent megtettek, csak hát a körülmények. Ismerős? No, amíg ez így marad, addig lesz még részed hasonló eredményben fociban, és egyéb sportágban is....
  • sb1
    #10323
    Eleve azt nem értem, hogy "kócos" miként kaphat munkát még mindig mo.-gon, bár ismerve a hazai viszonyokat, ez bizti csak számomra meglepő...
  • Larvin
    #10322
    Várhidinek mennie kéne és kész. 8-0 után illik felállni
  • hunbasser
    #10321
    Solt,most ahogy olvasom,kb azt látom,hogy próbálod azt megmagyarázni,hogy a 8:0-ás eredmény semmi,felejtsük el...és próbálod úgy beállítani,ha ez lenne a realitás.mi ez már,hogy a szerb válogatott 2-3 góllal alapból jobb? MINDEN MÉRKŐZÉS 0-0-AL KEZDŐDIK! nem 3-0-al,nem.ha ezt nézzük,akkor a dánok is min 2 góllal alapból jobb nálunk,akkor most mondjuk azt,hogy ha 2-0-ra kikapunk,akkor az nem rossz,mert ez a realitás? és most mi van? a 0-0 is rossz egyes emberek szerint,mert igazuk van abban,hogy megverhettük volna őket.most egy kiállítás nehogy megfogjon már valakit,ez nem kifogás.sőt,ha beállnak 10 emberrel védekezni,akkor isten se megy át azon a védelmen,és ha annyira széthajtják magukat a szerbek,akkor is max 2-3 gólt lőnek egy felállt stabil védelem ellen.a tizit meg magunknak köszönhetjük,mint ahogy a pirosat,ezek nem kifogások,de még tíz emberrel sem kifogás a 8 kapott gól."de hát kettő tizi volt!" és?? ilyenek mögé azért ne bújjunk már.ha legközelebb lesz egy ilyen eredmény,akkor megint lehet nyomatni a dumát,hogy hát a meleg,meg a bíró,stb...nem,ilyenkor jól meg kéne ruházni az összeset! jól lebaszni őket,hogy legközelebb a pályán eszükbe jusson,hogy 10 emberrel is keményen kell bekkelni,hogy még véletlenül se történjen meg mégegy ilyen zakó.most így kb röhögnek rajtunk a szerbek.ha mindent megtettek volna a fiúk,mondom,nem lett volna ennyi az eredmény,és akkor a szerbek sem röhögnének,mert azt mondanák: "ez igen,láttad,hogy 10 emberrel is hogy támadtak és milyen keményen védekeztek?"
  • Oziris666
    #10320
    Monnyonle
  • Solt
    #10319
    Na igen, ebben van valami... emiatt volt eredményes anno Verebes... elhitette velük, hogy világsztárok... Rengeteget számít a mentális felkészülés... ebben vagyunk a legjobban lemaradva, és ahogy nőnek ezért ütközik ki ez a legjobban. Gyönyörűen látszik az elmúlt pár évtized merjünk kicsik lenni politikája... itt van... ők mernek, még azt sem nyújtják, amit egyébként tudnak. Semmi mást nem tesznek ezek a srácok, csak felmondják a leckét...
  • Gabe18
    #10318
    "- A játékvezető óriási hibát követett el, amikor Pintért kiállította és tizenegyest adott a szerbeknek - mondta a meccs után Várhidi Péter. - A második félidőre sajnos elfogyott játékosaink ereje, olyan volt, mintha hatan lettek volna a pályán. A kiállításig és a tizenegyesig helyzetük sem volt ellenfelünknek, a második játékrészben azonban a nagy melegben szinte menni sem tudtak mieink - és már csak kétszer cserélhettem..."

    Hát igen,a játékvezető,a nagy meleg (gondolom csak nekünk volt meleg),stb...