28330
10917302841238962806.jpg
  • scs17
    #14412
    les argh
  • joebacsi
    #14411
    eddig jó :)
  • WuFraZselic
    #14410
    tizi geciiii :D

    1-0
  • Matthew Prosac
    #14409
    GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!! KOMAN!!!!!!!!!! 1-0 EZAZZZZZZ!!!!
  • scs17
    #14408
    1:0 :D:D
  • scs17
    #14407
    gyerünk!!!
  • Matthew Prosac
    #14406
    LOL! TIZI!!!!!!!!!!!
  • scs17
    #14405
    40s után 11-es!!!
  • Matthew Prosac
    #14404
    Na gyerünk gyerekek, gyaluljátok le őket!
  • Serpa
    #14403
    az az 1 igazából 2.
  • joebacsi
    #14402
    elvileg csak m2+eurosport
  • Serpa
    #14401
    eurosport és m1.
  • Punker
    #14400
    sport1 adja? vagy csak az M2?
  • joebacsi
    #14399
    Stream-ek a szokásos helyen.
  • Matthew Prosac
    #14398
    én csak várható kezdőkkel tudok szolgálni:

    ITA 4-2-3-1: Fiorillo; Bini, Gentili, Albertazzi, Mazzotta; Raggio Garibaldi, Calderoni; Della Penna, Mazzarani, Mustacchio; Eusepi o Misuraca.

    HUN 4-4-2: Gulácsi – Szekeres, Debreceni, Szabó J., Zámbó – Koman, Korcsmár, Kiss M., Gosztonyi – Németh, Simon A.
  • Csacsi
    #14397
    Le tudja valaki írni, a magyar, illetve az olasz keretet a mai meccsre?
  • Matthew Prosac
    #14396
    Présinger Ádám:

    "– Talán sokak számára meglepő lesz, amit mondok, de a hazai NB I-es meccseken nagyobb a küzdelem, keményebbek az ellenfelek. Az azért mégis csak felnőtt bajnokság. Itt van néhány nagyon képzett csatár, de a küzdelem nem olyan öldöklő. Figyelem egyébként itt is a hazai híreket, látom, hogy vezet a bajnokságban a csapat - miközben szeretnénk minél tovább versenyben maradni a vb-n, jó volna a Vidiben is játszani."
  • Matthew Prosac
    #14395
    "A magyaroknak kell félniük tőlünk, bajnokként akarok hazamenni” – vezette fel Antonio Mazzotta, az olasz U20-as válogatott védője a péntek esti Olaszország-Magyarország vb-negyeddöntőt. Nyilatkozata edzője, Francesco Rocca szerint túl optimista, a szövetségi kapitány a Gazzettának nem tagadta, a spanyolok váratlan kiverése után fejben kissé elszállt csapata, feladata, hogy visszahozza őket a földre.

    Ha mi elszállunk magunktól, azt rendszerint megszívjuk. Remélem az olaszok is így lesznek most vele :) Legyen csak nagy az arcuk, annál nagyobb lesz a koppanás..
  • Matthew Prosac
    #14394
    ismét egy önjelölt boborján
  • kuzco007
    #14393
    ez a koeman bazd...nem hívta be waltnert pedig vágta a gólokat..miért? mert a kisteleki nem kedvelte a waltnert, most hiába vagyok Fradista, elismerem, hogy kabátnak helye lenne a csapatban, nem megint a gólínségben szenvedő csatárok, priskin, rudolf és torghelle kapnak szerepet...megint beállunk bekkelni, minek? hollandiában a 4-3-3 a menő és amig így álltunk fel jöttek az eredmények, nehogymár portugáliában és dániában álljunk be védeni a semmit...kabát peti, waltner robi kéne ebbe a csapatba, a szabadokat rugja a dzsudzsi, gera meg fusson be szögleteknél

    priskint, torghellét és rudolfot játszatni kb olyan baklövés, mint debrecenben bl meccsen játszatni a coulibalyt aki kb a két ballába között a harmadikat keresi, vagy pl ott van Ferenczi Pista, nb2ben ment az alibi, nb1ben már nem működik a sétálok elől oszt majd jön a labda taktika, ennyi erővel akkor őt is belehetne hívni a válogatottba, hisz tudja azt amit a sanyi meg a többiek...priskin meg sanyi amugyis lesen születtek, mint a Pista, szall...rudolf meg nem tud célozni, jobbra, balra, főlé, nem csak a play-offban kell lőni és jól célozni a BL-ben, mert az ugyanúgy bemegy a csoportkörben is ha lőnek...
  • gercse
    #14392
    ezért jó az a rugó aki be tudja vágni a felső sarokba
  • Unreal1942
    #14391
    Bizony van olyan jó. Bárhova beférne.
  • Matthew Prosac
    #14390
    U20: Komikus, de a médiatörvény akadályozza az MTV közvetítését
  • kaposi1
    #14389
    Ha ezt a taktikát fogom látni az első 30 percben lekapcsolom a tv-t.
    Amúgy meg hatalmas köszönet az U-20-as válogatottnak hogy 9 éves kisfiamnak is van már életre szóló emléke a magyar válogatottal kapcsolatban.Talán jobb is lenne ha a Portugálok ellen ők állnának ki.
    Akkor talán még esélyünk is lenne.
  • galmat
    #14388
    Ami kicsit fáj,hogy a Szlovákok meg 1. helyen állnak a csoportban,5 ponttal vezetnek, és 2 meccs van csak hátra. Na ha példát kell venni valakiről,hogyan lehet világsztárok tömege nélkül elkapni a fonalat a selejtezőkben, akkor arra jó példák, nekik is van egy jó védőjük: Skrtel a Poolból. Szerintem Juhász van olyan szinten mint ő.
  • galmat
    #14387
    Pár dolog: Nagyon sajnálom ha az új szerződést kapott Koeman a következő selejtező sorozatban is ilyen taktikát fog használni.

    A taktikáról: Nem butaság ez a taktika, csak nem nekünk való!! Mi nem tudunk jól kontrára játszani, és ami itt a fő hangsúly lenne, az az atombiztos védelem amire lehetne építeni. Na és ezen a ponton bukik meg a dolog,mert a nagycsapatok bizony a nemtúl acélos védelmünkön fognak rést találni. Mert mi így a Vanczák Vili féle védelemre építünk, pedig az igazán instabil... Sajnos csak Juhász az egyetlen komoly nemzetközi feladatokhoz is alkalmas védőnk, ezért sajnos alapvetően elhibázott taktika Koeman-é.

    Senki se hőbörögne, ha nincs nálunk a labda, végigbekkeljük a meccset és megverjük a portugálokat, na de ez csak ritkán fog összejönni hosszútávon.

    Sajnálom,hogy Koeman megöli a srácokban a magyar virtust, azt ahogyan Gera,Dzsudzsák,Hajnal,Huszti tudna játszani,ha nem védekezni kéne nekik folyamatosan. Namármost ezt megpróbálták ráerőltetni Dortmundban Hajnalra, Eindhovenben Dzsudzsira, és a Fulhamben Gerára. Mindhárman szenvedtek csak, szó szerint. De ott volt olyan FIGYELMEs az edző,hogy észrevette,és az igazi játékukat engedte játszani, azóta nézzétek meg: Gera szárnyal most a fulhamben, dzsudzsi remekel a bajnokságban, hajnal meg tavaly nagyon jól nyomta. Most nem is baj,hogy sérült, nem tudna segíteni.
  • Unreal1942
    #14386
    Előre a szűk vereségbe....
  • galmat
    #14385
    Hát én inkább a kő-papír-ollózáshoz hasonlítanám a büntetőrúgásokat.
  • Matthew Prosac
    #14384
    ja mégvalami ehhez, és akkor részemről a téma lezárva.
    anno ifiben én voltam az állandóra kijelölt tizenegyes végrehajtó. az egyik mérkőzésen büntetőhöz jutottunk, odaálltam. egy fél pislantásnyira néztem csak a kapusra, hogy megnézzem mit figyel, mivel találkozott a tekintetünk ezért egyértelmű volt hogy a szememet nézve próbálja kitalálni merre fogom rúgni.
    innentől kezdve csak a bal sarokra fókuszáltam, de próbáltam nem feltűnően, mintha észre sem vettem volna, hogy a szememet figyeli. elrúgtam a jobb oldalra és természetesen arra számítottam hogy az apró kis "cselemnek" bedőlve ő balra megy. hát marhára nem dőlt be a dolognak. jobbra vetődött szépen ő is, az ő balszerencséje az volt hogy nagyon pontosan a kapufa mellé helyeztem, így nem érte el. de a lényeg, hogy közel sem lehetett csak úgy palira venni pontosan érezte mi a trükk, és most megyei szintű ifikapusról beszélünk. még ők sem csak úgy vannak vele, hogy majd egyik oldalra eldőlnek, aztán lesz ami lesz. akkor egy liverpoolban eddződő kapustól főleg elvárható hogy "ésszel" védjen..
  • Matthew Prosac
    #14383
    Ember! Mindenféle belemagyarázás nélkül megpróbálom ismertetni röviden Gulácsi "trükkjét", ami egyszerre borzasztó triviális és zseniális. Mellesleg az utolsó kivételével MINDANNYISZOR egy irányba ment. Nem véletlenül.

    A tizenegyesrúgásokat leginkább a pókerhez tudnám hasonlítani. És a példa azért kiváló, mert ahogy a szétlövést te is puszta szerencsének tartod, úgy nagyon sokan a pókert is szerencsejátéknak, pedig...

    ... pedig a pszichológia, a másik testbeszédének leolvasása, illetve a képesség, hogy mások agyával gondolkodjunk sokkal nagyobb mértékben van jelen, mint a szerencse. Ahogy a pókerben úgy a tizenegyespárbajokban is pszichológiai sakkparty megy. Maradjunk a pókernél, és tegyük fel hogy blöffön kapsz valakit. A következő terítésnél már joggal gondolhatsz arra, hogy ezesetben nem blöfföl. Mondjuk megadod a hívását és kiderül, hogy ismét blöffölt. Bár vesztett, innentől egyre nagyobb a valószínűsége hogy a következő terítésnél te vesztessz, mert akkor már nem blöfföl. Az ellenfeled, ha okos, akkor pontosan tudja, hogy te így gondolkodsz, így megpróbálhat még 3-4 blöfföt is, mert tudja hogy egyre jobban félsz attól,hogy ezúttal tényleg "lapja lesz". Térjünk vissza a meccsre:
    Gulácsi az első rúgásnál elmegy jobbra (rúgó szemszögéből nézve), itt nincs trükk, egyszerűen csak választott egy sarkot, megérzés és szerencse dominál.
    A következő cseh büntetőrúgó joggal gondolhatja, hogy most a másik sarok felé vetődik majd. Így neki ismét jobbra kell rúgnia. Gulácsi is erre gondol, így a rúgás pillanatában egy apró bemozgást végez balra (videó,videó és videó! nézd vissza), ezzel a csatárt megerősíti abban a hitében, hogy balra fog vetődni, neki pedig jobbra kell rúgnia. De végül jobbra vetődik! A logika hibátlan, de a cseh gyerek "nem volt partner", vagyis máshogy gondolkodott.
    Innentől kezdve viszont minden egyes rúgást követően nő az esélye annak hogy balra fog elvetődni. Mert előbb-utóbb arra fog. Legalábbis a cseh játékosok erre gondolhattak. Ezért Gula harmadszor, negyedszer és ötödször is jobbra megy! Az ötödik srác már tényleg nem hitte volna, hogy ismét oda vetődik. Kivédve. Németh hibázik. Jön az utolsó kör.
    Pszichológiai harc a tetőfokon. Mostmár a cseh rúgónak kell sakkoznia: elmegy hatodszor is jobbra a kapus, vagy végre tényleg balra vetődik. Ez az a szitu, amikor 5x lebuktattad az ellenfeled blöffjét pókerben, de a hatodik alkalomnál már fogalmad sincs, hogy megint blöfföl vagy most tényleg van valamije? Végül megadod (hogy miért? mert 5x beszivatott és egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog), és szembesülsz vele: most tényleg lapja volt. A cseh srác sejti, hogy Gulácsi mostmár tényleg balra megy, mégis oda rúgja...
  • Legend Killer
    #14382
    :D
  • Legend Killer
    #14381
    nem Némethé, a kapusé LOL. háromszor vetődött kábé1irányba és azt mondja van1titka, trükje. faszt van. azért, mert VÉLETLEN kivédte az elsőt, azt hitte mindegyik arra megy és akkor biztos megunta és azért vetődött idővel a másik irányba.
    sztem ez a felvágás. legalábbis ahogy nyilatkozott utána. szal inkább neki van nagy arca feleslegesen.
    a11es leginkább a szerencséről szól.
  • pinnacle
    #14380
    Én Szabónál már mikor odament mondtam, hogy kihagyja, néha olyan favágónak tünt - bakonyi technika (fm) -.

    Aztán Gulácsi második védésénél ordítottam lövés elött, hogy másik irányba ugorj most, másik irányba ment - védte is - :D

  • jefferson83
    #14379
    Nem flegmán rúgta, hanem be volt szarva és ezért nem tudok rá haragudni (biztos voltam benne, hogy kihagyja). Egyébként az arcából tényleg visszavehetne, mert ez nem függ össze a játéktudással. Szerénységtől nem lesz rosszabb focista.
  • kraawz
    #14378
    mi név alapján néztük, ki fogja kihagyni.. Az átlagos nevűek mind kihagyták :D

    Szabó , Németh.. Mikor odament Balajti, már ünnepeltünk :D
  • icemankimi
    #14377
    Tegnapi meccs nem volt rossz gratulálok a srácoknak remélem az olaszok ellen is továbbmennek.
    Csak az a baj, hogy Németh Krisztiánnak akkor az arca, hogy a pályán nem fér el amikor odaállt a tizenegyest rúgni lehet rajta látni, hogy felgmán fogja rúgni.Bízom benne, hogy ezért nem fog kezdeni pénteken.
  • passatgt
    #14376
    szerinted mikor?
  • zsotesz
    #14375
    de az újságot valszeg nem este 11 után nyomják.
  • Coco
    #14374
    ez igaz, de attól függetlenül egy nagyarcú majomként viselkedett
  • passatgt
    #14373
    fél 11-kor volt vége, 20 perc alatt biztos összedob egy cikket