28330
10917302841238962806.jpg
  • joebacsi
    #15692
    jahogy délután 2-kor lesz, nem este és sport1
  • joebacsi
    #15691
    hol közvetítik?
  • joebacsi
    #15690
    2-1 ide
  • sb1
    #15689
    Tippek ma estére: Szerintem 3 vagy 4-1 oda...
  • Randal
    #15688
    A nagy arányú győzelem a játékosoknak se tenne jót. Ha a védekezésünk jó lenne, akkor már jobban lehetne piszkálni Koemant, hogy hol a támadás...
    Persze azzal most is lehetne próbálkozni.
  • Oziris666
    #15687
    Hát furcsa is h holland edző létére a támadás tmát abszolút nem ismeri:D
  • Grenzjager
    #15686
    Kúman életében nem játszotta Gerát a posztján.... a "késés" meg ismert...
    S a két csatáros támadó felállás ismeretlen ennek a hollandnak.

    Én most egy nagy aranyú holland sikernek örülnék, hogy a holland menjen innen... s akkor Gera is lesz újra válogatott... Ha jól emlékszem volt már 1-7 is jó pár éve, belefér most is egy jó nagy zakó.
  • Dean Winchester
    #15685
    azért említsük meg ,hogy az árvízkárosultak javára felajánlotta az Európa Liga döntős dedikált mezét Gera Zoltán.
  • banok
    #15684
    pl. Észak Korea....
  • Rockynhooo
    #15683
    nyelvtanból mindig húzni akartak :D
  • ToM1113
    #15682
    Igazad van, talán nem gondoltam át teljesen amit leírtam és emellett nem fogalmaztam teljesen világosan.

    Lényeg az, hogy minket ez a gazdasági elmaradottság nagyon megvisel és ez meglátszik a sportban.

    Szlovákia válogatottja pedig, bár tehetséges fiatalokban biztosan nem halad meg minket, mégis kinn van a VB-n, mi meg nem. Ez valóban, talán az edző hibája.

    Abban viszont biztosan egyet értünk hogy ezzel így valamit mindenképp kezdeni kéne...

  • LasDen #15681
    egyenlőre feldarabolni szoktak...:D
  • Unreal1942
    #15680
    Ez az okfejtés több sebből vérzik. Szép számmal vannak a világranglistán előttünk olyan csapatok akiknél tombol a szegénység.
    És európán belül is vannak olyan országok akik nem feltétel állnak jobban nálunk gazdaságilag. Szlováki akiknél ugyan van euró már ,de egy mesterségesen felpumpált eredmény amit nem bírnak már most sem hozni. Kint vannak a VB-n
    Románia lefelé szálló csapata most is jobb nálunk. Ukrajna szintén.
    Vagy nézhetünk olyan példát is ahol a bajnokság is jobb a gazdaság meg magasan jobb. A válogatott pedig nem éppen elit. Belgium pl.

    Az utánpótlás ami nálunk még gyerekcipőben jár. Ez hozhatja meg a várva várt fejlődést. A játékosainknak stabilan kell hétről, hétre erős bajnokságban játszaniuk. Ehhez kell egy megfelelő edző aki nem bekkel 0-1 nél.
    Aki hazai pályán megalkuvást nem tűrve támad a csapattal és gólokat lő. Stb.
  • ToM1113
    #15679
    Sajnos ha figyelembe vesszük Európa többi országát, akik jelen vannak a futball elitjében, észrevehetjük hogy egytől egyig, mind előttünk jár gazdaságilag.
    Amíg a mezőgazdaságunk, iparunk stb stb ilyen szarul fog állni, addig bizony a focira se fog több tőke jutni....
    Tehát egyáltalán nem egyenlőek az esélyek nálunk, és pl Németországban vagy Svájcban, csak hogy példával éljek.

    Viszont abban biztos vagyok hogy lenne annyi fiatal tehetség, mint bárhol máshol.

    Ha csak a hazánkban élő fiatalok lehetőségét nézzük..... hát, siralmas....
    A magyar bajnokság irama ugyancsak siralmas....
    Sajnos a focira is vonatkozik az hogyha van pénzed, akkor bárhova bejuthatsz, az hogy mennyire vagy tehetséges, másodlagos. Persze nem minden esetben.


    Sajnos ezek a dolgok is hátráltatnak minket...



  • Rockynhooo
    #15678
    nem akar itt senki EB szereplést egyenlőre, csak azt látni hogy a meccseken menjünk át a felező vonalon , támadjunk , és ne bekkeljünk 0:1et ...
  • Oziris666
    #15677
    Nem az h állandóan új edző kell hanem végre egy EDZŐ mert h Koeman nem az az fix...
    Más hasonló szinten lévő válogatottak érdekes tudnak normális edzőket találni csak mi nem!Mi mindig megtaláljuk az ilyen leselejtezetteket vagy pályakezdőket(Várhidi,Bozsik)...
  • sb1
    #15676
    Ez a jó mentalitás, fél évenként új edzőt nekünk, az a tuti...sajnos szarból nem lehet várat épííteni, mégis mit várunk? EB-szereplést? ne vicceljünk már kérem...és mégis, ebben az állapotba is természetesen telljes szívemből szurkolok a magyar vállogatottnak, sőt, még fogadok is rájuk :)...de sajna nagy reményt ne füzzünk a jövőt illetőleg sem még....talán ha az utánpotlást mégjobban megnyomnánk támogatással, mert máshogy nem nagyon fognak jönni az eremények a késöbbiekben...
  • bakkerman
    #15675
    adná az Isten,és Kúman takarodhatna a gecybe
  • IXEMGabeo
    #15674
    az év beszólása volt xD
  • hedonist
    #15673
    egy laza 3/4 év múlva:D
  • Dean Winchester
    #15672
    köszi szépen!
  • Casillas
    #15671
    mlsz.hu - válogatottak - A válogatott - versenynaptár

    2011. 03. 25. Eb-selejtező Magyarország - Hollandia
  • Dean Winchester
    #15670
    am eb selejtező magyar holland mikor lesz vagy mikor lehet megtudni körülbelül?
  • Randal
    #15669
    Csatárok vannak és lesznek, csak ugye sérültek vagy még tapasztalatlanok. De szerintem ettől függetlenül vagy pont ezért kellene már most berakni őket, rájuk építeni.
    El kellene fogadnunk, hogy amíg nem érnek be, sokszor bénázni fognak vagy mindig kikapunk, de legalább mire beérnek lenne egy egységes csapat.

    A Lázok fiú nekem nagyon meggyőző volt. Simán benne lehetne a csapatban.
    Ráadásul ha visszajönne Gera akkor Koman mellett lenne egy nagyon jó árnyékékünk. Dárdai pedig nagyon jó védekező középpályás. Tehát akkor már lenne választék. Plusz ott van Buzsáky.

    De ugye a csatárkérdés a lényeg. Jó lenne ha a kapitány megpróbálná a kétcsatáros játékot, még ha kockáztatna is egy fiatallal. Jól jönne Sanyi mellé, mert hiába nem klasszis, de küzdős nagyon és erre szükség is van.
  • ToM1113
    #15668
    Alapvetően nem lenne baj hogy a védekezésre szeretne építeni a kapitány....
    Viszont ezt ő úgy próbálja kialakítani hogy csak a védekezésre koncentráljunk, és támadásról szó sem lehet.

    A 4-5-1 es taktika egy nagyon jó taktika, de nem legalább 6-7 védekező felfogású játékossal... Na meg, ( félreértés ne essék, nem akarom bántani Torghellét) de az hogy ő az elsőszámú csatár a válogatottban, na az mindent elárul.....

    Nekünk, ahhoz hogy gólokat lőjünk, legalább 2, de ha igazán szemtelen szeretnék lenni inkább 3 csatárra lenne szükségünk a kezdő csapatban.
    Lehet hogy akkor a védekezéssel lennének gondok, vagy a középpályával, na de könyörgöm, azokkal így is van gond.....

    Mindenesetre a 2 csatáros játékot megengedhetnénk magunknak.



    Nem értem, és nem is fogom megérteni, hogy hova lett a bátorságunk, miért ijedünk meg minden kínálkozó lehetőségtől, és nem elsősorban a focira gondolok, más sportágakban is ez van, sőt nem is feltétlenül a sportban...
    Vagy elbízzuk magunkat és pofára esünk, vagy sokkal előbbre tartjuk az ellenfelünket és belenyugszunk hogy nincs keresnivalónk....


    Régebben azt hittem elindult valami a magyar fociban....
    De csak hittem, mert igazából az akkoriban jött eredmények(barátságos meccsek kiszenvedett döntetlenei, esetleges 1 gólos győzelmei) csupán "parasztvakítások voltak, A selejtezőben annak rendje és módja szerint elvéreztünk.


    Lehet hogy nem nyerő példával rukkolok elő, de tessék megnézni a szlovák válogatottat.... Kinn vannak a VB-n.

    Pedig abban biztos vagyok hogy náluk sincs több tehetség meg jobb anyagi helyzet stb, mind nálunk.



    Hova tart ez az egész kérem......


  • Dean Winchester
    #15667
    5:1 ? vagy 4:0 ?
  • Grenzjager
    #15666
    annak az lehet az előnye, hogyha durva vereséget szenvedünk akkor Koeman mehet...
  • hedonist
    #15665
    :DDD
  • Unreal1942
    #15664
    Még fapapucsban is
  • banok
    #15663
    A hollandok agyonvágnak minket szombaton Amszterdamban.
  • Matthew Prosac
    #15662
    Ahogy azt várni lehetett, a legszélsőségesebb véleményt a Bild fogalmazta meg a magyar és a német válogatott szombat esti találkozójáról. A bulvárlap szerint a 3-0 ellenére még bőven akad tennivaló a Nationalelf háza táján, hiszen a gárda hosszú ideig csak kínozta magát Budapesten. Egy magyar támadás hozta meg a fordulatot a meccsben: Jogi Löw az 55. percben dühösen felpattant a látottak miatt, kihívta magához Heiko Westermannt, és valami olyat mondott neki, amitől felpörgött egy picit a vendégcsapat. Azért nem szabad Németországban túlértékelni a sikert, hiszen egy olyan másodosztályú ellenfél ellen sikerült azt kivívni, amely 24 éve nem járt komoly eseményen. A leggyengébb német Miroslav Klose volt, aki nem ismerte a párharc fogalmát – írja a Bild.

    A Kicker véleménye már valamivel pozitívabb német szempontból, a szaklap azt viszont kifogásolja, miért engedte a meccsbe a második félidőben Löw csapata az amúgy „együgyűnek tűnő”, a remekül védő Király által tartott magyarokat. Az újság internetes kiadása szintén használja a második vonalbeli jelzőt a mieinkkel kapcsolatban, és úgy fogalmaz, csillogás nélkül nyert magabiztosan a látogató alakulat.

    A Sport1.de elsősorban Dzsudzsák Balázst emeli ki a mieink közül, aki néhányszor azért zavarba tudta hozni Boatenget a bal oldalunkon. A portál szerint helyenként tetszetős futballal aratott sikert a német csapat, az irány pedig mindenképpen jó a világbajnokság előtt.

    Meglepően kezdi beszámolóját a Der Spiegel: a lap a Torghelle Sándor ellen megítélt, látszólag adható büntetőt úgy jellemzi, annak megítélésén még maguk a németek is meglepődtek. A magyar válogatott a gyenge, veszélytelen jelzőt kapja, a Nationalelffel kapcsolatban pedig három pozitívumot emel ki a cikk: a védelem jól állt a lábán, három csatár is gólt szerzett, és nem is sérült meg senki.

    A Frankfurter Allgemeine Zeitung tudósításában leszögezi, a mieink látszólag alaposan meglepődtek azon a tempón, amelyet a német együttes produkált, ezért gyakran saját magukat hozták meleg helyzetekbe.

    A Die Zeit elsősorban Toni Kroos és Sami Khedira teljesítményét méltatja. A lap úgy véli, a védekező középpályások remekül kapcsolódtak be a támadásokba, igaz, nem felejti el nyomatékosítani, védekezésben nem volt komoly feladata az említett két futballistának. A beszámoló szerint csak Királynak köszönheti az alárendelt magyar válogatott, hogy nem kapott ki jobban.

    A nemzetközi sajtóorgánumok közül a FIFA hivatalos oldala a második válogatott meccsén harmadszor eredményes Cacau produkcióját dicséri, a goal.com pedig jónak minősíti a németek játékát, a mieink közül pedig Király Gábort emeli ki.

    forrás:pepsifoci
  • Unreal1942
    #15661
    Évek óta azon vergődünk, hogy 0 vagy 1 csatárral játszunk. Nem akarom elhinni, hogy a szakma akiknek valóban ez a dolga. Azok nem veszik észre, hogy ez kevés.
    E mellett tegnap Juhász kivétele a védelemből fatális baromság volt már hallomásra is.
    Koeman direkt csinálja, hogy elküldjék?
    A tegnapinál azért már volt jobb játékunk is. Ez az utóbbi évek mélypontja volt.
  • ToM1113
    #15660
    Üdv!

    Tegnap megint jól leszerepeltünk....
    Én a játékosokat nem szeretném hibáztatni. Koeman-t annál inkább.
    Lehet hogy alapvetően a 4-5-1-es felállás egy jó taktika lenne, de nem 3 védekező középpályással, akik közül az egyik Juhász Roland aki alapvetően a védelem oszlopos tagja lenne....Nem is értem mit akart az edző, Koman szervezze a játékot egyedül 1. "Nagy válogatottban" töltött meccsén.

    Miközben Torghelle a falu pa... óóóóó, elöl egyszem csatár.

    És akkor mit csinálnak? Felrúgdossák a fejére hátha lefejeli a rajta álló védőt, és utánna még 3 másikat kicselez, vagy mégis mire gondolunk?

    5 középpályással alapvetően nem 40-60% os birtoklásnak kellene lennie.


    2 kapura lövés 90 perc alatt amiből jó ha az egyik tartott kapura?

    El kéne gondolkoznunk hogy mit szeretnénk? Jól játszani, támadni, gólokat lőni és esetleg kikapni, vagy ezt az "altató" focit játszani aminek az a lényege hogy minnél kevesebbet kapjunk... (Tegnap így is sikerült 3 at)


    Tudom hogy nem lesz jobb, ha én és sok mindenki más leírja a bánatát, de ez így ne mehet tovább.

    Ha egy barátságos meccsen nem merjük felvállalni a támadójátékot, minimum 2 csatárral, akkor felmerül a kérés hogy mit szeretnénk később?

    Én nem szidni szeretném a mieinket, mert akármilyen szarul játszunk is, mindig megnézem a meccseinket. De sajnos általában mindig olyan ideges leszek a végére hogy...

    De valamikor csak összeszedjük magunkat.....

  • karajjj
    #15659
    írni viszont már nem tudok
  • karajjj
    #15658
    Hiddinkkel is kiegyeznék...

    egyébként Bölönin kívül senkit nem látnék szívesen a padon, az Gyuribá volt már, azóta szar a focink, Lothar is kb annyira vitte, mint Koeman, most majd max a kis Mészöy jön, ő még nem volt úgyse
  • banok
    #15657
    Magyarország-Németország 0-3 ::: összefoglaló
    http://www.youtube.com/watch?v=2IQwl0wn3hs
  • scs17
    #15656
    Kifizeted majd a bérét?
  • zsotesz
    #15655
    Ha Mourinho befejezi a munkát a Realnál, jöhet majd hozzánk. Ha valaki akkor ő talán tudna valamit változtatni.
  • zsotesz
    #15654
    Matthäus anno nálunk szerintem nem volt bukás. Ugyanazt elérte mint most Qman, ráadásul nála nem volt ilyen beszari játék. Akkor legalább küzdöttek a játékosok. Ja és lőttünk akció gólokat nem úgy mint most.
  • thoomas
    #15653
    Nyílván Bölöni lenne a legjobb:) De neki meg "van annyi esze", hogy nem fogadja el a felkérést.