28330
10917302841238962806.jpg
  • Zsolti9014
    #16252
    Én a következőképpen láttam:
    Az első félidőben jól küzdöttünk, még kisebb helyzetekig is eljutottunk. A második félidő egy szakaszában elaludtunk, kaptunk két gólt, és el is fáradtunk. Ugyanakkor aki azt mondja, hogy ez a válogatott 80%-ban ugyanaz mint Koemané, az nem mond igazat. Nyilván van egy mag, mivel behatárolt a játékosállomány, amiből lehet válogatni. A mostani kezdőből öten Koemannál vagy egyáltalán nem, vagy csak 1-1 tízpercre szerepeltek barátságos meccsen. Emellett a teljes keretből kb. 10-en vannak, akikkel nem, vagy csak epizódszerepben számoltak korábban.
    Persze nem akarom sem magam sem másokat áltatni, hiszen többet vártam, de amikor azt mondom, hogy nem állt még össze a csapat, nem arra gondolok, hogy a játékosok nem játszottak még együtt. Ahogy leírtátok, azért a mag az ugyanaz. Viszont a védelmünk először játszott ilyen összeállításban, és ahhoz hogy ők jól mozogjanak együtt, valóban több idő kell. Illetve az évek óta taktikai elképzelés nélküli játékoshalmaz hiába is van együtt, valami játékot kell nekik faragni.

    Ezzel nem Egervárit mint személyt akarom védeni Koemannal szemben, de én - lehet rosszul - máris több fantáziát látok a csapatban, és jobb hozzáállást. Azzal együtt Egervári szerintem is hibázott több ponton: Szalait tényleg elvihette volna, na nem azért hogy egyszerre három támadót küldjön be, hanem a végén Rudolf helyére lett volna csatárcsere. Dzsudzsákot lecserélni szerintem is hiba volt.

    Ugyanakkor tetszett, hogy hátrányban csatárt hozott be, nem úgy volt, mint eddig, hogy 1-0 oda és védő helyett védő, meg ilyesmi. Az első félidőben a védekezésünkben is voltak biztató jelek, ügyesen kisegítették egymást a fiúk, Lázár pedig hosszú távra is megoldást jelenthet egy hiányposztra.

    Osztályzataim:

    Király Gábor - 7 : Nagy bravúrjai voltak, az első gólról egyáltalán nem tehetett, a másodikat sem az ő számlájára írnám, hiszen a magyar játékos mellett egy svéd is ott állt, zavarva őt a kifutásban. Két embert eltakarítani nem könnyű feladat. Egyébként is sokat lökdösődtek pontrúgásoknál a svédek, amit a bíró nem fogott meg. Én örülök, hogy ő a válogatott kapuvédője.

    Lázár Pál - 6,5 : Jó első élidő után ő is elfáradt a másodikra, de akkor sem hagyta magát egykönnyen, pl. a sárga lapjánál is inkább faltolt, mint hogy elengedje a svédet. Hosszú távra megoldást jelenthet a jobbhátvéd-posztra, Szélesi helyett inkább nézem az ő játékát.

    Juhász Roland - 6,5 : Nagy hibája nem volt, igazán nagy mentésre nem volt szükség tőle.

    Lipták Zoltán - 6 : Jó első félidő után az első gólnál lemaradt egy kicsivel sajnos. Ennek ellenére jó párost alkothatnak majd Rolival középen, ha jó formában van mindkettő.

    Laczkó Zsolt - 6 : Az ő oldalán vezettek több/veszélyesebb támadást a svédek, ennek ellenére nem volt ő sem rossz, bár pozitív irányban sem nyújtott kiemelkedőt.

    Elek Ákos - 5,5 : Csupán egy lövéssel vétette észre magát, védekezésben több kell tőle.

    Vadócz Krisztián - 5,5 : Ugyanaz mint Elek, de az ő lövése veszélyesebb volt.

    Dzsudzsák Balázs - 6,5 : A első félidőben azért veszélyt jelentett a svédekre nézve, bár nem olyan komolyan, mint várni lehetett volna. Kár volt lehozni.

    Koman Vladimir - 6 : az első játékrészben kevés jó megmozdulása volt, a másodikban egy szép akció végén került helyzetbe. Egyébként felejthető teljesítmény volt.

    Gera Zoltán - 5,5 : Tőle is többet várnék, több mozgást, ütempasszokat, lövéseket, főleg a kapitányi karszalag miatt is vezető szerepet.

    Rudolf Gergely - 7 : Király mellett a csapat legjobbja, jól cselezett, veszélyes tudott lenni olykor, de kevés támogatást kapott.

    Egervári Sándor - 6 : Én látni vélem már az elképzeléseit NYOMOKBAN. Lépni mert a szélsővédő-probléma ellen, csatárt cserélt védekező kp. helyett, ez pozitív. Viszont Huszti behozatala nem a legjobb döntés volt, a keret összeállításánál pedig Szalai kihagyását tudom felróni neki. Remélem, hogy Vass Ádám is benne lesz az elképzeléseiben, amikor nem lesz U21-es meccs, és formában lesz a srác.

    Összességében tehát a csapatnak is 6-ost adnék, elsősorban a középpályán voltunk gyengusok, ott ahol pedig a legreményteljesebb embereink vannak. Vadócz-Elek párosa ettől függetlenül jó szűrőpáros lehet a jövőben, esetleg egyikük helyett (Elek) Vass. A védelem belső tengelye az rendben lesz szerintem, a jobbhátvéd poszt alakul, balbekk kérdéses, bár Laczkó jobb mint amikor Vanczák játszik ott. Támadó középpályásaink megvannak, Dzsudzsák jó balra is, az a posztja, de jobbról behúzva ballal lőni is jó elgondolás lehet. Koman szerintem jó lesz jobbra, ha játékba lendül, jó lenne ha kapna a jövőben is legalább 1-1 félidőt a klubjában. Gera tavalyi klubformája hiányzik, elöl Rudolf rendben lesz, de Szalai és Priskin is remélem rendszeresen fog játszani.

    Kár szépíteni, a tegnapi második félidő rossz volt, az elsőre lehet alapozni. Van hova fejlődni, az látszik.

    Hajrá Magyarország továbbra is!
  • Dean Winchester
    #16251
    OMG ez már reklám :D belinkeled ide, totó topicba de a fogadás topicba ahova kötődik oda meg nem :D
  • score
    #16250
    Ha érdekel a sportfogadás.Tippeket és elemzéseket keresel akkor ezt az oldalt keresed !
    http://fogadastipp.blog.hu
  • Dean Winchester
    #16249
    nemtudod kimagyarázni, azt a postot anno azért írtad nehogy meglincseljenek ^^
    egyébként ibra meg csak sztem játszott nagyképűen?
    ha picit komolyabban játszik 1gólt tuti bevállalt volna...
  • Murder3
    #16248
    Gera se játszott jól.
    Koman se.
    Rudolf jó lett volna elől ha kap labdákat.
  • Murder3
    #16247
    tény ami tény jól játszott ellenünk.
  • mate317
    #16246
    szarból nem lehet várat építeni. kaput sem találtuk el...
  • IXEMGabeo
    #16245
    én is vicceltem xD
  • geo91
    #16244
    lásd
  • geo91
    #16243
    hülye vagy ha azt hiszed ha eértz nekik drkkoltam :D csak vicceltem :D
  • IXEMGabeo
    #16242
    télleg neked ott van a Svéd topikod:D na most meg kellene rohamozni azoknak akik nekik szurkoltak mondjuk én rühellem ezeket az alibi focit játszó svéd, norvég, Izlandi féle északi csapatokat...
  • [HUN]FaTaL
    #16241
    Fogalmam sincs. De kiváncsi leszek a Moldávok ellen, az se lesz egy sétagalopp, 2-0ra verték a Finneket.

    Mennyi lett a Holland - San Marino? 6-0?:D
  • geo91
    #16240
    viccvót, na... szemétsvédek mááá
  • IXEMGabeo
    #16239
    Ibrát felrúgnám...szemétláda mindig ezt csinálja ellenünk...
  • geo91
    #16238
    HEJJA SZVERIJEEE HEJÁ SZVERIJE
  • Tyler1
    #16237
    az a legnagyobb bajunk, h tét nélkül már jól játszunk. persze majd a visszavágón, mire esélytelenek leszünk a továbbjutásra biztos megverjük őket, de könyörgöm miért nem tudunk egyszer úgy neki indulni egy selejtezőnek, h nem fosunk és tudjuk h meglehet csinálni?
  • [HUN]FaTaL
    #16236
    Bénák voltunk a második félidőben, ez van. Majd a visszavágón :)
  • karajjj
    #16235
    én nem tudom, hogy be vannak oltva ellenünk, vagy hogy csinálják
  • Tyler1
    #16234
    ez az Ibrahimovic a futballtörténelem legirritálóbb, legnagyobb majma. kidobnám a galaxisból legszivesebben. mondjuk az egész svéd válogatottat, nem igaz h ezeket a büdös picsába soha nem tudjuk megverni.
  • Láma!
    #16233
    nem, 2. félidö elején tisztán hallottam, volt kis versszak:DDD

  • Lcapitant
    #16232
    nem :D; legalábbis én nem hallottam :D
    azt hittem Te írtad csak úgy :D
  • Grenzjager
    #16231
    tetszik ez az nb1.hus zárás:

    "Mi pedig keressük az ilyenkor szokásos indokokat - a kapitány első meccse, nem állt össze még a csapat, stb. -, csak azt nem vesszük észre, hogy ennek a csapatnak a 80 százaléka ugyanaz, mint egy évvel ezelőtt volt, és akárcsak Koeman, Várhidi, Bozsik, Matthäus (stb.) első meccsén, most is összekapta magát a gárda, hogy megmutassa az új mesternek.
    Azzal együtt, hogy ezúttal legalább volt egy kis színe és szaga a játékunknak - ezúttal (is csak) ennyire futotta."
  • Láma!
    #16230
    jah igen, öt kihagytam, sorry:)

    ergo a középpályánk jol muzsikált, és a védelem közepe, de ennyivel nem lehet még meccset nyerni:(
  • karajjj
    #16229
    elek is jó volt szerintem
  • Láma!
    #16228
    amugy moldova ma 2-0ra verte a finneket, nem lesz az sétagalopp....
  • karajjj
    #16227
    na, csatár nélkül megint nem tudtunk gólt lőni...
  • Láma!
    #16226
    jah, aki nálam pozitiv az dzsudzsák, gera, koman, juhász és lázár.
    többiek vagy hozták épp a szintet, vagy alatta voltak az elvárásaimnak...:S
  • jhetedikj
    #16225
    én az indexen követtem az eseményeket, ott azt írják kapott 87' percben...
  • Kaplan
    #16224
    Összeségében első félidő jónak mondható volt, második katasztrófa. Ibra meg egy szarházi balkán kurva.

    Moldovát megrakjuk.
  • Láma!
    #16223
    szerintem nem kapott. laczkó kapott.
  • LasDen #16222
    hogy nehogy azthiggye hogy ő a király....


    :(
  • jhetedikj
    #16221
    király miért kapott sárgát??
  • Láma!
    #16220
    jaja, meg most is énekelték:D nem hallani a tv-ben?:D

    streamen tisztán átjött:DDD
  • Lcapitant
    #16219
    akkor látom Te is voltál a portugál meccsen :D
  • passatgt
    #16218
    nyomorék köcsög ez
  • Láma!
    #16217
    nem tudhatjuk, de ö legalább játékban van.
    most már mindegy teljesen végülis...:S
  • Láma!
    #16216
    ibra geci

    zlatan ibra homosexual, zlatan ibra homosexual....:D
  • Lcapitant
    #16215
    mostmár mind1... ha a 2 csatár nem volt elég, akkor Szalai se segített volna itt ma
  • Láma!
    #16214
    rudolf-hajnal csere....

    szalai bezzeg nem kellett, elég a 2 csatár....
  • Lcapitant
    #16213
    érdekes volt eddig a meccs...első féidőbem jók voltunk, a második egy kalap sz*rt nem ért