13
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    az a pár mondat akkor is kicsit zavaros ... a HyperTransport elvileg elég jól elvan még, és pl. szerverekben ahol annyi a mem. hogy nincs is szükség hdd-ről olvasásra , a hálókártyák lehetnek inkább a szűk kerestmetszetek
  • dikki*yysw
    #12
    hűha, a szerverekben kétszer akkora lesz az áramfogyasztás! NENENEEEEEE
  • PyRex
    #9
    A melegedésről meg a vízhűtésről: lehet kapni az Athlon 64-ekhez PASSZÍV(!) hűtést (egy rohadt nagy vörösréz borda), ami tuning nélkül épphogy elviszi a procit. Szerintem ha egy ilyen bordára ráraksz egy fordulatszabályozós - de mondjuk azért még viszonylag halk - ventit, az talán elviszi a dual magos procikat is...

    Én optimista vagyok :))
  • _Vegeta_
    #7
    Sztem nem a mukodesi frekit kene novelni, hanem a szamitasi teljesitmenyt. En nemhiszem h vizhututessel lesznek a kovetkezo proccok hutve. Egy atlag felhasznalo ugyse fog vizhuteses szamgepet venni. (gondolok itt azokra akik nem ertenek a gepekhez)
  • Cat #6
    épp ezért számit a busz szűk keresztmetszetnek
  • [HUN]PAStheLoD
    #5
    A jelenlegi Xeon MP alapú szerverekben például csak kétcsatornás memóriavezérlő jut az összes processzorra, ami által akár 4 chip is ugyanazt a buszt terheli. Ez a fajta gyenge keresztmetszet a kétmagos, 940 tűs Opteron processzorokat is érintheti majd a jövőben.

    az Opteron nem rendelkezik saját mem vezérlővel?
  • janos666 #3
    az 3X nagyobb hűtő + ventilátor. És ezért kell a nagyobb gépházház, alaplap.