68
Mennyi az esélye szerinted annak hogy éppen olyan helyre nézel ahol sötét van ???
  • Esrohnoil
    #68
    Egyébként ne akarj mindent tudni, mert agyad tárolókapacitása véges, és minél több választ kapsz annál több kérdésed lesz...
  • Tuvok #67
    Nem maga a világűr tágul, hanem a benne levű anyag, a galaxisok távolodnak egy középpontól, azaz az ősrobbanás helyétől. Az űr lehet végtelen.
  • shaba23 #66
    Azt értem, hogy tágul, meg hogy végtelen (bár a kettő kizárja egymást), de ha így van, akkor hova tágul? Mi van a végtelen világegyetem végén túl?
  • QuippeR
    #65
    igen, kicsit olyan mint a köd. egy nagy erejű fény simán átszűrödik a ködön, amíg közel vagy, de távolról már nem látod, vagy csak nagyon elmosódottan. egy csillag esetén ez az elmosódottság már olyan mértékű, hogy gyakorlatilag nem érzékelsz fényt. (ha eljut ide egy foton, akkor hogyan határozod meg, hogy honnan jött? ezt csak úgy tudod megtenni, ha nem egy, hanem néhány százmilliárd jön egyazon pontból.)

    persze hangsúlyozom, hogy szvsz.
  • Esrohnoil
    #64
    De ember, a naprendszer is tele van apró kövekkel, kozmikus porral, a világegyetem szintén. Azon szerinted átjön a fény??
  • Cat #63
    menj át a kozmosz topicba, az itteni topic neve ugyanis determinálja az idióta válaszokat
  • O0D:
    #62
    kösz az értelmes válaszokat, az értelmetlenkedők meg bekaphatják ...

    egy galaktikában olvastam róla, és kezdtem el gondolkodni rajta. és ez tényleg paradoxonnak tűnik.
    Az egy dolog hogy az 1929 es Hubble elv szerint a távoli csillagok / galaxisok távolságával egyenesen arányban nő a távolodási sebesség. Azt is kimutatták ( ~ tapasztalat ) hogy a 6 mrd fényévnyire lévők nagyjából fél fénysebességgel távolodnak. Így a 12 re lévők már fénysebességgel. Amikről sugárzás már nem jut el a földre semmilyen mértékben. Tehát a "belátható" univerzumot vehetjük végesnek, de ebben a véges térben is vehetjük a csillagok számát végtelennek, mivel elég nagy :)
    ---> Tehát éjszaka világosnak kéne lennie ( nem a SARKOKON !!! ), nappal meg még világosabbnak, hisz a fehér háttér előtt lenne a napunk..
  • Mike at home
    #61
    egyszeru, mert ejjel reszeg
  • ReTeK
    #60
    azér van sötét mert ez egy ilyen rencer, nincs ezen mit nem érteni, így írták meg a kódot oszt hali. Világos ?
  • PResident Evil
    #59
    nemtom, kérdezd tőle :)
    de amire reggel lesz lemegy a topik, és nem veszik észre...
  • DJ Skyline
    #58
    mért mindíg éjjel nyitja az ilyen gigaelvont kéréses topikokat!????
    szerintem az mind1 hogy mikor nyit topikot...úgyis észreveszik majd az új topikoknál..de mind1
  • PResident Evil
    #57
    nála már ez megszokás... nem montam hogy ne tegye... csak nagyobb eredményeket ér el ha nap közben nyitja...
  • ÁjjLe BoBBi
    #56
    huh ezt a drágát. jo kis elmelkedos topic...
  • Esrohnoil
    #55
    A fekete lyuk elnyeli a fényt. és azért nincs kiterjedése, mert egy másik dimenzióba nyílik. A kör is végtelen, mégis ha oldalról nézed, semminek tűnik...
  • Prank
    #54
    nem lehet végtelen, mert tágul:))
    egyébként a feketelyukaknál állandóan éjszaka van...
  • Ron Ragm
    #53
    az univerzum végtelen nagy, max csak egy kis részében vannak a galaxisok csoportja
  • DJ Skyline
    #52
    jaja...mert esik az eső!:PPPP
  • Robbb
    #51
    Minggyá sötétedik.
  • DJ Skyline
    #50
    attól, hogy neked nem jön be a téma szerintem nem kell rögtön leugatni!őt ez érdekli pillanatnyilag akkor ez van...
  • DJ Skyline
    #49
    nem kell mindenre azonnal válaszolni...az már mindenkinek legyen a maga baja hogy az éjszaka kellős közepén nyomja a gombot még ha kivan mint1 f*sz...(ma 03:45)!...az már a ti bajotok hogy türelmetlenek vagytok megvárni a reggelt,hogy pihenten,frissen témázzatok...ha egyátalán alszotok is!:PPPP
  • I.C.ram
    #48
    Állítsd már le magad! Senki nem kiváncsi a zártosztályos idóta tapasztalataidra. Miért nem bannolnak már végleg....
  • repro
    #47
    miért ne érne ide egy csillag fénye??? ha felnézel az égre mit látsz??? nem csak bolygókat, hanem csillagokat is. ha nem érne ide a fénye nem látnád. Csak cseppet távolabb vannak, mint a Nap ezért nincs akkora fényerejük.

    A galaxisunk közepe pedig egy feketlyuk.
  • PResident Evil
    #46
    erről beszéltem :P
  • Prank
    #45
    ebben van valami:)))
  • Tuvok #44
    Van 1szerűbb magyarázat is:
    Persze, hogy a tojás volt előbb, hisz a tyúk a madarak közé tartozik, a hüllők is tojással szaporodnak, azok pedig évmilliókkal a madarak előtt alakultak ki.
  • Prank
    #43
    a tojás volt előbb: az "őstyúk" tojt egy olyan tojást, aminek a génállománya egy hangyányit eltért tőle, amit a tulajdonságai alapján már a mai tyúkokhoz sorolunk, de az őstyúk még nem rendelkezett ezzel a tulajdonsággal, ezért még nem tartozott a mai tyúkokhoz:)))
    persze gondolom ez nem ilyen hirtelen ment végbe, hanem sok-sok idő kellett hozzá:))
  • LittleL
    #42
    Jah, Finnország északi részén, meg még pár sarkközeli országban, három hónapig is lehet éjszakai világosság, ez tény...
  • Tuvok #41
    nézzétek a spektrumot !
  • Mike at home
    #40
    ja igaz :)
  • Cat #39
    szal lényeg hogy a vákuumnakk, a tökéletes "semminek" hatalmas potenciális energiája van
  • Cat #38
    a lambdaelmélet szerint a tökéletes semmi teremti meg a "valamit", azaz ha nem pulzáló világegyetemben élünk, hanem kitágul teljesen, akkor a tágulás kezdőpontjában (azaz az ősrobbanás helyén) egy idő után kialakul a "semmi", és ez feszültséget okoz a téridőben, és megteremtődik az újabb ősrobbanás
  • Dynamic
    #37
    Fordítva van:
    ...
    -Uram mi neked százmilliárd font?
    -Egy penny.
    ...
  • Tuvok #36
    Sztem beszéljünk olyan paradoxonról, amire lehet magyarázat. Szal tyúk vagy tojás ? :DDDDD
  • Mike at home
    #35
    - Uram, mi neked egy pillanat?
    - Szazmilliard ev.
    - Uram mi neked egy penny?
    - Szazmilliard font.
    - Akkor adj egy pennyt!
    - Egy pillanat
  • Dzsini
    #34
    de ha volt robbanás, és azóta eltelt végtelen idő, akkor mi az, hogy volt előtte? :D
    (máris csak "szinte" végtelen lett a végtelenből...)

    Vinyl: azéé mer olyan álmos vagyok és fáj a lábam... tennap világzenéztem
  • VinylToy #33
    Miért nem inkább a felvonuláson vagytok? :))
  • Tuvok #32
    Végtelen idő alatt és olyan gyorsan, hogy szinte végtelen. Ezért lehet végtelen nagy. De ehhez át kell látni a végtelen fogalmát, csak azt mi nem tudjuk.
  • Dzsini
    #31
    és végtelen méretre mennyi idő alatt tágul ki? és milyen sebességgel tágul akkor?
  • Tuvok #30
    végtelen idő óta körforgásban van (a tud. mai állása szerint), széthúzódik, aztán összenyomódik, ősrobbanás, páff, megint szét, aztán megint össze...
  • Dzsini
    #29
    és mióta létezik, ha végtelen nagy? :)