396
Íjak, nyílpuskák
  • festina
    #275
    és mit javasolsz
    milyennel kezdjek??vagy az mind1??
  • Attila889
    #274
    hát attól függ milyen íjal lősz mert én vadászreflexel :D
  • festina
    #273
    értem köszi szépen mindent
    remélem egyszer találkozunk 1 versenyen
    és majd győzni fog a jobbik:D
    mégegyszer köszi
  • Attila889
    #272
    igen szerintem oktatnak.Én nemtudok semmit az eggyesületről én csak versenyzek ott és nagyon jó versenyeik vannak :)
  • festina
    #271
    értem és itt vannak edzések is vagy gyakorlás mert én tanulni szeretnék
    kb már 2 hónapja csinálom nem megy rosszul csak rendesen meg akarok tanulni
  • Attila889
    #270
    igen...öhm ha a Balaton irányából jössz akkor a legelső utca balra...viszont ha Veszprém felöl jössz Fűzfő irányába akkor jobb oldalt az utolsó utca...majd ott mész egyenesen...majd elválik ilyen Y alakuba az utca....ott balra és ott van oldalt egy nagy rét ott lehet gyakorolni meg ott szokott lenni a verseny is :)
    Van mikor elvileg ott kint szoktak lenni,de én nemtudom mert én a Tárnoki íjászok eggyesületében vagyok :)
  • festina
    #269
    és nemtudsz valami lehetöséget ahol tudnék gyakorolni veszprém körül???
    elvileg van 1 Litéren nem??
  • festina
    #268
    köszi szépen
  • Attila889
    #267
    pl. Fix Pont kupa eggyesületet ismered? :)
    Most lesz hamarosan a Csopaki versenyük.Dragat kell megkérdezned.
    Itt fent van Drag...privit küldj neki a fórumon(ha regeltél)
    Szabad Íjász Portál
  • festina
    #266
    hali mindenkinek
    1 kis segitséget szeretnék kérni
    Veszprém küröl hol lehet ijászkodni???
    köszi szépen
  • Pistike 007
    #265
    Nofene, el is adtad vagy csak nekem nem jön be?:)
  • Attila889
    #264
    szerintem probáld meg feltenni a szip-re :)
  • Matt Rat
    #263
    hello!
    van egy számomra feleslegessé vált csigás íjam:
    http://www.vatera.hu/parker_csigas_ij_62802978.html
    az ár nem fix, mielőbb el szeretném adni.
  • Attila889
    #262
    amúgy nemtom mennyire olvasod-e a SZIP fórumot...de gondolom vágod ki a Mayoros László :D
    Ha nem elmagyarázom :)
  • Attila889
    #261
    teljesen igazad van mindenben :)
    Eggyetértek.De azért ha engem go-kartra hívnának akkor én mennék hiába nem ültem még gokartba...tudom hogy hogy kell versenyezni vele meg ilyenek...én eggyik nap megvettem az íjammat egy Pénteki nap és már Szombaton versenyre is mentem....és meglőttem egy ismeretlen íjjal az első 10-semet.Igaz hogy 33.33%-ot lőttem de mégis 1.lettem vele és azért mégis egy ismeretlen íjjal toltam vele szépeket :)
  • PrasCo
    #260
    Ez kimaradt: szóval, mikor 60 centis FITA lőlapra lövettünk, a találati arány(!) (nemhogy a pontarány) 20 méterről is siralmas volt. Amint bálázni kezdünk viszont "négyszemközt" utána, szép kényelmesen, ráérősen, gonosz kis sárga karika nélkül, olyan találatok csattogtak ugyanolyan távról a bála középtájára, hogy el sem akartam hinni.
    Ezt kétszer is eljátszottuk, úgyhogy én hiszem, hogy ez nem véletlen. Akkor kell az embert kitenni a feszültségnek, amikor a technikája már valamelyest automatizálódott, és ez kompenzálhatja a dekoncentrációt.
  • PrasCo
    #259
    Itt nem anyagiakról meg nem anyagiakról van szó. Képzeld magadat abba a helyzetbe, mintha valaki erősködne, hogy menj gokart-versenyre, mert majd közben csak lesz valahogy; holott még sohasem ültél gokartban.
    Nem hajt a tatár, semmi gond, ha előbb az ember megnézi, milyen is ez, hogy megy, mik a szabályai, milyen arcok milyen versenyekre mászkálnak. Nyilván verseny közben is tanul, csak épp végig azon stresszel az ember, hogy "nyúbiként" mekkorát "ég" (persze hogy nem ég mert simán lesz ott nála rosszabb lövő, de senkinek sem jó érzés az öregek között totál "hülyén" belecsöppenni egy versenybe), stresszel, szorong, felszabadult buliverseny ide vagy oda. Ha nincs tétje a dolognak, akkor nem kell "elcseszéstől" félni. Sokszor mondják, hogy az első lövéseket nagyon jó, ha céltábla nélkül, egy üres vesszőfogóra végzik el. Ha nincsen "na, most mi lesz?"-érzés, akkor az ember nyugodtan tudja kielemezni és kielemeztetni magát, nincs oka tudat alatt sem takargatni a bénázást, és az oldástechnikát nem 25m-re lerakott mormotán tanulja meg, amiből annyi lesz a lelkesítő tanulság, hogy elsőre tízből tíz a közelébe se... A tanítás meg nem beírólap-meglét függvénye, ugye. Vagy mondjuk szépen lefizeti az ember a kettőezer ötöt, és elintézi, hogy lelőhesse a lövéseket a célokra, de ne szerepeljen a ranglistán.
    Volt már tapasztalatom HÁZIversenyeken tanítottakkal (tudom, mert mi próbálkoztunk meg vele), hát olyan csodásan idegesek voltak, hogy öröm volt nézni, mondhatott nekik akármit az ember.
    A vége az lett, hogy két tökkezdőt a bálákhoz vittem ki lőni. Szépen, egyenként. Semmi konkrét, csak tíz méterről egy böszmenagy bála, az is csak hogy vesszőt fogjon, miközben a technika, csak a technika.

    Félre ne érts: Igenis menjen ki versenyre! :) Nagyon jó buli, nagyon jó arcokat lehet megismerni, millió dolgot lehet tanulni (jót és rosszat, bölcs tanácsokat, félrevezető technikát, na meg persze hogy milyen procedúrák és trükköcskék után szoktak bizonyos érdekesen sok pontot összeszedők felállni a dobogóra, mert ugye - ilyen is van), és előbb-utóbb úgyis oda jut ki az ember. Én csak azt mondom, hogy az úszást nem úgy kell elkezdeni, hogy beledobjuk az embert a mélyvízbe, mert ott is meg lehet tanulni kapálódzni. ...hangsúlyozom: szerintem.
  • Frosty01
    #258
    kétlem hogy tanulna, inkább görcsölne hogy jaj most milyen szart lőttem, és itt vége is lenne az egésznek :))
  • Attila889
    #257
    most szerinted belehal 2500-ba? :D
    Verseny közben is marha sokat fog tanulni :)
  • PrasCo
    #256
    Sőt, nevezni sem kötelező, attól még el lehet menni.
  • Attila889
    #255
    minden kezdet nehéz.Az nem baj ha szarul lősz.Sok vesszőt hozz,s tanitunk :)
    Főleg akkor tudunk ha reflexel tolod vagy csigással,vagy longbow-al.
  • Lacee
    #254
    a gond ott van hogy életemben egyszer fogtam íjat a kezembe, lehet hogy nem versenyen kéne kezdeni :)
  • Attila889
    #253
    gyere most Hétfőn Galgamácsára....hidd el versenyen többet tanulhatsz! :)
  • Lacee
    #252
    azon leszek :)
  • Attila889
    #251
    a szip-en kiírták hogy megnyílt egy újj lőpálya.Ha gondolod oda mehetsz gyakorolni.S ha úgy érzed hogy többre vágysz gyere versenyre.
  • Lacee
    #250
    akkor kivétel: speciel én a longbow-t ismertem elsőként :)
    mindenféle PC-s játékok, történelem, ilyesmi... utána jöttek persze a magyar és hasonló pusztai íjak (csak utánaolvasás szinjén), és mostanság szeretnék elkezdeni eljárni valahova lőni, az ágak tanulmányozása után szerintem barebow-val :)
  • Attila889
    #249
    hát akkor rendelj :P :P
    Biztos nem drága :)
  • Attila889
    #248
    ááá azért van belőle többi s csak néha lusták versenyre jönni :D
  • Attila889
    #247
    bocs csigás
  • Attila889
    #246
    meg a csgiás :)
  • Mirk
    #245
    szerintem itthon még mindig a tradícionális a legnépszerűbb
  • Frosty01
    #244
    longbowból magyarországon elvétve akad alig alig 1-2... arra kár is pazarolni az energiát hogy népszerűsítsd :)
  • Mirk
    #243
    szívem szerint én is vadászreflexet szerettem volna de bal kézzel lövök és csak jobb kezeseket forgalmaznak általában, balkezest külön rendelni kell
  • Attila889
    #242
    Amúgy szerintem a legjobb az lenne ha népszerüsítenénk az íjászatot.És ne csak a csigást ismerjék meg hanem a hagyományosat is,meg a reflexet is meg a longbow-t is.Amiből kevés van.
  • Attila889
    #241
    hmm igaz :)
  • PrasCo
    #240
    Gondolok itt elsősorban olyankora, akik relatíve "külsősként" orientálódtak az íjászat felé.
    (sry a duplaposztért)
  • PrasCo
    #239
    Jaja, ha rajtam múlna, és csigáznék, azt hiszem, én is inkább előbb kipróbálnám csupaszon, már csak azon egyszerű oknál fogva, hogy akkor az ember még inkább koncentrálhat a 'hogyan lőttem'-re, mint a 'hová lőttem'-re. Ha előttem irányzék lenne, fix, hogy azonnal azzal kezdenék eljátszadozni, hogy oda ment-e, ahová a tüskét raktam, és mekkora májer "csipázni" már - nem pedig azzal, hogy mit csesztem el technikailag... ez kicsit talán olyan lehet, mint mikor az ember szervó, ABS és társai nélkül tanul vezetni.
    Mondjuk én anno még egy szkítán tanultam, mint a többség, tradin. Holott egyre inkább azt hallani, hogy OL-ben, vagy BB-ben érdemes kezdeni. Persze az íjászatban az embert sűrűn a történelem fogja meg elsőnek, csak aztán fordul(HAT, nem feltétlenül) az egyéb szakágak felé, kevés olyan embert ismerek, aki nem tradin kezdett, vagy nincs / nem volt legalább egy tradija.
  • Attila889
    #238
    igen igen.Mindenben igazadvan.De szerintem úgy a legélvezetesebb íjászkodni ha nincsenek technikai kütyüid.Különben meg csupasz csigással kell elősnek bizonyitani és utána jöhet az agyonspécizett csigás íj.Szerintem :)
  • PrasCo
    #237
    Na ezért vágyom egy NILB-ra, ami neve ellenére azért csak a vadászröfik egy tündére. Egyébként hatalmas közhely, de ha a versenyen a "megszoptad" kategóriába raknak NILB-al, sem leszek sokkal szegényebb, elsődleges cél mindig a tegnapi saját magam legyőzése.

    Csupaszcsigás meg elég kevés van. Mondjuk azzal meg én is úgy vagyok, hogy úgy szép a technika, ha figyeg rajta a lézer. ^^ Persze ez egyéni ízlés kérdése... viszont tény, hogy vadászni illik jól megrakott csigával.
  • Attila889
    #236
    hát igen.De a Vadászrelfexnek 37 méter a megengedett.Jó Pl: az EHP Fita-ban 50 méteres volt a kék karónk.Az azért durva volt.Apámnak olimpiai van.Ha már a középrésze fémből van akkor az olimpiai kategóriába tartozik sajna :(
    Meg különböző versenyfajtáknál is függ a stabi méret,stb.....ezért furi a vadászreflex.De biza a csigásnál azt a bazi hosszú stabit birom :D