396
Íjak, nyílpuskák
  • piros mogyi
    #396
    sziasztok!

    Jó rég nem járt itt senki se, de megkérdezem:

    számszeríjjal foglalkozik valaki?

    hol van számszeríj klub, edzés, műhely?
  • Mark007
    #395
    Gondolom már kaptál rá választ máshol, de pulykatoll a helyes. Ugyan már elég rég nem ijászkodom, de a gumitoll csak oldalra hajlik, össze nem tudod nyomni úgy, mint a pulykát, oldáskor pedig meg fogja dobni.
    Elázással nincs gond, utána visszaáll szépen.
    SHT-m van/volt ugyanúgy Hoyt műanyaggal :)
  • MrPredator
    #394
    Helló!

    Nem régen kezdtem íjászkodni, egy vadászreflex íjam van. A kérdés, hogy a karbon vesszőkre milyen tollat érdemes használni? Pulyka vagy gumitollat? Esőben a pulykatoll elázhat nem? Vagy nincs nagy különbség köztük? Hoyt műanyag kifutóm van. A gumitollat nem dobja meg lövéskor?
  • Felgolos
    #393
    Eladóvá vált Kassai Medve íjam
    Itt lehet rá licitálni:
    http://sport.vatera.hu/sportfegyver/egyeb/kassai_medve_ij_44_1775393867.html
  • Aquir
    #392
  • Aquir
    #391
    nah újra itt vagy :)
  • Attila889
    #390
    nah újra itt vagyok :)
  • VonX
    #389
    Íjász csoport a fészbúkon:

    http://www.facebook.com/home.php?sk=group_135338496523685&ap=1
  • Simkó77
    #388
    nekem 42-es van és királyul lövök vele, már nem azért, amúgy sztem a Kerecsen a jó! Gyere Dunaújvárosba és megmondják neked az igazat!
  • Mark007
    #386
    Hát, érdekes kérdés..Ha tradival akarsz foglalkozni, akkor nem tradi íjat kéne venned? vagy ez csak nekem evidens? :)

    De amúgy keress egy egyesületet magadhoz közel, menj el, és majd meglátod.. Máshogy nem érdemes elkezdeni
  • Aquir
    #385
    Ez pedig nem chat, csak egy hozzászólást írj, amiben előzőleg véggigondoltad mit akarsz írni, aztán vársz amíg valaki egyáltalán betalál, mert lehet nem kapsz választ egyből
  • Aquir
    #384
    Hát gondolom a legjobb tanfolyamon elkezdeni, mielőtt választasz.
  • joci76
    #383
    ?????????????
  • joci76
    #382
    Abszolut kezdőként milyen íjjat vállaszak? Szeretnék a magyar tradi ijjakkal foglalkozni
  • joci76
    #381
    Szeretnék elkezdeni íjászattal foglalkozni de elég sok dolog van amihez kellene segitség is
  • joci76
    #380
    Tudna nekem valaki tanácsokkal segiteni?
  • joci76
    #379
    Szevasztok!!
  • Mark007
    #378
    Gondolom íjászbolt ott is van, érdeklődj ott, ők biztos tudják miféle klubbok vannak :)
    Én is úgy kerültem az egyesülethez.

    Nembaj az ha kínoznak, legalább a helyes tartás rögzül be :)
  • Lacee
    #377
    az jó lehet, én is olyan irányban érdeklődöm, csak nem találtam még olyan helyet, ami nekem oké és ahol foglalkozás is lenne :)
  • Aquir
    #376
    Szeged UTC, modern reflex
  • Aquir
    #375
    engem is kínoznak mondjuk a testtartással :)
  • Lacee
    #374
    hol nyomod? tradícionális vagy modern íjjal?
  • Mark007
    #373
    De akkor van edző, rendesen tanítanak. Az a lényeg.
    Én csak úgy belevágtam, lassan 2 éve, kár volt magamtól, berögzült pár rossz dolog..
  • Aquir
    #372
    én egyelőre csak gyakorlóíjjal, lesz vizsga, a #366 időpontja tényleg az elkezdést jelentette, de érdekel a lovasíjászat is
  • Mark007
    #371
    Mivel lősz? Hogy megy? :)
  • Aquir
    #370
    majd meglátjuk:)
  • Mark007
    #369
    De nagyon kihalt ez a topic :S
    Valaki űzi még "komolyabban"? versenyek, stb?
  • Mustos
    #368
    http://oromijaszverseny.gportal.hu
  • Mustos
    #367
    //oromijaszverseny.gportal.hu]Örömíjász versenynaptár[/URL]
  • Aquir
    #366
    Nah elkezdtem íjászkodni!
  • Legend Killer
    #365
    kösz, közben magam is utána jártam a témának, olvasgattam.
  • PepsiMax
    #364
    a hosszú íj lassu,a rövid íj gyors és pontosabb...a tradi balozik előre szólok.Figyelmedbe ajánlok egy vadászreflext vagy longbow-t :)
  • Legend Killer
    #363
    üdv

    kellene1kis tudnivaló a hosszú és rövid íjról. mik az előnyeik, mik a hátrányaik, így értem.
    teljesen kezdő vagyok a témában és sürgős lenne.

    előre is kösz.
  • Mark007
    #362
    Passz, esetleg próbáld meg :D
    Nekem a nock nincs beragasztva, tökéletesen bentmarad így is, szal nem tudom..
    Ha kijön fogóval is, akkor mi a gond?
  • Hut
    #361
    ALU vessző és én úgy látom hogy nincs ragasztva de ha ragasztva is van akkor nem úgy kell hogy egy fogóval fel le oldalra húzogatom még vagy lejön vagy a ragasztó elenge és akkor lejön?
  • Mark007
    #360
    Attól függ, hogy mivel ragasztották be, ha egyáltalán ragasztották, és milyen vessző(karbon, fa, alu..)

    Karbonról én az insertet úgy szoktam, hogy megemelegítem öngyújtóval a vesszőt, fogóval közben kihúzom belőle..
    Nocknál is megpróbálhatod, de valszeg megolvad előtte..

    Ha favessző, akkor szerintem nehézkes lesz..Max ha levágod, aztán megpróbálod belőle kiszedni a maradékot, de egy új nock egyszerűbb. :)
  • Hut
    #359
    cs aszt szeretném megkérdezni hogy a nock-ot hogy szedjem le könnyedén?
    (csak most kezdem az íjászkodást):)
  • lgombb
    #358
    Nem megyek ilyenekre, már jeleztem, hogy terepre járok, meg a haveri 3D-kre. Nem megyek én 24 lövésért 500 km-t. terepen 2 nap van, 72-72 lövés. Valahogy más a fíling, mint hogy állok és várok, mikor jövök már sorra ez egy darab műnyolon :)
  • PepsiMax
    #357
    nah de 21.-én csak jössz a Tüzes íjász versenyre :)
    Tahitótfalu
  • lgombb
    #356
    Milyen verseny és hol? Jelenleg a jobb vállam alapban is majd leszakad, úgyhogy az íjászatra gondolni is fáj :(