104
Jó és rossz tapasztalatok éttermekről, kocsmákról, kávézókról. Ki melyiket szereti, van-e törzshelye?
  • steeveb
    #104
    Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni a hozzáértőktől! Szeretnék 1 kocsmát bérelni. A havi bérleti díj: 80000FT Megvan az áruforgalmi és boltvezetői és a vendéglátó üzletvezetői képesítésem is hozzá! A vendéglátásban és a kereskedelemben nyomom lassan 20 éve. Kapcsolataaim is vannak a helyi italnagykerekkel akik akár bizományos oiát stb is kiraknának az üzletembe. A kérdés a köv lenne mert saj ehhez a részéhez nem értek mert nagyon rég vizsgáztam már meg amúgy se volt még önálló vállalkozásom: Ha mostantól szeretném átvenni a kocsmát, akkor a havi 80eft-s költség mellet mi lenne az a dolog és pénz amit nekem bele kell tolnom a vállalkozásba? Természetesen itt az állambácsis dolgokra gondolok nem az ital stb raktár feltöltésésre. Tehát magyarul mit kell tennem és fizetnem tételesen ahhoz hogy a kocsmát átvegyem? Köszi előre is:)
  • szjaori
    #103
    http://konyv-konyvek.hu/bouchon_a_legfinomabb_bisztroetelek_egy_vilaghiru_sef_talalasaban

    nem éttermet vagy kocsmát ajánlanék hanem az utóbbiban található ételeket.
  • Man19
    #102
    Üdv mindekinek! :)

    Tud valaki a III,II,XIII, vagy a belvárosban olyan helyet(étterem,büfé), ahol mexikói kajákat lehet kapni??? (a Poco Loco-t már ismerem)
  • Savmacska
    #101
    Összesen 29.db kocsmai trükk nagyon egyszerűek mégis látványosak !!! Kötelező darab !!

    rész 1
    rész 2
    rész 3
  • smith09 #100
    A következőket tudom ajánlani :

    Csárdás Étterem - Siófok
    Donatello Pizzéria - Keszthely
    Delta Étterem - Fonyód
    Lóki Csárda - Marcali
    Corsó Étterem - Kaposvár

  • Csörcsike
    #99
    Az az akció már lejárt ahol csak a kupakokat kellett gyűjteni, most már csak a nagy felhajtás megy, de én ezzel az akcióval megvagyok elégedve, mert ha nyer az ember akkor ingyen iszik 2 korsó sört.
  • huybert
    #98
    magyar módra, német cégnél, kínai műszerekkel ki tudja milyen vendégmunkásokkal ;)

    Nem a sör nemzetisége a lényeg hanem hogy milyen az íze.
  • Megtörhetetlen
    #97
    A démon nekem konkrétan nagyon nem ízlik :S:S Igazából a barna sör nem ízlik...
    Öhh rákeresel a googlin hogy soproni nagyfelhajtás és kidobja, de már van is egy új ezzel párhuzamosan, hogy gyűjtöd a kupakot és garantáltan nyersz valamit, aez most jobban felcsigáz. :)
  • winman
    #96
    szerintem a soproni valóban jó , bár csak a csapoltat szeretem igazából , annak valahogy különleges ize van számomra és az jobban csúszik , bár mondjuk arra a soproni démonra vagy melyikre még kiváncsi lennék hogy milyen izű :DDD amúgy ezt a nyereményjátékot hol találom meg vagy ez az amit a tévében is reklámoznak ? az a nyerd meg a 2millió ajándék egyikét vagy a 4 fordot????
  • katakpult
    #95
    hát remélem, hogy ez így is marad, a jó kis sopronin nem kell semmit változtatni, árban is és minőségben is tökéletes szerintem, főleg most találkoztam egy nyereményjátékukkal, nem tudom ismeritek-e, az üvegeknek a kupakjában, a dobozoknál pedig a fülön ha megnézed, lehet nyertél egy korsó sört, nekem eddig csak egy alkalommal sikerült, de remélem még lesz ilyen:D
  • jointo
    #94
    a soproni magyar kézben volt, csak a heineken felvásárolta, de attól még ugyanúgy magyar módra csinálják:D és a heinekent meg német módra csinálják( a titkos recept tudjátok):D csak nem érné meg a heinekennek behozni külföldről és ezért itt csinálják. legalábbis szerintem! ^^
  • Megtörhetetlen
    #93
    Külföldi sört??? Például mire gondolsz? vagy mitől lesz egy sör külföldi? Mert a sopronit is a Heineken Sörgyárak Rt. forgalmazza akkor az már külföldi vagy mitől lesz Magyar? Mert például a Heinekent is gyártják Magyarországon, akkor most az már Magyar sör? Vagy most mi?
  • trabiubi
    #92
    Nem tudom, hogy miért problémáztok ezen annyit. Nem azt isztok, ami jólesik? Ha whiskey-kólázni akartok, akkor azt, ha sörözni, akkor sört, ha egyik sem, akkor egyiket sem. Nehogy már az szabja meg, hogy hol vagytok. Én nagy sörös vagyok, és mindenhol sörözök, nem nagyon érdekel, hogy erről ki mit gondol. Sőt, most nézegettem vissza rengeteg képemet bulikból, és meglepődve tapasztaltam, hogy én vagyok az egyetlen, aki sopronival nyomul nagyon sok helyen, miközben a társaságom többi része meg valamilyen külföldi sört iszik, mert az "menő". De látjátok, ez sem érdekel :)
  • morleone
    #91
    így van, nem beszélve arról, hogy aki nem party arc - mint én - soha sem fogja jól érezni magát egy diszkóban. én életemben egyszer voltam discoba, minden pillanatára emlékszem, és nem azért, hogy milyen jó volt! :D:D
  • kiskapucska
    #90
    Azt hiszem, igazad van a lányok többsége inkább diszkóba jár... De én erősítem a kocsmások táborát... Sok hangulatos helyet lehet találni, ahol lehet normálisan is beszélgetni, ami kulturált, nem büdös stb.
    Valamit a tapasztalataim alapján egy kocsmában olcsóbbak pl. a sörök mint egy diszkóban.
  • kotapis10
    #89
    és miért nem inkább a discoban söröztök? vagy ott inkább valami rövid vagy kevert pia szokott elfogyni ?mert hát ott ugye elég ciki sört inni, inkább viszkikóla.jól mondom?
  • morleone
    #88
    hát azt kell hogy mondjam, hogy fordítva szokott lenni, vagyis én olyan lánnyal szoktam megismerkedni akik diszkóba járnak, és a lányok bennem egy olyan embert találnak, aki imád kocsmázni.. :D én is tok egy ilyen oldalt
  • analfa
    #87
    most egy olyan lánnyal ismerkedtem meg, aki imád kocsmázni. én meg eddig inkább a diszkók terén voltam otthon. sörözni mindig is imádtam, de a füstös késnyitogató helyek már nem jöttek be annyira. ha másnak is van ilyen problémája, hadd osszam meg veletek az egyik honlapot, ami segíthet. van rajta egy kocsma radar!:) okos telefonnal felmentek az oldalra, és kidobja, hol milyen kocsma van hozzátok közel.:)
  • lippet
    #86
    Mostanság nagyon rákattantam a kocsmára:D Pénteken kártyáztunk, s nyertem 700 HUF-ot, aminek a fele elment a zenegépben, a másik felét meg elittuk=)
  • kismiki
    #85
    Springfield Café
  • kiskeke
    #84
    egy elég korrekt hely a váci utcában itt!
  • lippet
    #83
    Treff 7-es italbolt:D:D
  • totya24
    #82
    Castrum Boldua középkori étterem - Boldogkő Vára
  • Mike at home
    #81
    ez elvileg egy jó téma, hátha vannak újak, akik még nem látták :)
  • totya24
    #80
    hogyha lehet ajánlani: http://pelikocsma.uw.hu .:) törzshelyem, én csinálom a honlapját , ráadásul a kocsmáros (úgymond) személyi titkára vagyok.:)
  • celza8807
    #79
    11. kerületben, kelenföld felé merre vannak jó kocsmák? ismertek arra párat? holnapi meccsnézéshez kéne egy pár jó tipp... ;)
  • Tobacco
    #78
    Becsali horgász vendégház Dombóvár Tüskei horgásztón

    Itt, ha a tulaj szépen meg van kérve, olyan halászlét főz, hogy mind a 10 ujjatokat megnyaljátok utánna!
    A horgászélmények, és vízi sportok, versenyek sem utolsók arrafelé...

    Kocsmájuk is van Dombóváron a városban, Hunyadi tér 4. alatt, Stella söröző, egész hangulatos hely, jópofa kiszolgáló csajokkal.

  • Tobacco
    #77
    Akkor, ha már ilyen közel vagy, átjöhetnél ide is.
    Szuper jó hely.
    Hetente kétszer járunk oda.
    Olcsó is, remek is, hangulatos is.

    Atlantisz Biliárd Pizzéria. XIII.ker., Váci út 156
  • Voltan
    #76
    "Mindenkinek ajánlom" :D
    Jó, majd ha épp Barcelonában járok, beugrok.
  • Estelle
    #75
    Sziasztok!Sürgősen szükségem van III.ker.-ben lévő billiárdos helyekre.Ha lehet,ne kocsma!Köszi!
  • LittleL
    #74
    Volt még itt a faluban régen egy vendéglő,
    olyan sötét volt ott mindig hogy elnevezték :

    Belfegor -nak.

    Azért mert akkor ment a tv-ben a Belpfegor sorozat,
    olyan igazi sötét, misztikus, thriller -es, sorozat volt ez.
  • LittleL
    #73
    Jó kis kocsmanvek errefelé:

    Füstös kocsma - mert vágni lehet a füstöt ott gyakran.

    Rabló - mindig átkerszetelik ha újabb bérlő jön, de a Rabló kocsmaként marad meg mindenkiben.

    Való világ kocsma - Vámoscsaládon van.

    Alibi kocsma

    Sarki Róka - mert sarkon van, Kapuvár -on.

  • Punker
    #72
    minden évben 1x bemegyek az egriestbe és megfogadom hogy soha többet, idén ez ma volt, kezdésképpen üljek le mert a kiscsaj nem tud kiszolgálni, leülünk, rendelünk, menjünk a pulttól ott nem lehet ülni (anyád), leülünk asztalhoz, cigit nem tudok ott kérni menjek a pulthoz (ezek szopatnak?), visszaülök, (kértünk 2 nagyvilmos kis almát) erre kihoznak 2 nagyalmát amiben vilmos max mutatólag volt, és ezek után kihoznak 1400 pénzes számlát, és akkor ne qrvaanyázzak?
  • Hanga
    #71
    P.U mellet 49 vill megáló
  • Hanga
    #70
    inkábbne(patgányburger)
  • Cat #69
    szept. 24-25-én bárki betekinthet a McDonald,s konyhájába és közelebbről is megismerkedhet az egyes termékek alapanyagaival és gyártási folyamatával.
  • Vanek
    #68
    hi! nyaralásomkor sikerült bemennem a barcelonai hard rock café-ba,ami sztem egy nagyon hangulatos hely,én mindenkinek ajánlom,még aki nem is szereti a rockzenét...Vki volt már hasonló helyen? néztem a neten,de sajnos a környező országokban nincs ilyen,max némethonban... Kéne egy ilyen hely MO-ra is!!!!
  • Nex
    #67
    Tud valaki 1 olcsó kocsmát Kelenföldön?
  • menyus77
    #66
    http://www.kavehazak.hu/
  • mailer
    #65
    Kösz, körbejárjuk a dolgot. 13 éve jártam utoljára Egerben, kiváncsi vagyok mennyit változott a város. A vidéki városoknak általában kellemes hangulatuk van.
    mailer