120
Információk, tippek azoknak, akik nem a Balatonra vágynak
  • Alien
    #40
    Szóval én Floridában voltam 6 hetet. Amerikába természetesen kell vízum, így előtte azt kellett intézni. British Airways-el mentünk, úgy, hogy Bp-London és London-Miami. Az út nem volt valami rövid, Londonba ha jól emlékszem olyan másfél-két óra , Londonban 3 óra várakozás majd Miamiba 9 óra, természetesen már nagy, Boeing gépen. Elég jó volt, mert mindenki előtt volt egy kis monitor ahol tudtad nézni a filmeket, 12 csatorna volt ha jól emlékszem illetve rádiót is lehetett hallgatni. A személyzet kedves volt, folyamatosan hoztak inni, meg persze enni is kaptunk. Bár a kaja az nem volt a legjobb.. Mindenesetre nyugodtan ajánlhatom a British Airways-t. Megérkeztünk Miamiba, amikor kilépsz a reptér ajtaján egyből mellbe vág az a hihetetlen magas páratartalom, amihez persze hamar hozzálehet szokni. (Egyébként ott alapfelszereltség mindenhol a légkondi: autóban, üzletekben, otthon..) Floridán belül egyébként Fort Lauderdale-ben laktam, de voltam Key Westen, Miamiban és Orlandoban. Key West érdekes volt , ez Florida legdélibb pontja,végül is egy szigetnyúlványnak is lehetne nevezni, rengeteg híd van útközben, vannak egész hosszúak is melletted meg a víz mindenhol. Volt egy kis tábla illetve nem is tábla hanem egy jelzés, ahol lehetett fényképeket csinálni, az volt ráírva, hogy Kuba 90 mérföldre pontosan. Állitólag erre fele szoktak jönni néha illegális bevándorlók.
    Fort Lauderdale: Szép környezet, pálmafák mindenhol ami már önmagában ad egy jó hangulatot, nagyon tetszett, viszont egy dolgot nem szerettem, hogy nem volt gyalogos soha! Mindenki kocsival jár, SENKIT nem látsz gyalog..És egy idő után valahogy kicsit lehangoló, hogy sehol egy ember, csak benn az üzletekben és bevásárló központokban.
    Orlando: itt már voltak emberek, az egész egy üdölővárosra emlékeztet, nagyon jó hangulata van. Volt szerencsém elmenni a Disneyworld-be és a Universal-ba. Egyszerüen leírhatatlan, hogy mik vannak ott, itt soha az életbe nem lesz olyan színvonalú szórakoztató park. Fantasztikus az egész, és hatalmas. Csak a Disneyworld áll azt hiszem 4 parkból és egy parkja is hatalmas nagy. A belépő 50 dollárba kerül, a Disney-be is, és a Universalba is, de csak egyszer kell fizetni amikor bemész, bent oda és annyiszor mész ezért a pénzért amennyiszer csak akarsz.
    Miami: olyan mint a filmekben. Voltam egy Miami Seaquarium nevű helyen, itt delfin show-k voltak, nagyon jó volt ott is.
    Az emberek kedvesek szerintem, a légkör jó, teljesen más mentalitás mint mondjuk itt. Az üzletekben is nagyon kedvesek. Szóval nagyon pozitív volt minden, egy hatalmas élmény volt, bízom benne, hogy még valamikor eljutok oda, aki megteheti annak nagyon ajánlom, főleg a Disneyworld-öt és a Universalt kortól függetlenül, ezeket nem lehet elmondani, LÁTNI KELL!!
  • Hangianix
    #39
    Thaifold/Kambodzsa kerdeseidre a CS topicban valaszolok. :p
  • Cat #38
    én egyébként valószínűleg január közepén megyek 6 hétre ausztráliába, haver ott dolgozik és meghivott
    persze minden hátravan (vizum, stb.), de remélhetőleg minden meglesz :)
  • Cat #37
    sztm azért gondold át spanyolországot

    Interrail
  • Alien
    #36
    Voltam Key Westen is, lementünk a legdélibb pontjára ahol van egy jelzés, hogy pont 90 mérföldre van Kuba:)
    Na holnap igérem bővebben mesélek, most tényleg megyek, jó éjt!
  • LittleL
    #35
    Unokatesóm ott volt egy évig egy szállodában,
    nagyon szép hely, és gazdag vidék.
  • FREAK
    #34
    az is jó lehet, főleg Key West érdekelne
  • Alien
    #33
    én Floridában voltam, majd mesélek holnap, most megyek aludni:)
  • FREAK
    #32
    mi most tanulunk spanyolul, mert eddig a Kanári volt a cél, de rájöttünk, hogy vagy Karibtenger vagy semmi

    és azért ott is kell a spanyol :)
  • BhangraGirl
    #31
    Én pl azért mentem ifo szakra mert csak azt vártam minden évben hogy menjünk nyaralni. Bejártuk a családommal majdnem egész Európát. Én legszívesebben Puerto Ricoba látogatnék el vagy vmilyen latinos helyre. A legszebb nyelv szerintem a spanyol, de Spanyolországról nekem is rossz élményeim vannak... Az tetszik a tengerparti helyeken hogy ott sokkal kiegyensúlyozottabbak az emberek és boldogabbak. Azt az életérzést nem lehet tanulni. ez a magyarok hibája...
  • LittleL
    #30
    hogy érted ?
    Spanyolországban nyaraltunk, megjegyzem az is szép ország,
    és befizettün egy fakultatív kirándulásra,
    úgy kerültünk Andorrába.

    De egyébként Andorrában minden jóval olcsóbb mint Spanyolban.
    Ez azért is feltűnő volt, mert az idegenvezető Andorrából vitte haza a mosóport Spanyolországba.
  • FREAK
    #29
    anyagiak titkosak?
  • LittleL
    #28
    de ha van pénzed megveheted.

    Egyébként voltam már Andorrában.
    Amikor mentünk oda azt hittem, hogy majd valami birkapásztorokat
    fogunk látni, meg mindenféle elmaradottságot,
    de ehelyett minden tisztára modern,
    még Ferrari szalont is láttunk.
    Nagyon szép kis országocska, mégegyszer is elmennék oda.
  • VinylToy #27
    Sok szeretettel FREAK-nek!
  • FREAK
    #26
    te figyi nekem tökmindegy, fotótéma van mindegyiken :D
  • LittleL
    #25
    Helló Freak.
    Hát én még nem jártam Európán kívül, de írtad hogy a Karib szigeteket szereted.
    Hát esküszöm, ha megnyertem volna az 5 milliárdot, akkor megvettem volna az egyik kis szigetet.
    Válassz te is, és írd ide melyik tettszik.
    Nekem a White Bax Cay, és a Little hall's.
    Karibi privát szigetek

    megéri....mellényzsebből.
  • Ams
    #24
    és ilyet tud vki 200kmen belül? :DD
  • Dynamic
    #23
    Ezzel én úgy vagyok, hogy 28 évem alatt megismert 126 magyar várost és ha nagyritkán becsúszna pl. egy Fülöp-szigetek azt nem venném zokon és még lelkiimeret furdalásom sem lenne:DD
  • FREAK
    #22
    na szóval újra, csak hogy tisztázzuk, nem kimondottan beszélgetni szeretnék a témáról, hanem információkat szerezni olyan emberektől, akik utaztak, utaznak vagy utazással foglalkozó cégnél dolgoznak, esetleg ismernek pár "kiskaput"
  • FREAK
    #21
    "Legtöbben tegnerhez mennek nyaralni"

    Naja, de innen inkább max Mallorcára a németek közé, na erre nem vágyom :)
  • I.C.ram
    #20
    Spanyolok is nagy köcsögök.
  • FREAK
    #19
    "Információk, tippek azoknak, akik nem a Balatonra vágynak"

    kihagytam, hogy "AZOKTÓL"

    csákó
  • I.C.ram
    #18
    Lol, pedig nem is olvastam az üzeneted :)
  • Punker
    #17
    hát igen sajna külföldön jobban bánnak az emberrel néha mint itthon
  • BhangraGirl
    #16
    csak az a gond hogy nem vagyunk vendégszeretőek, és mindenki szemetel!!! Ilyen az emberek hozzáállása. Idegenforgalmat tanulok. :)))) Jó kis téma.
  • I.C.ram
    #15
    Nem vágyódom a tengerpartos helyekre, kivéve ha nem valami elhagyatott hely, pont a sok turista miatt. Legtöbben tegnerhez mennek nyaralni. Inkább elmennék monjuk Új-Zélandra, vagy Izlandra.
  • Ams
    #14
    ezt ne FREAKnek :D
  • Bandew
    #13
    Én Új-Zélandra szeretnék nagyon elmenni, de minden hely érdekel a Földön.
  • BhangraGirl
    #12
    Inkább a magyar turizmust kellene fellendíteni!!! Itt is van sok szép hely és már csak a repülőjegyből olyan dolgokat csinálhattok, amiket csak akartok! Persze én is imádom a tengert és felfedezni idegen országokat, de előbb a hazánkat kell megismerni. :)
  • Punker
    #11
    hát igen ez így van minél messzebb mész annál olcsóbb a szállás és az ellátás
  • FREAK
    #10
    Igazából a nagy gond itt a repülőjegy. Jamaikába 160 ezertől 1 millióig lehet kapni, de a 160 is sok, ahhoz képest, hogy bungalóban már lakhatsz napi 15 dollárért is, és nem kell kp-t felmutatni beutazáskor.
  • Dynamic
    #9
    Európából még én sem tettem ki a lábam, de nagyon sok helyre szeretnék eljutni.Főleg Közép-,Dél-Amerika(Mexikó,Peru), Ausztrália környéke, Afrika egyes helyei stb.
  • FREAK
    #8
    mér ő ki? azonkívül, hogy egy szemmercsítertéker slejm? :)
  • Dzsini
    #7
    hangianix-t keresd meg
  • FREAK
    #6
    gondoltam arra is, de hát ilyen címmel :D
  • Ams
    #5
    Már van Freak :D
  • FREAK
    #4
    én még szinte sehol sem jártam, talán épp ezért nem vonzanak a közeli helyek

    a Karib térség érdekel legjobban, de gyakorlatilag bármi jöhet, ahol van tenger, pálmák és napsütés
  • FtranX
    #3
    én még ki sem tettem a lábam Európából. :)
  • FREAK
    #2
    Olyanokat keresek, akik jártak már a bolygó másik vége felé, egzotikus, vagy csak simán távoli helyeken, ahova amúgy nem szokott menni magyar turista (vagyis Európa és környéke kizárva), és vannak hasznos tapasztalatai.

    Ha nincs ilyen az SG-n, akkor nyitottam egy halott topikot :)
  • FREAK
    #1
    #1