120
Információk, tippek azoknak, akik nem a Balatonra vágynak
  • magus
    #80
    aha koszi
  • FREAK
    #79
    utazási magazinokban főleg, de az utcán is nézem a kirakatokat

    meg ugye lastminute.lap.hu
  • magus
    #78
    Freak ezeket az olcso utakat hol talaltad?
  • Dzsini
    #77
    én most vasárnap fogok asszem :) majd mutatok fotókat, nagyon szép környék
  • FREAK
    #76
    ja értem

    mindegy, nem szeretnék túravezetővel kirándulni, szóval ez nem aktuális :)
  • Dzsini
    #75
    egy területlátogatási engedély - magyarországon is kell néhány szigorúan védett természetvédelmi területre, ahol olyan növények és állatok vannak, amiket nem akarják, hogy a turizmus áldozata legyen. így meg a túravezetők vigyáznak, hogy ne legyen gond.
  • Cnut
    #74
    Nekem eddig a legtávolabbi hely ahol voltam Izrael volt, 3 hét, nagyon jó volt! Igaz augusztusban picit meleg van ott :) Szeretnék sokfele menni és minél hamarabb, mert már csak pár hely maradt a világon ami még többé kevésbé érintetlen a turizmustól, jövőre talán Albánia összejön. Most csak ennyi, majd még írok ha visszajöttem mert lenne mit, de mindjárt itt a taxi (remélem).
  • Cnut
    #73
    Most vettem észre ezt a topicot. Fél óra és indulok a reptérre Törökországba menni (Marmaris). Majd jövök!
  • FREAK
    #72
    ez miféle engedély?
  • Dzsini
    #71
    nem, nekik van engedélyük néhány szigorúan védett területre belépni, meg tudják, hogy ezek hol vannak :)
  • FREAK
    #70
    miért, helikopterrel visznek?
  • Dzsini
    #69
    Korzikára szerintem túrázós bandával érdemes menni - pl. Baraka - kicsit drágább, de velük biztosan olyan környékre mész amit máshogy nem nagyon látnál.
  • FREAK
    #68
    a 80 az reális, bár láttam egy csomó 12 napos utat is (Marokkó, Jordánia, Tunézia) 40-50 körül FP, akkor már inkább az

    Korzika azért jött szóba, mert olcsó 4 fős apartmanokat hirdetnek 12-15 ezer/fő/hét áron
  • Dzsini
    #67
    ha pl. elutazol a Holt-tengerhez az nem ingyen van (és megéri) - és lehet menni taxival, meg ilyesmi... ahova a repcsi visz nem sok minden látnivaló van, úgyhogy sok utazást kell beleszámolni (plusz reptéri illeték, stb stb - nem szoktál belevenni az ilyen árakba)
    ők persze többcsillagosra vették a figurát, de 70-80 alá szerintem nehéz menni.
  • FREAK
    #66
    ja, most 30 rugóért találtam önellátós utat, a FP is megvan max ötvenből (napi 2 kaja meg ott elég)

    pluszokkal sem éred el a százat
  • Dzsini
    #65
    ismerősök is lasztminitékkel mentek oda, 1 hét alatt bejártak taxival mindent (és meglepően sokan tudnak ott magyarul minimálturista szinten), és házaspárként 100-100k-ból elvoltak szép hotellel, nagy kajálásokkal...
  • FREAK
    #64
    jaja most majdnem ingyen vannak oda utak, azért érdekel
  • TeddyBeer
    #63
    Hi!

    Én múlt héten jöttem haza Jordániából. Király volt, mindenkinek ajánlom! Nagyon olcsón (is) el lehet oda menni, és sok a látnivaló, szép a tengerpart, és az arabok meglepően kedvesek.
  • VinylToy #62
    Utazás szpemhelyre?! :)
  • Dzsini
    #61
    ez a kérdés jordánkorzikával kapcsolatban? :D
  • FREAK
    #60
    mongyamilyagongya
  • Dzsini
    #59
    mondjamiagondja
  • FREAK
    #58
    dehogynem
  • Loál János #57
    Na, udvaroltok még egymásnak, vagy kérdezhetek én is?
  • Dzsini
    #56
    már megtetted... de tudod mit? kérdezhetsz mégegyet :)
  • FREAK
    #55
    a kérdésre már válaszoltál, kérdezhetek újat? :)
  • Dzsini
    #54
    jóirsmerősök nemrég voltak Jordániában 1 hétre, és sokat beszéltünk róla..
    én meg márciusban Skóciában egy kicsit.. mi a kérdés?
  • FREAK
    #53
    Járt már valaki Jordániában vagy Korzikán?
  • G_ArchAngel #52
    Engem Skócia és a Skandináv országok érdekelnének - ha valaki tud vmit róluk, legyen szíves írja le...
  • Zsombor
    #51
    maradandókat lehet alkotni...
  • Factor_007
    #50
    az jó hely :) én is szeretek oda járni :))
  • Zsombor
    #49
    én max a budira utazok,me oda még vízum se kell...
  • Tikal #48
    vizum mennyire volt huzos?
  • shaba23 #47
    wáááá
    én is tengerbijológusnak akartam menni még régen:)
    de aztán nem:)
    jóaz?
    svájc és london távoli helynek számít?
  • FREAK
    #46
    most jöttem a túloldalról, Lignano-ból, ilyenkor elég király, semmi tömeg, alacsonyabbak az árak és jó idő van
  • magus
    #45
    Én egyik osztálytársammal határoztam el, hogy el fogunk utazni valami ilyen helyre. Lehet, hogy ez csak álom, de most a búvárvizsgára gyűjtök, hajtok angolra mint az állat, és nagyon szeretnék elmenni oda. Ő ráadásul tengerbiologusnak tanul, szal van eselyunk ra. De ilyen helyre csak buvarvizgaval erdemes menni sztem
  • traXion
    #44
    Sok a dagadt ottan? :D
  • fm
    #43
    hali

    járt már vki Triesztben? olasz város,tengerparton. ezt néztem ki idén barátnőmmel nyaralásra,de csak a családdal voltam régesrégen olaszban,így nemtudom mennyire drága stb. vmi olcsó szállást ilyesmit keresek. merre informálódjak? esetleg tudtok vmi tippet? jó hely ez egyáltalán?? :) köszi..
  • FREAK
    #42
    megtudtam, hogy az USA polgárok személyivel utazhatnak Jamaikába


  • Alien
    #41
    topic up