448
Német foci
  • Rudee
    #287
    U20as női VBn a német lányok a franciákkal játszottak a 3. helyért. A jelek szerint kemény meccs lehetett, fejvédőben legalábbis nem volt hiány
  • banok
    #286
    jó meccs volt és tényleg egyenrangú ellenfele volt a Hoffenheim a Bayernnek.
  • forsbergp21
    #285
    *állta -> állt
  • forsbergp21
    #284
    Az eredményt majdnem eltaláltad, de a "sima" egy kicsit erős. Nagyon nagy meccs volt. Én személy szerint nem hiszek a szememnek, amikor azt látom, hogy egy (már bocsánat) no name játékosokból álló csapat így meg tudja izzasztani a Bayern-t, és 15 meccs után a tabella élén állnak a Bundesliga-ban. Erről a meccsről annyit, hogy én fogadtam a Hoffenheim-re, és csak Fortuna állta a bajorok mellé. Öröm lesz nézni, mire jut ez a két csapat a bajnokság további részében.

    Azt is megjegyezném, hogy végre láthattunk egy biztonsági játék helyett kamikaze, de taktikus stratégiát játszó csapatot (TSG).
  • Rudee
    #283
    Szerintem olyan simán nyer este a Bayern, mint amekkora rangadó ez a tabellára nézve. 3-1.
  • banok
    #282
    És akinek nincs Sportklubja annak...
    streamek:
    CCTV5 (Sopcast, TVAnts, TVU, ...)
    soccer2 (TVU - 21500) Setatnta Sports stream
    Football (TVU - 65217) ez a GolTV stream
  • banok
    #281
    Ma van nagy rangadó!! \o/
    20.30 Bayern München-Hoffenheim
    tv: SportKlub
  • banok
    #280
    nem. de majd egyéb streamek biztosan lesznek akkor is.
  • Murder3
    #279
    Online nem lehet valahogy fogni az eurosport2 adását?
  • banok
    #278
    Werder Bremen-Frankfurt 5-0
  • Murder3
    #277
    Ja főleg úgy hogy az országon kb 100000 embernél több nem is tudja fogni az eurosport 2-t
  • pinnacle
    #276
    ohohohoho:)

    Ennek örülök, nagyon:)
  • banok
    #275
    Az tudjátok-e, hogy a következő idénytől 4 éven át az Eurosport2-höz kerül át a Bundesliga meccsek közvetítési joga. 22 ország számára vették meg a közvetítési jogot így UPC Directesek is tudják nézni. Heti 4 meccs lesz élőben: péntek 20.30, szombat 18.30, vasárnap 16.00, 18.00.
  • forsbergp21
    #274
    kösz
  • banok
    #273
    Werder Bremen-Dortmund 3-3 ::: összefoglaló
  • campy
    #272
    1-1 lett és nem adtak meg egy szabályos gólt a Dortmundnak... Hajnal gólpassza lehetett volna pedig!
  • banok
    #271
    vasárnap Dortmund-Hannover lesz.
    Sportklub közvetít.
  • banok
    #270
    Bayern München - Werder Bremen 2-5 ::: összefoglaló
  • Zsolcz
    #269
    naés? ez nemazt jelenti hogy a portugálok ellen is ugy fognak...
  • forsbergp21
    #268
    Meccs előtt ők voltak az esélyesebbek, mert ők úgy játszottak, eddig, hogy mindent beleadtak. A németek pedig tegnap kezdtek el játszani...
  • Zsolcz
    #267
    Pedig meccs előtt hogy mondták már hogy a portugálok mennyire eséyesebbek!
  • forsbergp21
    #266
    Szép volt, fiúk!
    Nagyszerű játékkal sikerült kiejtenünk az EB egyik legnagyobb esélyesét, Portugáliát!
    Nem tagadom, egy német-horvát meccset várok a legjobban: egy meccs, tele Bundesliga játékosokkal... :)
  • Zsolcz
    #265
    bajban lehetnek így
  • forsbergp21
    #264
    Igen, jó kérdés. Elveszítették Borowski-t, Klasnic-ot, Wome-t, mindet teljesen ingyen. Owomoyela pedig 2.2M -ért a Dortmundhoz igazolt.

    A nyár legjelentősebb igazolása (és eddig az egyetlen...) a fiatal tehetség Sebastian Prödl, aki a Sturm Graz-tól érkezett 2 és fél milláért.
    Mondanám, hogy a játékát megtekinthetjük az EB-n Ausztria meccsein, de mint tudjuk, már kiestek. :)
  • Zsolcz
    #263
    a Werder nemakar valakit leigazolni?
  • Zsolcz
    #262
    Schalke a Risee-t is akarja
  • Mor3llo
    #261
    A Schalke hathatós Gazprom segítséggel Mutut is elég intezíven szeretné.
  • Zsolcz
    #260
    jah! most meik a leggyengbb bajnokság azok közül akik 4 csapatot indithatnak a BL-ben? mer sztem olaszokat még beis hozhatnánk
  • forsbergp21
    #259
    Így van. Az a lényeg hogy még az idei meccseknél is jobbra számíthatunk jövőre. Gondolom abban egyetértünk, hogy az igazolások java még hátravan... (pl EB tehetségei)
  • Zsolcz
    #258
    én pedig a WFL-t sajnos nem igazán csípem:( de legalább erősödik a Bundesliga
  • forsbergp21
    #257
    És szerintem nem ő lesz az egyetlen jelentős igazolásuk. Én viszont elsősorban a Wolfsburg-ot említeném most meg: Zaccardo, Barzagli és Misimovic is náluk van.

    Én azt mondom, Magath tudja, hogyan kell felkészülni a nemzetközi kupaszereplésre.
  • Zsolcz
    #256
    SCH04 leigazolta Farfan-t!
  • banok
    #255
    A Hoffenheim feljutott az első osztályba!
  • banok
    #254
    Stuttgart-Werder Bremen 6-3 ::: összefoglaló
    http://www.videoplayer.hu/videos/play/141734
  • forsbergp21
    #253
    Nagyon nagy meccs lesz a vasárnapi Bayern - Bremen. Személy szerint Bayern győzelmet várok, de bármi elképzelhető egy gyengécske hazai teljesítmény vagy a kiszámíthatatlan Werder meglepetése esetén. Mindenesetre az előző forduló eredménye árulkodnak: A bőrnadrágosok nyertek 2-1-re idegenben, a muzsikosok meg hazai pályán kaptak ki. Utóbbi elég csúnya volt....
  • forsbergp21
    #252
    Hello!
    Vége a szünetnek, kezdődik a Bundesliga. Nem is rossz meccsekkel...
    Ki mit tippel? Mik lesznek az eredmények, kik lesznek a gólszerzők vagy a meccsek legjobbjai? Esetleg egy "Forduló Csapat"-át is szívesen fogadunk.

    forsbergp21
  • forsbergp21
    #251
    Hajnal a Bundesliga ötödik legjobbja

    2008. január 7. , 15:46 FigyelőNet, MTI

    A Karlsruhe magyar kiválósága a Bundesliga ötödik legjobb játékosa a német labdarúgó-bajnokság első ligájában játszó profik szavazata alapján. Az élen a brémai Diego, a második helyen a bajorokhoz nyáron érkező Ribery végzett.
    A tekintélyes német sportmagazin, a Kicker 1999 óta immár 19-i alkalommal végzett felmérést a futballisták körében arról, hogy a legutóbbi idényben nyújtott teljesítmény alapján kiket tartanak a legjobb mezőnyjátékosnak, kit a legjobb kapusnak, továbbá, hogy ki volt a legsikeresebb edző, s melyik csapat okozta a legtöbb meglepetést. A hétfőn nyilvánosságra hozott felmérésből kitűnt, hogy Hajnal Tamás és csapata valósággal "tarolt" az elismerések között.

    Fölényesen nyert a Bremen brazilja

    A szavazásban a Bundesliga 275 játékosa vett részt, együttesenként több mint 15 labdarúgó. A megkérdezett profik maguk közül a Bréma brazil csatárát, Diegót tartották a legjobbnak, aki a szavazatok 44,9 százalékával került az első helyre. Diego fölényesen előzte meg a második helyen végzett, a Bayern Münchenben játszó francia válogatott középpályást, Franck Ribéryt, míg a harmadik helyre a Hamburg holland irányítója, Rafael van der Vaart "futott be". A legjobb német, a Bayern Leverkusen játékosa, Simon Rolfes a társak szavazatai alapján a negyedik helyet szerezte meg, s őt követte a voksok 1,8 százalékával Hajnal Tamás, a Karlsruhe - illetve a magyar válogatott - középpályása.

    Hajnal néhány héten belül immár másodszor került a legkiválóbbak közé, tavaly decemberben ugyanis a Kicker szakíróinak szavazatai alapján a Bundesliga legjobb játékosainak rangsorában az ugyancsak felettébb előkelő tizedik helyet szerezte meg. Egyes vélemények szerint a társak elismerése - s így a mostani ötödik hely - még nagyobb súllyal esik latba.

    Adler a legjobb kapus

    A 26 éves magyar labdarúgó általános vélekedés szerint csapatának lelke, illetve mozgatója volt, aki hatalmas érdemeket szerzett abban, hogy a második ligából tavaly feljutott Karsruhe az őszi szezon után a rendkívül előkelő hatodik helyen áll az első osztályban. Így nem véletlen az sem, hogy a játékosok szavazatai alapján Edmund Becker, a Karlsruhe trénere lett a legutóbbi szezon sikeredzője, s a voksok szerint ugyancsak ez a gárda okozta a legtöbb pozitív meglepetést.

    A játékosok a legjobb kapusnak a Bayern Leverkusen fiatal tehetségét, René Adlert választották, míg a második helyen a Hannover válogatott hálóőre, Robert Enke, a harmadikon pedig a Hamburg kapuvédője, Frank Rost végzett.

    Hajnal meglepődött

    „Meglepett, hogy ennyire elöl végeztem a szavazáson, természetesen nagyon örülök, hiszen az ellenfelek elismerése a legnagyobb megtiszteltetés. Mindenkinek egy játékost kellett megneveznie, én Diegóra szavaztam" - mondta a futballista az MTI-nek.

    Hajnal szerződésében szerepel egy pont, amely szerint a Karlsurhénak el kell engednie őt a szezon végén, ha egy klub 1,25 millió eurónál többet kínál érte. „Ezzel nem foglalkozom, jelenleg a minél sikeresebb felkészülés a legfontosabb. Remekül érzem magam Karlsruhéban, ez pályafutásom során az első olyan csapat, ahol még azok is maximálisan segítik a többiek felkészülését, akik alig játszanak."

  • forsbergp21
    #250
    Hello!

    3 új (vagy nem is annyira új) hírt szeretnék közölni.


    Az első az - ami engem rögtön megtévesztett -, hogy Zé Roberto 2008. január 1-jén csatlakozott a Schalke 04 csapatához. 3 millió euróért. Persze tisztázódtak a dolgok, ahogy megnéztem a teljes nevét és előző klubjait. Bár a posztja majdnem ugyanaz... :) Szóval ez nem a Bayernes Zé Roberto, hanem egy a Botafogo-tól érkezett játékos. Én többet nem nagyon tudok róla írni.


    A második hír, ami számomra jelentősnek tűnik az, hogy Raffael az FC Zürich-ből csatlakozott a Hertha csapatához (5 millió euró). 22 éves, támadó szellemű játékos. Személy szerint én nagy dolgokat várok tőle, néhány gólt legalábbis mindenképp, és egy kis előretörést a berliniektől.


    Végül pedig a legnagyobb hír, ami azért egy rutinos, de nem kiöregedett játékosról szól: Jan Koller az AS Monaco-ból Nürnbergbe került 1 millióért. A 34 éves cseh csatár szerintem csak előnyére lehet az igencsak gyengélkedő alakulatnak.


    Várom a hozzászólásokat, véleményeket!
    Üdv: forsbergp21
  • forsbergp21
    #249
    Világos. Tehát úgy is mondhatjuk, hogy kezdetben Ismael-t pótolja majd (a padon...) :). Bár érdekesnek tartom, hogy Hitzfeld egy fiatal játékost vásárolt csak egyelőre, mikor elég meggyőzően állította, hogy szezon végén mostmár tényleg elhagyja a Bayern-t (ennyire számítana neki a klub jövője?), és kipróbálja magát szövetségi kapitányként is. Mellesleg Svájcban. Erre azonnal reagáltak a szaklapok is: Elsőszámú jelöltnek tartják az épp csapat után nézelődő José Mourinho-t. Vajon jó vagy rossz hatással lenne egy olyan nagy sikereket elért és elismert szakember a Bayern-re, mint Ő?
  • Gabe18
    #248
    Nem ismerem,de Dos Santos és most Sosa helyzetét elnézve,jól látszik hogy a Bayernbe nemigen lesz kezdő csak úgy valaki,még ha Dél Amerikában már ki is vivta helyét az aktuális csapatában.
    Ezért nem hiszem hogy Breno jön,és máris hétről hétre látnánk.