40
  • crx
    #40
    Remélhetöleg elérjük adigra hogy nem adsl en keresztül internetezünk és nem 1 napot vesz igénybe egy dvd letöltése.
  • Tetsuo
    #38
    Több filmet egy lemezen kiadni, nem hiszem h általános lesz; a filmforgalmazók akkor is megkérik a nagy pínzt, s ki az a hülye aki 30rugót fizetne egy lemezért? Bocsi, 120€-t.
    Japánban már legalább 2 éve van Blu-Ray, s jópár tv HDTV szabványban sugároz, talán az NHK is. Ott van a legtöbb HDTVs tvkészülék a háztartásokban, VHS v SVHS már régóta nincs.
  • Ninju
    #35
    A Sony fejlesztette ki a HDTV-t. Most kifejlesztette hozzá a megfelelő DVD szabványt is. Így majd el tudják adni a HDTV-t.
    Azért azt be kell vallani, hogy már itt az ideje a mostani TV szabvány leváltásának. Kevés az az 50Hz.
  • Ratty
    #34
    Jah ez is igaz...Ezzel kicsit többet érünk el, mint a Philips vízjeleivel, de nehogy azt higyjétek, hogy ez olcsóért fogják osztogatni...Max 10 év múlva, de még erre sem mernék megesküdni:P

    Jah és ha jól tudom 2006-7 környékén magyarországon is lesz digitális tv-adás szóval a tévéket tényleg kénytelenek leszünk lecserélni :(
  • Darth Sith
    #32
    milyenmá az hogy karton papírra írunk filmet? :D
  • janos666 #29
    Azt hogy neked amúgy is ideje cserélni, én meg nagyon nem terveztem amíg nem sül be a képcsöve.
  • shim
    #27
    maradsz a gagyi dvdnél :)
    nekem meg 1024*768@60(!)Hz tehát csak 800*600ban tudom használni, akkor én mit szóljak? :))
  • janos666 #26
    Hú, 1600X1200 fölé nem is megy monitorom, akkor mit csinálok?
  • Kensin
    #23
    Képzeljétek csak, majd aztán jön a reklám a TV-ben:
    "Vegyen ön is új citrom-illatú zsebkendőt!
    Tárolókapacitása: 25GB" :)))
  • Vers
    #22
    a blueray az tokos lesz végre
    és azér kell a 25 giga mer a film felbontása 1920x1080-as, vehetóünk hozzá uj tv-t is
  • Ratty
    #21
    Én még nem nagyon jártam utána a témának, de sztem logikus, hogy valami tokba rakják az egész cuccot :) Hasonlónan a Minidiskhez, és így már akkor simán elkészíthető, hogy bizonyos részei az egésznek papírból lesznek...Sőt sztem Újrahasznosíthtó papírból, mert az talán olcsóbb :)
  • janos666 #20
    Hát ez azért rossz példa. Ez inkább arra lenne jó, hogy: "miért kezdték floppyval és miért nem CD-vel?"
  • janos666 #19
    Ezt csak ilyen költői kérdés szerűségnek szántam.
  • TeszteloPontHu
    #18
    "Ja és még egy kérdés: A kezdetek kezdetén az optikai meghajtókat miért vörös lézerrel kezdték fejleszteni? Akkor még nem tudták, hogy kékkel jobb??? Úgy már most 25-50GB-nél járhatnánk. (gondolom)"

    Elég nagy butaságot kérdeztél. Vajon annak idején miért a gőzgépekkel kezdték, miért nem építettek rögtön robbanómotort?
  • davos80
    #17
    Voltak régen olyan lemezek, amik egy karácsonyi képeslapra voltak "ráírva", és le lehetett játszani lemezjátszón (bakelit).Persze karácsonyi zene szólt.
  • Cat #14
    szerintem pont hogy jó hogy tudatosítják a népben, hogy hiába 25 giga, ugyanugy csak egy mozifilmet fognak rárakni
  • Munch
    #13
    Mondom én... visszatérünk a kezdetekhez... :D
  • Sub
    #12
    Így igaz! Ki tudja milyen technikák vannak kifejlesztve már most is a háttérben??? Csak szép lassan adagolják a népnek, hogy termelje befele a pénzt. Csak akkor állnak át egy újabb technikára, ha mint jelen esetben a DVD pár éve jelen van a piacon, lecsökkent az ára és "kezd elavulni". A pénz mozgat itt mindent!
  • Lazarus
    #11
    De ez legalább elbomlik nem úgy mint a műanyag
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Úristen! Mennyi fába fog ez (is!) kerülni a Földnek!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • shim
    #9
    ilyen minidisc-szerűen? az poén lenne, akkor lehetne 100% papír is :))
  • shim
    #7
    elvileg sokkal jobb lesz a képminőség. nekem személy szerint vhsnél nem kell jobb de állítólag ez kell a nípnek.
    azt meg mind félreértitek, hogy összegyűrhető lesz a lemez, max annyira, mint egy cd v dvd. csak részben tartalmaz papírt ill. cellulózt, szal nem kell riogatni egymást
  • Gladiator
    #5
    nem kevés az a két óra nagyfelbontású videó 25 gigán? hát eddig egy sima DVD-re ráfért 2 órányi videó. vagy van különbség a kettő között? amúgy iszonyat neagy baromság. egy kicsit rosszul fogom emg a CD-t azt már össze is gyűrődött. széééép
  • shim
    #4
    már akkor is ismerték a marketinget és tudták, hogy le fogjuk váltani készülékeinket újabbra, jobbra. ha meg azonnal kékkel indítottak volna, akkor most az ibolya lézernél tartanánk és azért izgulnánk oly nagyon
  • shim
    #3
    "rendkívül alacsony gyártási költség"

    hogy ezzel mennyit fognak kaszálni, te jó ég...
    fogadok, hogy még a dvdnél is drágább lesz, persze az alacsony gyártási költségnek köcsönhetően 5-10Ft-ból megúsznak egy lemezt
    pesszimizmus rlz
  • janos666 #2
    Sőtt. Szépen a markodba fogod, és elkezded összehajtani mint egy papírlapot (az igazi CD-t) és csatt, igaz ezután nem árt kezetmosnod, a papír után viszont nem(?). De he semmijen védőbevonatot nem kapnak akkor igen jó minőségű papírlapot kell csinálniuk ami nem is hasonlít igazán a WC vagy újság papírra, szóval inkább valami olyasmi címet adtam volna a cikknek, hogy "Cellulóz alapú lemezek avagy papírDVD", de ez meg még hülyébben hangzik, szóval mindegy, ijet se veszek, esetleg ha már mindenki ijenre ír ami nem valószínű.
    Ja és még egy kérdés: A kezdetek kezdetén az optikai meghajtókat miért vörös lézerrel kezdték fejleszteni? Akkor még nem tudták, hogy kékkel jobb??? Úgy már most 25-50GB-nél járhatnánk. (gondolom)
  • A nick nevem
    #1
    Hollerith úgy forog a sírjában a lyukkártyájával, mint a ventillátor... :)

    "a papír alapanyagú Blu-ray lemezek magasabb szintre emelik az optikai adattárolók biztonságát, ugyanis ezeket a diszkeket egy hagyományos olló segítségével éppoly könnyen meg lehet semmisíteni, mint egy egyszerű papírlapot."

    Ez miért biztonság??? Nem értem. Szerintem inkább nagyobb veszélyben vannak a ráírt adatok... Rátüsszentek, azt' vége a legjobb diszkemnek. :)

    Egyébként a CD-t se olyan nehéz megsemmisíteni. Öngyújtó, villamos, tank, láncfűrész, benzin+gyufa, ipari húsdaráló...stb. vagy csak egy egyszerű gombostű.