50
  • CoolStuff
    #50
    Nekem is kűggyé!
  • CoolStuff
    #49
    Ez geciség!
  • Pepito
    #47
    Re alacsony gyártási költség: Itt Shanghaiban a belépő árú DVD jatszók 384 RMB-be kerulnek. Ez olyan 10000 Ft. És ebben már a karaoke funkció is bele van építve, mert anélkül eladhatatlan.
    Ez a tömegtermelés eredménye, ugye.

    Magamnak a táblázat jobb feléről választottam, de az is csak 40 egységgel volt olcsóbb a legdrágábbnál, ami 720.
    Itt nincs országkód és minden létező lemezt lejátszik.

    Szóljatok, ha kűggyek! :)
  • Ratty
    #43
    Sztem ennek z egésznek semmi érteme nincs...Nem tudom,h ogy miért a védelemmel sznvednek enyire..Inkáb azon kéne fáradozniuk, hogy hoyagn viszik le a gyártási technológiát, és hogyan juttaják el hozzánk olcsón. Amíg nekik ez nem érdekük addig költsenek csak milliókat a védelmi algoritmusokra, úgyis jön majd valaki és akkor feltöri. Sztem sokkal több hasznuk lenne, ha sikerülne elérni h mindenki eredeti anyagot vegyen. Ezt meg ugye ismét csak akkor lehet ha lejjeb viszik az árakat.
    Pont mint a BlueRay technológiánál...itt az Sg-van a cikk, hogy részben appírból csinálják...Ott is az a léyneg, hogy olcsóbbért állítják elő, de akor is drágább lesz, mint a Dvd-mert amíg a dvd-ben van pénz addig azt ki is használják.

    Jah és egy teljeen magányvélemény...Én simán megvenném a filmeket emg a cd-ket, ha nem kerülnének enyibe, és ma már a netről is lehet letölteni mp3-at legálisan, ami mondjuk közvetlen fel az i-pod-odra és tessék....
  • Pepito
    #40
    Arra mgondolt már valaha bárki, hogy MM állományokat nyilvános kulcsú titkosítással személyre szabottan lehet csak megszerezni, a lejátszáshoz kulcsot kell kérni (vásárolni), a kulcsba bele van kódolva, hogy hányszor lehet lejátszani, hogy hány másolatot lehet készíteni. És hogy a masolat tenyleg masolat, mert úgy adtak ki hozzá a kulcsot. A kulccsal a file el van kódolva, úgy hogy nem férni hozzá a tartalmához.

    Szóval kb. mindaz, amit itt leírtak.

    Azt nem írták le, hogy KULCSot kell szerezni a lejátszáshoz.

    A feltörés három helyen történhet.
    Az egyik gyakorlatilag nem járható, mert akkor megdől az egész nyilvános kulcsú titkosítási rendszer, meg minden, ami a prímszámelmélet jelenlegi állásából következik.

    A másik a dekódolt digitális jelfolyam megcsapolása, de az elég komoly reverse engineering task egy integrált áramkor belsejében.

    A harmadik a kulcs másolása.
    Ha a kulcs egy SSL csatornan érkezik közvetlenül a lejátszó hardverebe, akkor elég nehézkes. Ha van egy kulcstartó, akkor is elég reménytelen tud lenni egy spéci hardver meghackelése. Kiderülhet, hogy egyszerűen nem éri meg. No és ekkor a kulcsért már egyszer fizetett valaki.

    A pálya szabad.
  • Mike at home
    #38
    most mar nyilvanvalo miert:
    volt nekik erre sajat megoldasuk
  • Mike at home
    #37
    na igen, ez ok, de akkor mi derul ki belole? hogy a divx anmit nezel, vagy amit felirtal DVD-R-re az masolat. de hhez minek vizjel. ez most is nyilvanvalo
    bar a divx nem feltetlenul, mert ugye ott mar nem azt nezed, amit ok dvd-n kiadtak, ha van benne cizjel, ha nincs
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    egy 10*10-es fekete fehér gif-et is csináltathatsz vele de a mérete 700 Mega lesz ;>

    arra jó hogy .jpg-ként lehet feltenni dolgokat a netre aminek van valós tartalma is (valid JPEG header és némi jpeg data) .. de igazából nem jó semmire...
  • Tetsuo
    #22
    A Philipsnek 1 jó húzása volt, a CD.
    Csak olyan másolásvédelem működik frankón, amiről az összes szoftver, v hardver tud; de ez lehetetlen.
    Ezt a 'fejlesztést' csak etikai okok vezérlik, meg persze a reklám.
  • NasaTm
    #20
    Hat barki barmitis mond a Philips kizarolag jo dolgokat talalt fel es dobott piacra.
    Bar ettol fuggetlenul nekem is az a velemenyem,
    hogy ennek a digitalis vizjelnek is meglesz idovel az ellenszere.
  • silanor
    #19
    Mar latom is magam elott:
    Apuka ul a gep elott nezi a masolasvedett divx-et. Olebe ulteti a 4 eves kisfiat. Gyerek nem bir magaval es ratenyerel a billentyuzetre, es veletlenul lenyomja a Shift+Space billentyukombinaciot (szupertitkos feltorhetetlen), ami kiiktatja a masolasvedelmet. Apuci meg kapja majd a feljelentest, hogy torvenyt sertett :)
  • Frenzy
    #16
    Igen, ez igy van, magatol nem is tartana meg valoszinuleg. Valami speci programmal kell belerakni az eredetibe kopiaba.

    Meg valoszinuleg nagy szamokat erdemes az egre irni, mert akkor ha durvan tomoriti valaki, akkor is megmarad. De mondom, ez a legegyszerubb megoldas, amit el tudok kepzelni, vannak ilyen matematikai kepletek alapjan beleszoheto dolgok ... de ezekhez en nagyon nem ertek :)

    Egyebkent van valami olyan frame tipus mpeg-ben (de most lehet butasagot irok), amit tovabbfog rakni, ha tovabb tomorited. Marmint nem akarja majd atlagolni meg szamolni, hanem ilyen fix framekent ott szerepel :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    habár kék ég MJPEG tömörítéssel szerintem átlagolja a kékséget azt nem tartja meg ha emberi szem nem látja .. de nem ismerem a formátumot annyira :]
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    hát igen .. de maradjunk a digitális dolgoknál ... pl. felveszed RAW-ba cdolvasóról .. márha lejácca egyáltalán ... de linux alól menni szokott :P aztán konvertálod vmibe és totál összekuszálódik a dolog :]

    vagy ráengedsz vmi zajtalanítót
  • Frenzy
    #13
    Hat azert bele lehetne gondolni a dologba.

    Ha tudod hogy tomorit az MPEG, lehet olyat specialias frame-t csinalni, hogy mondjuk a kek egre kek adatokat irki, pl. szamokat, betuket. A film soran ebbol semmit nem lehet eszrevenni, de tomoritesek soran ez megmarad. Es megfelelo eszkozokkel kinyerheto belole. Es ez meg a legegyszerubb paraszt modszer, nem felhasznalva semmilyen matematikai marhasagoakt ;-)
  • Veriel
    #11
    "Amennyiben pedig valaki megpróbálja eltüntetni a másolásvédelmet, a teljes anyag megsemmisül."

    Egy informatikai magazin hogyan írhat le ekkora ordenáré baromságot? Nyilván fordították valahonnan, de ezt még a hugom se venné be.
  • cSuwwi
    #10
    volt rá idejük, mert úgyis lesz olyan cég, ami megveszi a másolásvédelmüket.

    audionál meg főleg suck, mert egy sima audiokábellal felveszem ugyanolyan minőségben, mint ahogy a cd-n van... :D
  • janos666 #9
    Körbevizelnek mindent, hogy megjelöljék a területüket.
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    kb. ilyen kérdések vannak bennem is ...

    ha m$ majd csinál olyan média pléyert ami ezt is figyeli meg majd az asztali dVd-k is .. akkor se lesz semmi .. mindig lesz olyan asztali ami kilóg a sorból .. mindig lesz winamp (vagy más) :]

    szal philips-ék IS nagyon ráérnek ...
  • Mike at home
    #6
    ami digitalisan dekodolhato, az fel is torheto

    lerippelem a dvd-t
    attomoritem divx-be
    aztan a divx filmet felirom (nem masolom!) cd-re
    a divx meg mikozben felirom cd-re beirja maganak, hogy mar megint ferlirtak cd-re

    na es mi van akkor ha vizjellel egyutt masolom le? a masolatra mar ugy kerul, hogy ez masolat? eddig nem latszott ez? de
    igen eroteljesen latszik, hogy a TDK gyartotta a filmet
    es a amsolat megirja magara, hogy o az x. masolat? es azt honnan tudja? az eredeti magan eltarolja, hogy vegigolvastak?

    szerintem nagy kamu az egesz
  • Mike at home
    #4
    Hat hogyne, tartja. Felirja maganak a hordozora. Vicc.
  • PetruZ
    #3
    Ha jól értem, ez a vízjel benne van a hordozóban. És ha jól gondolom, van valamilyen eljárás, ami alapján felismerhető, hogy benne van-e, vagy sem. Ha felismerhető, akkor valamilyen szabályokon alapul. És amint azt nagyon jól tudjuk: "...szabályokra épül, akár egy számítógéprendszerben. Némelyiket elkerülheted, a többit... megszegheted." :)
  • Borg
    #2
    én digitális vizeletnek olvastam...
  • xavier
    #1
    hurrá , itt az újabb baromság..
    na sebaj ,ez ellen is lesz majd ellenszer.
    Mint idáig minden ilyen kis uzsorás ügyeskedés ellen.
    :)