113
  • csumkox007
    #113
    Blinkye szerintem cserélj egy drivert ,rakj fel egy újat, az megfogja oldani, vagy talán nem bírja a géped azt a játékot, ha lehet tudni melyik játékról van szó ?, lehet éppen a játék amivel játszol nem támogatja az Nvidiát,.

    tessék itt egy driver amit mondtam tölts le és rakd fel : http://www.nodevice.com/driver/GeForce_6800_GT/get37236.html
  • Blinkye
    #112
    HELP HELP!!!!! 6800GT-m van és pár napja belassulnak a gamek!!!
    Szétasik pár textura is néha.. 2percenként lelassul minden game.. Meg néha csikok szaladgálnak a monitoron winfos asztalon is... Mi a **** lehet?
  • gator
    #111
    milyen karit erdemes venni jatekokhoz ?
    7600 GT-t vagy X1600XT -t ?
  • talpas
    #110
    valaki nem tud mondani egy MOSTANI árat számitógépes szaküzletből hogy mennyi mos egy
    GeForce 6800 GT - videókártya??
  • Sly06
    #109
    sztem az x1900 nem ellenfél a gf7800gtx-nek..
  • chokeee
    #108
    van. a Radeon X1900
  • CsabiDuke
    #107
    Az ATI az X800-as szériával gyorsabb kártyát csinált mint az nvidia, ez talán tény. De kinek jó az hogy veszünk egy túlhajtott kártyát? Az nvidia túlhajtva lealázná az atit, és ez is tény. De ott van az nx7800gtx kártya.. hát kérdem én... van ellenfele?
  • grebber
    #105
    Teszt
  • janos666 #104
    Azt hogy tesztekben +/-2,3 FPS még nem győzelem.
  • grebber
    #103
    Én csak a teszteket néztem és szerintem jobb az ATI azokban!
    Mért mit irt a cikk?
  • janos666 #102
    Mert, egy kis csatlakozó és már rá is teheted a régi monitorod, de nem nehéz elképzelni hogy van aki 2 TFT monitort is rá akar kötni a 100000Ft-s kátyájára.
  • Borg
    #100
    Miért lenne az ATI a győztes? Elolvastad a cikket?
  • janos666 #99
    Merthogy?
  • grebber
    #98
    Baszák meg megint az ATI lett a gyöztes :(
    Szegény Nvidia nem megy neki mostanság :(
  • grebber
    #97
    Új középkategóriás Nvidia kártya: GeForce 6800 GT

    A ComputerBase című német internetes lap értesülései szerint az Nvidia a nemrégiben bejelentett 299 dolláros és 499 dolláros újgenerációs videokártyái mellett egy közbenső megoldásnak számító, 399 dolláros kártyával is képviseltetni kívánja magát a szektorban.

    A mindeddig ismeretlen újdonság nem más, mint a GeForce 6800 GT. Az Nvidia legfrissebb üdvöskéje a pletykák szerint egy 350 MHz-es frekvencián ketyegő grafikuschipet, tizenhat pixel futószalagot, hat vertex futószalagot, valamint 256 MB méretű, 1000 MHz-es működési frekvenciájú GDDR3 memóriát tudhat magáénak. Mint ismeretes, a GeForce 6 termékcsalád csúcsmodelljén, a GeForce 6800 Ultrán többek közt egy tizenhat pixel futószalagos és hat vertex futószalagos, 400 MHz-es órajelű grafikus processzor, valamint 256 MB 1100 MHz-es frekvenciájú GDDR3 memória teljesít szolgálatot. Ezek alapján elmondható, hogy belső felépítését tekintve a GeForce 6800 GT és a GeForce 6800 Ultra teljesen megegyező lesz, vagyis a két termék között csak órajelbeli különbségek fedezhetőek fel.


    Info : Supergamez :)
  • janos666 #96
    Írhatnál érthetőbben is.
  • janos666 #92
    Szerintem igyál még egy pár üveggel amíg magadhoztérsz.
  • CoolStuff
    #82
    Várjuk ki a végét!:D
  • TheZsenyka
    #80
    És ne felejtsük el az eleve preemptive multitaskinggal érkező WB-t.
  • MrTressy
    #75
    hát sztm érdemes akkor beszerezni egy külön 200as tápot annak akinek ilyen lesz :)
  • sztavrosz2
    #66
    Amikor az Amiga 4000-es megjelent (láttam egy ilyet, annak idején és tényleg qrva jó volt), akkor a x86-os PC-k jó nagy szarnak tűntek mellette.
  • sztavrosz2
    #65
    Korrekció: de nem mindenben a first :))
  • sztavrosz2
    #63
    A fejlődési útvonal leírásoddal többé-kevésbé egyet értek. Én is azt mondom, hogy rövid távon lehet, hogy vízhtűtés meg mi minden más, de hosszútávon ez nem jártható út. A másik: "de meg emelett is 15%-al gyengebb a gazdasaga" Ezt az egyetemen egy kicsit máskép oktatják. Tehát az ok, hogy pl. a GDP/fő magasabb az USA-ban, de az össz GPD-t nézve (köszönhetően annak is, hogy 460 millió lakosa van) picivel magasabb, mint az USA -ban. Aztán a világkereskedelemn 31%-át a bővítetlen EU alkotja és itt az USA lemaradása 6%, most nem okoskodni akarok, de mindenben a first. Az pedig, hogy Európában sok kis bolt van az a történelmi hagyományoknak is köszönhető és ez nem feltétlenül rossz (még ha drágább is), ugyanis itt nem mindenki szereti a vegyél jó sok mindent egy helyen (nagyáruház) egyszerre elvet (bár ez a tendencia erősödik itt is). A szendvicses elméletedről meg annyit, hogy a második szendvicsárus többet dolgozik, többet dolgozik, többet dolgozik, többet dolgozik, többet dolgozik aztán meghal.
  • janos666 #57
    Hát nekem a robotzsaru,nomeg a wolfenstein jobban bejöttek.
  • Mice
    #49
    én is, 2 év múlva :)
  • sztavrosz2
    #47
    Ezzel nem értek egyet. Szerintem elérkeztünk ma egy olyan számításteljesítményhez, ami után a felhasználók már nem igényelnek feltétlenül nagyobbat. Azaz nem mindenáron fognak (de nem mindenki) drága, zajosabb, melegebb és több áramot fogyasztó számítógépet venni, amikor a régivel is megvannak elégedve. Emiatt egyes gyártók a úgy próbálnak gyorsabb cuccokat alkotni, ami nem jár pl. erősebb áramfelvétellel. A számítástechnikát hosszútávon mindig a miniatürizálás vitte előre, nem pedig az, hogy építsünk több neoncsövet és nagyobb hűtőházakat. Ez az én véleményem, majd évek/évtizedek múlva meglátjuk.
  • sztavrosz2
    #44
    Ha szarnám a pénzt, akkor én tutkó, hogy ilyen kártyát vennék, de amíg erre nem vagyok képes, addig jó ami a laptopba van integrálva (vmi gagyi Ati Radeon van benne).
  • janos666 #43
    De ezeket csak FX-ekre írja, 6800-ra nem.
  • knwd
    #42
    http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/otes/fx5900.htm

    valahogy így néz ki...
  • knwd
    #41
    Az ABITnak van valami - állítólag csöndes - hűtési megoldása... licenszenljék :)
  • Borg
    #40
    Ez azért volt, mert carmacknak addig is kellett fejlesztenie valamin, amíg nem volt rendes nVidia DX9 kártya. Ez pedig több mint fél éves szakasz volt, augusztustól-kb tavaly márciusig. Itt és ez előtt az R300-on nyomatta a doom3-at, mivel más nem volt.
    Eztán váltott át az NV40-re, valszeg tavaly év vége felé.
    Hiába, a pénz beszél. Az nvidia mindig is tudott fizetni...
  • Csatti
    #39
    Tudomásom szerint (vmikor említetted) te foglalkoztál chipek tervezésével (DSP), szal szerintem te is tudod, hogy nem fair őket összehasonlítani.
  • Csatti
    #38
    TÁP: A másik gáz pedig az, hogy tök lényegtelen mit írnak a táp oldalára, hogy hány wattos. Anno volt egy mercurym 400W-s, jól leégett, szerencsére mást nem vitt magával, ezért úgy döntöttem, hgoy a következő már márkás lesz. Vettem egy 365-ös enermaxot majd összehasonlítottam az oldalán lévő terhelehtőségi paramétereit a korábbi 400-assal, hogy nem lesz-e vmivel gond. Nos, az enermax minden feszen jóval többet tudott mint az a nyamvadt mercury.
    ÁRAK: Kb. két éve hosszabb időt töltöttem finnországban (Helsinkiben) és ott nagy meglepetéssel láttam, hogy az ottani árakon majd két (akkori) csúcskategoriás radeont tudok venni az itthoni árakhoz viszonyítva, ami azért is érdekes volt, mert Helsinki minden más tekinteben vmi hihetetlen drága (pl. 1kg kenyér kb. 1000ftba került akkor), szal nem ilyen egyszerű összehasonlítani az amcsikat az EU-val hisz az EU-ban országonként más és más az ára a termékeknek.
    DOOM3: nem tudom ti, hogy vagytok vele, de ha nem lesz vmi normális sztorija a játéknak engem rohadtul nem fog érdekelni. Anno a doom1-nél és 2-nél még nem számított nerkem mivel akkor még ezek voltak az etalon, nem is csinált más senki még ilyet, szal így is nagy szám volt, de manapság fps-ből már nincs hiány.
  • Punker
    #36
    pedig biztos lehetsz hogy venni fogják, bár ez a 120 watt durva a P4 fogyasztása nincs ekkora :(
  • vrob98
    #34
    Ezt mondom ugy, hogy mindig is NV tamogatott jatek volt a doom3.
  • vrob98
    #33
    Rosszul emlekszel. Carmack soha nem dicsoitette egyik gyartot sem. Mint elismert programozot kerdeztek, es a kerdesekre felelve leirta a hibaikat es elonyeiket mindket gyarto kartyainak.

    Az NV elfogultsag a megrogzott ATI fanok baromsaga amit azert mondanak mert olyat mereszelt irni Carmack a sajat programjarol, hogy FX-en gyorsabb.
  • Zoldalma
    #31
    Kinek a toke moho? :DDD
  • davos80
    #26
    Ez a fos 120 watott fogyaszt!Nevetséges.
  • OMax
    #24
    meg az ultrashadow 2 megy minden jatekon nem csak a doom3 on. DE lehet irni is ugy a jatekot hogy az ultras2 segitsegevel ne keljen minden arnyekot megcsinaljon a kartya csak amelyikek laccanak !
  • OMax
    #23
    epp neztem hogy 1 jo 400-500 watt os tap 100$ :)) a kartya meg 500 :)) cool, egy 500w os tap + haz meg vagy 400$ :))) doooh