8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • biomage
    #7889
    HI

    Okés, a szervizben megmondtam probálják ki 3dsem ha el indul, amit fel soroltál azon kivül lehet még valami baj?
    Ja és hozá teném azt is hogy amikor észre vettem a égett szagot, nem láttam semmi bajt képileg
  • mycso
    #7888
    Szia, ezek a 6-os kártyák elég jól bírják a meleget, valószínűleg nem lett semmi baja.
    Illetve van védelem is beleépítve (bizonyos hőfok felett, visszaveszi a gpu órajelét).
    Azért egy ventit mindenképp szerezz rá, így ne használd!!!!

    Esetleg ha mégis túlmelegedne, akkor lehet be sem kapcsol vagy zavaros-csíkos-hibás képet ad (főleg 3d-ben).
  • biomage
    #7887
    Van egy kis problémám, két nappal ezelött a két éve vet MSI 6600GT - VTD128 ventije bemondta az unalmast, darabokra esett szét, azt nem tudom mikor ált le a ventilátor" mert nagyon halk alapjáratban", észre vettem hogy égett szag jönn a gépböl, kiderölt hogy a ventilátor tekercse égett le, meg néztem a nyál lemezt tünetesen de semmi gyanusat nem láttam, na szóval a kérdésem az lenne hogy kb hány perc vagy óra kell ahhoz hogy alapjáraton a vgam töndre menjem ventilátor nélkül?
    Csak azért kérdezem mert a chipre egy ezüst hütö van rajta és az bizonyára lehüti valamenyire, és mégegy kérdés, nem volt kedvem visza rakni a kártyát a gépbe, úgy hogy nem tudom elindul e most igy, ha elindul, attol még lehet baja? és pl mi?

    Kösz a segitséget
  • david555
    #7886
    Köszönöm a válaszokat!Nem az enyém, de megmondom a tulajnak.
  • kissadamvikt
    #7885
    3 percembe került:D de most egy eredeti AMD K7 es procihűtő van rajta és így 19 et leugrott 25 fokos így. de most 35 mert kurva meleg van idebent:D
  • NeoMaN
    #7884
    Megérte 5 celsiusért? :D
  • NeoMaN
    #7883
    passzív vagy áll a ventije
  • kissadamvikt
    #7882
    sztem tegyél alá új hűtőzsírt és csiszolópapírral dörzsöld fel az eredeti hűtő alját nálam 5 fokot hült úgy:D
  • w77d
    #7881
    nem, ott valami gubanc van a hűtéssel!
  • david555
    #7880
    Nvidia 6200-nak egészséges az hogy sima netezés közben 60-68 fokos?
  • w77d
    #7879
    hehe :D
  • kissadamvikt
    #7878
    kondi van szerszám van:D
  • NeoMaN
    #7877
    persze, kezdjed is
    :)
  • w77d
    #7876
    nem tudod, gyári szerszámok kellenek, és persze nem kapsz mindenhol kondit hozzá :)
  • w77d
    #7875
    inkább az utóbbi :D
  • kissadamvikt
    #7874
    de ha kondi akkor én azt elméletileg ki tudom cserélni nem???
  • kissadamvikt
    #7873
    dehogynem 2600+ 2080Mhz helyett most 3600+ 2400 en megy:D:D:D:D jah és az egyik ram amit adtál(hynx aszem) hibás vagy csak az xp nem tud 3 fajta memóriát kezelni:D
  • w77d
    #7872
    sokminden, de leginkább egy kondi!
    amúgy most esik csak le, hogy veled már személyesen is találkoztam:D
    nem sikerült azóta életet lehelni a prociba??
  • kissadamvikt
    #7871
    az má megvót:D:D,XD kül ilyenkor mi szálhat el benne vmi kis tranzisztor vagy micsoda?
  • w77d
    #7870
    akkor sajnos sztem érzékeny búcsút vehetsz tőle :(
  • kissadamvikt
    #7869
    a vga biosz rosz beállítása vagy az alaplap. kül minden gépbe amibe beletettem ugyanezt csinálta... szal lehet h meghalt
  • w77d
    #7868
    két dolog lehet: BIOS rossz beállítása, vagy igen, a vga adta meg magát
  • kissadamvikt
    #7867
    szasztok!

    van egy inno3d geforce 6600 ás 128/256 mb os vgam és azt csinálja h amikor bekapcsolom olyan mint ha rendesen működne (monioron a szinkronled zöld) de csak fekete képernyőt ad, majd a monitorzsinkronled sárga lesz. ez azt jelenti h elszált a vga????
  • zoolee
    #7866
    Azt most rögtön vidd vissza mert hibás.
  • Tresszer
    #7865
    Helósztok lenne egy problémám van egy nx 6600 gt MSI agp-s kártyám betettem a gépbe és feltelepítettem a drivert ujraíndítottam a gépet és uténa azt hittem szívrohamot kapok a monitoromon mindenféle színes csíkok jelentek meg és nem tom hogy mit tegyek előre is köszi segítséget fontos lenne minnél hamarabb a segítség mert nekem elég drága volt ez a kari.
  • zoolee
    #7864
    Sikerült valami alulórajelezett szart venned??wtf
  • NeoMaN
    #7863
    Nem tudom mi lehet, de nem is lesz észrevehető a külöbség még ha sikerál felhúznod.
  • Garyskillz
    #7862
    Szevasztok! Nekem egy MSI NX6200 TD256-os kártyám van. Nemrégiben, mikor az órajelet néztem, feltünt, hogy eltér a gyári beállítástól, melyszerint a memória órajelének 250-nek kéne lennie (mivel DDR így 500), de nekem csak 200ra van beállítva gyárilag. És hiába húzom fel 250-re ati toollal, elindítom a tesztet, semmilyen hiba nemtörténik, mikor Set clock leütöm abban a pillanatban monitor ki is kapcsol, és csak restart után tér észhez a gép. Szerintetek ez miért van? Nemhinném h gyári beállításokkal tulmelegedne v nembirná.. az kicsit érdekes lenne. 215Mhz-ig sikerült így huzni csak, de csak kisebb még mindig a teljesítmény mintha 250 lenne. Plz segítsetek, valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?
  • zoolee
    #7861
    Próbálj meg 1 másik karit.
    Ha azzal müxik akkor kifingott az MSI.
    Ha a másikkal se müxik akkor vegyél vagy valakitől kérjél el 1 hasonló lapot, mindent pakilj át VGA,CPU,RAM ha müxik akkor alaplap hibás, ha itt is csak 1 cserekarival mixik akkor a VGA és az alaplap is sz@r.
  • Zoli007
    #7860
    Vettem egy MSI NX6600 VTD128 grafkarit hasznaltan. 2 napig mukodott utana egy restartot kovetoen meghalt. Egesz egyszeruen gatolja az alaplapot, meg a POST se megy le. A RAMok voltak tuningolva 900 rol 1000 re. Nem hiszem hogy elegett, mert nem volt emelkedett a homerseklete. Nem ad le jelet semmelyik kimeneten. Valami otlet?
  • zoolee
    #7859
    Tedd fel a k-lite codec et.
  • A33
    #7858
    Köszi szépen! Ez nagyon jó :) és még működött is!

    Már csak a Video problémámra kéne megoldás! :/
  • A33
    #7857
    Hi! Nekem az a problémám lenne,h rákötöttem gépemet TVre.. minden tök klasszul működik, kivétel,h ha filmet nézek azt TVn nem jeleníti meg.
    Erre szeretnék megoldást keresni, esetleg valaki tudna segíteni? Nagyon megköszönném, már órák óta szenvedek vele...

    Club3D GeForce 7600 GS-em van a legújjabb Nvidia driverrel.
  • NeoMaN
    #7856
    Régi drivereknél (még a tnt korszakban) volt gond,a mostaniakat simán rálehet installálni a régire, sőt még fordítva is megy simán.
  • zoolee
    #7855
    SztyupÍÍd!!!XD
    PedÍg egészségesebb ha leszeded mejd utánnarakaod az újat.
  • NeoMaN
    #7854
    Én sose játszom ilyet. Rá az előzőre azt kész.
    :D
  • zoolee
    #7853
    Nem, nemhiszem...
    Az innok ALAPBÓL nagyon melegszenek..
    Amúgy 1 általán nincs meleg.
  • FEEDER360
    #7852
    Köszi a segítséget! akkor a meleg miatt van a vga-val probléma?
  • zoolee
    #7851
    Akkor azt a feltehetőle codegány tápot, nagyon gyorsan hajÍtsd ki a kukába...
    Ha az alkatrészek nagyon melegednek, az lehet a táp miatt is.

    Fogadok, ha megtoldod a géped 1 márkás táppal(400 as chieftech 10500+áfa xal kb 11000), akkor a melegedés is kissebb lesz, és nemlesznek problémák a VGA val.

    A másik pedÍg az, hogy a 6600 GT iszonyatosan "forrófejű", szóval mindenképpen vagyél rá 1 tisztességes hűtőt, én a zalman vf 700 ast javaslom, mert azt tudom, hogy mekkora javulást hoz.(Osztálytársnak is az van, és neki is a melegedés volt az 1 ik problem)
    Szóvalkell 1 táp, följebb Írtam+a Vf700 ami kb 6-7 k...Abból is a sima CU -t vedd mert az al-cu 1 nagy rakat sz@r.

  • FEEDER360
    #7850
    400 watt-os tápom van és melegszik a vga!