425
tapasztalatok, vélemények...
  • The Garrett
    #25
    a fapados járatok milyen géptipussal mennek? Mert az se mind1 hogy csöpög-e a fejed felett a légkondi vagy épp mefázol a félórás úton...
  • Cat #24
    de kell 2 ember, aki a megrendeléseket intézi, kell még néhány, aki a raktározást, belső munkákat szervezi, kell néhány, aki a szállítást (a kaja feltöltése a gépre, takarítás), kell a raktár fenntartási költségét fizetni, kell + személyzet a gépre aki felszolgálja a cuccost, majd utána plusszköltség a takarítás... ha melegétel akkor ezenkívül is még plusz rakat előirásnak meg kell felelni, nem olyan egyszerü ez hidd el
    ráadásul az egész ut max. egy-két óra, minek?
  • I.C.ram
    #23
    Ha belegondolsz egy 100 férőhelyes gépnél 100*60000=6000000, azaz 6 millió forinttal kevesebb egy járat üzemeltetése kb. Ne mondd már, hogy a kaja, főleg nagykerből drágább ennél, se a többi apróság.
  • Dzsini
    #22
    ..ami ugyanúgy megtörténik bármelyik járattal, ami műszaki hiba miatt visszafordul. (skyeurope-nál ez volt az első közel 1 év alatt, a malévnál se fordul elő több ilyen arányaiban)

    és azért olcsóbb, mert rengeteg mindent kispórolnak. pl. a helyettesítő járatot, pl. a kiszolgálást (bár innivalót adtak), pl. az irodákat, és a nemzetközi infrastruktúrát.
  • Cat #21
    http://legitarsasag.lap.hu/

    http://repulojegy.lap.hu/
  • I.C.ram
    #20
    Annyiban jó a fapados járat, hogy versenyhelyzetet teremt. MEg ugye nem lesz agyon tömve cigányokkal a holland járat :)
  • I.C.ram
    #19
    Aha erről tanuskodik az is, hogy a múltkori fapados járat röpke 12 órát késett. Fasza kényelmes lehetett.
  • I.C.ram
    #18
    Arra nem gondolt senki, hogy egy normál járat odavissza kb. 80k forint, ez meg csak 20k. Tehát nem gondoltatok még arra soha, hogy vajon, miért olcsóbb ennyivel?? Én személyszerint nem mennék szívesen fapadossal.
  • Dzsini
    #17
    aki nem bír önmagának egy szendvicset megcsinálni / nem bír ki egy 3órás repcsiutat evés nélkül, az utazzon csak a drága cégekkel. én köszönöm szépen megveszem online a jegyet, nyugiban elmegyek a reptérre, felülök rá, és egy busszal bemegyek a belvárosba. harmadannyiból, mint a nagyreptérre, és harmadannyi ügyintézéssel meg kavarással.
    az átszállás meg - túl sok átszállás egy budapest-london járaton mondjuk nem kell :o)
  • Kata
    #16
    Austrian Airlines. A legfapadosabb légitársaság tán az egész világon... Soha ne utazzatok velük!
  • Taranov
    #15
    Dehogynem.
    A levegőben mindig kapsz kaját normális járaton, szóval itt ezt megspórolják.
    Az is nonszensz, hogy nincsen irodájuk, illetve az is, hogy nincsenek összehangolva a járaton, az átszállás.
    Cserébe kárpótol téged az alacsony ár.
    Mondjuk egy átlagos fapados repülőjegy árából (mondjuk 6000 Ft) Intercityvel Budapestről Borsod megyébe.
  • cyrus #14
    Nem lehet szar, ha belegondolsz, hogy mikor buszon v vonaton utazol, ott sem kapsz külön kaját, meg ienek, csak felülsz és mész....
    Ezeknek szerintem nemis találó név h fapadosak, mert egyáltalán nem azok....
  • Bandew
    #13
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068544973
  • Taranov
    #12
    Nekünk nincs nagy vesztenivalónk...neked sincs sok :D
  • Dzsini
    #11
    nincsenek irodáik a fapadosoknak. pontosan ez a legnagyobb spórolás náluk. neten lehet foglalni jegyet, és ott kell kifizetni. esetleg ha elmész ferihegy1-re, ott van 1 skyeurope ablak 1 mosolygóssal, lehet, hogy ott tudsz valamit intézni... vagy telefonon. van a skyeurope-éknak száma, ha kinézted a pontos időt és helyet, akkor feltelefon őket, és úgy is meg lehet oldani.
    (mellesleg skyeurope, germanwings, snowflake, ryanair...)
  • Botond #10
    germanwings

    nagyon korrekt cég,már többször repültem velük,és semmi gond nem volt,igaz csak német úticélt lehet megcélozni vele
  • PResident Evil
    #9
    az oké csak hol van iroda ? meg net való rendeléshez kell bankkártya...
  • FtranX
    #8
    hát nemtom, hogy megy, de az oldalon azt írják, hogy utazási irodákban lehet helyet foglalni. (az ismerős neten rendelt)
  • PResident Evil
    #7
    oks :)

    de amugy nézem a jegyrendelést... és itt csak bankártyával lehet rendelni... és ha nincs ? :) faszomse megy pestre jegyélrt... vagy hogy vanez ?
  • FtranX
    #6
    rendben. majd szólj, mielőtt utazol és ha majd nem írsz utána, akkor azzal a társasággal nem repülünk.
  • PResident Evil
    #5
    legfeljebb nem fórumozok majd... :)
  • FtranX
    #4
    www.skyeurope.com

    sztem a legbiztosabb, ha kipróbálod, hogy milyen :)
  • PResident Evil
    #3
    nah igen... én is hasonlókat hallottam.... szal nem gáz, és olcsóbban is kijössz... link ? skyeurope.hu ?
  • FtranX
    #2
    Én ugyan még nem repültem ilyen társasággal, de már hallottam pozitív tapasztalatokat velük kapcsolatban. Egy ismerős csaj pl. a SkyEurope-pal repült Londonba. Az útiköltség oda vissza, a reptéri illetékkel együtt mindössze cca 20 KHUF volt. Azt mondta, hogy teljesen korrektek voltak.
  • PResident Evil
    #1
    nah....

    szóval azért nyitottam ezt a topicot, ugyanis nyáron tervbe vettem egy kis európai látogatást, de mivel ezt saját zsebből kell megtennem, (amugy simán Malév báttyával mennék) ezért szeretném ha olyanok leírnák tapasztalaikat, véleményüket, egyes utakról, vagy jobb lenne ha linkeket adnátok egyes cégeről... mert én kerstem ilyeneket de a 'fapados' szóra bejött barkácsboltól, bárpultig minden, csak járatok nem... szóval aki vágja, és használja is ezeket a járatokad, pls írhon...

    thx