3776
  • mukika
    #54
    sztem nem sok. :)
    de viszont ezt a Suzuki utálatot sem tudom megérteni...
  • gercse
    #53
    hát nemtudom japánban hány suzuki szaladgál
  • [Walaki]D`Lair
    #52
    butaság...
  • traXion
    #51
    Pontosítok, van ami magyar gyártmány.
  • traXion
    #50
    Csak magyar gyártmány...
  • traXion
    #49
    Bizony! Mitsubishi powra! :D
  • traXion
    #48
    Így igaz!
  • gercse
    #47
    japán autó a hondátol kezdödik
  • [Walaki]D`Lair
    #46
    Suzuki se egy elromlós autó...hiszen japán a lelkem...
  • gercse
    #45
    Arról az ignisről beszéltek ami a wagoner+ alapjaira épült és hozzá heggesztettek 20 centit a kasznihoz(gratulálok nekik),ja és amelyiknek a karosszériája csak ugy horpadozik össze-vissza,
    Hát kb ennyi,a vvti motoros az jó de a többi az csak "suzuki" marad
  • traXion
    #44
    Hozzád? LOL! Neked kéne felnőni! Egyébként megint személyeskedsz....
  • mukika
    #43
    mert neked nem is akarom, sajnos ismerlek már, hogy ne fárasszam magam veled. Fel kéne nöni....
  • mukika
    #42


  • traXion
    #41
    Még nem bizonyítottad be, hogy nincs igazam gecc, ha bebizonyítanád, akkor lehet, hogy azt mondanám, hogy bocs, igazad van.
  • mukika
    #40
    ez mindent elmond:


    WRC feeling


    Inkább nem írnám most ide azokat a szavakat, amelyek kíséretében remegő lábakkal kiszálltam Szabó Gergőék WRCjéből, miközben Gergő rutinos mosollyal mászott ki a bal1-ből.



    Nem nagyon gondoltam volna, hogy bármikor is sor fog rá kerülni, hogy egy igazi WRC navigátorülésében utazhatok néhány kilométert, sosem tudtam igazán elképzelni, hogy megy egy ilyen: gondoltam, hogy brutális, de nem tudtam mennyire. Most már legalább sejtem…



    A Club Nokia játéka jóvoltából kaptam egy lehetőséget, hogy beüljek a 2003 évi rally.hu közönségdíjas mellé. A számomra nagy eseményre az Eger Rally előtti teszten, csütörtökön került sor. Hogy az előtte este 11-kor elfogyasztott vadpörköltnek, vagy az izgalomnak betudható, nem tudom, de nem nagyon sikerült a teszt előtti éjszakán aludnom. :o)



    Az esemény megszervezésében Kerék Balázs volt nagyon kedvesen segítségemre. A teszt dél körül kezdődött, számunkra már az is érdekes volt, hogy akkor láthattuk először a sárga BOMBA! színekbe öltöztetett Octavia-t. Gergő „lábon” hozta az autót, egy kézifékessel fordult be mellénk, ami valamennyire előre jelezte mit várhatunk a délutántól.



    Amikor megérkezett, beszélgetett-beszélgettünk néhány percet, majd Geri megemlítette, hogy még hidegek a fékek és a gumik, és először néhány bemelegítő kört fog tenni a lezárt szakaszon. Majd egyszer csak rám mutatott, és nekem szegezte a kérdést „Akkor beülsz?” „Be!”. Azt hittem előtte lesz néhány kilométer, amikor barátkozhatok kívülről az autóval, így a meglepetéstől szóhoz sem jutottam, már kötöttek is be. És ami akkor következett…



    Először valóban csak a gumikat melegítettük, számomra már az is elképesztő volt: a folyamatosan négy kerékkel csúszó autóban reménytelenül hánykolódtam a navigátor ülésben :o) Gergő stílusát amúgy sem kell bemutatni, de amíg hidegek voltak a gumik, addig az ő bevallása szerint is nagyon csúszott az autó, a hátulja állandóan előzésbe kezdett, ami a melegedéssel, és némi fékerő elosztó csavargatással alább hagyott.



    A tempó még nem volt annyira brutális, de nagyon tetszett, hogy egy tized másodpercre sem kellett megijednem, mert Gergő végig 100%osan uralta az autót, bár ekkor még sejtettem, hogy távol lehetünk a végsebességtől. Amúgy jó előre kitaláltam, hogy mit fogok majd figyelni az autóban - elvégre ilyen lehetőség nem sokszor adódik – de teljesen elvesztettem a fonalat az első 2-3 km után :o). A civil autós számára elképzelhetetlen sebességen és gyorsuláson túl semmi másra nem tudtam figyelni, csak arra, hogy az autó mennyire nem érzi meg, hogy bemegyünk egy „levág”-ba, vagy nem megyünk be. Persze mindig bementünk!!!



    Amikor az egyik brutális kanyarvétel után nem tudtam magamban tartani elégedettségem, Gergő mosolyogva közölte: „Most már KEZD bemelegedni az autó”. Én azt hittem ez már a vég. Viszont jött az info: akkor a következő körre már bekapcsoljuk az ALS-t! És innen elszabadultak az események. Az szakasz elején a rajtnál gyorsultunk egy durvát, de a többit már nem tudom felidézni. Amikor az autóból kiszálltam, csak akkor raktam össze: semmi mást nem néztem az autóban csak az utat, egy tizedmásodpercre sem néztem le. És itt kell megállapítsam, hogy minden tiszteletem a navigátoroké, mert az ülésbe préselve ilyen sebességnél egy 15km-es gyorson számomra VÉGIGMENNI is lehetetlennek tűnik rosszullét nélkül, ők még az itinert is olvassák, amit egyszerűen nem értem hogy csinálnak.

    Az ultrabrutális utazás végén vigyorogva kikászálódtam a Skoda üléséből, Gergő elmondta, hogy kb. 70%ot autózott a verseny tempóhoz képest, amikor a leggyorsabban mentünk. No comment.

    Nagy-nagy köszönet Kerék Balázsnak, Szabó Gergőnek, és a Nokiának.

    link: Club Nokia

  • traXion
    #39
    A suzuki hányszor romlik el egy évben? És a volga???? :P Egyébként nem fogyasz 30at. Ráadásul a Volgát lehet használni mészárlásokra, autósüldözésekre! Suzukit nem :D
  • mukika
    #38
    hm... trekszájon te megint csak szétoffolod a topicot, és flémelsz. Mondod a magadét, semmi sem érdekel... TÉMA LEZÁRVA!
  • [Walaki]D`Lair
    #37
    Na ezaz...gőzöd nincs mit beszélsz...
  • [Walaki]D`Lair
    #36
    ja, csak amíg a volga fogyaszt 30 litert, a suzuki elmegy 6-7 lityóból...

    amúgy SUZUKI NEM EGYENLŐ SWIFT EZT TANULJUK MEG! AZ ÚJ IGNIS IGENIS KULTÚRÁLT AUTÓ!
  • traXion
    #35
    Nem ültem egy Suzukiban, elég ha az utcáról benézek egy parkoló Suzukiba...
  • traXion
    #34
    aóembereket -> ?

    Mért szar? Már elmondtam, de mégyeszer szedjük össze a gy.k.:
    - Interior design = 0, fostalicska műanyag
    - Karoszéria = 1 ujjal benyomom
    - Motorja lehet jó bárminek.

    Az átlag magyar embernek lehet, hogy kurvára megfelel, de így sosem fog emelkedni a színvonal, ha még ez a generáció is így áll hozzá, hogy "jó lesz a Suzuki nekem..."

    Inkább egy lada... Mondjuk a Volga jobb! Ja, tényleg én ültem eredeti orosz Volga taxiban! Na az igen! Az való a rallyra gecc! :)
  • mukika
    #33
    Utálom az ilyen aóembereket, Suzuki ááá szar autó!!! DE miért szar??? négy kereke van stb... és szerintem egy átlag magyar embernek kurvára megfelel!!!!

    Hm... Biztos te is olyan leszel lesz egy szakadt ladád, de egy embléma azért lesz rajta. Egy kisfiú lehugyoz egy Suzuki jelet. SZámalmas....
  • mukika
    #32
    már megint félrebeszélsz!
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    Dehogy igénytelenség...ültél már Ignis-ben? teljesen kultúrált autó...
  • traXion
    #30
    Azért nem jó hosszú távon, mert egy igénytelenség az egész.

    Ez van. Ez az igazság, nem kell kertelni.
  • [Walaki]D`Lair
    #29
    Dehogynem jó! Keveset fogyaszt, viszonylag kicsi (4 méter) szal városba ideális...

    Ezt mondjuk nagyon lekezelően mondtad, márpedig magyarország lakosságának nagy része nem engedheti meg más autómárkák vásárlását bármennyire akarja...
  • traXion
    #28
    Vezetni tanulni lehet azon is (bár én nem szeretnék! :)) De utcai használatra, hosszú távon, nem jó!

    egy trabant vagy wartburg után nagyonis jó autó az! - Ezért mondtam, hogy azoknak az embereknek való, akik nem tudnak normális autot venni.
  • [Walaki]D`Lair
    #27
    Na ez a baj...egy trabant vagy wartburg után nagyonis jó autó az! Én suzukin tanultam vezetni, és szerintem nincs vele az égvilágon semmi baj,pedig azóta vezettem egy pár autót...
  • traXion
    #26
    És bocs, hogy nem emléxem a Fiat típusára, de akkor nagyon kicsi voltam. :)
  • traXion
    #25
    Volt régen ilyen kis Fiat, NAGYON RÉGI fiat. Na az...

    Suzukiba elvből nem ülök bele.
  • [Walaki]D`Lair
    #24
    A: Hányok tőle, hogy tele van a fórum magadfajta emberkékkel, akik ugyan még nem ültek Szuzukiban, de azért szidják...mi volt a legszarabb autó amiben ültél???
  • traXion
    #23
    A; Baszottul utálom a Suzukit. Hányok tőle, utálom, hogy minden 3. auto Suzuki az utakon.
    B; Annyira vagyok homokos, mint te cigány.
    C; Sosem szedtem semmit.
  • [Walaki]D`Lair
    #22
    Mert amit mondasz azon egyrészt látszik, hogy suzukit még csak messziről láttál, másrészt menj te csak a gyúrós-homokos-szteroidos topikba, az való neked...
  • gercse
    #21
    utálom a subarut.

    Peugeot mindörökké!!
  • traXion
    #20
    Miből következtetsz erre? :)
  • [Walaki]D`Lair
    #19
    SUBARU POWER!!!!
  • gercse
    #18
    Írtok majd a wrc-ről is engem az érdékel.

    Hajrá Rovanpera!!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #17
    Ha nem értesz hozzá kérlek ne látogasd a topikot jó?
  • traXion
    #16
    Az első kanyarban szétesik... A Suzukit azoknak az embereknek gyártják, akik nem tudnak normális autot venni. Suzuki motorban jó, de autóban nem. Karosszéria és a belső egyszerűen undormány.
    Rallyba is azért veszik, mert olcsó, és olcsó fenntartani...
  • [Walaki]D`Lair
    #15
    szerintem állati jól néz ki...:)