3780
  • maffioso
    #1298
    csilivili de még a saját lelkem is kitaposom:D
  • SimaSuna #1297
    bazz de most jólnézki meg csillivilli vagy bazmeg kinéz ahogy kinéz de a lelkét kitaposom a pedálból?..
  • bosco05 #1296
    jó de az kit érdekel? szép a kocsija, szimpatikusak a szponzorai, amerikai, mi kell még? istenem hova fajul ez a világ, ha a színes autó nem gyors akkor már nem is jaú??
  • SimaSuna #1295
    rallye tudása meg 0? :)
  • bosco05 #1294
    pedig milyen jól megy már egyenesbe! meg szép a kocsija is :)
  • maffioso
    #1293
    engem ken még mindig nem győzött meg, raikönnen viszont nagyon is
  • bosco05 #1292
    Kanyarban is meg fogja nézni az autót, vagy elég csak az egyenes? :D:D:D
  • pajti
    #1291
  • desigo
    #1290
    A csapat menedzsere, Benoit Nogier is elégedett volt a finn pilóta szereplésével. "Kimi hamar maga mögött tudta a hibát és befejezte ezt a nehéz ralit. A verseny során olyan gyorsan javítani tudott, mint Dani."


  • Black Ghost
    #1289
    Prokop Fiestája



  • Black Ghost
    #1288
    Gyári Subarut tesztelt Turán Frici

    Turán Frigyes mérlegel. A lehetõ legtöbb versenygépet kipróbálja, hogy azután a tapasztalatait összegezve eldönthesse, milyen autóval vág neki a rali országos bajnoki sorozatnak. A Synergon Turán Motorsport versenyzõje legutóbb a Prodrive-nál, vagyis a gyári Subaru-csapatnál vendégeskedett Angliában, ahol az új N-csoportos versenygépet (N2010) tesztelte.



    - Hogy kerültél a Prodrive-hoz?

    - Az összes lehetõséget meg akartam nézni, s Leitgeb Jánosnak köszönhetõen, meghívtak egy tesztre. Jópofa volt, félig-meddig olyan, mintha gyári versenyzõ lennék. Odahoztak egy tökéletesen felkészített versenyautót, beállítottuk az ülést és már mehettünk is.

    - Milyen idõ volt?

    - Havas-latyakos, tehát nem éppen ideális a tesztre, de az elsõ benyomást megszerezhettem. Arra jutottam, hogy az autó egyáltalán nem hasonlít arra, amit eddig N-csoportosként próbáltam, inkább a korábbi A-s Mitsubishimmel tudtam párhuzamba állítani a karakterisztikáját. Persze, motorerõben nem olyan, de az 580 Nm-es nyomaték elég komollyá teszi.

    - Hogy zajlott maga a teszt?

    - Percre pontosan megjelentek az elõre egyeztetett idõpontban, s lehetett menni körülbelül tizenöt-húsz percet az autóval, miközben a tesztpilóta ott ült mellettem és folyamatosan próbált tanácsokkal ellátni. Már eleve jó hangulatban érkeztünk meg a Birminghami Autoshow-ról, az értékes tapasztalatok pedig csak növelték az elégedettséget.

    - Ezek szerint meggyõzött az autó?

    - Meggyõzõ volt, az tény és most azt próbáljuk kitalálni, vajon mennyi esélye lenne itthon a Super2000-esekkel szemben. Szerintem száraz aszfalton valószínûleg elmarad mögöttük, de murván és vizes aszfalton jobbnak kell lennie. A végsõ döntést azonban még nem hoztuk meg, elõtte kipróbáljuk az Evo10-es Mitsubishit és egy S2000-est is, hogy legyen összehasonlítási alapunk. Azután összevetjük az árakat és a tapasztalatokat...

    - Szentségtörés az anyagiakról kérdezni?

    - Dehogyis! Az S2000-es egyértelmûen többe kerül - majdnem annyiba, mint egy WRC. Igen ám, de az N-essel nem biztos, hogy lehet bajnoki címet szerezni, márpedig nekünk az lenne a célunk, hogy azért küzdjünk. Szóval nehéz helyzet. Ráadásul, ha az N-est választjuk, valószínûleg el tudunk indulni két-három-négy külföldi futamon is, ami pedig nagyon motivál.



    - Milyen versenyekrõl lenne szó?

    - Van egy ajánlatunk a Bozian-csapattól, hogy esetleg próbáljuk ki magunkat WRC-vel a világbajnokságon, de annak azért kevés a realitása. Valószínûbb, hogy N-csoportos autóval megyünk egy-két vb-futamot, esetleg IRC-viadalt. De bármennyire is vonzanak a külföldi megméretések, a hazaiak legalább annyira, hiszen itthon is nagyon szeretünk versenyezni.

    - Kihívást jelent, hogy az új szabályoknak köszönhetõen valószínûleg jóval kiegyensúlyozottabb lesz a mezõny, több lesz a gyõzelemre esélyes páros?

    - A sok jó ellenfél mindig motiváló. Nekünk WRC-pilótáknak szerintem azt kellett elfogadni - ami nem volt könnyû -, hogy egy olyan autóval kell mérkõznünk ezentúl, amellyel nincs tapasztalatunk. Nem is a vezetéstechnikára gondolok itt, hanem inkább arra, hogy ha bérelt autóval versenyzünk, el kell fogadnunk az autó teljesítményét és kevesebb idõt tudunk fordítani a tesztelésekre is. No meg aztán az is fontos, hogy a technikai bizottság a sarkára álljon, hogy tényleg betartassa a szabályokat mindenkivel, hogy ne lehessen ügyeskedni. Mert akkor és csakis akkor bizonyul majd jó döntésnek ez a szabályváltoztatás. Akkor komoly harcokra számíthatunk a futamokon és ebbõl a nézõk fognak a legtöbbet profitálni.

    Synergon Turán Motorsport
  • desigo
    #1287
    good luck
  • Black Ghost
    #1286


  • Black Ghost
    #1285
    Ilyen volt - ilyen lett

    A Prodrive mûhelyében újjászületett a Korda Racing tavaly augusztusi Mecsek Rallyn megsemmisült Subaru Impreza S12B WRC-je.




  • maffioso
    #1284
    elég ügyesnek tünik, kiváncsi vagyok mit hoz össze majd a bajnokságban
  • desigo
    #1283
    Kimi Raikkönen testing Citroen C4 in Finland


  • Black Ghost
    #1282
    Csak egyéniben indul Ken Block a vb-n

    Első évében nem nevez a gyártók világbajnokságára a Monster World Rally Team, hanem kizárólag Ken Block egyéni szereplésére koncentrál.

    Az amerikai kaszkadőr volánzsonglőr és internetsztár az idén hét futamon áll rajthoz egy 2009-es Ford Focus WRC-vel. Programja Mexikóban kezdődik, majd a Török, a Portugál, a Deutschland, a Francia, a Catalunya és a Wales Ralikon áll rajthoz.

    Valószínűleg csapatában fog dolgozni a Subaru egykori gyári versenyzője, Chris Atkinson is, aki szaktanácsadó és murvakém lesz. A tervek szerint az ausztrál 2011-ben versenyzőként is csatlakozna a csapathoz.

    formula.hu
  • Black Ghost
    #1281
    Azt tudtátok hogy Kopecky tavalyi IRC-s kocsiját kapják meg?

  • pajti
    #1280
    Azt sajnálom azért hogy Monte Carloban nem mennek WRC-k. :(
    Lassan vége is az IRC közvetítésnek, Wittmann jól odacsapta...
  • Smici1985
    #1279
    Herczigék Skoda Fabia S2000-el indulnak. De király.
  • desigo
    #1278
    Sebastien Ogier kicsúszott Monte Carlóban, mert havat szórtak autója elé. Sokat veszített, nagyon ideges lett.
  • desigo
    #1277
    enjoy
  • Black Ghost
    #1276
    Eurosport élő közvetítés: Monte-Carlo !
  • Black Ghost
    #1275
    Hirvonen ütközött a tréningen

    Kisebb baleset hátráltatta Mikko Hirvonent a Monte-Carlo Rali hétfői tréningjén, amikor egy utcai autóssal ütközött.

    A baleset a hírek szerint nem Hirvonen hibája volt, és személyi sérülés nem történt, mindössze a Ford-csapat tréningautója és a másik autó sérült meg.
  • Black Ghost
    #1274
    Raikkönen testvérével áll rajthoz az Arcticon

    A Citroen WRC-vel bemutatkozó Kimi Raikkönen testvére, Rami Raikkönen is rajhoz áll a jövõ heti Arctic Rallyn. Kovalainen nem lesz ott a rajtnál, Mika Salo viszont igen.



    Kimi egy évvel idõsebb bátyja, Rami Raikkönen a Forma 1-es világbajnok öccsétõl kapott autóval, a Tommi Makinen Racing által felkészített Fiat Grande Punto S2000-el áll rajthoz a havas versenyen, a Raikkönen szülõknek így egy versenyen két fiukért kell izgulniunk. Bár Ramiról eddig keveset, vagy szinte semmit nem hallottunk, nem árt ról tudni, hogy komoly ralis múlttal bír, finn junior bajnoki címet is szerzett, de szerepelt a finn a Formula 3-as bajnokságban is.

    A finn bajnoki mezõnyre idén sem lehet panasz, bár a nevezési listán még nem szerepel a bajnoki cím védõje, Jari Ketomaa neve. Juha Salo és Kosti Katajamaki idén egy EVO X-es Mitsubishivel száguld, a Mitsubishi csapat korábbi gyári versenyzõje, Kristian Solberg egy Subarut, a 2008-as román bajnok Jarkko Miettinen pedig egy Szuper 2000-es Fabiát hajt a szezonnyitó versenyen.

    Raikkönen mellett szeretett volna rajthoz állni az Arcticon a Lotus F1-es csapatának versenyzõje, Heikki Kovalainen is, azonban új csapatával való ismerkedés mellett erre már nem maradt ideje. Ott lesz viszont a szintén F1-es múlttal bíró, a BAR, a Ferrari és a Toyota csapat korábbi versenyzõje, Mika Salo, aki az Arctic Rallyt egy R2-es egy Ford Fiesta volánjál szeretné teljesíteni.

    Raikkönen legnagyobb ellenfele a versenyen a Citroen elsõ számú csapatának spanyol versenyzõje, Dani Sordó lehet, aki Kimihez hasonlóan egy Citroen C4 WRC-vel érkezik Rovaniemibe.

    A futamon rajthoz áll két magyar pilóta is, Pénzes Zsolt és Szabó Zoltán egy-egy EVO IX-e
  • SimaSuna #1273
    Április 23-25 17. Miskolc Rally Miskolc ORB-R2-HIS aszfalt

    remélem hívnak dolgozni :)
  • maffioso
    #1272
    de hirek szállingoztak rola, prologon is hallottam már h nemzetközivé akarják tenni, és hivatalos támogato is az allianz mecsek rally az irc-nek
  • Black Ghost
    #1271
    IRC ?
  • Smicy2
    #1270
    eddig se volt úgy
    csak terv volt
  • maffioso
    #1269
    hát basszátok meg ugy volt h idén irc lesz a mecsekrally, erre egyáltalán semmi hir rola...mérges vagyok azért
  • Black Ghost
    #1268
    ORB 2010 Naptár

    Március 26-28 Start Autó Rallye Eger ORB-R2-HIS aszfalt

    Április 23-25 17. Miskolc Rally Miskolc ORB-R2-HIS aszfalt

    Május 21-23 Salgó-Gemer Rally ORB-R2-HIS aszfalt

    Június 18-19 Szombathely Rallye 2010 ORB-R2-HIS murva

    Július 16-18 Veszprém Rallye ORB-R2 murva

    Augusztus 19-20 7.Borsod Rally ORB-R2 murva

    Szeptember 25-26 Baranya Kupa, Komló - Rallye2 R2-HIS aszfalt

    Október 15-17 43. Allianz Hungária Rallye, Pécs ZT-ORB-HISEB aszfalt
  • Black Ghost
    #1267
    Nem változtat tavalyi felállásán a Red Bull kisebbik csapata, 2010-ben is a Svéd Patrik Sandell- Emil Axelsson - Skoda Fabia S2000 alkotja a csapatot.



    Mint ahogy az összetétel úgy a célkitűzés sem változik, Sandellék elsődleges célja a 2010-es Világbajnoki Cím megszerzése. Az autót továbbra is Raimund Baumschlager csapata bocsájtja rendelkezésre, a változás mindössze annyi, hogy idén immár az FIA vadonatúj bajnokságában, a Szuper 2000 es autóknak kiírt sorozatban, az S2000 Kupában fognak versenyezni.

    Az osztrák energiaital gyártó népes csapattal vág neki a Rally VB 2010-es szezonjának, a Citroen gyári alakulata mellett egy saját C4 WRC-t is harcba küldenek, fedélzeten az egykori F1-es Világbajnok Kimi Raikkönennel.

    A Red Bull mellett a norvég Eyvind Brynildsen is Skodával vág neki az S2000-es Világkupa küzdelmeinek, a legnépesebb tábort eddig a Ford tudhatja magáénak.

    A Red Bull S2000-es csapat 2010-es programja:
    Február 12-14 - Svédország
    Április 2-4 - Jordánia
    Május 7-9 - Új-Zéland
    Július 30-Augusztus 1 - Finnország
    Augusztus 20-22 - Németország
    Október 1-3 - Franciaország
    November 12-14 - Nagy-Britannia
  • Black Ghost
    #1266
    Hivatalos, Ken Block Forddal a vb-n!
  • maffioso
    #1265
    Bocs a négyes posztér de hozzáakartam füzni csak elfelejtettem, hogy számomra csak egy nagy amerikai rallis volt, aki sajnos agyrákban meghalt, tök véletlen ő is hatcsillagos volt:)
    na de ő tényleg letett valamit az asztalra
  • maffioso
    #1264
    bocs a tripla posztért de ahogy nézem idén még csak amerikában nyomja majd forddal
  • maffioso
    #1263
    és jol is hittem
  • maffioso
    #1262
    miért irjátok ugy h Pestrana?? olyan zavaró
    de én amugy azt hittem h már 2010től bent lesz block a mezőnyben
  • Ulvar
    #1261
    Ebből egyre tudom mondani hogy jogos. A Grönholmos esetre emlékszem ott tényleg nagyot bakizott úgy mint anno Németországban amikor elbambult...

    A Loebös esetnél Aqua Plaining hatás...fékezett ott volt egy tócsa, a másodiknál olyan tempoval ment hogy azt se láttam merre megy...az az igazság hogy a tempó és az időjárási különbségek miatt buktak ekkorákat, de ez alól a Grönholmos volt a kivétel...ott ő maga is bevallotta. De majd minden kiderül, de majd megnézem. Ja még valami
    :). Amcsi Földön mit csinált a Skót :).
  • spiczi91
    #1260
    D ezek tolták is neki, míg az amcsis videóknál csak Pastrana-nak volt egy olyan esése, ami tényleg tempó volt, megpróbálta nem jött össze.
  • bosco05 #1259
    Jah ezekbe vannak durvák, bár nagy része vizes aszfalton van, pl amikor Loeb elviszi a lassítót (ott nem kicsit volt sok neki :D) és szerintem a tempó is lényegesen nagyobb /90%-a az eseteknek azért crash, a maradéknál meg túl szűken akartak menni :) /, bár van egy két lassabb eset is/, ráadásul nem is mind a top pilóták vannak az összefoglalós videóban. Ezzel szemben az amcsiban inkább a rossz ívválasztás a bukta oka, még lassú tempónál is, bár van egy két sokalás benne. No mind1 2011-ben meglátjuk. Amúgy amikor szakasz után Loeb összement csapattársával, az egy baromi nagy szervezési hiba volt.