301
Memória hiba
  • Mor3llo
    #301
  • gforce9
    #300
    Üdv!

    Ha a bios frissítés megvolt és az új rammal úgy sem megy, akkor egy ramtesztet futtass le. 99% hogy hibát fogsz találni, mehet a ram garba és cserének bótold le hogy másfajtát adjanak. De a legjobb megoldás az lenne, ha eladnád a régit és vennél 2db ugyanolyat. Mert hiába kingmax-kingmax azon belül is van sokfajta, aztán az, hogy párban tud e menni 2 különböző tipus az lutri. Általában szokott, de van úgy hogy nem. A dual channel neccesebb, ott én már nem is próbálkoznék 2 különböző típussal. Amúgy is elenyésző a különbség. Észre sem veszed. Szóval ramteszt, garcsere.

    Egyébként lehet csak a te alaplapodban hibázik a ram, de egy normális kereskedő kicseréli akkor is.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.05.18. 16:22:31
  • Mor3llo
    #299
    Sziasztok!

    Először is a gép: alaplap: ASUS P7H55-M LX
    VGA: Radeon HD6750
    Core i3-550, 3,2 Ghz
    Ram: Kingmax 4GB DDR3 1333Mhz (FLFF65F-C8KF9)
    Windows7 x64
    Az alaplapom elviekben támogatja a dual-channel ramkezelést 8GB-ig, ezért vettem ma egy ugyanilyen Kingmax 4GB DDR3 1333Mhz-et. A probléma: 2x4-gyel még a BIOSig sem jut el
    Ha csak az új 4Gb-ot rakom bele, a Windows betöltésnél indul újra.
    Ha a régit, semmi baja nincsen.
    Annyit tudni kell még, hogy a régin 2 oldalon vannak chipek, az újon csak az egyik oldalon. BIOS-t frissítettem az utolsó verzióra (2012/06).

    Mi lehet a probléma, tehetek-e ellene valamit, vagy szépen befürödtem? Előre is köszi!
  • bajgunar
    #298
    A feszültségek is ha lehet eggyezzenek. Mert a Geil szeret pl kissé több feszt enni. Főleg, hogy 1600-as. A másik kevesebb fesszel megy, de csak 1333 -on. Így a geil órajelét és a feszt is lejjebb kéne vegye az 1333-ra. (mivel az 1333-at nehézkes lenne 1600-ra ornázni). Aztán mivel külön csatornákon nem tud a lap feszt állítgatni (csak egyszerre az összes modulét), így nemigen fog neki menni.
    x64-et meg írja, de ezt már gondolom vágja ő is, hogy x86 nem kezel csak 3 Gb-ot.
  • hiper KOCKA
    #297
    Hát persze hogy nem jó ha két különböző ramot pakolsz bele. Ugyanolyan legyen mindkettő és azonos mhz-en fusson.
  • alyr2
    #296
    32 bites windows csak 4 gigaig hasznal ramot! ami a folott van az "kuka"! Telepits 64 bites windozt akkor mind a 8 giga meglesz
  • Hunfiu12
    #295
    Sziasztok az lenne a probléma, hogy először 4GB ram volt a gépemben de még a nyár végén vettem bele még 4GB-ot és mostanság felfigyeltem rá hogy egy program valamiért csak 3.95GB-ot tud használni addig addig keresgéltem míg rájöttem, hogy maga a Windows is azt írja, hogy "Telepített memória(RAM): 8.00GB (3,95 használható)"
    Na neki is álltam nyomozni a bios érzékeli mind 2 ram-ot ki is írja mind2-nek az adatait stb de viszont a totalmemory-nál azt írja hogy 4GB. De amikor indul a gép és ki írja a procit, vinyót, stb. ott meg 8GB-t ír.
    Na ezek után gondoltam picit játszok a ram-okkal:
    Tehát az alaplapon adott 2 foglalat nevezzük őket A-nak és B-nek és van két ram ezek legyenek 1 és 2.
    Az A foglalatban van az 1-es ram, a B foglalatban van a 2-es ram: gép indul ahogy feljebb le írtam.
    Az A foglalatban van az 1-es ram, B foglalat üres: gép indul 4GB rammal.
    Az A foglalatban van a 2-es ram, B foglalat üres: gép indul 4GB rammal.
    A B foglalatban van az 1-es ram, A foglalat üres: gép indul szokásos sípszó nincs sötétség.
    A B foglalatban van a 2-es ram, A foglalat üres: gép indul szokásos sípszó nincs sötétség.
    Szétszedtem a gépet mind 2 foglalatot kipucoltam ram-okat is a processzor foglalatot is egyszóval mindent..
    De a hiba mard..
    Frissítettem minden drivereket, biost, stb..
    A hiba még mindig marad..
    Én ebből azt szűrtem le hogy az a fránya B foglalat gázos remélem hogy itt választ kapok arra hogy igazam van és mehetek a boltba vagy talán van valami megoldás..
    Utólag a gép paraméterei ha esetleg valami nem passzolna valamihez:
    OS: Windows 7 Ultimate x64
    CPU: AMD A8-5600K
    ALAPLAP: ASUS F2A55-M LE
    RAM1: samsung(nemtudni hogy mi de 4GB és 1333MHZ)
    RAM2: Geil BlackDragon 4GB 1600MHZ
  • rvn
    #294
    Nekem is volt ilyen lapom, és valami olyasmi korlátozás rémlik, hogy a 4 slotot csak akkor tudja használni ha a memóriák egyoldalasak.

    Meg is van a link.
  • alyr2
    #293
    Igen a méretuk nem stimmel es igy nem indul. nekem is volt igy! ha 4 memoria helyed van akkor a 2giga+1 mukodni fog ha nem a 2 gigas parjaba teszed az 1 gigast.
  • tomi161996
    #292
    Helló !
    A számítógépemben 2GB Ram van (2x1GB DDR2 800mhz) és szerettem volna kicsit feljebb vinni. A futár ma hozta meg a memóriát (2GB DDR2 800mhz) de mikor beleteszem a gépbe, nem indul el... próbálkoztam, hogy kivettem 1GB ramot és csak a 2+1GB maradt benne és úgy meg elindul... visszatettem másik foglalatba a kivett 1GB ramot és megint nem indult...
    Már jó előre utánanéztem az alaplapom paramétereinek és 4GB ramot tud kezelni, x64-en is. Egyébként mindegyik ram márkája megegyezik! Esetleg probléma lehet, hogy 2GB-os a ram? Tehát hogy nem 2db 1gb-os? A válaszokat előre is köszönöm!

    Vasam adatai:
    Alaplap: GIGABYTE GA-P31-DS3L
  • kisviku
    #291
    Ötlet:

    Nézd meg van-e az alaplapodhoz BIOS frissítés.Általában orvosolják a RAM kompatibilitási hibákat.
    Ezenkívül nézd meg, mi van ha felcseréled őket fizikailag.Nekem 2 db 4Gb-s és 2 db 2Gb-és Kingston HyperX-em van és ramteszter hibát jelzett folyamatosan, pedig gyártási és típusszámra is ugyanazok a modulok.
    Aztán felcseréltem a sorrendet a foglalatban (de ugyanúgy párban voltak), aztán megjavult...
    A windows meg 64bit-től érzékeli,ha 4 vagy annál több giga ramod van,egyébként csak 3-at lát.
    Remélem segítettem.
  • Legvar
    #290
    Sziasztok.
    problémám a következő: adott négy darab 1 gigás ddr2 1066mhz ram (Black Dragon 2GB DDR2 1066MHz Geil ) az alaplap pedig asus P5KPL http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPL/#specifications

    és sehogy nem akarja felismerni a 4 gigát csak a 3at ha bent van mind a négy modul akkor nem indul el a gép de nem is sípol mikor rosszak benne a ramok hanem csak szimplán fekete képernyő és még a biosig sem jut el.
    a slot és a ram biztos jó végigpróbálgattam.
    köszönöm
    üdv.
  • Zsolt01
    #289
    32 bites XP minden memóriával együtt (pl. videokártya memória) 4 Giga összesen amit kezel.
    64 bites XP-nél lehet csak több.
  • Sippie
    #288
    Üdv!
    Windows XP SP3 32bit-es oprendszeres gépemen eddig 2 giga RAM volt. Tegnap beleraktam még kettőt, szóval fizikailag van 4 giga RAM-om, de néhány PC elemző program csak 3,3 giga RAM-ot jelez. Ez az XP miatt van, hogy maximum annyit képes látni a 4-ből? Vezérlőpult, rendszer beállításnál is 3,25 Giga memóriát ír ki. CPU-Z viszont méretre kiírja hogy 4096MB ram van a gépben.
    Csak azért érdekelne hogy a Windows a gázos, vagy a vásárolt RAM okozhatja?
    Tudom egyszerűbb lenne szétszedni a gépet, kipróbálni csak a 2 vásárolt rammal, de macerás kivenni a helyéről, ezért egyszerűbb ha valaki megmondja aki ért hozzá :)
  • mester1987
    #287
    Tudtok Windowsra RAM tesztelőt, ami nem feltétlen BOOT idejű?
    Memtest86/Memtest86+ szeritnetek jó? Linkelnétek egy frisset, ami Windowson is diagszotizálható BOOT nélkül?

    Köszi szépen.
  • suba53
    #286
    Nincs ebben semmi meglepő. Mivel az AUTO mód csak arra tud támaszkodni ami az SPD chipbe be van égetve, ott pedig nem szerepel az 1066-os mód, ezért ezt bizony kézzel kell.

    És ha megnézed, a Kingmax adatlapon a modul tápfeszültségénél az 1066 MHz mellett nem fix 1,8V-ot ad meg, ami a JEDEC szabvány, hanem egy 1,8-2,1V tartományt, még az is lehet, hogy a tápfeszt is emelned kell ezen tartományon belül, hogy stabil legyen.

    Valószínűleg ezért is nem vasalták be az időzítési táblázatba, mert oda csak azok az értékek írhatóak be, amik szabványosak, és minden körülmény esetén biztosítják a stabil működést. Márpedig egy 2,1V-os ram feszültség nem szabvány, hanem tuning kategória.

    Ha bizonytalan vagy a BIOS matatásában, akkor hagyd nyugodtan 800MHz-en, az a pár százalék többlet, amit a magasabb RAM freki jelent nem fog hiányozni.
  • H3nG
    #285
    Kingmax
    Itt néztem hogy az 1066hoz
    CL: 667MHz / 800MHz: 5
    1066MHz: 6
    hoz cl 6-ot ír. De ilyenhez még sose nyúltam. És meglepne ha nekem kéne ezeket kézzel állítani o.O
  • suba53
    #284
    Az időzítésekre gondolsz? Azokat hagyd nyugodtan AUTO módban, ha csak nincs a modulokról olyan doksid, ami az 1066-os üzemmódhoz megadja az értékeket.
  • suba53
    #283
    A manual szerint a következőket választhatnád:

    AUTO, 533MHz, 639MHz, 667MHz, 709MHz, 800MHz, 852MHz, 887MHz, 1066MHz,

    De valószínű, hogy mivel említetted, hogy tuningolva van, a növelt FSB miatt más számértékek adódhatnak, mert a memória frekiket az FSB-ből állítja elő a vezérlő, fix osztásarányokkal.

    Nem minden BIOS-ban, és alaplapon lehet az FSB, és a memória frekiket egymástól függetlenül állítani.

    Állítsd vissza az FSB-t gyári értékre, és ellenőrizd, hogy akkor milyen memória frekvenciák adódnak.
  • H3nG
    #282
    és hogy pontosan miket kell beállítanom jedec nél :D nem akarom tul feszelni vagy valami :D
  • H3nG
    #281
    biosban pontosan mit kéne állítanom mert ott csak egy memoria frekvenciá látok de ott 800-960-1001-etc van 1066 nincs
  • suba53
    #280
    Szia!

    Az attól függ, hogy mennyi memória van a gépedben. Van egy csomó komponense, szolgáltatása az oprendszernek, ami alapból betöltődik a memóriába indulás után, a fizikai ram mennyiégétől függetlenül.

    Az XP elmegy 512MB rammal, de igazán jól 1GB rammal érzi magát.
    A WIN7 hez meg minimum 2GB ramot ajánlanak, de 3-4 GB mellett az igazi.
  • cargame
    #279
    Mennyi az optimalis memoria kihasznaltsag, ugy h kozben semmi program, bongeszo nincs megnyitva. Csak ugy siman alapjaratban. 70 % normalis? Es ha megnyitom a bongeszot vagy barmi mast akkor felmegy 98 ra.
  • suba53
    #278
    Szia!

    Sok modul van úgy gyártva, hogy az időzítési táblázataiban, amiket a modulon levő kis flash chipben tárol, nem szerepel minden üzemmód, csak a JEDEC szabványos értékei.

    Ilyen pl a kingston DDR2 800-as család 4-4-4-12@400MHz es időzítésű modulja is. Azt is csak manuális beállításokkal lehet az adott üzemmódra beállítani.

    Valószínűleg nálad is ez a helyzet, mert a felsorolt időzítési táblázatban nem szerepel az 1066-os üzemmódnak megfelelő 533MHz érték.

    Így az automatikus felismerés, ami ezeket az adatokat veszi alapul, csak az ott elérhető maximumot tudja beállítani.
    Manuálisan kell az adott üzemmódot beállítanod a BIOS-ban.
  • H3nG
    #277


    Két kép talán segít :)
  • H3nG
    #276
    Sziasztok,
    Az lenne a problémám hogy van 4 db
    Kingmax KLED48F-A8KI5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    Egy Asus P5QL Pro (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)-ban.
    Az a gondom hogy elvileg ezek a memoriák 1066-osak nem értem miért 800asnak ismeri fel őket az alaplap is ismeri az 1066-oskat. Auto felismerésen van biosban.(a gépbe amugy egy q6600-os van kicsit huzva 300-as fsb re).
    Előre is köszönöm a segítséget
  • Toto652
    #275
    Azt mondták, hogy egy ilyen régi gépnél már tökmindegy, hogy mi a helyzet a RAMokkal... végül is igazuk van... hamarosan úgy is beruházok végre egy újra... kicsit könnyebb lesz egy 7 éves gép után egy erősebbel dolgozni :)
  • Toto652
    #274
    Már rajta vagyunk az ügyön... :)
    írtak megoldást, de az nekem magas... BIOS reset, jumper, kisütés anyámkínja...
    Ezek azt hiszik nagyon értek hozzá
    Közben behalt a PC speaker is, mert már próbáltam azzal is :P
  • Zsolt01
    #273
    pcwörd segélyvonal, ott nem válaszolnak neked, hát régebben ott volt élet és mindig válaszoltak.

    Itt próbálkozz:
    http://pcforum.hu/tudastar/
  • Toto652
    #272
    Köszönöm... ott nem is hajlandóak válaszolni :D
  • Zsolt01
    #271
    Nem vágom igazán a bios-ba duál beállítást, csak említettem, hogy hátha van valami ott.
    Ha jól tudom, igazából magától kéne felismernie a foglalatokba elhelyezéskor.

    próbálj máshol érdeklődni, pcwörd segélyvonal pl.
  • Toto652
    #270
    Váltogattam a foglalatokat is... ez megzakkant!
    A Biosban hol tudnám bütykölni?
    Az első menüben ugye fel van sorolva a konfiguráció, ott is írja, hogy Single chanel, de nem lehet az időn és dátumon kívül semmit sem állítani.
  • Zsolt01
    #269
    Számítástechnikába vannak érdekes dolgok ....

    Pl.: Nálam 1 Gigás Ram Mem teszt hibásnak írta, bevizsgáltattam garanciásan Pesten, jónak mondták, máshoz elvittem jó volt.
    Másik Táp és most egy ideje jónak tűnik. De hogy egy gyengülő Táp miatt Ram hülyüljön meg, érdekes!

    Gondolom kipróbáltad a másik páros Ram foglalatba is. BIOS beállításba valami talán ...
    Más tippem nincs.
  • Toto652
    #268
    Üdv!
    Memteszt futott egy két hete... minden jó!
    Az elemes trükköt megpróbáltam sikertelenül.

    Előfordulhat, hogy csak "megunta" a Dual chanelt?
    Volt már ilyesmi, igaz az nem RAM volt...
  • Zsolt01
    #267
    Tehát volt amikor jó volt így, csak mostanra már nem !?

    Tipp:
    Próbáld meg Alaplap kiütése / nullázás / reset!
    Pl.: Áramtalanítás gép, Alaplapi elem (nagy lapos kör elem alaplapon) kivenni 1-2 percre. Majd vissza.
    Vagy
    Egyik RAM meghibásodott volna, Mem teszt.
  • Toto652
    #266
    Szia! Elírtam -.- AsRock P4V88
    4 RAM-nak van neki hely, két fekete színű és két kék, ha egyforma színűbe rakok két egyforma RAM-ot, akkor fut Dualban... pontosan ezért vettem bele még egy 512-est még régebben.
    Csak ez a kettő van, és biztos, hogy egyformák, még valamikor működött, Dual Chanelt írt betöltéskor.
  • Zsolt01
    #265
    Hát!
    Jól írtad be alaplapod pontos nevét? Mert így Én nem találtam.
    Alaplapod "könyv" leírásába benne van, hogy hogy kell elhelyezni foglalatokba RAM-ok, hogy Dual legyen!
    Amúgy biztos tudja alaplapod Dual funkció !?
    Csak ez a 2 db. 512 MB-os DDR RAM van betéve? Mert ha más is van akkor nem mehet Dual, csak ha ez a kettő van.
    Teljesen egyforma RAM-ok ?!
    Esetleg BIOS-ba lehetne / kéne állítani, de ezt nem vágom.
  • Zsolt01
    #264
  • Máté12
    #263
    Köszönöm, működik!!
  • Máté12
    #262
    Köszi gyors válaszod, amint ráérek kipróbálom és jelzek!