47786
  • Zúzmara
    #4251
    Dejó:D merénis:D:D:D
    (egyszer chateltem egy egyénnel minden ok, azt' kérdezte honnan jöttem, ő Berze, mondom Földes és otthagyott:D:D)

    Egyetemi szökőkúthoz nincs szerencsém.. ja, de van:D De annyira nem látom sűrűn, utolsó rigós próbálkozásom után megfogadtam h csak akkor megyek ha ásványbörze van v vmi ilyesmi:D:D
  • maozedong
    #4250
    Sportcsarnokot amikor elkezdték csinálni tökre megörültem, h végre normálisan fog kinézni. Erre az épület ugyanolyan maradt.. pedig szerintem igazán nem kellett volna hozzá sokminden, egykét díszítősor, meg fa rá és egész megváltoztatta volna a jellegét. Persze szép így is a tér meg a szökőkút, ameddig így marad...
    Egyetemi szökőkutat is bírom. Félévente csinálják meg, mert felválik a csempézés, nem igaz h ennyire balf***ok .. Bár ebből is valakinek megélhetése van :)

    Földesbe jártam.

    Amfiteátrum a kilátótól a város fele, a lefelé vezető lépcsővel a parkot fogja közre.. Egy kis katlan, kő nézősorral.
  • criminal law
    #4249
    Magam is meghatódtam ezen, igen. végül is vihette volna az egészet, mert a láncot elvágni semennyi ideig nem tart.

  • Zúzmara
    #4248
    Uhh... kedves...
  • criminal law
    #4247
    Hehehehe, kikötni. én egyszer bátorkodtam a munkahelyemnél ilyet csinálni. A bringát nem vitték el, de a 60 ezer forintos tárcsaféket róla igen. Kellemes érzés volt. Azóta sehol nem hagyom kinn. De hát az a saját hibából lehet tanulni a legjobban.

  • Zúzmara
    #4246
    jó.. hát biciklikultusz alatt kb azt éretettem ami Gyulán van. Ott még a zebrán sem ütnek el:D És minden valamirevaló üzlet előtt van bicikli tároló. V vmi, amihez legalább kikötheted.
  • criminal law
    #4245
    Bárhova. Ha pedig már van, akkor ne parkoljanak rá a birka autósok.

  • criminal law
    #4244
    Biciklikultusz sehol nincs. Esetleg más országokban. ehhez kéne egyfajta kultura, hogy a közlekedésben embernek tekintség a bringásokat. ezen nem lehet változtatni, mert a magyar az ilyen. De a járda az segitene.

  • Zúzmara
    #4243
    Hova szeretnél járdát?:)
  • criminal law
    #4242
    Elég lenne az ut...nem is, ne legyen nagy igényeink. Elég ha járda lenne.

  • Zúzmara
    #4241
    Jajajajaja!! Más városokban tök nagy bicikli kultusz van.. út kéne meg bicajtároló megminden...
  • criminal law
    #4240
    De egy valami még most se normális a városban: kerékpárutak. Eddig még egy olyan vezetőség se volt, aki embernek tekintette volna a bicajosokat sajnos.

  • Zúzmara
    #4239
    Amfiteátrum.. most hevesen agyalok h ez beugorjon..

    jajajajajajjj eza hova jártál suliba:d Ettől most félek ha egyfelé jártunk esetlgeesen de nem egy helyre akkor ritkarossz élményeim vannak erről:d Deh lehet egy suliba:d Akkor viszont je:D Hova jársz/jártál?

    Szval.. tényleg fel lehetne dobni a kilátót is. Ésmost nem szidom a sportcsarnokot deh ebből a pénzből új burkolattal lehet h vmi pofát lehetett volna kölcsönözni neki:D Mert szegénykém ugyanolyan rusnya maradt mint volt:/ Mindegy, a tere szép lett...

    Hát az Antal József parkot felfedeztük egy sima kiruccanásnál mikor még tök új volt, és el voltunk ájulva szal azért mondtam h van, akiknek kár teret szépítgetni:)
  • maozedong
    #4238
    Antal József park a hivatalos neve. Amikor megépült, tök jól nézett ki, mostanra nem sok minden maradt belőle, pedig milyen jó volt ott borozni :O akkor még csövesek sem jártak oda. Viszont a szinház alatti / mögötti üvegépület egész kellemes hely.

    Hovajártál suliba? Csak nem egyhelyre jártunk?

    Kilátót én is leszólom mert tényleg egy rusnya beton valami tele aggatva antennával.. viszont azóta megtérítettek, és talán igazuk is van. Ha fordítanának rá kis gondot, és beburkolnák fával, vagy normálisabb csempével, stb.. akkor egész pofás lehetne. Másik, h ott az amfiteátrumot miért nem bírják felújítani?? Kb mióta megépült 50-60 éve, nem csianáltak vele semmit.. omlik össze a kő, alig lehet közlekedni..
  • bertino
    #4237
    váó o_O te ilyen nagyfejes vagy ?
  • bertino
    #4236
    mind1, van és kész
  • ÁjjLe BoBBi
    #4235
    ugyan nézd már meg mikor kaptam...;)
  • Zúzmara
    #4234
    Nekem is tök szimpatikus amúgy:)) ott volt egy görömbölyi farsangon is, asszem akkor még nem volt polgármester.. ja.. nemvolt, meeg a géniuszos dedikáláson is ottvolt és halkan megjegyezték h amúgy neki is van verses kötete:d Mikor meg megvettük és orra alá dugtam h dedikájjamár nemigen értette h mibajom van:) Szval jófej:)
  • kz
    #4233
    ha má a polgármester szóba került...
    szóval, tegnap vele töltöttem a napot, ezér nem is nagyon írtam. értekezlet (IHM miniszterrel), ebéd nagykanállal, pezsgő hegyek, ilyesmi.

    én elfogult vagyok, mert amikor először találkoztunk, akkor még alig politizált, viszont rögtön pálinkával kínált, úgyhogy rögtön szimpatikus lett...
  • criminal law
    #4232
    Hát ja. meg az is valami, hogy ezzel is fejlődött a város.

  • bertino
    #4231
    megint bünti pont... reménytelen eset
  • Zúzmara
    #4230
    Ez most elszonyorított
    Hámindegy.. ha annyi eredménye is lesz,h egy4esek a fejükhöz kapnak (de émmég mindig idealista vok, ez nem jó:D) akkor már megérte.
  • criminal law
    #4229
    Ja és jóreggelt.

  • criminal law
    #4228
    Hehe, akkor gondold el nekem milyen volt, mikor 10 éve ide kerültem egerből...eger akkor volt a legszebb, miskolc meg akkor a leszocibb, de azóta sokat javult a helyzet, és szerintem jó is itt lakni.
    A kulturális főváros cim tényleg jo lenne, de esélytelen, ha megnézzük a többi pályázót is.
    Sokat járok haza egerbe, ás azt nagyon nyomják ám. Megy valaki egy kört a városban, és kb 40 helyen hirdetik, hogy legyen ez a kulturális főváros, 60ezer ilyen-olyan-amolyan-mindenféle program, miskolc ehhez képest nem sokmindent csinál.

  • báttyó02
    #4227
    :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • ÁjjLe BoBBi
    #4226
    ge sziasutopk mi faszom van itt meg vááááááá
  • Zúzmara
    #4225
    A piramist minden nap láttam suliba menet:D:d Amúgy miskolci vagyok, ittszülettem stb, máshol nem is laknék:D Kicsit most mondjuk lecserélem Pestre de mindegy...

    Szal igen... és most jöttem rá, h elfogult vagyok mert más duntántúli haverom fikázott h ennyi szoci cuccot nem visel el a szeme stb, és felmentünk a kilátóra is ami nekem szinte áhítatos program ő meg azon is kiakadt h ennyi beton fujj stb:D:d És akkor jöttem rá, h valóban foltos kicsit a táj, egy szép park mellett vmi irtó ronda holmi:D Deh a Berze parkot (nemtom a becsületes nevét) nézem is elszégyellem magam h ezeknek nem is érdemes, hát már le van amortizálva teljesen:/

    A piramis legnagyobb baja, h miskolcon egy hős sem esett el:D szerencsétlenek mind áldozatok voltak:///
  • maozedong
    #4224
    Idejársz miskolcra?

    Szilveszteri jó volt, bár nekem a polgárháborús hangulat nem hiányzott, amikor a 10 éves gyerek a koncertet néző tömegbe dobja a petárdát.. a lényeg hogy Élejen a konföderáció! Éljen Lincoln :DDDDd
    Az előző polgármester tényleg durva volt.. Bár sajnos tudom, mert nagyszüleim is rászavaztak anno, mert " Már az apja is jóember volt amikor a gyárban.. " szlogennel..
    A parkosítással egyetértek, csak az a gond, h a főutca sétáló részétől tovább mész bármelyik irányba 10 métert, és romos, putris házakba botlasz.. Persze tudom h ezt nem lehet egyik napról a másikra felszámolni, de azért elég gáz..
    A kilátó kivilágosítása is pozitívum, éjszaka egész sokhelyről látszik, a jelkép szerepét jobban kiemeli.. De hamár felakarsz oda menni pl. az Avasi temetőn keresztül, akkor jobban jársz ha nem egyedül mész, vagy viszel egy pitbullt minimum :(
    Ha a Borbártól ( lépcsővel szemben, ahová pár éve a hajléktalanok beköltöztek )kezdődően azt a pár házat, járdát rendberaknák, nagyon sokat segítene.
    és még sorolhatnánk azt hiszem :)
    Az viszont óriási negatívum, amit a hősökterére csináltak piramist. Bár már nem tudom melyik évben történt, de az rettenet. Komolyan mondom bármi más jobb lett volna..
  • prezi
    #4223
    na mia helyzet ?
  • Zúzmara
    #4222
    Köszke:D:d
  • bertino
    #4221
    ne törődj vele :)
  • Zúzmara
    #4220
    ez hatásosabb lenne ha gépelni is tudnék
  • Zúzmara
    #4219
    Ehh Pest megnyerné, mindneki meghalna.. így is akkora acentralizáció, csoda h nem költöztetik az össze magyrat oda..:D

    A kultúrális főváros holmi nekem is nagyon szimpatikus, röhellem h megmondom hol lakom és vigyorogva (bevágódást remélve) mondják, h az acélváros.. Még az ált. iskolai föcikönyvemben is a lakótelepeket dicsérték:D:D

    A parkosításokról én is hallottam:)) és tetszenek.
    Ja és azt sem szeretem ha valaki a polgármestert szidja:d alapból nem szeretema politikát, én elég egyszerű szempontokat nézek: a régi alatt nem láttam semmit, most meg azért vannak értelmes fesztiválok is (a szilveszter sztem irtó jó volt, és bíroma kirakodóvásárokat:D:D) és minden szépül:))
  • maozedong
    #4218
    kultúrális fővárost jólenne megnyerni, mert akkor kapnánk támogatást rendesen ( így is kaptunk hogy csak pályázunk ) pl. a villanyrendőri szinvapart-parkosítás szerintem egy jó ötlet, és ahogy belátni a területre tök jól lesz kialakítva. másik kérdés hogy mennyire teszik tönkre, fürdenek e majd (..), stb..
    viszont egert, debrecent, vagy pécset jobban eltudnám képzelni mint kívülálló.
    pest meg rohadjon meg hogy egyáltalán pályázik, így is az a tetves főváros.. vízfejű az ország, és még nekik áll feljebb, meg jótékony ígéreteket hint, hogy ha majd nyer, akkor ad a többi városnak is. a lóf**. megnyerik demszkit lecsapom
  • báttyó02
    #4217
    hi
  • Zúzmara
    #4216
    Jeee nemmaradtam ki semmiből:D
    (Szerény véleményem szerint ha ez is a kultúrális fóváros cuccot akarta szépíteni nem ilyen rendezvénnyel kellett volna:/ nekem vhogy nem illik a kocsonyafeszt mega többi közé, deh ez az én halvány véleménykém.. ja és a dátum sem a legizgibb talán.).
  • Zúzmara
    #4215
    Köszíí:D
  • maozedong
    #4214
    #4175
    onnan kezdődik :)
  • Zúzmara
    #4213
    Azt meg szabad kérdezni, h a Miskolc parádé milyen volt v miaszösz volt rajta? :/ Mer nem volt hozzá szerencsém:D
  • maozedong
    #4212
    jesz, vi tú