47786
  • hmhm
    #7138
    7 félév a BSC utána mehetsz tovább MSC re, de arra már mindenképpen fizetni kell ( sztem erre ment ki .. )
    tanrend is megváltozik, stb..
    elvileg azért, hogy EUn belüli egyetemekkel kompatibilisebb legyen. hát ..
  • criminal law
    #7137
    gyógytorna?? nekem ilyet nem mondtak
    (ne is)

  • criminal law
    #7136
    szerintem az országban nincs ember aki ezt most érti.
    Valami olyasmi, hogy először mindenki csak három évet végez, aztán lehet maradni megszerezni a felsőbb fokozatot ami még két év, de ez nem alanyi jogon jár, hanem felvételizni kell, hogy maradhasson az illető. Szopás, magyarul. Nem elég tanulni, még jol is kell, hogy legyen esély a második körre.
    Egyes szakokat viszont nem érint, orvosok, jogász, de a többi az ketté lesz vágva.
    Ennyi a lényege.
  • bertino
    #7135
    rehali, jobbulást

    nekem is volt sínbe a kezem :| bár nekem a könyökömmel volt gondom, miután levették gyógytornára is kellett járni... nem volt valami kiskedvenc időtöltés
  • criminal law
    #7134
    à la maison

    (hogy ne csak mindig az legyen hogy at home)

  • bertino
    #7133


    ilyet szánkóztunk, mellesleg kurvára fuj a szél odafent :( de benne voltunk a felhőbe, nagyon kafa volt, nem láttuk mi a föld és mi az ég
  • kz
    #7132
    egyébként hogy van ez most.
    hogy van maszter fokozat, meg doktor, megy mittudomén? és főiskola megy nincsen se?
    akkor?
  • criminal law
    #7131
    érdekes.
    amugy passz, mert államvizsga ugyanúgy csak 6 van, fene se érti.

  • kz
    #7130
    hát... érdekes...
    akkor aki most csinál diplomát, annak kisebb szintet kell teljesítenie?
    akkor kevesebbet ér a diplomája, mint az enyém?
    hanem?
  • criminal law
    #7129
    semmi

  • kz
    #7128
    jáááá.... oszt mi van helyette?
  • criminal law
    #7127
    nálunk vót 10. szóval matematikailag lehetetlen egy hét alatt megcsinálni.
    Azért mondom, hogy volt, mert idén valamelyik okos eltörtölte a szigorlatokat.

  • kz
    #7126
    akkor okos-e vagyok, ha már tudom?
  • kz
    #7125
    három, de ez jelzi az egyes szigorlatok súlyát is.

    matek szigó: minden ami matek.
    fizika szigó: minden ami fizika.
    számtek szigó: minden ami nem matek, nem fizika és nem közismereti tárgy.

    szóval pont azért nehéz, mert nagyon nagy anyagot ölel fel mindhárom. és van ahol részenként is el kell érni az elégségest, tehát nem elég néhány tantárgyra ráfeküdni.
  • criminal law
    #7124
    a kérdés ilyenkor: nektek hány szigorlat van az öt év alatt?


  • kz
    #7123
    én egy héten belül csináltam meg az összes szigorlatot, amit az öt év alatt kellett.
    csak elszántság és szerencse kérdése.
  • criminal law
    #7122
    mikor szilveszterezel?
    ehhez nagy ész kell....

  • criminal law
    #7121
    óh, köszönöm szépen :-)
    igen hasznos tanácsok. Ez a párna alá beteszem a kezem éjszakára ez jó, csodálkozom hogy nem nekem jutott eszembe.


  • kz
    #7120
    a hol kérdésre még nincs meg a válaszom, csak a mikor-ra!
  • kz
    #7119
    a sin tök jó. mármint a gipszhez képest. mer pl csak fele a tömege. meg nem is kell rá annyira vigyázni. majd mikorra leveszik, má össze-vissza lesz töredezve. be van fáslizva? jó.. lehet, hogy gézzel tekerve, mer az olcsóbb. akkor még nem is hideg. mármint amikor kívülről hozzáérsz. még néhány nap és a tested részévé fog vállni, vagyis semmi gondot nem okoz majd. ... kivéve a viszketést. hát igen... ezzel lesz még problémád. több alternatíva van. pl kötőtű, horgolótű, egyéb hosszúkás vékony szerszám. előnye: lehet vakarózni. hátránya: ha elkezded vakarni, akkor viszketni fog. mindig. másik lehetőség, hogy nem vakarod. kicsit több önfegyelem kell, de meg lehet csinálni. előnye: csak néha ciszket. hátránya: amikor viszket, akkor viszket.
    egyébként a sin azért is jó, mert végső esetben le is tudod venni, meg fel is tudod tenni. persze ezt nem ajánlom, mer nem véletlenül tették rá. (végső eset például, ha a menyasszonyi ruha ujján nem fér át...) az alvás pedig nagyban függ az alvási szokásaidtól. ha pl háton fekszel, akkor tedd magad mellé. ha hason, akkor a párna alá. én pl stabil oldalfekvőhöz hasonló pózban aludtam és mivel nem volt annyi hely, kogy kinyújtsam oldalra, így netámasztottam a radiátorhoz. így reggelre tök átmelegedett az egész, sőtt mikor iskolába mentem sem fagyott le a kezem, pedig arra nem tudtam kesztyűt húzni. apám nak vót egy párnája, amikor be volt gipszelve, mindig azon tartotta a kezét tévénézés közben. icakára meg lelógatta az ágyról. mer neki úgy vót jó.
    szóval ne aggój, próbálgasd a pozíciókat, előbb-utóbb csak kitalálod hogy jó neked. oszt addig is a változatosság gyönyörködtet!
  • criminal law
    #7118
    3 nap alatt, nem aprózod el...

  • hmhm
    #7117
    it iz.
    c
  • criminal law
    #7116
    addig még két exam???
    egészségtelen.

  • hmhm
    #7115
    előbb a két vizsgámat éljem túl @

    amúgy valszeg házibuliban
  • criminal law
    #7114
    tekintettel a kérdés aktualitására mindeki irja ide, hogy hol szilveszterezik.
    thx


  • hmhm
    #7113
    :@@@
  • criminal law
    #7112
    jóhogymánem

  • hmhm
    #7111
    két ünnep közt nem dolgozol ?O
  • criminal law
    #7110
    sínben. azt mondták nem kell begipszelni...talán.
    Szóval nagyon bizalomébresztő volt az orvos.

  • kz
    #7109
    van-e gipszben, sinben-e?
    hanem?
  • criminal law
    #7108
    három nap nem alvás után szellemileg már most is ahhoz közeli tudatmódosult állapotban vagyok, egyébként kösz a tanácsot. :-)

  • hmhm
    #7107
    kiadós berúgás nem segít ? :O
  • criminal law
    #7106
    ez jo. akkor fel tudsz legalább világosítani arról, hogy hogy lehet ilyen állapotban aludni, mert nekem három napja nem megy, pedig próbálkozom.

  • stp4trick
    #7105
    miről is van szó?:-)
  • stp4trick
    #7104
    mega[:lol]ka
  • kz
    #7103
    hol?
  • kz
    #7102
  • stp4trick
    #7101
    később meg nem biztos hogy ráérek, jók legyetek
  • stp4trick
    #7098
    8.
  • stp4trick
    #7097
    hali