145
csak fanoknak
  • TommyC
    #65
    ne haragudj, de ilyen téren abszolút semmit sem tudok a Muse-ról :D

    interjút pl sosem láttam még velük...
    úgy vagyok vele, h max annyira vagyok kiváncsi a személyiségükből, h a műveket megértsem :)

    de sokszor nem az a fontos, h ők mire gondoltak, hanem, h Te mit gondolsz...

    ezért nem ismerem őket...
    de megpróbálok neked keresni
  • Hajnalcat
    #64
    Most olvasom a muse.mu magyar topik hozzászólásait.
    Ezt találtam:

    "A másik dolog, ami szerintem változott, hogy valahogy próbálnak nagyon pozitívak lenni. Nem tudom, írtam-e már ezt (lehet, hogy angolul egy másik topic-ban, nem emlékszem...). Rengeteg interjúban hallom, hogy Matt ezt a pozitívságot hangsúlyozza. Persze ez az ember életében nem rossz dolog, de szerintem a művészetben valahogy pont a negatív dolgokat kell feldolgozni. Egyszer pl. elmondta, hogy igyekeznek már nem összetörni semmit a koncert végén. Hogy pozitívabb befelyezés legyen. Miért? Szerintem ez fölösleges. Tegyék csak szabadon azt, amit az érzéseik diktálnak. Az az igazi. Meg pl. mikor a Knights of Cydonia-ról beszélt, olyasmit mondott, hogy ugyan a szöveg negatív képet fest (hogy Isten elaludt munka közben, ez már elsőre nagyon tetszett ))), de az egész szám pozitív energiát sugároz, mert harcra szólít...."

    Szóval Te láttál már ilyen interjúkat, ahol ezt a pozitív gondolkodásmódot hangsúlyozta? Ha igen, akkor melyikek voltak azok. Esetleg tudsz nekem ilyet belinkelni? Majd ha megtanulok angolul, akkor értelmezni fogom....de most nagyon szívesen megtekintenék párat azért....hátha.

    És Dom barátnőjéről tudsz valamit, hogy még mindig Jessica-e? Állítólag valami befolyásos amerikai politikus lánya és ha igen, akkor kié?
  • TommyC
    #63
    "
    Nem leszünk kényszerítve
    Nem leszünk lefokozva
    Nem leszünk irányítva
    És győztesek leszünk
    "


    úgyérzem ez kicsit jobban visszaadja a muse eredeti soraiban rejlő szabályosságot (/szimmetriát:) és kényszerítő erőt;
    habár a szavakat néha "viccesen" használom;
  • TommyC
    #62
    egész jó a fordítás :)
  • Hajnalcat
    #61
    "Nem fognak kényszeríteni minket
    Abba fogják hagyni a lefokozást (lenézést?)
    Nem fognak irányítani minket
    És mi győztesek leszünk"


    webfordítóval próbálkozom....de ez nagyon tetszik, igen, erre vágyom egész életemben!
  • Hajnalcat
    #60
    Mikor hallgatom a számaikat, akkor most is boldog vagyok.
    Többit pm...
  • TommyC
    #59
    (boldog....)
  • TommyC
    #58
    most már nem vagy? ):
  • Hajnalcat
    #57
    És igazad van, a szeretet a lényeg számaikban, a szabadság, boldogság és az érzelmi tudás.
    És csak most eszméltem rá, pedig már évek óta hallgatom őket, de csak most láttam át a dolgokat. Pedig mikor hallgattam, hallgatom számaikat mindig, akkor boldog szoktam lenni, nem is értem, hogy lehettem ilyen vak eddig.
  • Hajnalcat
    #56
    Felhívás: Kérem jelentkezzen az, aki szívesen lefordítaná az új dalszövegeket!
    (Az sem gond, ha csak egy dalszövegre jelentkezel), Köszönöm!

    itt lehet jelentkezni

    Nagyon örülnék, jó lenne, ha valaki besegítene....vagy már el kellene mennem egy angol nyelvtanfolyamra....
  • Hajnalcat
    #55
    Nagyon tetszik a borító:
    ^^
    Komolyan mondom, kezdenek méginkább gyanúsak lenni ezek a bácsik, de nem baj, nagyon jó. :)

  • Hajnalcat
    #54
    Megbecsüllek és köszönöm, le tudtam tölteni. :)

    Hudejószám! Jobb, mint a másik.
  • TommyC
    #53
    közbe találtam tubeot is

  • TommyC
    #52
    és asszem csak 10szer lehet majd letölteni a rapidshare-ről...
    ha valakit tud jobbat szóljon és feltöltöm oda :/
  • TommyC
    #51
    Becsüljetek meg :D:D

    MUSE - UPRISING

    tubera felkerült, de törölték; rettentő ropgós :P

    The paranoia is in bloom, the PR
    The transmissions will resume
    They'll try to push drugs
    Keep us all dumbed down and hope that
    We will never see the truth around

    (So come on)

    Another promise, another scene, another
    A package not to keep us trapped in greed
    With all the green belts wrapped around our minds
    ...and endless red tape to keep the truth confined

    (So come on)

    They will not force us
    They will stop degrading us
    They will not control us
    And we will be victorious

    (So come on)

    Interchanging mind-control come let the
    Revolution take its toll if you could
    Flick the switch and open your third eye, you'd see that
    We should never be afraid to die

    (So come on)

    Rise up and take the power back, it's time that
    The fat cats had a heart attack, you know that
    Their time is coming to an end, we have to
    Unify and watch our flag ascend

    (So come on)

    They will not force us
    They will stop degrading us
    They will not control us
    And we will be victorious

    (So come on)

    (Oi) x3
    (Oi) x4
    (Oi) x4

    They will not force us
    They will stop degrading us
    They will not control us
    And we will be victorious

    (So come on)

    (Oi) x4
  • TommyC
    #50
    fele queen fele chopin, hol a muse? ):
  • TommyC
    #49
    bizony, szerintem is; sokan írták a commentekbe is
  • Hajnalcat
    #48
    Ááá, dejó! :)

    Tudod, mihez hasonlít nagyon a zenéje?
    Queen - We Are The Champions

    Ugye?
  • TommyC
    #47
    United States of Eurasia [:
  • TommyC
    #46
    bocsi, ha nem látszana

  • TommyC
    #45
    egy aktuális kép a muse-ról, most madridba vannak ha minden igaz (:

  • TommyC
    #44

    (részlet)

    "Letűntek hát a csillagok ?
    utam már magam sem találom,
    és ott, hol most ezüstös fény ragyog,
    Most ott ülök, s talán örök lesz magányom.

    Ez lettem hát,
    már csak szívemben ragyog a napsugár,
    magához ölelt a setét éj,
    nem leszek én senkié se már."
    ***LT
  • TommyC
    #43
    te lááány (:
  • Hajnalcat
    #42
    csakúgy
  • Hajnalcat
    #41
    "Vagy nem akarsz mesélni, hogy Te hogyan értelmezed?"

    "Egy szóval leírom: univerzum.
    És ehhez kapcsolódó dolgok."
    Csillagok...

    "Történt valami baj, hogy Te nem akarod/tudod másképp értelmezni? Tudom, hogy nem annyira fórum téma, ha igen...csak gondoltam megkérdem..."

    Ne érzelmeskedjünk itt kéremszépen. Azért köszönöm, hogy megkérdezted.
  • TommyC
    #40
    Gondoltam, hogy a másik kategóriába tartozol :)
    Vagy nem akarsz mesélni, hogy Te hogyan értelmezed?
    Történt valami baj, hogy Te nem akarod/tudod másképp értelmezni? Tudom, hogy nem annyira fórum téma, ha igen...csak gondoltam megkérdem...
  • Hajnalcat
    #39
    Vannak olyan emberek, akik ezeket a dalszövegeket szerelmesnek vélik. Vannak, akik mást látnak bennük. De így jó, elvégre nem mindenki gondolkodik ugyanúgy. (én a második kategóriába tartozom)
    Hogy mit látok ezekben a számokban?
    Egy szóval leírom: univerzum.
    És ehhez kapcsolódó dolgok.
  • lehiakos
    #38
    Hi!

    Egy lehetőséget szeretnék kínálni minden zeneszerető és (vagy) zenével foglalkozó embernek.
    MŰFAJ NEM SZÁMÍT! Ha fel szeretnéd venni a zenédet (akár a zenekaroddal akár egyedül) vagy felénekelnél egy régi kedvenc számodat,
    akkor én ebben tudok neked segíteni. Profi minőségű
    technikával és több éves tapasztalattal
    állok az érdeklődők rendelkezésére. Az árak rugalmasak, NINCS ÓRADÍJ... a részleteket minden komolyabb érdeklődővel e-mail-ben szívesen megosztom.
    E-mali: [email protected]
  • TommyC
    #37
    Végignézzük az utolsó album számait? Kíváncsi vagyok, h h látod.
    Általában a szám címe köré fonódó gondolatokat szoktam a legjelentősebbnek venni.
    Szerintem:
    1.Take a Bow - nem arról szól
    2.Starlight - arról szól
    3.SBH - arról szól
    4.Map - arról szól
    5.Solider - nem ismerem annyira, de talán nem arról szól
    6.Inv. - arról szól
    7.Assa.;8.Exo - nem arról
    9.City - arról szól
    10.Hoodoo - szintén
    11.cyd - ez is
    12.Glo - ez is

    Kiváncsi vagyok h te melyiket h értelmezed (:
    de így 8:4=szerelmes:nem szerelmes, ami 67% :P
  • Hajnalcat
    #36
    Nem éppen...legalábbis én nem így értelmeztem....
    Itt az összes szám dalszövege megvan magyarul, szerencsére.
  • TommyC
    #35
    jah mondjuk angolul vannak a szövegek S:
    lefordítsak párat? xDD .. na az nehéz lenne
  • TommyC
    #34
    ezt nem tudom ismeritek-e

  • TommyC
    #33
    de a legtöbb számuk szerintem erről szól, és a legtöbb dolog is az életbe; nem?
  • Hajnalcat
    #32
    "United States of Eurasia" (~Eurázsiai Egyesült Államok)

  • Hajnalcat
    #31
    Dejó! :)
    Nagyon szépen köszönöm.

    "Egy csodálatosan felvett, erős, elsöprő, harcoló, felemelő, ~zúzós, lendületed adó és mindent magába foglaló felvétel a szerelemről"[/szeretetről]"---az eleje elolvasása közben örültem...aztán jött a szerelem szó, ez lehangolt engem kicsit. :|
  • TommyC
    #30
    2009 Május 22.-én a banda a weblapjukon és a Twitteren keresztül bejelentette, hogy az új albumuk címe "The Resistance" (~ellenállás), és az egyik szám címe "United States of Eurasia" (~Eurázsiai Egyesült Államok)

    2009 Június 2.-án a banda e-mailen és a weblapjukon keresztül bejelentette, hogy belekezdenek egy európai, majd egyesült királyságbeli turnéba, mely 2009 Október 22.-én indulna a finnországi Hartwall Arénából és December 4.-én végződne az olaszországi Pala Olimpico-ba, valamint érintene két éjszakát a londoni O2 Arénába.

    2009 Június 12.-én Dom egy blogot rakott fel a MySpace-jére, amelyben visszaigazolta, hogy az album elkészült (~"streamin and mastering"[?]). Azt is megemlítette, hogy a véleménye szerint ez a legjobb album, amit a banda valaha készített.

    2009 Június 16.-án a banda weblapján bejelentették a "The Resistance" hivatalos megjelenését. Az album kiadását ez év szeptember 14.-ére időzítik.

    2009 Júlis 2.-án miután meghallgatta a "The Resistance"-t Zane Lowe a következőképp értékelte: "Egy csodálatosan felvett, erős, elsöprő, harcoló, felemelő, ~zúzós, lendületed adó és mindent magába foglaló felvétel a szerelemről"[/szeretetről]

    2009 Júlis 3.-án a musewire (a Muse Twitter fiókja) elkezdte kiadni a szám címeket. 21:42-re a következő címek lettek nyilvánosságra hozva:

    1. Uprising
    2. Resistance
    3. Undisclosed Desires
    4. The United States of Eurasia (+Collateral Damage)
    5. Guiding Light
    6. Unnatural Selection
    7. MK Ultra
    8. I Belong to You (+Mon Coeur S'Ouvre A Ta Voix)
    9. Exogenesis : Symphony Part I (Overture)
    10. Exogenesis: Symphony Part II (Cross Pollination)
    11. Exogenesis: Symphony Part III (Redemption)
  • Hajnalcat
    #29
    És ezt magyarul most, ha kérhetném.
  • TommyC
    #28
    húúúúúúúúú (:

    On 03 July 2009, musewire (Muse's Twitter account) began to release track titles. By 21:42 GMT, the following titles had been divulged:

    1. Uprising
    2. Resistance
    3. Undisclosed Desires
    4. The United States of Eurasia (+Collateral Damage)
    5. Guiding Light
    6. Unnatural Selection
    7. MK Ultra
    8. I Belong to You (+Mon Coeur S'Ouvre A Ta Voix)
    9. Exogenesis : Symphony Part I (Overture)
    10. Exogenesis: Symphony Part II (Cross Pollination)
    11. Exogenesis: Symphony Part III (Redemption)
  • TommyC
    #27
    On 22 May 2009, the band announced through their website and Twitter that the title of their new album would be The Resistance and that one of the track titles would be "United States of Eurasia".[44][45]

    On 2 June 2009, the band announced through e-mails, and their website, that they would begin a tour of Europe, and the UK, beginning on 22 October 2009, at Hartwall Arena, Finland, and ending on December 4, at Pala Olimpico, Turin, Italy, and including two nights at London's O2 Arena. A full list of tour dates can be found here. This tour had completely sold out their 95,000 allocated tickets within minutes from the general onsale at 9 a.m. on June 5.[46]

    On 12 June 2009, Dom posted a blog on his MySpace confirming that the album's mixing and mastering process had been completed and that the album is fully done. He also mentioned that he believes it is the best album that the band has ever made. [47]

    On 16 June 2009, the official release date of The Resistance was announced on the band's website. The album is scheduled to be released September 14 this year.

    On 02 July 2009, after listening to The Resistance; Zane Lowe reviewed it as "A beautifully recorded, strong, sweeping, fighting, uplifting, rocking, lilting and inclusive record about love."
  • Bebe555
    #26
    Sziasztok! Tud valaki valamit a beígért filmről? Vagy Ti is csak a trailert láttátok? =)