506
Van egy csepp problémám :)
  • Zsolt01
    #506
    Több DVD Film 1 lemezre !
    Talán 2 rétegű lemezre 2 db normál dvd film valahogy. De még nem hallottam ilyenről.

    AVI-kat lehet DVD-nek írni, hogy menüsen kb. 4-5 db. 700 megás AVI
  • lacusbarnus
    #505
    Sziasztok. véletlenül valakinek nincs olyan progija ami több dvd filmet tud írni egyszerre egy lemezre és menu-t is tud készíteni?
  • Zsolt01
    #504
    Sziasztok.

    Nec ND-2500A DVD íróm van.

    Most megint vannak olyan DVD üres lemezeim amiket nem ismer fel, TDK.
    Másnál,másik íróval jó.

    Múltkor már jártam így, akkor feltettem:
    Nec ND-2500A version 1.0b Firmware (2006-11-28)
    http://drivers.hu/product.php?prodid=6759

    De most ennél újabbat nem találok. Csak ND-2510A, de ez nem jó.

    Ha valaki tudna segíteni, hogy hol található frissebb az írómhoz !

    Köszi !
  • Rincewind
    #503
    Tok laikuskent szolok csak hozza--konnyen lehet, hogy marhasagokat beszelek--de szerintem technikai akadaja nincs a dolognak, fizikai viszont annal inkabb. Ugyanis nem hiaba hasznalnak blu-ray disc-eket a HD filmek tarolasara; kell az extra kapacitas. Ha elferne egy sima duplaretegu DVD-n egy HD movie, akkor valoszinuleg azon lenne elerheto. Ha te a kulonbozo internetrol letoltott filmeket atkonvertalod DVD formatumba ugy, hogy tegyuk fel meg tudod tartani az eredeti nagyobb felbontast, akkor kizart, hogy raferjen egy DVD-re, de meg kettore sem.
  • pimpi001
    #502
    haller.
    A kérdésem már lehet elhangzott de nam találtam eddig.
    Letöltök valami HD videót ami álltalában ugye mkv kiterjesztésű.
    Na és én ezt akarnám lejátszatni valahogy asztali dvd-lejátszón.
    A kérdés pedig hogy át lehet-e valamivel a felbontás megtartása mellett kódolni úgy, hogy az asztali dvd is lejátsza??
    Csakmert eddig csak úgy tudtam hogy a felbontást le kellett csökkentenem a hagyományas dvd felbontásáig. Dehamár nagyfelbontású a nyersanyag akkor nem-e lehetne-e megtartani a felbontást?
    köszi előre is ha valaki tudja.
  • Rincewind
    #501
    Szivesen, de igazabol--mint latszik is a kepen--a menu szempontjabol inkabb a Photoshop-ra tamaszkodtam, mint a movie Factory-re... :P
  • Hay
    #500
    Kösz!
    Hay
  • Rincewind
    #499
    Movie Factory 6 Plus
  • Hay
    #498
    Szia!
    Melyik Ulead progival?
  • Rincewind
    #497
    Koszonom. Igazabol azota mar megoldottam az Ulead programjaval. Photoshop-ban sikerult elegge izlesemre szabnom a hattereket, a menu-t meg ilyen olyan kiskapukkal atszabtam nekem megfelelore. Az eredmeny nem lett tokeletes, de osszessegeben meg vagyok vele annyira elegedve, hogy ne akarjak mas software-ekkel szorakozni. Animalt, szines, "szagos," majd kovetkezo szezonra jobbat csinalok... ^^

  • lpmaskmancick
    #496
    TMPGENc DVD Author 3.x <-ebbe elég sok beállítási lehetőség van, menüt is eléggé testre tudod szabni, HD-t is kezeli
  • Rincewind
    #495
    Hali!

    Olyan programot keresnek, amivel komplett DVD-ket tudnek kesziteni menustol mindenestol. Fontos, hogy tudjon HD felbontasu videokat kezelni es irni (lehetoleg USA NTSC 16:9), valamint adjon nekem bizonyos foku szabadsagot a menu keszitesenel, tehat ne csak elore megirt template-ek kozul tudjak valogatni, hanem mondjuk azokat erdemben modositani vagy akar teljesen ujakat krealni.
  • Zsolt01
    #494
    The KMPlayer ez elvileg mindent lejátszik !
    Próbáld !
  • mcsaba
    #493
    Sziasztok, nemrég kaptam egy ismerősömtől egy eredeti dvd lemezt, NTSC formátumu, azt hiszem ez lehet a gond mert mikor le akarom játszani számítógépen állandóan azt irja hogy nem kompatibilis a lejátszómmal és nem megy, viszont ha a dvd-n lévő fájlokat indítom akkor megy, de úgy kissé macerás a dolog, van a a hardware beálításoknál a dvd-nél valami régiókód ez erre vonatkozik? nem mertem piszkálni mert azt irja max 5x lehet állítani, vagy van valami lejátszóprogi ami vinné gond nélkül? esetleg átkonvertálni hogy lehetne?
  • Zsolt01
    #492
    Szóval a DVD lemezről közvetlen próbáltad a DVD Shrink-kel csinálni és akkor jöttek hibaüzenetek, jól értem!
    Elvileg gond nélkül mennie kell így, Én is így csinálom általába.
    Gépre, winyora másolással jó lett, Ok! Ilyennel nem találkoztam, hogy ez lett a megoldás, de jó tudni, hogy ilyen is előfordul.
  • pici
    #491
    Jelentem, teljes a siker. :o)
    Szeritnem ott baltáztam el, hogy a cd-ről nyitottam... Most, hogy előtte bemásolom a gépbe, és ott nyitom meg minden ok :o)
    Köszönöm szépen többek nevében, hogy megóvtál az anyagi csődtől :o)
    Legyenek nagyon szép napjaid!
  • pici
    #490
    Szerintem megoldódott, de az azért még majd jelzek, hogy hogyan sikeredett... Köszi a választ ;)
  • Zsolt01
    #489
    Na én nem tudok igazán angolul (most nem akarok szótárral fordítgatni)

    Én akkor találkoztam hibaüzenetekkel amikor hibás kissé a dvd film és ilyenkor az elején amikor végigpördeti a filmet a kis ablakba, na ott akadt el hibaüzenettel !
    - Próbáld lefordítgatni a hibaüzeneteket !
    - Ez a DVD film véletlenül nem egy "gyári" !
    Mert ha igen akkor védve lehet másolás ellen. Külön progi kell és utána DVD Shrink.
    - Esetleg másik DVD Shrink-kel próba 3.1...
    Megoldást jelenthet a hibaüzenet pontos fordítsa.
    Na így hirtelen ezek ...
  • pici
    #488
    Szia! Neked is félbe szokta szakítani? Ezt írta ki:



    Aztán amikor másodszor is megszakadt ezt is:



    Szerinted mit kutyulhattam el?
  • NintendoGC
    #487
    Üdv!

    Szokatlan kérdésem van... azt sem tudom, hogy létezik-e ilyen egyáltalán vagy nem... de nem fogom megtudni, ha nem kérdezek rá.

    Szóval... DVD-ről vagy esetleg AVI formátumból lehet-e valamilyen eljárással HD közeli minőségbe konvertálni? Van-e erre program? Egyáltalán megvalósítható-e?

    Nagyon fontos lenne!!! Előre is köszi a választ!
  • Zsolt01
    #486
    Nem ÉN csináltam ezt a Használati tippet. Csak amikor keresni akartam 1 letőltést Neked, akkor ráakadtam véletlen.

    Gyors végignéztem.
    Már írtam lentebb is Én nem szoktam állítani semmit, Automatán hagyom ....
    És még nem volt gondom az eredménnyel.
    Azt tanácsolom, hogy próba képpen Te is hagyd Automatán és ha nem válik be úgy akkor állítgass.
    Túl sok időbe nem tart a dolog.
  • Zsolt01
    #485
  • pici
    #484
    Nagyon profi ez a használati tipp oldal. Ezt Te csináltad?
  • pici
    #483
    Köszi szépen!!!! Ma már nem de holnap ez lesz az első a gép előtt :) Legynek szép napjaid!
  • Zsolt01
    #482
    DVD Shrink letőltése

    Használati tipp
  • Zsolt01
    #481
    DVD Shrink Használata mielőtt kérdezed:
    Beolvastatod a DVD filmet és megadod neki, hogy kiírod vagy mented a Winyóra. Én az utóbbit ajánlom és utána NERO !
    Én semmi mást nem szoktam állítani, (mert lehetne, majd meglátod ha kipróbálod) és simán "lekicsinyíti"!
  • Zsolt01
    #480
    (| #478 -erre ment a | #479 !!!)
  • Zsolt01
    #479
    DVD Shrink (3.2) !!!
    pl.: 7 gigás dvd filmből csinál egy normál méretűt.
  • pici
    #478
    Sziasztok. Ebben a témában járatlan vagyok...
    Szeretném megkérdezni, hogy miként lehetséges egy 7 gigás dvd filmet kettévágni, hogy ne egy méreg drága 8,5 gigás dvd-re hanem a sokkal olcsóbb 2 db 4,5 gigás dvd-re tudjam írni? Előre is köszi a tanácsot!
  • Dzsi
    #477
    segítsetek, légszives. volt egy dvd, amin nem volt hang, de le tudtam menteni aviba hanggal, majd vissza is tudtam konvertálni dvd formátumba, csak nem tudom jol vissza állítani a chaptereket. irták hogy a celltime.txt-be kell beirni az értékeket, miután tudom hogy mennyi fps-el megy a film. kigyűjtöttem az időpontokat h:m:s, de azt hogy tudom átvinni framebe? én ugy gondolkodtam hogy az időket sec-re számítottam majd az fps értékkel megszoroztam a kapott számokat, de nem pontosan oda kerültek a chapterek. mi a helyes megoldás?
  • Hay
    #476
    Nérót használsz? Milyen író, milyen DVD? Milyen asztali lejátszó?

    Én sem értettem, hogy ha ISO-t írok ki, miért pont akkor lett o.k., amikor a DVD-Video lett beállítva, mert ISO-nál ugye képfájlt írunk ki... Nekem samsung íróm van, s akkor phillips DVD-k nem sikerültek, TDK-val még nem volt gondom.

    Bővítsek még?
  • BRobee
    #475
    este megnézem.bár lehettél volna egy picit bővebb is:)
  • Hay
    #474
    Én jártam úgy, hogy kiírtam már jónéhány ISO filmet, aztán valamiért nem a DVD-video volt beállítva 1x csak a Néróban, és az istenért nem akart összejönni. Úgy viszont sikerült. Érthető voltam?
  • BRobee
    #473
    Hali!

    Egy filmet (3 dvd) kiírtam iso-ból dvd-re. Az asztalim meg nem eszi meg az istennek sem. Pedig DVD-R,+R rw-t mindent megeszik, nem az a finnyás fajta. Berakom a dvd-t és se kép se hang. Elekzdi beolvasni, majd megnyugszik és bekussol:( A DVD le van zárva. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baj?
  • SgtChris
    #472
    Hali! Nekem olyan gondom van, hogy van egy filmem, ami megvan DVD-formátumban, meg Divx-ben is. A DVD-n angol nyelven, míg a divxes az már magyar szinkronos. Milyen progival tudnám összetenni a DVD képanyagot a divx-es szinkron-hangsávval? Hmmm????
  • GregSB
    #471
    Hali!

    Egy 2cd-s (avi kiterjesztésű) filmből próbálok DVD-t csinálni az ingyenes Avi2DVD-vel.

    Az "encode"-olás rész (amikor az avit átalakítja DVD-video fájlá) viszont irreálisan lassú. Egy pass-t 8 (!) órán keresztül csinál, szal "2 pass encode"-al 16 órát szórakozik. (2x 730 megás, 2 óra 20 perces filmről van szó)

    Több kérdésem is lenne:

    1. Az encodeolás "2 pass"-ra van állítva. Ez mi pontosan? Érdemes így lefuttatni a konvertálást? (nálam ez gyakorlatilag dupla időt jelent)

    2. Hogyan tudnám felgyorsítani a folyamatot? Egy 4 éves laptopot használok, 2.60Ghz-es Intel Celeron proci van benne 1Ghz RAM-al, és egy nagyon alap vid karival. Most tervezem új gép vételét... mi számít legjobban encodeolásnál, a proci, ram , a vid kártya, vagy mind egyszerre?

    Köszi előre is a segítséget!
  • Jackson
    #470
    Sziasztok!

    Film kiírásánál ezt a hibaüzenetet kapom: DVD Shrink encountered an error and cannot continue.

    Invalid data in file C:/......

    Mit lehet ezzel csinálni?
  • JimHUN
    #469
    Sziasztok!

    Visszaolvastam, de nem találtam megoldást a kérdésemre.
    Melyik programmal lehet azt megcsinálni, hogy a DVD extrák közül kiszedek párat, és úgy írom meg a cuccot, hogy a menü megmaradjon?
    A DVD Shrink Re-Author funkcióját ismerem. Azzal az a baj, hogy a menüt, csak mint egy videot hagyja meg.

    Köszi a segítséget!
  • vikusz
    #468
    Halli...
    Meghülyült az AnyDVD-m egyik napról a másikra. (Vagy én? ) Eddig rengetegszer eljátszottam azt, hogy vinyóra átveszem egy-az-egyben a 8Gb-os filmeket, majd később CloneDVD-vel kiírom őket letömörítve.
    Három napja viszont a HDD-n lévő lemezeket nem tom kiírni, mert a CloneDVD CSS védelmet talál. (AnyDVD fut.) Korongoknál viszont méla k*ssban átveszi a CSS-es lemezt is. Most akkó mivammá?

    A hasznos infókat előre is köszi...
  • Zsolt01
    #467
    Ha adsz egy e-mail címet küldök !