69
Volt fel nem tárt civilizáció?
  • Anaid
    #69
    A dátumok is érdekesek a történetben, nem?
  • rikox
    #68
    Erről még nem hallottam.
    Az Atlantisz legendának valami alapja biztos volt. Sok kutató keresi
    talán egy nap kiderül,hogy létezett-e vagy sem.
  • Desiderata #67
    ismét megtalálták Atlantiszt, rádióban hallottam
  • blackgamer
    #66
    újra nagyon foglaloznak Atlantisz témájával, scannelik a tenger fenekét, elemzik
    főleg azért mert Ázsiában találtak egy elsüllyedt várost bár vitáznak róla
    mindenesetre a legtöbb tudós mesének tartja, persze Trójával is ez volt amíg Schliemann meg nem találta

    National Geographic Channel jelenleg két műsorral is szolgál annak akit érdekel
    [b]Mindennapi tudomány: 13/4. rész: Az elsüllyedt Atlantisz (szeptember 18-án délelőtt 12-kor)
    Az igazság nyomában III: 13/8. rész: Atlantisz (szeptember 22-én este 8-kor)
  • magus
    #65
    jajj nemar, hogy adhattak hozza a papak a vilag minden tajekan x evet? azsiaban talan nem mertek idot vagymi?
  • Zsolo007
    #64
    Matekl terén lehet hogy igazad van azt nem tudom, de azt tudom, hogy amit az 1. és 2. ipari forradalom alatt felfedeztek azoknak nagyrészét már kitalálták az ókorban :). Csak 2 példát említenék: gőzgép (görögök), beton(rómaiak).

    Amúgy az a meghamisított középkor érdekes dolog, nekem megvan könyvben, nagyon érdekes olvasmány annak aki szereti a törit. Nemsokmindenre emlékszem már, de arra igen hogy pontosan 297 évet adtak hozzá a naptárhoz valamikor a 6. század elején. ÉS hogy az egész dolgot a Bizánci császár ötölte ki, hogy a birodalom fennállása hosszabbank látsszon, vagy valami ilyesmi már nem emléxem pontosan :).

    A vízér mellesleg nem marhaság!!!!!


    Ha valaki látta az Időgép (Time Machine) című filmet az érdekes dolgokat tudhatott meg belőle hogy mi maradna belőlünk egy globális katasztrófa után( asszem talán a hold pottyant rá kedves kis bolygónkra a filmben ). Nagyon érdekes film aki még nem látta annak ajánlom beszerzését....

    Valahol olvastam (itt a topikban) valami özönvizes témáról....
    A nagy özönvíz legendát már megmagyarázták, a nationalon volt róla film. Az úgy magyarázta hogy annak idején a Földközi tenger még nem létezett és hogy emberek lakták a medencéjét, és ahogy emelkedett az ócán vízszíntje a víz átballagott gibraltáron és elöntötte a medencét, a sok ember meg elmenekült és hírét adták a nagy világpusztító özönvíznek :).

    Na most hirtelen ennyi jutott eszembe. Igaz amit írtam nem feltétlenül kapcsolódik Atlantiszhoz, de ezt nézzétek el
  • magus
    #63
    jah enis lattam vmi ilyesmit.

    hat ez igy van, csak akkor mondjuk a kor szelleme annyira primitiv volt, hogy nem biztos h megeltuk volna az 1000-es eveket...
  • Mentol
    #62
    Ehhez tenném hozzá, hogy napokban a Spektrum TVben volt egy műsor a matematika történelméről. Engem nagyon megdöbbentett, hogy az ókor nagy görög elméje Arkhimédész prózai halála után kb.több száz éven keresztül csak hanyatlott a matematika. Mindez a sötét középkor egyik hagyatéka. Ha nincs az a tudományos sötétség anno, már fényévekkel előbbre járnánk minden tudományágban... :-( Elmondás szerint, az amit az utóbbi (kb.)200 évben a matematika terén elért az emberiség, az mind csak újrafelfedezése Arkhimédész örökségének...
  • magus
    #61
    ja igen, es beszelt az osszes nyugati kiralysaggal, a keleti kiralyokkal, es a afrikai torzsekkel, hogy gugyanmar adjunk hozza 300 evet, es ti is irjatok igy a naptaraitokat...
  • flashX
    #60
    egy pap hamisította meg csak úgy poénból 300évet hozzá adott, bebizonyították már, mekkora jó...csak 1701 van :)
  • Punkerwork
    #59
    Szökőár pusztított el egy antik civilizációt
  • FtranX
    #58
    jah, ha esetleg a római birodalom nem (úgy) omlik össze, hanem vele egy szinten lévő államok jönnek létre. Bár akkor valószínüleg magyarok és még sok más nép sem létezne, vagy az Urál lábánál terelnénk a birkákat.
  • OptimusPrime
    #57
    Egy másik elmélet:

    Atlantisz pusztulásának okát azzal (is) próbálták magyarázni, hogy nem földi eredetű képződmény okozta a katasztrófát. Mielőtt bárki meteór-záporra meg ilyesmikre gondolna, az sürgősen felejtse el!

    Feljegyzések szerint Atlantiszon egy évben kétszer tudtak aratni és vetni, ami kegyetlen jó klimára mutat. És egyben mutatja, hogy az akkori klíma köszönviszonyban sem volt a ma ismeretessel, de ezt a különbséget kár lenne az üvegházhatásnak tulajdonítani, a feltevés szerint sokkal egyszerűbb a dolog!

    A Naprendszerünktől távoli galaxisban Atlantisz idején egy szupernóva robbanás következett be! A robbanás ereje olyan nagy volt, hogy elért egészen a Földig és, mint valami fekete árny feltünt az égbolton. Pedig csak elhaladt a Föld mellett, de mégis olyan gravitációs mezőt uralt, ami képes volt megdönteni a Föld tengelyét 23,5 fokkal (igen, igen, ez az a 23,5 fok...) ezzel pedig "eldölt" a Föld az addig megszokotthoz képest! Az akkori akklimatizálódás hatására alakultak ki a ma ismeretes éghajlati övek, persze nem elképzelhetetlen ezek után, hogy az óceánok olyan mértékben megemelkedtek, hogy minden gond nélkül képesek voltak eltüntetni egy olyan fejlett civilizációt, mint Atlantiszt! De az is lehet, hogy maga a szupernóva "szele" hatására támadtak fel az akkori Világ tengerei, de akárhogy is volt a végeredményt nézve édesmindegy!

    Üdv!
  • Punker
    #56
    persze ez csak feltevés soha nem fog kiderülni, de az tuti ha nincs a sötét középkor akkor pár száz évvel elöbbre lennénk mind tecnhikai mind civilivációs szinten.
  • Punker
    #55
    az egész középkor hamis abból nyúltak le pár évet a római katolikus egyház balhéi eltüntetésére
  • Xboxman
    #54
    hozva=hivatkozva
  • Xboxman
    #53
    Hehe mostanság erre hozva mindenkivel probálnak rokonságba hozni minket,sumérok,egyiptomiak,indiánok!Ajánlom nézzétek a zenit tévét ha egy jót akartok röhögni az áltudományos magyarázatokon amik még fél lábbal sem álják meg a helyüket!

    u.i:vigyázzatok azokkal a fránya vízerekkel
  • Tetsuo
    #52
    Nemtom én is furcsának találom ill kamunak, de olyan ember mondta akinek adok a véleményére.. Vmi olyasmit mondott h mikor a Haubsburgok uralkodtak rajtunk, akkor a történelmi identitásunkat teljesen kicserélték.. meg ilyenek.
    Az egész világon meg nem kellett elterjeszteni, ha átírták a könyveket stb.. mer külföldön nem pontosan ismerték a történelmünket.
    Aszittem ez olyan pletykaszinten terjed, na mind1, de ez az Atlantisz is ekkora marhaság lehet: lol úgy Ltűnik 1 civilizáció h nyoma sem marad.. csak Daeniken tud róla, senki más.. lol
  • FtranX
    #51
    más dolog az, ha valami földön kívüli eredetű (pl meteor) és más az, ha valaminek a létrejötte természetes folyamatokkal nem magyarázható.

    ha volt is előttünk (nem emberi) civilizáció, akkor annak nagyon kezdetlegesnek és lokalizáltnak kellett lennie ahhoz, hogy eddig ne vegyük észre.
  • nemcsakfeel
    #50
    vedd a saját példánkat alapul.
    földön is találtak olyan kőzetet amit nem tudtak beazonosítani ( vagymia franc ), kitalálták hogy az biztos vmilyen meteor .. ilyen alapon az is lehet(ne) egy másik civilizáció nyoma.

    []
    én nem merném annyira biztosan kijelenteni, hogy egy előttünk lévő civilizáció nyomait olyan könnyen észrevennénk, mint ahogy te gondolod...
  • FtranX
    #49
    igen persze...
  • nemcsakfeel
    #48
    simán kitalálnak rá vmi szupernova robbanás, meg zéta sugárzás,... bla-bla.
  • nemcsakfeel
    #47
    Elerium - 115 biztos megmarad :)
  • FtranX
    #46
    ez most a mi szempontunkból nem mind1? az volt az alapkérdés, hogy vajon hagyunk-e nyomot magunk után. :)
  • The Garrett
    #45
    de addigras már fejlett civilizáció lesz maga is :)
  • FtranX
    #44
    tök mind1. egy idő után rájönne, hogy természetes folyamatok útján nem keletkezhetett.
  • FtranX
    #43
    most inkább ne egy ősemberről beszéljünk, hanem egy fejlett technikai civilizációról.
  • nemcsakfeel
    #42
    meg az ős magyarok, akik valójában táltosok voltak, 8 méter magasak, és isteni lények... : LOL!
  • nemcsakfeel
    #41
    vagy mondjuk találnak műanyag darabokat ( UV álló műanyag nagyon lassanbomlik le ) sose fog rájönni hogy az nem ugyan olyan képződmény mint a réz, a fa vagy hasonlók..
  • The Garrett
    #40
    meg petőfi valójában szinész volt? :D
  • The Garrett
    #39
    és mi a hamis? pl nem volt '48as szabadságharc? :D
  • The Garrett
    #38
    végülis van valami a másikban. Gondold magad 1 ősember képébe. mit hinne természetesnek és mit nem?...
  • FtranX
    #37
    jah. ez olyan szintű lehet, mint a Kitalált Középkor és hasonlók.
  • nemcsakfeel
    #36
    nagyon optimista vagy!
  • FtranX
    #35
    miért? szerinted mit gondol? természetes úton nőtt ki a földből? legfeljebb azt mondaná rá, hogy az ősi istenek műve. Aztán ahogy a civilizációja egy magasabb szintre lépne, rájönne, hogy egy valamikori fejlett civilizáció maradványai.
  • nemcsakfeel
    #34
    OFff: help! hol lehet netscape ben engedélyezni a popup ablakokat??? freemail weblapról nem tudok csatolni fájlt..
  • The Garrett
    #33
    LOOOOOOOOOL. és meghamisították mindenhol a világon? :D

  • nemcsakfeel
    #32
    hmmm... attól függ hogy pusztul el a civilizációnk!
    atomrobbanás, bla-bla..
    még ha marad is, honnan tudja a jövő ősembere hogy az a kiálló izé egy értelmes elődjének a maradványa, és nem más.
    meg ha ő abba születik bele, hogy fém/üveg/ építmények között csúszik - mászik, alapból nem fog semmit feltételezni kókuszszedés közben..
  • FtranX
    #31
    bizonyíték?
  • FtranX
    #30
    azért mondjuk New York City maradványait pár százezer év múlva is elő lehet bányászni.