315
Ueshiba Moriheire - Aikido
  • Braveheart
    #32
    Bocs, félreértettem a hozzászólásodat, ne haragudj.
  • O0D:
    #31
    Segító szándékra rögtön lebaszás? Nagyon LoL vagy!
    " legalább mindenki láthatja milyen a magyar ember mentalitása..."
    izgalmas.. hajnali háromkor is azért gürcölök hogy téged segítselek erre jön ez...

    amúgy meg sztem nagyon nem gáz ha egy edzőtől megkérdezel ilyen alapdolgokat.. Az a gáz ha NEM teszed fel.
  • fm
    #30
    ezzel kezdenek,hogy megtanuljanak esni sérülésmentesen. de fél évig tényleg csak ez ment? dobás,szorítás,fogás stb?
  • Braveheart
    #29
    Hopsz épp a botomat nézegettem, amikor egy félresikerült szúrás miatt leverte a vakolatot
  • Augustus Gigo
    #28
    én kb egy fél évig jártam aikidora, nálunk a fél edzés azzal ment el, hgoy bukffenceltünk előre hátra, giriltunk jobbra -balra
  • Braveheart
    #27
    Igen :) másnap reggel alig bírtam megmozdulni :)
  • fm
    #26
    nyújtásokat végeztek? :)
  • fm
    #25
    oké :)
  • Punker
    #24
    jó kérdés, olyantól kérdezd aki Aikido-zik :)
  • fm
    #23
    a testépítéstől valóban lassulsz és nehézkesebbé válnak a mozdulataid ,viszont ha megfelelő gyakorlatokat végzel gyorsabb, pontosabb, erősebb, azaz hatékonyabb lehetsz. persze mindemellett nyújtani sem árt.

    nyújtásokat végeznek az aikidosok?
  • Punker
    #22
    dobásoktól és hasonlóktol lesz rajtad izom....
  • fm
    #21
    köszi a válaszokat. én jelenleg wing tsun kung fu-ra járok,de pár év múlva az aikidot is tanulni szeretném,mert érdekel és nagyon hatásosnak tartom(már amennyire ismerem).

    én szegedi vagyok,az összegek csak azért érdekeltek,hogy legyen vmi fogalmam róluk. az erőnléti edzés alatt olyasmit értek,hogy pl tréningek végén fekvőtámaszoztok, hasizmoztok, ilyesmi..bár ha jól gondolom itt sem az erő számít.

    mindjárt megsasolom a honlapot
  • Braveheart
    #20
    Bár szvsz ha vkinek van egy kis izma, az nem árt soha.
  • Punker
    #19
    kifejezetten erőnléti edzés szerintem nincs mivel az aikido-hoz laza mozdulatok kellenek erőnléti edzéstől pedig feszessé válnak a végtagok......
  • Braveheart
    #18
    Csak nem jelentkezni akarsz? Te is szhelyi vagy? :)

    -Kedd, Csütörtök 18:45-20:45
    -3000 HUF
    -az nemtom mi, az elején van bemelegítés, aztán a fogások csak azután jönnek :)
    -hát biztos van, én még csak 1X voltam, de pont azért kérdezősködök, mert nemtok egy csomó mindent
    -sztem ne mkötelező, de azt mondták, hogy jó, ha van. Botot most vettem, 300Ft volt, ruha az asszem kb.12ezer, a bokken az is 4-5 ezer, ha jól tudom az utóbbi 2-t az army shopban kell megvenni
    Amúgy a honlap:
    http://iwamahu.freeweb.hu/
  • fm
    #17
    nm,de lehet pár kérdésem? megelőlegezem,hogy lehet,legfeljebb ami kényes,arra nem válaszolsz :)

    -mennyi tréningetek van egy héten,milyen hosszúak?
    -mennyi a havi tagdíj?
    -erőnléti edzést nyomtok?
    -elmélet van?
    -mennyi pénz a ruha,kellék stb.? ezeket kötelező megvenni?

    elsőre ennyi,kicsit anyagiasnak tűnhet de ilyen a világ.
  • Braveheart
    #16
    Igen, észrevettem, köszi :) most már értem mi a különbség :)
    Vettem botot, jövő héten veszek olyan fehér vászonruhát meg bokkent.
  • fm
    #15
    ez Braveheartnak ment.
  • fm
    #14
    a harcművészetben nincsenek versenyek,a küzdősportban vannak. így a kettő lényegében különbözik,hiszen míg az előbbiben a cél,hogy mindig magadnál legyél jobb,"megtaláld önmagad", és mindig készen állj mindenre,az utóbbiban pedig mindig az ellenfelednél kell jobbnak lenned a versenyen..

    egyébként én próbáltam segíteni,nemtudom feltűnt-e,sztem jó,hogy megnyitottad a topicot. 1-2 ember hozzáállása nem mindenki hozzáállása..
  • Braveheart
    #13
    Hmm. Én azt hittem, hogy a kettő ugyanaz, de most már figyelni fogok rá, köszi.
  • Punker
    #12
    az Aikido az harcművészet.
  • Braveheart
    #11
    Szombathelyen tanulok

    http://iwamahu.freeweb.hu/

    Ha nem küzdősport akkor mi? Önvédelem?
  • Punker
    #10
    keress Loggan Úr& I. Szent Bagír nick-jére ők több éve Aikido-znak........
    te hol és kinek a Dojo-ba tanulsz?
  • Punker
    #9
    szerintem 1 Aikido-snak ne próbáld meg azt mondani hogy ez küzdősport mert nagyon morcos lesz érte
  • Braveheart
    #8
    Szerinted nem nézem azt a weblapot nap mint nap? Éppen azért kérdeztem meg 1-2 dolgot, mert van amit nem értek, és nem szeretném ilyen lámer kérdésekkel fárasztani a mestert. De látom kár volt megnyitni a topicot, igaz, legalább mindenki láthatja milyen a magyar ember mentalitása...
  • O0D:
    #7
    amúgy meg fox lepődni:
    aikido.lap.hu
    innen mindent megkapsz, szótár, vizsgaanyag, videók, dojok ,...
    az egyhét az kemény :)
  • fm
    #6
    idézek a Szamurájok útján című könyvből:
    " Az aikido olyan önvédelmi művészet,amelynél az ellenfél támadását hagyjuk kibontakozni,de nem engedjük hatni,hanem egyensúlyvesztési helyzetbe vezetjük az ellenfelet és többnyire izületcsavarással,vagy feszítéssel a földre dobjuk,vagy kényszerítjük. Ez azonban csak a felszín,ezeknek a technikáknak a gyakorlása csak a cél elérésének eszköze. Az aikido végső céljára maga a kifejezés utal: az AI jelentése harmónia,összekapcsolás,összhang, a KI szellemi,lelki erőt jelent,a DO pedig utat,életutat,tant,módszert jelöl."
  • fm
    #5
    amiről írtam az a wing tsun,és sztem az aikidonál is hasonlóak az etikettek.
  • fm
    #4
    sztem keress rá a neten,elvileg rengeteg ezzel foglalkozó magyar oldalnak kell lennie,amiken fórumok is vannak. ott biztos "szakértők" fognak válaszolni...

    más tréningeken a nagymester előtt tisztelgéssel meghajlanak,erre utasít a mestered valószínűleg japánul,mivel az aikido japán harcművészet. a köszönés pedig ugyancsak egy másik harcművészetnél meghajlással és közben a kinyújtott tenyér mellkas elé helyezésével. történik.
  • Braveheart
    #3
    Ha elmennél akár egyetlenegy aikido edzésre is, akkor megkapnád a választ...
    Szerintem meglepődnél...
  • cyrus #2
    Én internetes arc vagyok, a mortal kombatban jó vagyok...... ez olyasmi ?
  • Braveheart
    #1
    Hello. Látom, még nincs ilyen topic, és mivel szerintem elég sokan űzik ezt a küzdősportot, úgy éreztem, kéne egyet nyitni.

    1 hete kezdtem aikidozni, és nagyon tetszik, bár ég rengeteg alap dolgot nem tudok. Pl. hogyan megy a köszönés, és a foglalozások elején és végén mit mond a mester az O-SENSEI képe felé fordulva.

    Aki járatos ezekben a dolgokban, az leírhatná 1-2 gondolatát. Köszi előre is!