3045
Music videok szerkesztese
  • sufnituning
    #163
    Hi. Tud valaki egy jó szerkesztőprogit, ami kezeli a mov formátumú fájlokat?
  • b-type
    #162
    szasztok :)
    detto kérdéssel jövök, a gondom a mérete az elkészült videónak, mivel elég sok az anyag amit bele akarok rakni, ezért érdekelne a legjobb minőség/méret arány, de talán ezt írtátok is vhol lejjebb, majd utána nézek.
    A másik az hogy szintén a fenti problémán arra gondoltam, hogy a méret legyen mondjuk fix, tehát ha full-ba nyitja vki otthon akkor a videó lényege ne vátozzon, ne nyíljon 1024-be, vagy 800×600-ba sem, hanem olyan 640×480, vagy egy lépéssel még kisebb.
    ezért arra gondoltam, hogy a Vegas-ban adnék egy border-t ami ezt szabályozza, de előtte úgye a látható méretet kicsinyítenem kell, köré rakom a keretet, és elvileg kész....vagy nem?
    nem jó az okoskodásom? vagy van ennél jobb módszer, vagy ötlet?
  • PResident Evil
    #161
    hi... éppen most csinálok ilyen baráti videot... sok kérdésem lesz, majd még olvasgatok hozzá!

    1. kérdésem az lenne, hogy hogy lehet a video gamma-ján állítani ?! túl sötét van :\
  • OPM
    #160
    nekem is, de ugyanúgy a 4et használom...
  • reménytelen
    #159
    Bi-bí, nekem megvan a Vegas 6!
  • Blasta
    #158
    Na ez az én gondom. (felraktam a codec-et amit linkeltél, csak az MP3-at frissítettem)

  • Blasta
    #157
    Köszi májsztro, csekkolom!
  • z0ty #156
    én lame mp3 codecet használok a hang kodolasahoz, régebben nekem is volt ilyen gondom, hogy csúszott a hang a képhez képest.
    feltöltök egy codecpackot, mert nekem csak úgy van meg ez az lame mp3, de azon kívül minden más NE legyen kijelölve installnál, csak az hogy "mp3".

    codecpack
    kép újra
  • Blasta
    #155
    2500-as rátával tömörítettem, xviddel, BEST minőségben, 29fps-sel (de 25-tel is próbáltam, szintén késett a kép), mp3 - 44khz, 112kbps.
  • Blasta
    #154
    Próbáltam úgy tömöríteni ahogy mondtad Z0ty, és fasza is lenne, DE!

    Sajnos késik a kép a hanghoz képest a klipp vége felé. Ez miért van, milyen beállítással tudom ezt orvosolni?
  • Lacee
    #153
    köszi!

    de a kép 404-et jelez...
  • z0ty #152
    kép
    a csíkozást úgy lehet megszüntetni, hogy kivesszük az interleave elöl a pipát, és a field order-t nonera állítjuk (képen)
    egy kamerás felvételhez xvidben max 2000-2500 bitrate elég szerintem.
  • Lacee
    #151
    az elég, ha az xvid-et interlaced outputra állítom, a bitrate pedig 1500 körülre?
  • Lacee
    #150
    az mitől van, hogy ha avi-t akarok rnderelni a vegassal, nagyon csíkos lesz a kész film? mpeg és wmv-vel nincs ilyen gond, viszont az xvid és a divx is hülyéskedik... ezen kívül, milyen képbeállítást használjak, ami optimális méretet eredményez, és még jó minőségű? a forrás egy DV-felbontású kamerás felvétel, ezt szeretném kb MPG-szerű méretre tömöríteni.
  • b-type
    #149
    kösz szépen..sejtettem, hogy ott kell variálni, de bénán nyúltam hozzá :)
    mégegyszer kösz :)
  • z0ty #148
    ezt a keyframeléssel lehet megoldani, 3 képben megmutatom, hogyan is működik (minden effektnél ugyanígy)
    itt a 3 kép

    először is csinálok effektet (jelen esetben lens flare) a trackra, aztán lent az effekt beállításainál rámegyek legalul, hogy create keyframe (egy rombusz benne egy + jellel), aztán azon a vonalon, ahol be lehet rakni a keyframeket, tovább lépek valamennyit, és oda megint csinálok egy keyframet. Itt a brightnesst (vagy a lens flaret) tetszés szerint megváltoztatom, utána néhány frame-el később megint create keyframe, és ismét beállítom valamire a keyframet, és így tovább.
  • Gladiator
    #147
    kulcspontok megadásával. vegashpz nem értek, de premiereben meg lehet csinálni
  • b-type
    #146
    szasztok :)
    egy elég alapnak tünő kérdésem lenne..
    hogyan lehet képkockánként effektelhetővé tenni a dolgozott anyagot?
    példa:
    lens flare-t szeretnék egy autóversenyen, de ne legyen szembetünően statikus a megvilágítási pont, az autó halad felfelé, tehát elmozog a környezet, és nagyon életszerütlen, hogy mindeközben a nap vakító effektje egy pontban marad.
    eddig nem jöttem rá, hogyan lehetne szerkesztési pontot létrehozni, hol elhelyezhetném a következő, módosított lens flare effektet. :(
  • Blasta
    #145
    Interlaced-re figyeltem, nem túl csíkos.
    A gond az, hogy Ulead-be cask Mpeg1-be tudok kódolni, és Mpeg2-be lenne jó...
  • Vernoon
    #144
    Elvileg kell hozza egy SONY DVD Architect nevu program. Vagy a Vegas+DVD, ami a Vegas 6-ot es a DVD architect 3-at tartalamazza.
    demo oldal

    De ha mar megvan az avi, akkor at lehet tenni Ulead Video Studioba 8-ba, InterVideo WinDVD Creator 2-be amikben van ilyen funkcio. Csak kerdes mennyire csikos az avi miutan a vegas lerenderelte.
  • fpm
    #143
    vagy velocity envelope
  • OPM
    #142
    ctrl lenyomva tartva húzod szét a videót, a sáv szélénél fogva
  • Vernoon
    #141
    Hogyan lehet egy video reszletet lelassitani? Gondolom a kijelolt reszletnel kell az fps-en allitani, de hogyan? Vagy Plug-in kell hozza?
  • Blasta
    #140
    AKkor ha megvan az AVI-m mivel tudok DVD verziót csinálni belőle?
  • z0ty #139
    vegasban fogalmam sincs. :D
  • Blasta
    #138
    #135-re tucc javaslatot?
  • z0ty #137
    hát sajnos a vegas már csak ilyen, nem szereti se a divxet, se az xvidet, és ezek szerint a kamerád formátumát sem. annyit tudsz tenni, hogy átcsinálod uncompressed avivá pl. videomach-ban a videót, azt felismeri a vegas
  • OPM
    #136
    #93 -ra nem tud valaki megoldást? Esetleg valamilyen plugin-t kéne leszednem? Canon A60-asom van
  • Blasta
    #135
    Még 1 kérdés!
    Milyen beállításokkal csinálok a projectből DVD formátumot?
  • Blasta
    #134
    Ez a szemét hibával leáll, ha audionál Mpeg Layer-3 codec-et választok ki.
  • Blasta
    #133
    Asszem amit linkeltél a nagyon jó minőségű, az van fenn nekem is!
    De képtelen voltam rendesen bekonfigolni.
  • Blasta
    #132
    Kössz Ombre!
  • z0ty #131
    http://files.divx-digest.com/software/codec/XviD-1.0.3-20122004.exe
    ezt az xvidet rakd fel, és utána kb 1000-2000 bitrate-et állíts be neki (a mov fájl minőségétől függően)
    ha nagyon jó minőséget akarsz, akkor ezt ajánlom
  • _Vegeta_
    #130
    Xvid, radium mp3 codeckel.
  • Blasta
    #129
    Amit eddig csináltam, az legjobb minőségben 140MB lett, amit kicsit sokallok egy 4perces videótól. Azt hiszem DivX 4.12-vekl kódoltam a képet, a hang viszont asszem uncompressed volt. (úgy emléxem)

    A minap kaptam egy nagyon jó minőségű videofile-t, ami 13 perces és nincs 140MB, jó minpségű zenével együtt.

    Esetleg a vegas-által készített file-t még tömörítsem tovább VirtualDub-bal???
  • Blasta
    #128
    Sziasztok!
    Új vagyok a videovágás területén, kis segítségre lenne szükségem!

    Készítettem pár videot digitális fotógéppel .MOV formátumba 30fps-sel. Egész jó minőségben tud rögzíteni, a felbontás is egész jó, 544 x 408!
    Vegas 5-ben összevágtam egy majd' 4 perces kis klippet, mp3-zenével.

    Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen kódolást válasszak a rendereléshez, mert a kodekekhez nem nagyon értek! (video&audio???)
    Szeretnék csinálni egy full minőségű, frankó AVI-t, vagy netán DVD formátumot, illetve egy alacsony felbontású (kb.320x200) de jó minőségű, netre felrakható méretű verziót is!

    Nem tudom, melyik codec-kel csináljam a videot, divX, vagy xvid, stb, illetve a zenét milyen formátumba kódoljam??? (elég lenne 128kbps az alacsony felbontású verzióhoz)

    Előre is köszi a segítségeteket!!!!
  • H4lÁl0SZTÓ #127
    Valaki nem adna egy linket Vegas 5.0 crackhez?
  • vear
    #126
    neked egy "face morphing program" kell, keress rá
  • OPM
    #125
    nem tudjátok olyan milyen progival tudnék csinálni, hogy különböző képek úgy váltakoznak, hogy egybeolvadnak? remélem étrtitek :)
    konkrétan fejekről/arcokról lenne szó, mintha átváltozna egy ember, tehát pontosan ugyanott változik a szája+szeme stb a következő képpé
  • _Vegeta_
    #124
    Nem, de felesleges is. Isten ovjon a fájl meg szerkesztes menutol