3045
Music videok szerkesztese
  • lacibacsi
    #243
    Köszi! Köszi! Köszi!
  • bertino
    #242
    váó, köcc a gyors választ :D
    valójában kéne hozzá vmi utmutató egy két dologhoz, mert CSmoviekból(;) sokmindent látok, amit a sajátjaimban is szeretnék(!!!) :D megvalósítani

    tényleg köszi
  • z0ty #241
    a jelenet jobb oldalán rá tucc ilyenre kattintani (elvileg a középső jel, vagy ha 2 van, akkor a felső), hogy "pan/crop". na ott bejön a jelenet képe, középen egy nagy szaggatott "F" betűvel. lenyomva tartod a CTRL+L-t és közben összehúzod a tetejénél vagy az aljánál fogva a szaggatott vonalnál, és így akkorára állítod a szélesvásznat, amekkorára akarod.
  • bertino
    #240
    és a movie képébe alulra és felülre hogy tudok fekete/fehér vagy akármilyen sávot ráhuzni ? mintha 16:9es képarány lenne ?
  • z0ty #239
    jobb klikk a jelenetre: insert velocity envelope. mindegyik jeleneten külön tudod állítgatni a sebességet -100%-tól +300%ig.
  • lacibacsi
    #238
    És mégegy kérdés:

    Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy az egymás után után fűzött videók mind-mind más sebességgel játszódjanak le? Azaz például: 1-lassítva 85%-ra, 2-normál, 3-gyorsítva 115%-ra, 4-lassítva 40%-ra? A bal oldalon lévő csúszka a teljes anyag lejátszási sebességét határozza meg ha jól látom, ugye?
  • lacibacsi
    #237
    Nekem is hasonló kérdésem lenne.
  • bertino
    #236
    köszi z0ty!
  • z0ty #235
    render as/custom/video fül/field order: none (progressive scan) és interleave every (seconds) előtt ne legyen pipa.
  • bertino
    #234
    én meg azt szeretném kérdezni, hogy a viharban lehet renderelésnél(bármit ha csinálok) kikapcsolni az Interlace-t ?
    ugyanis nem találom és így nagyon rosszak a videók, mert minden mozgsnál szinte be víszintesvonalazódik annál a résznél az egész kép és irtó zavaró :(
  • savafan
    #233
    Az lenne a kérdésem, hogy a Vegas video 6-os tud olyat, hogy egy digitális kameráról bejátszott anyagnál úgy rendereljem ki a filmet, hogy az eredeti timecode valamilyen módon megjelenjen a kialakított videofájlon? Egy DVD kellene csinálnom egy DV kamerás felvételből de úgy, hogy a timecode megjelenítése fontos. Az is jó megoldás ha bármilyen kínézetben látszódik egy futó számsor. A lényeg, hogy fizikailag tegye rá az EREDETI timecode-t.

    Köszi előre is a segítséget!
  • Feczo
    #232
    Kérdésem, hogy van-e magyar kézikönyv a programhoz, elektronikus vagy akár nyomtatott formában ? Nem feltétlen ingyen kellene ...
  • pajti
    #231
    Üdvözlet! Nekem az a gondom a Vegas6-al hogy renderelés közben lefagy.Wmv-be nyomom.
    A gépemmel lehet a gond? (P4 2,6,2x512 400mhz Geil,Radeon9800Pro)
  • ROEL
    #230
    Megjelent a Vegas 6 hungarian UI 0.92-es változata, mely szinte már tökéletes.

    http://www.vegas.roel-filmproduktion.de
  • lacibacsi
    #229
    Ebben MINDEN benne van, a DVD Architecht, meg AC3 bigyó, meg plusz dolgok...!
    Ajánlhatom neked!

    Én viszont a magyar ezelői felületet szeretném megszerezni valami nullához közelítő forint értéken. Honnan tölthető le?
  • _Vegeta_
    #228
    Kepzelem. :)
  • Zetorg
    #227
    az gáz.
    hatkor értem haza, fél 11-kor meg CS-znem kelltt, utána meg 2-re mentem melzni...kicsit fáradt vagyok
  • Zetorg
    #226
    azám :)
  • z0ty #225
    szórszmuvi?:D
  • _Vegeta_
    #224
    Ilyent még nemlattam, nekem valami kilencvenakarhany megas verzio van a 6osbol. :|
  • _Vegeta_
    #223
    Jah, hazibuli aztan még rendet kellett raknom. :D
  • CéZé
    #222
    SONY.VEGAS.PLUS.DVD.PRODUCTION.SUITE.V6.0-TDA
    ez milyen verzió lehet, bent van a vegas video is?
  • Zetorg
    #221
    ok, majd rákeresek.
    te is buliztál, hogy ilyen korán fönt vagy? :)
  • _Vegeta_
    #220
    En az egyik magyar torrentsiterol szettem, de szvsz az international torrentsitok valamelyikerol lekaphato. :)
  • Zetorg
    #219
    hmm...tudsz valami helyet, ahonnan le lehet szedni?
    meg crack is kellene akkor :)
  • _Vegeta_
    #218
    Hopsz, erdekes ugy emlekeztem hogy abba mar bennevan. Sorry. Szedd le a 4-5-6koul valamelyiket. :D
  • Zetorg
    #217
    ott csak ezek vannak:
  • _Vegeta_
    #216
    Felhuzol egy videot a folyamatsorba es ott jobb klikk a videora es ottlesz.
  • Zetorg
    #215
    nincs ilyen az insert menüben :o
    vegas 4.0 van meg nekem
  • _Vegeta_
    #214
    Insert/remove envelope - velocity.
  • Zetorg
    #213
    valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan tudok lelassítani egy részletet a videóból?
  • Zetorg
    #212
    lehet
    délután rájöttem egy csomó dologra... :)
  • _Vegeta_
    #211
    Nagyon ecceru progi, tutorial felesleges is hozza. Szentem.
  • Garrett27
    #210
    Próbáld meg: Preferences/Preview Device/ és itt kiválasztani a "Secondary Device"-t
  • Zetorg
    #209
    van esetleg valami magyar tutorial az alap dolgokhoz?
  • ROEL
    #208
    Megjelent a Vegas 6 hungarian UI 0.901-es változata, mely még béta, de szinte már tökéletes.A Video Capture-ben vannak még hiányosságok, de 1-2 héten belül minden tökéletes lesz.
    Aki szeretné a Vegas 6c programot magyar nyelven használni, nézze meg ezt:

    http://www.vegas.roel-filmproduktion.de

  • _Vegeta_
    #207
    Csak poen/teszt, de gondoltam megosztom veletek.
    7mp 1,16MB
    teszt1
  • Ambro
    #206
    "Ezt meg kell néznem otthon..."

    Előre is köszönöm!
  • Garrett27
    #205
    koszi a címet, ami a realtime szerkesztést illeti, igazad van, félreértettem. Ezt meg kell néznem otthon...
  • Ambro
    #204
    "MovieMaker (1 vagy 2)-ben, a Vegas-ban is ment a real-time képmegjelenítés a firewiren keresztul"

    Nem egyre gondolunk. Nem kamerára akarom kivinni (Print to tape), hanem ha lnyomon a Spavet, vagy a jobbra gombot, akkor lássam a TV-n a készre renderelt anyagot. Nálam ugyanis ezt jelenti a RealTime szerkesztés. Például az alig bruttó 20e ft-ba kerülő Canopus LetsEdit2-es ezt tőkéletesen tudja egy gagyigó celeronos PC-n is. Elvárnám a vegas6-tól ugyanezt de nem csinálja. Ezért gondolom, hogy csak én a Traial verzió egy korlátozásába futottam bele...

    Ja és a nagy rivális az Edius technikailag full módon működő 3.31-es pró változatának trialjával is érdemes összehasonlítgatni a Vegas6-ost. Letölthető például a Canopus

    honlapjáról.