3045
Music videok szerkesztese
  • bertino
    #283
    mellesleg én ha digitalizáltam, akkor Ulead-al, sose használtam Sony-t erre, fogalmam sincs mi és hogy bár gondolom nem lehet annyira bonyolult... mondjuk a Vegas alapjaiban véve sokkal igényesebb, mint Ulead
  • bertino
    #282
    hát Vegas tud digitalizálni ha erre gondolsz... legjobb minőség kérdése sztem a tömörítő program(DivX; Xvid, mpeg 1; mpeg 2) dolga
  • Töhötöm
    #281
    Egyébként: Boldog Karácsonyt :))
  • Töhötöm
    #280
    Sziasztok!
    Tudna-e segíteni valaki abban, hogy mi a beállítás az 5.0-ban, ha a legjobb eredményt (minőséget) akarom elérni? (Úgy gondolom, az alapbeállítással is jó eredményt lehet elérni.) Amikor elkezdünk egy éppen beolvasott anyaggal dolgozni, hogyan nézzen ki a munkaterület?
    Vannak régebbi VHS kazettán őrzött felvételek. A Vegas ezeket be tudja olvasni, vagy erre más program kell?
    Most kezdem beleásni magam e témába, fenti kérdésekre adott válaszok gyorsítanák az ásást :))
  • bertino
    #279
    thx, tőtöm
  • Garrett27
    #278
    itt van a vegas manualja, próbáld meg kiolvasni, a PIPről írnak a 289-ik oldalon, még részletezik is...
  • bertino
    #277
    de, csak megváltoztatni kell, meg hogy hol legyen a háttér képkockán... melyik részén... de én csak kicsi részt tudok csak megjeleníteni belőle, nem az egészet lekicsinyítve, akárhogy próbálkozok nem jövök rá a segítségedet előre is köszönöm!
  • Garrett27
    #276
    nem kell csak megváltoztatni magának az "előtérnek" a méretét? Nem arra gondolok, hogy csak a megjelenített képkockáknak a méretét állítod át, hanem az egész előtéri muvinak - most nem vagyok sajnos vegas közelében, leszek csak az újévben, úgyhogy nemtok konkrét menüt leírni, de megpróbálkozom a vegas manuáljában egy picit kutakodni (ez közelben van)
  • bertino
    #275

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

    erre gondolok
  • bertino
    #274
    jajam, ami előrébb van az benne fekszik a másik képbe... gondom már csak az, hogy a kis képet(ami elsődleges és benne van a másikban) nem tudom teljes nagyságában megjeleníteni a háttéren előtt...
    (biztos tökre érthető az egész :D) szal azt a képet, amit a háttér előtt akarok nyomatni, csak egy bizonyos részletét tudom... nem a teljes képet kisebb felbontásban.
    Tehát vagy hagyom eredeti méretében, és akkor eltakarja az egész háttérvideo képét, vagy csak kis részletét tudom megjeleníteni PAN/Crop által lekicsinyítve :|

    remélem valamit sikerül kihámozni belőle
  • Garrett27
    #273
    hello csak most olv.el, sztem tobb savon egymas alatt lehetnek a felvetelek, csak arrol van szo (ha jol ertem), hogy amelyik kep PIP, tehat kissebb es eloterbe kell, hogy legyen, annak a merete a fontos nemde?
  • bertino
    #272
    gyááááááá rájöttem, király

    ill haver segített...
  • bertino
    #271
    aham
  • bertino
    #270
    nah ujabb kérdéssel fordulok hozzátok: picture in picture hogyan oldható meg ?
  • csasziii
    #269
    ja fasza progi, tud vki a lenti kerdesemre valaszolni? ;>
  • bertino
    #268
    gondolom... mint a legtöbb nyelven eredetiben az igazi a progi :|
  • Garrett27
    #267
    én meg is néztem azt a magyarítást, rogton amikor eloszor írtak róla, de fizetni kell érte, ezen kívul sztem angolul jobb
  • Töhötöm
    #266
    Sziasztok!
    Csak van itt némi élet :))
    Miután ma este időt tudtam szakítani a problémámra, feltelepült az 5.0.
    Huúú mennyi kérdés... Nincs a használatról vmi magyar nyelvű leírás a neten?
    Két hete becsülettel elolvastam az összes hozzászólást, így tudom írtatok
    magyarításról is. Az év utolsó hetében kicsit több időt tudok szakítani erre a
    szerintem is nagyszerű programra.
  • nagypipus
    #265
    szeva Mindenki!
    mondjatok egy progit,amivel filmre tudok szöveget varázsolni.légyszi
  • Cujo01
    #264
    pl úgy tudod egyenletesre csinálni a villogást, hogy behúzod az effectet, aztán a timeline-on ugye bejelölöd a rombuszokkal, hogy mettől-meddig tartson... na ott kell számolni, hogy hány képkocka távolságra rakod le! Ha mindeggyiket ugyanannyira, akkor egyenletes lesz a villogás! ;)
  • bertino
    #263
    jah ok nyugodtan, thx :)
  • z0ty #262
    de van, majd délután leírom, most nem érek rá sry :D
  • bertino
    #261
    aham, szal nincs
  • bertino
    #260
    ööö azt szeretném megkérdezni, hogy fekete vagy fehér vagy akármilyen villogásokat hogyan tudok csinálni ? mert az addig rendben van, hogy fehér vagy fekete kockákat teszek be a képbe de az vmikor nem az igazi és nem egyenletes, igazából arra lennék kiváncsi van erre vmi külön effekt vagy beállítás ?
  • Garrett27
    #259
    nem dumálsz magadban, halljuk a hangodat, én is röhögtem, de nem a neveden, hanem azon, hogy kínodban írtad oda stb.
  • bertino
    #258
    azért ha felvetődik egy két kérdés, és figyelnek rá, válaszolnak is(legalábbis nekem eddig válaszoltak :D)
  • Töhötöm
    #257
    Köszi a választ. Most, hogy megint benéztem ide, elmesélem, hogy nem volt könnyű regisztrálnom nevet. A Töhötöm kínomban jutott eszembe. Aztán amikor jött a köszönő válasz e-mail: Kedves Töhötöm... akkorát röhögtem, hogy még a könnyem is kicsordult :)))
    Na mindegy... Minek dumálok itt magamban...
  • Garrett27
    #256
    nem nem hagytuk sztem, csak spec.en nemtom mi lehet a gond,ezer nem is irtam
  • Töhötöm
    #255
  • Töhötöm
    #254
    Átböngésztem korábbi összes hozzászólásaitokat, sok hasznos dolgot írtatok amit ha sikerül telepítenem a programot én is tudok használni.
    Most meg itthagytátok ezt a fórumot?
  • Töhötöm
    #253
    Sziasztok!
    Most csöppentem ide, van itt valaki?
    Azt kérdeztem volna, hogy a Vegas 5-ös a szomszédomnál rendben települt és működik, nálam meg nem fogadja el a szériaszámot. Mi lehet a gond?
    Köszi.
  • csasziii
    #252
    hali!
    vki tudna segiteni a kovetkezo problemaban? : vegasban lerenderelek egy videot, ami eredetileg ntsc, de en pal-ban renderelem. behuzom a resolume-ba, ahol csikos az egesz. vilagos a problema, a premiere-ben meg is tudom oldani (deinterlace), de a vegasban is meg lehet ezt oldani ugye? hogyan? (vegas 5-os hasznalok) koszi eloreis!
  • mirage
    #251
    condition zero :)
    1.6 tal is van egy-két demo amit fölvettem amig valami nem történt és valami miatt nem tudok neten jatszani steammel :(((
  • z0ty #250
    1.6 vagy source?
  • mirage
    #249
    Köszi!
  • bertino
    #248
    http://www.counter-strike.hu/index.php?k=faq&t=19
    itt nézz előbb szét
  • mirage
    #247
    Hali!
    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hogyan kezdjek neki egy counter movie szerkesztéséhez?Marmint hogyha meg van mar a fájl úgy h "d2.dem" akkor kell valamit tenni vele mielőtt Vegashoz nyúlnék??
    Remélem érthető voltam. :))
  • lacibacsi
    #246
    Senki? Valaki!!!
  • lacibacsi
    #245
    Szia!

    Kipróbáltam. De van még egy kis problémám: a hangot hogyan tudom egyszerűen hozzá igazítani. A hang beállításoknál meg lehet ugyan változtatni a hosszát, de azt csak úgy tudom megtenni, hogy a film %-os változását átszámítom a hang hosszára és arra módosítom. De ez csúszást okoz minden esetben, mert kerekítési veszteség jelentkezik. Na akkor most hogyan tudnám ezt egyszerre csinálni?
  • melorin
    #244
    Hi.
    Valaki gyors helpet léci.
    Hogy tudok olyat csinálni, hogy két filmet egymás mellé teszek, és egyszerre megy a kettő?