3045
Music videok szerkesztese
  • bertino
    #323
    jaja, kibeszélni télleg jó volna, mert olyan nagyon sokmindent én sem tudok(még)
  • bertino
    #322
    jaja, kibeszélni télleg jó volna, mert olyan nagyon sokmindent én sem tudok(még)
  • zacky
    #321
    megint mégvalami......audiót lehet visszafelé lejásazni?

    mert igazából most azon dolgozom, hogy le karom koppintani a Naruto - Marilyn Manson - Seizure of Power klippet, és elemezgetem, hogy meg tudám e csinálni Vegassal, de gy érzem, lehet hogy pici ehhem már a pogram? (persze az embenek akkor mond ez valamit, h ismeri ezt az anime-t meg ezt a klippet)

    mévvaami....lehet valahonan szerválni valami pluginokat, hogy bővíteni tudjam az átatások, meg az effectek tárházát?
  • zacky
    #320
    nagyon köci!!

    Hm...a 4es vegas nem dobja ki csak egy jobbegérre hogy reverse, de a Insert/Envelope-Velocity beállíásoknál a csíkot lehúzom legalulra, hogy -100% legyen, és kész, szóval az megvan, kész pofáraesés, kicsit ciki, nagyon köszönöm!!

    Meg mégvalami..!!!
    Mondjuk én azt akarom, hogy beszúrok mondjuk 300 képet, és azokat nagyon gyorsan akarom pörgetni....
    Hogy csináljam? mert minden képet kereken (ha jol tom..) 4 mp-nek ismer fel....
    És beszúrni 300 képet, és eggyenként lerövidíteni.....hát már csináltam, de vagy egy nap volt, és elég idegölő...szoval valami beállítást tudok elképzelni, ahol meg lehet adni, hogy mondjuk egy képet ne 4 mp-nek, hamen mondjuk 0,2 mp-nek ismerjen fel....

    Persze mára már megoldottam a problémát azzal, hogy ezt be lehet állítani a Windows Movie maker-ben, és bár ott még mindig "lassú" a képpörgés, egy virtualdubal meg lehetett oldani....(mert eddig azzal gyorsítottam...)
    De ha most belegondolok, akkor csak annyi, hogy fogom, beszúrom a 300 képet, és elmentem egy csomószor újra meg újra 300% gyorsítással, és elöbb utobb megkapom a végeredényt....:D:D:D:D:D

    Egyszer össze kéne űlnünk, és csinálni egy klippet, vagy hozni klippeket elemezgetni, és kibeszélni a dolgokat!

    És akkor mi a 4es és 6os közt a gyökeres külömbsgek???:D:D

    Mégegyaszer köszönöm!!
  • bertino
    #319
    visszafelére: jobb klikk a videora és reverse
    gyorsítás, lassítás: jobbklikk videora és Insert/Envelope-Velocity
  • bertino
    #318
    igen, az a codec, amivel a fényképeződ tömöríti az .avi-jait...
  • zacky
    #317
    Ja igen, meg még annyit, hogy 2 dolgot hiányolok a Vegasban, ami lehet, hoyg benne van, sak én vok a vak (vagy csak hogy szimlán hülye vagyok angolból..) hogy hogy lehet egy vidit:
    - gyosítani, illetve lassíani, mrt azt látom, hogy lehet gyorsítva/lassítva lejászani, de elmenteni nem..
    - visszafelé lejátszatni egy vidit.....

    előre is kösziiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • zacky
    #316
    Sziasztok!!! lehet, ogy oylan lesz a kérdés, amit már soxor megválaszoltatok, és bár szivesen elolvasnám ezt a rengeteg oldalnyi tudományt, de most hagy neee :D:D:D:D
    Szóval nyomulok egy ideje a Vegas 04el, nagyon szeretem, szerintem ez a best.
    A proléma az, hogy mióta csináltam egy format C-t, és persze ezáltal sokminen kis pöcs kodek el is tünt, de azóta nem ismeri fel azokat a digitális fényképezővel készített AVI kisvidiket, amikkel régen röhögve dolgoztam....
    A Gépemen ACE mega van, semmi más konkrét..
    Légyszi, segítsetek, mi orvosolja a dolgot, kell valami kodec még, vagy mi a fene?

    És ha valaki még tudja, akkor megmondená, hogy mi az a kifejezett újdonság a vegas 4 és a 6 között, amiért érdemes lenne váltani?

    Előre is nagyon ksözönöm!!!!!
  • bertino
    #315
    nincs más
  • shiftáj
    #314
    valaki tudna adni egy pontos linket a Vegas 6.0c magyarosításához? (ne ezt: http://www.vegas.roel-filmproduktion.de)
  • bertino
    #313
    nincs vhol olyan, hogy az egész videosávon be tudjam állítani az összes trackre a pan/crop-ot ? mert így egyenként végigmazsolázva az egész sávon levő összes tracken beállítani nem valami türelmes megoldás
  • bertino
    #312
    nm, szívesen
  • Töhötöm
    #311
    Ez egy teljesen kézenfekvő kijelölési móg. Hogy erre nem jöttem rá...
    Na, ezt kipróbálom :))
    Mire jó ez a lista .. :))
    Köszönöm!
  • bertino
    #310
    kattintasz elejére, ahonnan jelölni akarod, megnyomod a Shiftet és lenyomva tartva huzod jobbra, és így kijelölöd
  • Töhötöm
    #309
    Köszi, de hogyan jelölöm ki a kivágandó részt?
    Egér bal katt. (dupla katt.)az elejére, majd ugyanígy a kivágandó rész végére?
    Mert én így gondoltam, de ez nem működik (egérmutató vízszintes nyil).
    Biztosan valamit a nézeten kell állítanom...
  • bertino
    #308
    kijelölöd a videosávon azt a részt, amit ki akarsz vágni, nyomsz rá egy jobb klikket és Cut, aztán arrább viszed az állapotjelzőt a videosávon, ott ahol nincs képanyag a sávon és Ctrl + v vagy jobbklikk és Paste
  • Töhötöm
    #307
    Sziasztok!
    Egy egyszerűbb film elkészült. Kiírtam DVD-re, tök jó.
    Nekiugrottam a másodiknak, itt már vágni is kéne.
    Egyszerűen nem találom, hol valósíthatom meg egy, vagy több képkocka kivágását..:((
    BUÉK!
  • me and a monkey
    #306
  • menta17
    #305
    Hello! valaki tudna mondani serialt a sony vegas 6.0hoz???
  • Garrett27
    #304
    amúgy vki közületek má készített videót a vegasban úgy, hogy azt később dvd-re tette aztán lejátszotta külső dvd lejátszón? Merthogy én már néhány rögzített DV-t "vágtam" át és égettem fel, de az a probléma, hogy ha kész dvdről szedek le videót, és azt vágom bele és égetem föl dvdre (és mindegy, hogy nero-ban, vagy a sony dvd architect-ben), akkor az a rész egy picit mintha akadozna a lejátszásnál - ez miért lehet így? (csak az a rész akadozik mindig, amit más dvd-s filmről szedtem le)
  • bertino
    #303
    hát, nem is tudom mostanság mi lenne velem nélküled :) köszi
  • b-type
    #302
    van.
    Ugyanúgy mint a képsávnál, ha a sáv végére viszed az egeret, fel a sarokba, akkor megjelenik egy kis ábra, azt bal klikkel megfogod és elhúzod ahová akarod:
    - kép
    Vagy
    átvátod az egeret, jobb klikk az audio sávon és a legordülőben a volumét kiválasztva belekattintasz a sávba, megjelenik az audio hangerőség vonal, ezeken pontokat helyezhetsz el, és mozgathatod:
    - kép
    Bár ezt nem kérdezted, de az audio sávon is müködik az ami a képsávon:
    nyomsz egy split-et a végefelé, majd elviszed a sáv végére a kurzort, csak a végére nem a sarkába, és ott lenyomsz (és tartod) egy ctrl-t, és folyamatosan lenyomva tartott bal klikkel elhúzod a sávot, ilyenkor lelassítja.
  • bertino
    #301
    jaaa, hogy ennek meg kell adni egy külön audio edit programot és abba megnyitja... hát csodálatos... Vegastól többet vártam, azt hittem van neki ilyesmije
  • bertino
    #300
    egy ujabb kérdés: Vegasban a hang végét le lehet folyamatosan halkítani, mintha vége lenne a számnak ?
  • bertino
    #299
    én is azt hittem, hogy minél ujabb, annál jobb... de én egy CS movie-t nem láttam, amit ne a 4.0c-s változattal csináltak volna :D gondolom ahhoz az a legjobb, vagy fogalmam sincs, én nekem a 6os van meg, de szépen lassacskán kezdem én is megismerni... "határozottan lassacskán" :D
  • Töhötöm
    #298
    Sziasztok!
    Hihetetlen miket tud ez a program... Kezdek belejönni :)
    Megismerni, huhhh.
    Az egyetemen az előadó csak úgy megjegyezte: az excel kb. 10%-át ismeri...
    (Kicsit nagyképű volt..)
    Talán annyit kérdeznék (egy kezdő szempontjából): 6-os vagy 5-ös?
    Mondjuk ezt meg is válaszolom: magasabb verzió többet tud, tök mindegy melyiket kezdem tanulgatni. (Egy korábbi, egyszerűbb kiadást könnyebb elsajátítani, de le kell mondjak olyan extrákról, amik a következő verzióban benne vannak.)
    Na, ember legyen a talpán aki megfejti: mi a frászt írogatok itt :))
  • b-type
    #297
    nem, 3g-as athlon.
    Az LFS az jó sebességgel fut fraps alatt, az rFactor-nál pedig a játék belső felvevőjét, avi-ba mentő progiját használtam.
  • bertino
    #296
    HTs intel procid van, hogy ilyen FPSel birsz felvenni játékokból ?
  • b-type
    #295
    thx :))
    én videóknál kevésbé a körítésre szoktam ráállni, ált. inkább a vezetés, ill. a játék van főszerepben, de amit csináltam már azt szivesen mondom.
  • bertino
    #294
    muhahaha jó kis film :D jók a beszólogatós részek :D
  • Lacee
    #293
    hol lehetne hozzájutni egy mainconcept mpeg 1,2 plug-in kódhoz...? vegas 6-hoz kéne.
  • bertino
    #292
    állat sokat segítettél! köszi szépen a képeket! a videót pedig nemsokára elkezdem leszedni
  • b-type
    #291
    van az aláírásomban egy videó, szép nagy de sztem jó, abban van rá példa hogy hogyan is néz ki mozgásban.
  • b-type
    #290
    Ez a teljes méretű kép lekicsinyítve.
    - teljes kép alsó sarokban
    - teljes kép összehúzva, felküldve a sarokba
    - előtér kép, és a háttér kép is összehúzva, sarkokba rakva.
  • bertino
    #289
    ez most a teljes kép bekicsinyítve ? vagy csak egy része és ugy, ahogy én is mondtam ? ha nem fekete háttérrel csinálnád a képet, és télleg az egész van lekicsinyítve akkor azt meglesném :)
  • Myster
    #288
    thx!
  • b-type
    #287
    sikerült megoldani?
    én ált. így szoktam.
  • b-type
    #286
    vagy szétvágod a kellő helyeken (split), vagy a teljes képsávra effektet raksz és aazon belül kulcskockákat helyezel el amikkel erősíted-gyengíted, vagy akár szünetelteted az effektet.
    amelyik neked jobb.
  • Myster
    #285
    Sziasztok!

    két iszonyatos nub kérdésem lenne:
    1. hogy a (csillagok)-ba lehet megcsinálni ebben a programba, hogy egy effekt ne az egész filmre terjedjen ki? pl. beraktam ezt a régi filmeffektus-t, és ugy akarom hogy csak az eleje legyen olyan...hogykell?

    2. fraps progival akarom leszedni a játékokbóól a videókat. De csak próbaverzióm van. 30mp-eket lehet vele felvenni...ez gáz. Kérdeném, hogy van erre valami jobb progi? vagy valaki tud nekem valami tört verzióhoz linket adni?(ha erről itt nem szabad itt beszéni, akkor bocs.)

    köszönöm.
  • Garrett27
    #284
    amúgy innen le lehet tölteni az összes manuált a sony programokhoz...